Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Cathulhu válasza Pakmara (#149) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ez már a vágott

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#152) Pakmara válasza Cathulhu (#151) üzenetére


Pakmara
őstag

Kösz :DD . Akkor nem lesz más...

(#153) Weareus válasza Jacek (#150) üzenetére


Weareus
addikt

Remélem, nem copy-paste-val vágtad be a hozzászólásom idézetként, hanem begépelted újra. Így legalább megérteni is sikerült talán.
Remek lenne. :)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#154) t72killer válasza Jacek (#131) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó, és az ÁFÁ-val mi lesz? Meg olyat is nagyon ritkán láttam, hogy a nettó ár képzéséhez középárfolyamon váltotta volna a dollárt a kereskedő...

#144: "30w több fogyi" - mármint az AMD-nél?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#155) lezso6 válasza b. (#138) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sok esélyt sajnos arra nem látok, hogy az NV-nek összejön a 8-10 nm Samsunggal. Így remélem már egyértelmű.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#156) t72killer válasza lezso6 (#155) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sztem visszatérnek a 130nm-re.

;]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#157) ggg1 válasza Vitamincsiga (#125) üzenetére


ggg1
aktív tag

Így van, ez a dolognak a lényege, Te látod jól!
A 7 nm-es node több generációhoz jön, ráadásul most váltja a Zen2 is a Zen1-et, ez a kettő együtt elég nagy előrelépés egy új generációnak, nem lesz itt semmilyen 16 magos processzor, mert azzal túl nagyot mennének előre, és ha ez is befogja az i9-et, akkor idénre pont elég lesz. Ezzel a színjátékkal meg lehet megágyazni a további pletykáknak, fenntartani az érdeklődést, hogy az emberek várják a csodát.

Ahogy a cikk is írta, idén a 7 nm-t fogják hangsúlyozni, az bőven elég lesz a marketingnek, nem kell még a több mag is.
Arra az üres helyre majd odamegy egy gpu max.
A Zen 1-ből is sikerült lehúzni két Ryzen generációt, tehát az AMD sem hülye, hogy ekkorákat lépjen, ha arra nincs égető szükség.

Majd jövőre, amikor ugyanez a 7 nm lesz még és ugyanez a mag, és kell valamit lépni a 10 nm-es Intel cpu-kra, akkor majd odarakják azt a második chipletet, és akkor majd lehetnek 12-16 magos cpu-k ebben a szegmensben. Előbb minek?!

(#158) hombre[EU] válasza Weareus (#136) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Jobb lett volna,ha hoznak egy 7-800mm2 1500 eurós kártyát ami bivalyerōs,de nincs rá pénze a gémereknek?
Szerintem ez lenne a bukó

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#159) Jacek válasza t72killer (#154) üzenetére


Jacek
veterán

Pl utoljára a 2070 launchkor néztem, amikor még a találgatás ment hogy mennyi lesz az ára. Átváltottad a dollárt rétoltad az afát és 5% hibahatáron beül annyi volt a nyítóár. Lényegtelen hogy 30-40-50 watt nem a duplája és persze az AMD zabál többet:)
Várjuk meg mert pl a 2080 MSRP-je most is 799 dollár, egy hónapon belül tudni fogjuk az árakat és a teljesítményt, akkor lehet fikázni stb.

De most jelen pillanatban azt tudjuk hogy 2080 teljesítmény és ára, van itt is valami jó dolog van ott is valami jó dolog, de az AMD szar :D
Én meg azt mondom ez lenne mindig a fasza, na nem a magas ár hanem a kb egál és mindenki eldönti melyik cég vagy RGB világítás, 16Gb vagy DLSS/Tensor mag stb a tetszetós neki.
Egyébként nem lehet hogy a 16Gb 1TB/s-el lehet már RT-ben kezdeni valamit? Nem tudom kérdezem.

(#160) Jacek válasza ggg1 (#157) üzenetére


Jacek
veterán

Szerintem is 8/16 lesz de ehez képest még gyorsulhat, plusz ha valamit ki is tud dobni az intel akkor azért j9het egy 12/24 a csúcsra.

(#161) t72killer válasza hombre[EU] (#158) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha leverné a 2080Ti-t, akkor gyorsan találnának rá pénzt a Lajtától nyugatra. Amikor az angol fórumon azt írja a tag, hogy 4db 2080Ti-je van (és nem bányászik), akkor kezdek lehidalni...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#162) Johnny_vT válasza ggg1 (#157) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Előbb minek?

