Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D.Orion


D.Orion
veterán

Na jó ez elég rossz vicc volt. Az elején még oké volt, de aztán ahogy elkezdtem olvasni egyre kevésbé voltak hihetőek a számok. :U

(#2) vamzi válasza D.Orion (#1) üzenetére


vamzi
őstag

Már éppen billentyűzetet akartam ragadni, hogy mekkora brutális szerkezet lett, de fél szemmel a naptárra sandítottam és egyből összeállt a kép..

Én benyeltem, szép volt! :C

(#3) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Mi a picsáért kell ilyen kamucikkeket megjelentetni? Egy nem volt elég? Senki nem kíváncsi rá, köszönjük..

(#4) Fecogame válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


Fecogame
veterán

+1... :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5) Parci válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te nem vagy kíváncsi rájuk, tehát senki sem kíváncsi? mindig pont ennyi helyet hagysz azoknak, akik másképp gondolnak valamit? a pi...ért pedig kijárna a f(i/e)gyelmeztetés.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) general


general
addikt

akkor már lehetett volna igazán a Canon 3D, azt úgyis pletykálják egy ideje..:-)

(#7) t72killer válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kedvenc mai kamucímem a lapcsaládtól: "A világ 10 legszebb nője meztelenül!"

Boldog Ápr. 1-jét mindenkinek:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) MLaca válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


MLaca
őstag

gondolj bele, hogy a cikkek, hírek mögött dolgozó emberek vannak, akik még hétvégén, húsvétkor is azon törik magukat, hogy többek között neked is legyen mit olvasnod, hogy fényt vigyenek szürke kis egyhangú életedbe, hogy ne magányosan tengődj húsvét hétfőn a géped előtt. szóval a nagy leszólások előtt azért gondolj bele ebbe is. köszi.

http://mlzphoto.hu/

(#9) Gainka válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


Gainka
őstag

Tán még nem locsolt meg senki? vagy mi ez a düü kirohanás :)) :C

(#10) Parci válasza Gainka (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akartam is írni, hogy hisztis egy rib.nc :DDD

(ráadásul április else van, ergo tudta, mire számíthat, de azért feljött kattintgatni, hogy idegesítse magát. kicsit sem vagyunk ám frusztrált nép, de tényleg... mibe kerülne a mai ingyenes híradagot kihagynia valakinek, aki valamiért a "semmi bajom az április elsejékkel, amíg négy fal között csinálják" szemléletű?)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Bennem fel sem merült hogy kamu a cikk. :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12) A Zéé válasza Motion_Blur (#11) üzenetére


A Zéé
addikt

először én is full komolyan elhittem, amikor láttam reggel MLaca blogján :C

Just a simple Lineman...

(#13) pilóta


pilóta
nagyúr

Aztán majd jól kiad egy pont ilyet a Nikon, oszt leshetünk az április eljejénkkel :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) pusszycat válasza Motion_Blur (#11) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kamu csak ki van szinezve [D4x] :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#15) Lajtorja válasza Motion_Blur (#11) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Bennem sem.

Mint laikust felvilágosítana valaki, hogy ezek a paraméterek miért hihetetlenek? :D

--- ---

(#16) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én mindent elhiszek mert én is szoktam hazudni! :DDD

(#17) Gainka


Gainka
őstag

Csinálok is a d4x-el 10 screen shotot cod 2 multiba 640x480-as felbontásban elsimítás nélkül :))

(#18) L4mie


L4mie
veterán

:C :)) made my day :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#19) trufa12


trufa12
addikt

MIért én meg moderátor vagyok ( mai nap erejéig ) -.- :R
szóval jöhetnek ezek a cikkek , nincs ezzel semmi baj.
Mármint csak be van írva , moderálni viszont nem tudok ;] ennyire már nem tréfálkozik a házigazdánk

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#20) TESCO-Zsömle válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Boldog születésnapot! :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) janos1988 válasza Gainka (#9) üzenetére


janos1988
addikt

Csak egy liberális srác/nő vagy is náluk mindegy...

