Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Destructo


Destructo
aktív tag

Hát ezen nem semmi :D A TP-Link Routerek amúgy is szerintem elég jók !

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Pár év és egy sündisznón kevesebb tüske lesz, mint antenna egy routeren.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Új TP-Link routerek: inspired by Stonehenge :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#4) Andrejka


Andrejka
csendes tag

Fejre állítva asztalkának is beillenének. Kulcstartó edény vagy hamutál alá tökéletes. :)

(#5) Vadmeggy válasza Destructo (#1) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

OpenWRT-vel főleg ;]

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#6) ngabor2 válasza Andrejka (#4) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Falra akasztva meg mint kulcstartó vagy fogas :D

Nagyon szépek ezek az elméleti maximum számok, de azért arra kíváncsi lennék, hogy élesben, pl. egy panellakásban mekkora sebességre lenne képes (zaj, falak, távolság).

(#7) _Atesz


_Atesz
addikt

Ahol ekkora sebesség kell, oda ki kell húzni egy vezetéket..
Vizsgálta már egy független szervezet, hogy milyen hatása van ezeknek a routereknek az egészségre? Mert hogy egyre több rákos van, az biztos..

(#8) #82729984 válasza _Atesz (#7) üzenetére


#82729984
törölt tag

Az biztos, mint ahogy egyre több a vak is köszönhetően a tévéken lévő piros standby lednek...

Majd nézd meg hogy mekkora teljesítményt adhatnak le a routerek (200 mW). És mondjuk hasonlításképp egy telefont amit fél centire sem tartasz a füledtől (2W).

(#9) Tigerclaw válasza _Atesz (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerencsére az árcédulája megóvja az átlagembert a megvásárlásától. Mondhatni az ára a pénztárcára káros, de az egészségre jótékony hatással van.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) bteebi


bteebi
veterán

8 antenna, 60 GHz? :Y Hiánypótló. Pláne ha rádióhullámok mellett még kanócot (Ethernet kábelt) is adnak hozzá :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) szabifotos válasza #82729984 (#8) üzenetére


szabifotos
senior tag

Sőt, lehet még annyi sem. Nem tudom most, hogy állunk ilyen téren, de az NMHH által nem 100mW a megengedett max. adóteljesítmény? Szóval gondolom az EU-ban forgalmazott eszközök nem nagyon tudnak ennél sokkal többet....

(#12) _Atesz válasza #82729984 (#8) üzenetére


_Atesz
addikt

link
Gondolom a mai okostelefonok tájékoztatójában leírtak is csak ennyire túlzások. :P

(#13) Destructo válasza Vadmeggy (#5) üzenetére


Destructo
aktív tag

Úgy ahogy írod :D :DDD

(#14) DithenS válasza #82729984 (#8) üzenetére


DithenS
senior tag

Nos a telefon csak ritka esetben fogyaszt telefonálás közben 2 wattot,általában elég neki az 1 watt.2 inkább akkor szokott amikor falun mész ahol csak egy GSM antenna van,az is távól.De az igaz hogy a wifi szinte alig terheli az emberi szervezetet,kár félni tőle,a műholdak is sugároznak nonstop a földre jeleket,digitális földfelszíni tv adók is,a GSM adók is,de az FM adók például 10kw-tal sugároznak.Persze egy egyszerű matekkal ha minnél távolabb mész tőle annál kevesebb sugárzás ér.Rákos megbetegedések meg a sok már elnézést de szar ételektől van,tanultam róla és meglepődnétek.ade elég ránézni bármire és lathatsz 10 E betűs kis okosságot,na ezektől lehet valaki rákos.De a rohanó élet sem kedvez,de szerintem a légszennyezés se.

[ Szerkesztve ]

(#15) torma99 válasza _Atesz (#12) üzenetére


torma99
aktív tag

A linkben kommentben írja a csávó, hogy milyen jól élnek a növényei a wifis szobában. Ezt én is megerősíthetem. Korábban 2 router is volt, most csak egy van. Flamingóvirágok, datolyapálma, kaktusz, egy számomra ismeretlen cserje is szépen eléldegél. Fejlődnek, virágoznak, jól érzik magukat. Igaz a router csak akkor megy, amikor szükség van rá, egyébként ki van kapcsolva. Hálószobából amúgy mi is elűztük az elektromos dolgokat (na jó nem is voltak).

Nagyon szépek és jó teljesítményűnek tűnnek ezek az új készülékek, de kell még jónéhány év, hogy a teljesítményük az átlagfelhasználó számára is értelmet nyerjen.

(#16) #82729984 válasza _Atesz (#12) üzenetére


#82729984
törölt tag

Ez egy nagy kamu, szomorú hogy bedőlnek neki az emberek. Összefoglalom:

két külön szobában, nem azonos fény és hőviszonyok mellett, ellenörizetlen körülmények között (pl. locsolás mennyisége, sürüsége stb) összehasonlítottat két növény fejlődését.
Majd az eltérés okaként megjelölték hogy 42, pardon izé, hogy a wifi router okozza.... Szerintem meg a szék lába, mert az egyik szobában egyel több szék volt mint a másikban :)

Bocsánat, te azt is elhiszed amikor valamelyik "mágus" a tévében csinál gerinc távmütétet? :)

(#17) _Atesz válasza #82729984 (#16) üzenetére


_Atesz
addikt

Bocs haver, de ez egy visszaigazolt kísérlet. link
Te mindent elhiszel, amit hozzászólásban leír valaki? Illetve sosem gyanakodsz mi lehet káros az egészségedre? Te az a típus vagy ugye, aki nem néz utána az az étel amit eszik mit tartalmaz? Ugye talált?