Ad1
Az AMD az utóbbi sok évben a piaca nagy részét elveszítette és az egész cég összezsugorodott. Jó a Ryzen 1-2, de ahhoz hogy valódi pénzt csináljanak és komolyan bekerüljenek a mainstream + HEDT szegmensbe bizony nagyon durván oda kell bszniuk az Intelnek, hogy "hahó, most az én korszakom kezdődik".

Ad2
A TR-eknél is eleinte dummy volt 2 chiplet, aztán pár hónapra rá jött a fullos lap. A kerdesedet inkabb ugy kene feltenni, hogy "Elobb miért ne?"

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#163) Johnny_vT válasza t72killer (#161) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Gazdag ficsúrok mindenhol akadnak, egy ilyen kiragadott esettel példálózni pusztán demagógia. Nyugaton sem vesz apuci 2080Ti-t a kölyöknek Fortnite-hoz, hidd el.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#164) GeryFlash válasza lacus83 (#84) üzenetére


GeryFlash
veterán

Én nem vagyok egy oldal párti se, jobban kedveltem eddig is az AMD és szurkoltam is nekik, de az hogy egy értelmes erős kártyát nem tudnak jól összerakni az már gáz.

+1 ugyanez. Ettol meg CPU fronton jo latni amit csinalnak, de a (konzumer) GPU reszleget hagyjuk.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#165) Ribi válasza t72killer (#161) üzenetére


Ribi
nagyúr

Másoknak meg van 10 Ferrarija, de az átlag ember igényein ez nem változtat. :U

(#166) tomcat78


tomcat78
őstag

Ha ez a kártya a Navi előfutára esetleg árban és teljesítményben,akkor a Navi nagyot szólhat....igaz,hogy mocskos drágán.Bár csak a papíron létező adatok alapján nehéz ezt megítélni....

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#167) ggg1 válasza Johnny_vT (#162) üzenetére


ggg1
aktív tag

Legyen igazad! Tényleg! Én is szeretnék egy olyan 12 magos "3700x"-et százezer forintér, de az a helyzet, hogy az AMD jelenleg is jól szerepel a mostani generációval, mert hasonló teljesítményeket tudnk nyújtani sokkal kedvezőbb áron, mint az Intel.

Látható, hogy az Intel is csak azért lépte meg a magszám növelését, mert nem tudott sem gyártástechnológiában, sem ipc-ben számottevően előrelépni, hogy versenyképes maradjon.

A Zen2 még 1-2 generációt marad, tehát az ipc-ben nem lesz számottevő fejlődés. A 7 nm is marad egy darabig. Én azt gondolom, hogy a magszám nögelését egy későbbi időpontban kell elsütni.

Ahhoz, hogy az AMD versenyképes legyen, és hasonlóan jó alternatívát mutasson, mint most, bőven elég lesz idén, ha az i9 szintjét hozzák ennyivel alacsonyabb fogyasztással, ahogy a demóban szerepel, és annyival alacsonyabb áron, mint most a 2700x a konkurenshez mérten.

Én azt gondolom, az Intelnél sem lesz nagy durranás a 10 nm-ig, ezért az AMD ezt egy kicsit később fogja meglépni, viszont ettől még lehet, hogy a két chipletes cpu-k is majd a 3000-es családba tagozódnak, csak később, és az is lehet, hogy majd csak a 4000-esbe.
Szerintem előbb csak nyolcmagosak lesznek, és ha lesz mellettük gpu, az is bőven nagy durranás lesz.
És kell hagyni valami nagy durranást jövőre is.

(#168) eldiablo válasza Quadgame94 (#8) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

nV és az olcsó kártyák? Ne viccelj. :DDD

(#169) ggg1 válasza Jacek (#160) üzenetére


ggg1
aktív tag

Azt nem tartom valószínűnek, hogy a 12 magos előbb jelenik meg, mivel azok a 16-osok selejtjei. Előbb a nagyobb szokott megjelenni, így volt ez a T.rippernél is. Szóval vagy előbb jön a 16-os vagy egy időben.

Majd meglátjuk, hogy jön a számozás. Ha tényleg kiderül, hogy a demóban egy R5 volt, akkor lehet reménykedni. De ettől még simán lehet, hogy az elején csak R5 lesz, és a következő ces-en lesz R7-R9.

A 2800-at is várta mindenki, hogy megjelenik, mert előtte volt 1800, aztán nem lett, mert elég volt a 2700 is a versenyképességhez. Csinálhattak volna egy húzott R7-et, mert a lapkák bírják, lehet válogatni is, simán lehetett volnq 2800x, de nem lett, mert a 2700x is elégséges maradt a versenyhez.