De én most is azt mondom, lehetnének ilyenkor kreatívabbak a portálok/híroldalak. És még több kamu hírt :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#22) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Nincs itt baj az április elsejével, csak a cikk végén legyen ott hogy "bolondok napja" vagy akármi..
Mert ez a cikk 5 nap/hét/hónap múlva is fent lesz a neten, és akkor már végképp nem lesz egyértelmű, hogy ez áprilisi tréfa.. (volt)
A PH! lapcsalád meg elég komoly oldal ahhoz, hogy az emberek elhiggyék többé-kevesébe..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#23) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Parci: Április elseje alkalmából kioszthatnátok találomra egy új speciális rangot: (BUZERÁTOR). Ezeknek az lenne a feladata, hogy bolondos híreket írjanak, és humorral töltsék meg a fórumokat. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24) Dassler válasza TESCO-Zsömle (#23) üzenetére


Dassler
őstag

tetszik az 5let :K

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#25) =Mentor= válasza D.Orion (#1) üzenetére


=Mentor=
őstag

Ez legalább hihetőbb mint a Youtube bezárása, mert annál még egy hároméves is hihetőbb átverést talál ki :K :K

Amúgy meg a pletykák szerint már várható egy hasonló év végére:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26) radi8tor válasza trufa12 (#19) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gratulálok a kinevezéshez. :D

⭐ Stella

(#27) Flashback válasza TESCO-Zsömle (#23) üzenetére


Flashback
addikt

Én DERIVÁTOR vagy INTEGRÁTOR szeretnék lenni, jajj.... :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#28) kingabo válasza Hobbbyt (#22) üzenetére


kingabo
őstag

Nézd meg a korábbi ápr. 1-es híreket! ;)
Ha nem akaródzana: holnap már kinn lesz az utalás a dátumra.

(#29) bteebi válasza Motion_Blur (#11) üzenetére


bteebi
veterán

Bennem se merült fel, pedig lehetett volna gyanús :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#30) imikee válasza bteebi (#29) üzenetére


imikee
tag

plusz még adnak hozzá kitben egy 10-600/100 VRIII obit is :D :D

...

(#31) Ati1979


Ati1979
veterán

Az árát elfeljtették a specifikációknak megfelelően módosítani.

9000 USD -ről 90000 USD-re. :)

(#32) ollochances


ollochances
csendes tag

Ez nyilvánvalóan benyelhető ugratás volt, mivel annyira nem hihetetlen az, amit ír. Emiatt egy picit viszont tényleg bosszantó, mivel az áprilisi tréfa akkor ütős, ha valami utólag képtelennek tűnő dologgal etetnek meg. Ebben a cikkben nemigen volt olyan képtelenség, hogy az ember a homlokára csapjon: hogy hihettem ezt el.

Ez így elég lehúzós.

(#33) nfsu17


nfsu17
veterán

OKé, ezt benyeltem. grat. :W Az előző cikket azt nem. :D
Ha nem olvasom el a hsz-okat, akkor még mindig abban a hitben lennék, hogy ez igaz. Hogy miért is? Mert átlag felhasználóknak még a mostani csúcs dslr-ek is borzasztóan jók. Plusz az 54MP felbontás már nem nagy szám, a Phase One már tud 70-80-at is.

(#34) #65675776 válasza pilóta (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az igazán komoly az lesz ha holnap a cikk kiegészül egy UPDATE-tel, miszrint a Nikon megkereste az odalt, hogy:
ad1: honnan tudták meg a majdnem pontos specifikációkat?
ad2: akkor már javítsák ki, mert nem 2xExpeed 3 lesz benne, hanem 3xExpeed 4.
ad3: 16 bites kiolvasású a szenzor.

[ Szerkesztve ]

(#35) sideburns


sideburns
aktív tag

Ezért az izzadságszagú humorért kár volt ennyit gépelni.

