Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) nemlehet válasza Castell (#8) üzenetére


nemlehet
őstag

Jah a sógorék szabályozása meg megint nevetséges. Ez azon kevés dolgok egyike amit egyszerűen nem értek, hogy miért van úgy. Főleg, hogy európai szinten is kiemelkedően szigorú és rendszeres belőle a probléma....

Szerintem nincs erre politikai szándék, egyszerűen a döntéshozóknak nem érdeke.

Másrészről viszont szimplán technikai paraméterek alapján nem lehet ezt szabályozni, mert alapvetően nem az a lényeg, hogy látszik a rúzs árnyalata, hanem hogy a felvételek manipulálhatók-e és ha igen akkor milyen eszközök szükségesek hozzá. Ez inkább a probléma jogi szempontból és jellemzően ez a vita tárgya. Ha boldog boldogtalan hozza a dashcam felvételeket egy bírósági ügyben és azok nem ugyan azt mutatják akkor el kell kezdeni vizsgálgatni ami drága, lassú és nem is mindig vezet eredményre.

Persze meg lehet oldani ha akarja az ember. Pl lehet nyúlni a speedrunner videók irányába ahol pl olyanokat használnak a vágások szűrésére, hogy a loading screen animációján hány frame az ugráló figura, vagy a segédprogram ami egy függvény szerint mozgat x framenként egy objektumot és ha annak a mozgása nem stimmel akkor tudható, hogy vágott a videó.
Persze mindent meg lehet hackelni de ezekhez már olyan szintű videóvágási tudás kell ami még profi szinten se feltétlen van meg.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.