(#18) _Atesz válasza torma99 (#15) üzenetére


_Atesz
addikt

A cikkben ott van, hogy zsázsával tesztelték, amit leírtál növényeket, egy picit másabb fajták ugye?
A mobiltelefonok hatásáról pedig egyikőtök sem írt, arra nem jött válasz.

(#19) dchard válasza _Atesz (#17) üzenetére


dchard
veterán

Már ne haragudj, de nem látom a visszaigazolást. A cikk ennyit állít:

"a neuroscience professor at the Karolinska Institute in Sweden, is interested in repeating the experiment in a controlled professional scientific environment."

Tehát ez eddig egy minden tudományos alapot nélkülöző gimis "kísérlet", semmi több.

Egyébként ez a legviccesebb rész:

"according to the girls' calculations, emitted about the same type of radiation as an ordinary cellphone"

Egyrészt valahogy nehéz elhinni, hogy a gimis csajszik átfogó teljesítmény mérést végeztek volna, mert az ehhez szükséges idő és pénz még egy ilyen utópisztikus Dán gimiben sincs meg (100 milliós nagyságrendről beszélünk felszerelésben), másrészt meg eleve nem releváns az, hogy egy telefon mennyit és hogyan ad, mivel teljesen más frekvencián működik, mint a wifi, ahol a sugárzásnak teljesen eltérő például az elnyelési tényezője. Minél magasabb a frekvencia, annál inkább fényszerű tulajdonságai vannak az elektromágneses sugárzásnak (konyhanyelven: lepattan a kisugárzott energia nagy része).

Röviden ez a véleményem az ilyen mély tudományos tartalommal rendelkező cikkekről:

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#20) _Atesz válasza dchard (#19) üzenetére


_Atesz
addikt

A regionális versenyen elérték a kísérlettel az első helyet. Ezt írtam igazolásnak. Nem egy fejből kipattant hülyeségről volt szó.
Szóval szerinted a 100 milliós műszerekkel mért érték a lényeg, nem pedig az élő organizmusokra gyakorolt hatása. Tipikus technokrata gondolkodás, csak hogy van egy kis probléma. Jelenleg minden jó alaposan át van vizsgálva, beleértve az élelmiszereket, sugárzásokat, stb stb stb és ennek ellenére egyre nagyobb arányban betegek az emberek, egyre több a rákos és még had ne soroljam. Valami akkor csak nem stimmel a sok-sok százmilliós kísérletekkel, nemde?
Az azbesztről is régebben senki sem feltételezte, hogy rákkeltő, azóta tudjuk.

Visszatérve, ezt írtam először:

"Vizsgálta már egy független szervezet, hogy milyen hatása van ezeknek a routereknek az egészségre? Mert hogy egyre több rákos van, az biztos.."

Várom továbbra is a független vizsgálatot.

(#21) dchard válasza _Atesz (#20) üzenetére


dchard
veterán

"A regionális versenyen elérték a kísérlettel az első helyet. Ezt írtam igazolásnak. "

Ez nulla igazolás. Ki volt a zsűri? A helyi gimnázium két fizika szakos tanárbácsija meg az iskola igazgató? Ne röhögtess...

"Szóval szerinted a 100 milliós műszerekkel mért érték a lényeg, nem pedig az élő organizmusokra gyakorolt hatása."

Szerintem a kettő együtt érdekes, és nem külön-külön, kontextusából kiragadva. A műszer pont arra jó, hogy olyan dolgot is tudsz vele mérni, amire az emberei szervezet például képtelen. Ilyen az elektromágneses sugárzás (pontosabban a térerősség) például, amivel a kísérlet tárgya is működik.

De mondok neked még érdekes dolgot: a cikk említi, hogy "kiszámolták" a két wifi router kb annyit sugároz mint egy mobiltelefon. Csak éppen azt felejtették el leírni, hogy volt-e ezeken az eszközökön forgalom. Ugyanis ha egy wifi router üresjárásban bekapcsolt wifi-vel működik, az még az elméleti 100miliwattnak is csak a század részét adja le jelző keretek formájában. A telefon ugyanez, csak ott még annyi probléma is van, hogy az állomás távolságától függetlenül teljesítményszabályozott is a rendszer.

De jobbat mondok: sehol ennek az állítólagos kísérletnek a pontos leírása, jegyzőkönyve, hogy pontosan mit csináltak, milyen távol voltak a magok, mennyi ideig tartott a kísérlet, semmilyen tudományosan szignifikáns információ nincs róla. Tehát meg sem lehet ismételni a kísérletet.

Az ilyen humbukológia is csak azt bizonyítja, hogy még a fejlett Dániában is túl sok a bölcsész és kevés a mérnök, akkor egy ilyen áltudományos maszlaggal nem lehetne tudományos versenyt nyerni még gimnáziumi szinten sem. Ennél a szódabikarbóna alapú vulkán makett készítésnek is több köze van a tudományhoz.

"Várom továbbra is a független vizsgálatot."

Mi is ezt várjuk, amit linkeltél az egy bohózat, nem igazolás.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#22) _Atesz válasza dchard (#21) üzenetére


_Atesz
addikt

A kísérletre írtam, hogy igazolva van, nyilván ezt az eredményt nem lehet alapul venni. Nem tudom miért olyan nehéz ezt megértened?
Ha igazolásnak venném, akkor nyilván nem várnám a független vizsgálatot..

(#23) _Atesz válasza dchard (#21) üzenetére


_Atesz
addikt

Egyébként meg böngéssz kedvedre, több cikket is tartalmaz: link

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.