Ez pl. legalább jópofa:
http://www.mirrorlessrumors.com/leica-release-a-disney-x2-camera-version/

(#36) MLaca válasza #65675776 (#34) üzenetére


MLaca
őstag

bevallom, eljátszadoztam a csatornánként 16-bittel, de aztán hagytam a régiben az egészet :)

http://mlzphoto.hu/

(#37) total90


total90
veterán

Nekem most esett le, hogy a hsz-eket olvasom :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#38) jubilleum


jubilleum
senior tag

Totálisan inkompetens vagyok a témában, de azért megkérdezem.
Fényképezőgépekre nincsenek moddolt firmwarek? (Ez mosta korlátozott videó felvételről jutott eszembe, tök jó lenne egy olyan mod, amivel ezt kilehet kapcsolni)

(#39) total90 válasza jubilleum (#38) üzenetére


total90
veterán

De vannak :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#40) Jhonny06 válasza MLaca (#8) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem pont te tengődtél magányosan a gép előtt, a cikket írva. :D Máskor gondolkodj előre, mielőtt oltani próbálsz..

(#41) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Minden elismeresem a Nikone, ok hogy nagyon jo gepeik vannak, de 9000 dolcsiert ki veszi meg? 54 mpixel? Uh milyen kepminosege lehet, de megneznem. :K , csak azt nem ertem hogy miert kell fel orara lecsokkenteni a felveheto video hosszat? Kovezzetek meg de nem memoria fuggvenye a felvett video hossza? :U

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#42) pilóta válasza wertigo1984 (#41) üzenetére


pilóta
nagyúr

Megkövezünk, mert aktakukac bürokrata függő a felvett video hossza. Amúgy meg dátum...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43) MLaca válasza Jhonny06 (#40) üzenetére


MLaca
őstag

tévedés, mert pont el akart rángatni a család, de elhessegettem őket, mondván ezt befejezem. oltson a rosseb, nem vagyok kertész.

http://mlzphoto.hu/

(#44) benedekco válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


benedekco
addikt

Nemtom miről beszélsz a másik egy nagyon komoly cikk a szokásos minőségben.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#45) Sotho


Sotho
őstag

:R Hehe jövőre ez valós hír lesz, mehet majd a kopypészt.

(#46) Apika


Apika
Közösségépítő

Ez egy komoly masina! Én is beszerzek majd egyet belőle... :DDD

(#47) Narasim válasza wertigo1984 (#41) üzenetére


Narasim
aktív tag

:C

én is ilyesmit akartam írni, de szerencsére előbb benéztem a fórumba! :DD

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#48) Jhonny06 válasza wertigo1984 (#41) üzenetére


Jhonny06
veterán

(#49) MaUser válasza Parci (#5) üzenetére


MaUser
addikt

Dobjatok fel egy szavazást az alábbival:

- legyen ápr. 1 kamucikk
- ne legyen ápr. 1 kamucikk
- ha van ápr. 1 kamucikk, akkor legyen odaírva a végére, hogy kamu

Pár éve az egyik nagy német portál feldobta, mert ment végig az anyázás egy "túl jól sikerült" hír miatt, valami ilyen eredmények lettek:

- legyen ápr. 1 kamucikk: 10%
- ne legyen ápr. 1 kamucikk: 60%
- ha van ápr. 1 kamucikk, akkor legyen odaírva a végére, hogy kamu: 30% :U

Egy próbát megérne, mert ez így igénytelen. Tudom menjek máshová, hülye olvasó mit akar itt...

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#50) kovee01


kovee01
tag

Minőség=Nikon!

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#51) TESCO-Zsömle válasza wertigo1984 (#41) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

csak azt nem ertem hogy miert kell fel orara lecsokkenteni a felveheto video hosszat?

Bár a többiek látszólag szarnak az egészre, mert ez egy bolondnapi kamucikk, én azért reagálnék ennek a kérdésnek a technikai oldalára, mert sok kameránál megjátsszák.

Nos ennek lehetnek technikai okai is, például a szenzor túlmelegedése. Azért valljuk be, filmet felvenni még FullHD felbontáson is igen nagy tehertétel magának a szenzornak. Ugye attól, hogy csak kisebb területet használ, azon a területen sokkal nagyobb az igénybevétel. Ott másodpercenként 30 képkocka készül. A másik ok, hogy alkalmatlanná akarják tenni az adott gépet komolyabb filmkészítésre. Bár egy rendes filmben ritkán vannak 20 percnél hosszabb vágás nélküli jelenetek, szóval ez is ilyen fél-érv. De valahogy meg kell különböztetni az alsóbb kategóriás gépeket a felsőbbtől, és ez egy újabb lehetőség erre.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52) MLaca válasza TESCO-Zsömle (#51) üzenetére


