Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Luck Dragon

De jók is voltak ezek a “régi” csínytevések, ilyenkor elönt a nosztalgia engem is . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2) Somatom


Somatom
veterán

Őszintén szólva kisebb csoda, hogy túléltük az első 25 -öt. Csak egy szösszenet. 13 -körül lehettem, amikor cimborámmal lomtalanításon találtunk két, pedálos Moszkvicsot. Alapból már nem fértünk bele, de kifűrészeltük a csomagtartót és így hátra lehetett tolni az ülést. Nehezek is voltunk, úgyhogy két fadarabbal helyettesítettük a hátsó rugókat. Aztán roncsderbi a Szabihegyről lefelé. Az egyik utcában van egy durva S kanyar. Addigra olyan tempót értünk el, hogy a pedállal már nem lehetett fékezni, mert úgy járt, mint a csáphadaró. Maradt a talpfék az aszfalton. Cimborámnak beakadt a lába egy csatornafedélbe és ettől hónaljig szaladt fel neki a Moszkvics és beverte az állát a kormány. Nem volt könnyű lefejteni róla az autót. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3) kisi


kisi
aktív tag

Talán 6-8 éves lehettem(80 as évek eleje), a nagyszüleim falun laktak, nagy, kertes ház, a kertben a falun akkoriban szokásos "pottyantós" újságpapírokkal...Vályog dal, nád tetővel, benne a már kiolvasott Szabad Föld c. újság példányai, további khmm...művelődés céljából...
Találtam egy doboz gyufát, talán valami ott megfordult ember felejtette a helyiségben, hogy az elmélyült gondolkodás közepette rágyújthasson... Játszani kezdtem a gyufával, égettem, milyen hosszan, szépen ég...
Amíg az ujjamat el nem érte, akkor reflexből beledobtam, oda... az idők folyamán felhalmozódott újságpapír lángra kapott... Próbáltam oltani, a tyúkok vizes lábasával, sőt, még kreatívabb módszereket is kipróbáltam, de nem járt eredménnyel.
A falusi önkéntes tűzoltó csapat elég hamar kiért, de valamiért nem akartak a tűz közelébe menni, csak arra vigyáztak, hogy nehogy tovább terjedjen a láng :D
Na azóta hosszabb a fülem, vagy két centivel...

Másik eset, szintén ebből az időszakból, talán a 80 as évek közepe:
Az utcánkban gázcsövet fektettek, és ennek takarására rengeteg sárga, agyagosabb homokot hoztak, több teherautónyit, amit a házunk előtti, és a szomszéd ház előtt halmoztak fel, olyan méter-másfél méter magas, kb 30 méter hosszú domb formájában, ami kb a járdát, és az úttestből is egy méteres részt elfoglalt.
Ekkoriban ment a mozikban a BMX banditák, amiben a gyerekek mindenféle dombokon, ugratókon mentek a biciklikkel. A környékbeli gyerekekkel, akik rendelkeztek biciklivel, rollerrel, stb, vagy csak rohangáltak, délután, amikor a munkások levonultak, bicikli pályát alakítottunk ki a homok dombokból. a tetejét letapostuk, igazgattuk, hogy hullámos, ugratós krosszpálya legyen belőle. Meglehet, néhány az árokhoz használt deszkát is felhasználtunk a munkásoktól, de az eredmény egy szuper, ugratókkal, dombokkal teli, kb 30 méter hosszú pálya lett, amit késő estig használtunk. Lehet, hétvége is volt, erre már nem emlékszem, csak arra, hogy amikor iskolából hazaértem, a munkások még mindíg sűrű káromkodások közepette csákánnyal bontották a beton keménységűre döngölt pályát, amit jónéhány gyerek biciklije taposott olyanra...
Nem voltak népszerűek a környékbeli gyerekek a munkások között...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.