Lehet romantikus álmokat szőni, de van egy logikus menetrend, és ha túl nagyot lépnek túl korán, akkor későbbre elmarad a meglepetés és az újdonság. Harmadik chiplet pedig nem fér oda.

(#170) poci76 válasza ggg1 (#167) üzenetére


poci76
aktív tag

Viszont azt megteheti az AMD, hogy a 400 dolláros 8/16-os mellé kihoz egy 600 dolláros 12/24-est és egy 800 dolláros 16/32-est. Így a kecske is jóllakik, és a káposzta is megmarad. A Zen3-ról pedig sok helyen lehet olvasni, hogy SMT4-es lesz, azaz pl. 8/32 ill. 16/64 verzióban tudják árulni, tehát megvan jövőre is a nagy durranás.

(#171) t72killer válasza Johnny_vT (#163) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

fejenként 1db-ot elég sokan vettek, nem csak a Pacman miatt volt hiánycikk a kari hónapokon keresztül.

Aki elszánt játékos, megveszi - nem apuci fiacskájának, hanem a fiacska 1 hónap diákmelóból - ahogy más az iPhone-t vagy csúcs galaxyt. - Mo.-gon meg pl albérletet fizet Pesten...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#173) Gyuri27 válasza #60061184 (#172) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szerintem emiatt a kiszivárogtatás miatt se mondtak semmit.

Amd - Radeon - Ryzen

(#174) ggg1 válasza Johnny_vT (#162) üzenetére


ggg1
aktív tag

"A kerdesedet inkabb ugy kene feltenni, hogy "Elobb miért ne?""

Bocsi, még egy.
Rosszul olvastad: én nem tettem fel kérdést.
A végén nem kérdőjel volt, ahogy hibásan átmásoltad, hanem kérdőjel-felkiáltójel.
A költői kérdés kijelentést jelent, és abban ott a véleményemet fogalmaztam meg,
és hogy előbb miért ne, azt azt hiszem, sokkal alaposabban megindokoltam annál, mint ami a Te szakvéleményed, hogy most "egy nagyot oda kell baszni".

De remélem, hogy Neked lesz igazad!

(#175) GodGamer5


GodGamer5
addikt

A rx5xx termékcsaládnak pedig továbbra sincs leváltója, a 2060-nal az nv meg jót röhög az AMD kínlódásán. Nagyon elb@szta az árazását az Amd, az Rx széria sokadszorra átnevezett, jelenlegi képviselői meg eltűnhetnének végre a piacról, főleg így , hogy állítólag olcsó lett a Hbm is...

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#176) Chaser válasza wildpig (#2) üzenetére


Chaser
titán

Sztem senkit nem erdekel a gyartastech, legyen jo, jo aron, ennyi a lenyeg, ugy gondolom az nv-t nem kotozte le senki, h mar akar 1nm-en gyartson, de nem ott gyart, az meg az o baja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#177) arn


arn
félisten

a proci igeretes, bejottek a tippek... chiplet, ketto varhato belole, csak mikor? vhol 12 mag lenne az, amivel mar tarolnak a piacot, de hagynak tartalekot. ez alatt viszont nem erdekel :) hulye az amd, ha kihagyja a ziccert, es a nyolc maggal erolkodik.

azt viszont megjegyeznem, hogy az intel csak powerlimit nelkul tudja ezt a cinebench eredmenyt, 95w tdpvel csak 1750-1800 korul megy (epp mint a 2700x). ha 65 wattal tudna ezt az amd az kisebb fajta csoda lenne. vagy ok is elkezdtek, amit az intel, hogy a 95 wattos proci inkabb 180w.

a gpus uzletpolitikajukat viszont nem ertem - ha nem tudnak leggyorsabb kartyat gyartani, miert nem koncentralnak a jo ar/ertek aranyu sweet spot vasakra inkabb? amugy semmi sem valtozik, ugyanugy rtxet fognak venni az emberek. a 16g erdekes jatszma lesz, mert 4kban vhol latszani fog az elonye.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#178) M@cika válasza ggg1 (#157) üzenetére


M@cika
őstag

Ha egy kis igazság is van, akkor nem kell lépniük semmit az Intel 10nm-re, mert vagy ki sem jön, vagy még úgy is gyengébb lesz! :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#179) hahakocka


hahakocka
senior tag

Láthatóan ez csak egy 7nm-es Vega10 és nem egy vadiúj kártya 7 Nm.-en ala majd a Navi! Reméljük fél éven belül az is jön! Arra váltok majd egy nyári Ryzen 3000-el! :)

