Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#450) nkmedve válasza Jacek (#439) üzenetére


nkmedve
őstag

"De az érvelést nem értem hogy a Vegánál 45%-al gyorsabb 4K-ban a 2080-an."

A TPU tesztben ez jött ki átlagban 20+ játékra. Biztos lehet olyan játékokat is összeválogatni ahol csak 30% lesz a különbség, nem tudom. A TPU tesztben is vannak AMD-s címek (pl. a Strange Brigade ott is megtalálható) úgyhogy nem hiszem, hogy direkt úgy állították volna össze, hogy a Vegával kiszúrjanak (főleg, hogy ez RTX teszt és a Vega egyáltalán nem főszereplő benne).

Én személy szerint: ezt a tesztet vettem alapul, mert ez a legújabb, itt pedig 46% a különbség a 2080 javára (4K). Ráadásul itt a számok is nagyon kézenfekvőek, mert a Vega 64 pont 100%-nál van (a 2060-al egy szinten), míg a 2080 146%-nál.

Na de megközelíthetjük máshonnan is a dolgot. Az köztudott, hogy a Vega 64 kb. az 1080 szintjén van. úgyhogy elég megnézni, hogy a 2080 és 1080 között mennyi a különbség. Ha TPU nem elég jó akkor itt egy másik teszt, ahol a 2080 közel 50%-kal gyorsabb, mint az 1080 az NV szerint (kb. az a kategória, mint az AMD-s teszt).

Persze az, hogy mennyivel gyorsabb a 2080 az egyelőre teoretikus, mivel nincs még teszt amiben direkt módon össze vannak hasonlítva, csak a Vega 64 teszteket tudjuk alapul venni. Majd idővel kiderül mi a helyzet pontosan, de hogyha az AMD-s tesztek megbízhatóak és a VII kevesebb mint 30%-ot hoz a V64-hez képest, akkor a helyzet nem túl rózsás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.