(#180) t72killer válasza arn (#177) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A cinebencsmárkon kívül mi az az otthoni applikáció, ami ki is használ 8c/16t-nél többet?? Pláne úgy, hogy a Spectre pestisként pusztítja az intel HT-t...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#181) arn válasza t72killer (#180) üzenetére


arn
félisten

render, videofeldolgozas - ki mit hasznal :) at fog torni a gat, mert nincs mas modja a teljesitmenynovelesnek. ha meg nincs szukseged erre a processzorra, valassz kisebbet.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#182) paprobert válasza lezso6 (#105) üzenetére


paprobert
senior tag

Ha nagyon kellene a tempó az alsó és középkategóriában az NV-nak egy világverő Navi ellen, csak felengedik a voltage regulatort, feltornásszák az órajeleket, és kész az új széria.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#183) t72killer válasza arn (#181) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, csak a gyakorlati videofeldolgozás messze nem lineárisan skálázódik a magok számával.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#184) ggg1 válasza poci76 (#170) üzenetére


ggg1
aktív tag

Igen-igen, ezt is megteheti, meg sok mindent, de szerintem itt sokkal több olyan szempont van, amit mi tippelgetéssel nem fogunk úgyse kitalálni, mindegyik verzió lehet. Az én érvelésem az volt, hogy nem lépnek túl nagyot, hogy maradjon tartalék. Olyan szinten nem gyors a fejlesztés, hogy jövőre jöjjön a Zen 3, mert még ez a Zen 2 sincs kész, mérnöki tesztpéldányt láttunk. Persze a Zen 2 kész van, csak a végtermék nincs.

Azt gondolom, ha lenne 12-16 magos verzió, akkor azt mutatták volna be, mert ők is tudták, hogy a pletykák miatt most majd mindenki nagyot csalódik, ezért mutogatták azt a cpu-t az üres hellyel, hogy lehessen reménykedni - tényleg zseniális húzás!

Ami a Te véleményedet illeti, nos az elején, amíg hiány lesz, lehet, hogy jobb haszonnal el lehet adni 2 chipletet 2 cpu-nak, mint 2 chipletet egy drágább cpu-nak.
A válogatott 2700x-eket is el lehetett volna adni magasabb órajelen 2800x néven drágábban, valamiért mégsem tették.

De ezeket mi úgyse tudjuk, hiába találgatunk.
Viszont a mi tudásunk szerint, amíg nem nyitunk orosz webáruházat, mindegyik verzió elképzelhető.

(#185) arn válasza t72killer (#183) üzenetére


arn
félisten

ez nem a hwgyarto sara :) parhuzamositani kell, amit lehet, amit meg nem lehet, annak meg ugyis mindegy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#186) Pug válasza t72killer (#183) üzenetére


Pug
veterán

Szerencsere akad jo par vago soft ami skalazodik rendesen..

(#187) Ribi válasza arn (#185) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én is herótot kapok az amd cinebencs mániájától.
Értelmes ember úgy vesz procit, hogy megnézi mire kell, megnéz pár tesztet és az alapján dönt. Nem az alapján, hogy dehát cinebencsben lever mindent akkor máshol is.
És ha egyszer az adott program nem használja a sok magot akkor nem tudok mit csinálni.

(#188) subpixels


subpixels
tag

Jensennek nem tetszett az új Radeon [link].

(#189) ggg1 válasza M@cika (#178) üzenetére


ggg1
aktív tag

Azért az csak ki fog majd jönni, és szerintem ne abban reménykedj, hogy lassabb lesz, hanem abban, hogy gyorsabb, mert ez indukálja majd a versenyt. Az AMD se lépne ekkorákat, ha nem lenne verseny. Az Intel cpu-k is alig fejlődtek, amíg nem jött a Ryzen. Még ma is 2 mag lenne egy i3-ban és 4 mag egy i7-ben, mint két éve.

Jól látható, hogy az Intel, abban a pillanatban, hogy szükség volt rá, oda tudott tenni plusz 2 magot. Az Intel cpu-k pedig most sem rosszabbak, csak sokkal drágábbak. Egy szálon az Intel sokkal jobb, ezért simán megengedhette magának, hogy egy 6 magos cpu-t küldjön egy 8 magos ellen.

De senkinek ne legyenek illúziói, ha szükséges lenne, és az amd túl nagyot lépne, az Intel is odarakná a kellő magokat, és ugyanott lennének. Ezért sem éri meg túl nagyot menni előre.

(#190) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Facebookon belebotlottam a Gamestar.hu vonatkozó cikkébe, elolvastam pár kommentet és agyf*szt kaptam. Most keresek egy új gaming / hardware témájú oldalt, mert erről leiratkoztam. Mit ajánlanátok? :DDD

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#191) arn válasza Ribi (#187) üzenetére


arn
félisten

ha jol skalazodo program kell... arra ez alkalmas. nincs vele semmi gond. annak mi ertelme, hogy letesztelnek vmivel egy procit, aminek a felet sem hasznalja?

a sokmagos prociknal el kell felejteni, hogy minek hany magja van, le kell merni az adott alkalmazasban, hogy teljesit, amugy meg teljesen osszemosodnak a hatarok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#192) Dare2Live válasza arn (#177) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ld fényképet. Ez az elrendezés nagyon nem véletlen ott a hely a +8nak. Ha neked kell a sok mag lesz.

A Cinebech demosntrációban nem az a nagy, hogy hozta amit a csúcs intel hanem, hogy közbe ld fogyasztását.
Ez így elég ütős.

At Just Over Half The Power…?!
Also, in that same test, it showed the system level power. This includes the motherboard, DRAM, SSD, and so on. As the systems were supposedly identical, this makes the comparison CPU only. The Intel system, during Cinebench, ran at 180W. This result is in line with what we’ve seen on our systems, and sounds correct. The AMD system on the other hand was running at 130-132W.

Ha ez nem vmi trükk az jelentős perf/watt előrelépést jelent.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#193) ggg1 válasza arn (#191) üzenetére


ggg1
aktív tag

Hát, én nem csak ebből indulnék ki, hogy egy alkalmazás hány szálat kezel. Ma, amikor egy korszerű böngésző kb minden lapot külön szálként indít, és bizony futtatunk egymás mellett több programot, az oprendszer is csinál közben ezt-azt. Ennek az eszmefuttatásnak talán leginkább játék alatt van értelme, mert aközben nem futtat mást az ember (ha nem streamel), és az az egész gépet kihajtja, és amúgy sem kérdés, hogy ott az Intel jobb. Szerintem azért ki lehetne használni azt a sok szálat aktív multitaszkos munkával. Megy sok böngészőlap, egy torrent, benyomsz háttérbe egy 7-zippet 100 GB anyagra, és közben nézel valami videót. :-) Nem kell renderelni. :-)

(#194) Zotya84 válasza ggg1 (#193) üzenetére


Zotya84
őstag

Milyen 100GB-nyi anyag tud összejönni, ami eleve nem tömörített formátumban van tárolva, hogy 7zippelni kelljen? :Y

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#195) Duck663 válasza subpixels (#188) üzenetére


Duck663
őstag

Persze, mert fél. A mondhatni agresszív reakcióból ítélve, beállt a majré. Ezt kb. úgy kell érteni, mintha azt mondta volna, hogy hú b....meg. Az érdekesebb az az, hogy mit akart mondani az Ubis fejlesztő, amikor Lisa Su félbeszakította. :) Van egy olyan gyanúm, hogy lesz RT Radeonokon, nem is akármilyen tempóval. Persze lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#196) Dragon3000 válasza ggg1 (#189) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez az elmélet ott bukik, hogy ahhoz az intelnek is már lépnie kellett volna 10nm-re, ha a 14nél tolna még bele +2 magot, akkor felejtsd el a magas órajelet, vagy nagyon elszáll a fogyasztás. Amíg szarakodik az intel ez van.

(#197) b. válasza Duck663 (#195) üzenetére


b.
félisten

OFC. :DDD :DDD

Pont, hogy megnyugodott ne aggódj

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#198) Duck663 válasza b. (#197) üzenetére


Duck663
őstag

Én nem lennék nyugodt a helyében. Amúgy egy nyugodt ember nem így reagál, nem lép fel támadólag.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#199) Yany


Yany
addikt

Hát ez a 46W a cinebench kellős közepén elég kamunak tűnik. Teljesen hiteltelenné teszi az egész fogyasztási mérést. Kár, de ha az árak rendben lesznek, nem változtat ez sem azon a szándékomon, hogy 3000-es Ryzen lesz a köv. masinám. Ami viszont inkább probléma, hogy év közepéig ki kell valahogy bírnom, aminek _nagyon_ nem örülök.

Amúgy Abu, miért nem tetted a Vega 64 adatlapját a VII mellé? Tök triviál szerintem, hogy mindenki jobban képbe tudja helyezni a cuccot, ha látja, hogy milyen felépítésű a mostani generáció és összehasonlítható ez által. Kb. 1 perc meló lett volna a táblázatba tenni.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#200) syberia válasza Duck663 (#195) üzenetére


syberia
veterán

"And if we turn on ray tracing we'll crush it" RTX kártyáktól láttunk ilyet, pl. Space Invaders & Pacman Nem úgy volt hogy lecseréli Nvidia Jensen-t?

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.