MLaca
őstag

itt nem a túlmelegedésről van szó, hanem nemes egyszerűséggel EU-s vámbesorolásokról. ami 29p 59mp-nél hosszabb videót vesz fel, az videokamerának minősül, amire nagyobb a vámtétel.

http://mlzphoto.hu/

(#53) flash-


flash-
veterán

USB 2.0

2013.ban.nikon.ülj le eggyes.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#54) MLaca válasza flash- (#53) üzenetére


MLaca
őstag

d800-on usb3.0 van. ezen cserébe gigabites ethernet..

http://mlzphoto.hu/

(#55) flash- válasza MLaca (#54) üzenetére


flash-
veterán

jolvan jolvan,de szerintem nem olyan nagy feature az usb 3...

elég elterjedt,nem tudom megérteni hogy a nikon miért nem preferálja..
oké használjak kártyaolvasót,stb,bla-bla..de akkor is...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#56) M_o_g_y_i válasza flash- (#55) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Mivel a cikk kamu, mindegy mi is van ideírva. ;)
Egyébként 99,9%, hogy USB3.0 lesz az "igazi" D4X-en. :))

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#57) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

..szerintem felesleges ilyen cikket írni. Még ha poénos lenne, vagy valami, megérteném. De ennek így, ebben a formában semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#58) Penge_4 válasza TESCO-Zsömle (#51) üzenetére


Penge_4
veterán

"Nos ennek lehetnek technikai okai is, például a szenzor túlmelegedése. Azért valljuk be, filmet felvenni még FullHD felbontáson is igen nagy tehertétel magának a szenzornak."

Ez mondjuk benne van a pakliban. Bár azért megnézném, hogy a piacon lévő termékek hány százaléka küzd hasonló problémákkal, beleértve a mobiltelefonok kameráit is.

"De valahogy meg kell különböztetni az alsóbb kategóriás gépeket a felsőbbtől, és ez egy újabb lehetőség erre."

Attól függetlenül, hogy tisztában vagyok ennek "létjogosultságával" a kapitalizmusban, ritka nagy szemétségnek tartom, mikor konkrétan hardvert, vagy ha úgy tetszik nyersanyagot pazarolnak (ugyanannyit, mint a prémium termékeknél) és utólag butítják le direkt a tervezett elavulás és a ciklikus jövedelem oltárán.

Állítólag a Celeron procik is ilyenek. Ugyanannyi nyersanyag van bennük, mint egy Core i7-ben, a gyártósornak is nagyjából ugyanannyi energia legyártani az adott terméket, de direkt kell csinálni szart is, különben nem tudnák drágábban eladni a jót vagy a szegényebbek nem jutnának hozzá a lebutított selejthez olcsóbban.

Még itt a fórumon írta pár éve valaki, hogy volt valami Inteles proci, amiben hardverkulccsal lehetett aktiválni a +1 letiltott magot.

Szóval vannak itt szemétségek attól függetlenül, hogy a termékek minimális százalékánál előfordul ilyen általad is említett technikai korlát. Aztán ezek a technikai korlátok is többségében az anyagspórolásra vezethetők vissza.

(#59) scarabaeus válasza Penge_4 (#58) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Ez mondjuk benne van a pakliban. Bár azért megnézném, hogy a piacon lévő termékek hány százaléka küzd hasonló problémákkal, beleértve a mobiltelefonok kameráit is."

Minél kisebb a szenzor, annál kevésbé probléma ez. Cserélhető objektíves gépek nagyobb szenzorai jóval az EU-s "videokamerahatár" ideje előtt túlmelegednek általában.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#60) ollochances válasza MaUser (#49) üzenetére


ollochances
csendes tag

nem rossz ötlet, de szerintem, ha viccesre sikerült volna a hír, akkor talán kevesebben bánnák. Itt nincs min utólag nevetni. A fogalomban van elrejtve a lényeg: Áprilisi tréfa. Ez utóbbi kimaradt. Sajnálom a cikkírót, hogy a húsvét hétfőjének értékes óráit ezzel töltötte, azért kösz.

(#61) Sequoyah válasza Penge_4 (#58) üzenetére


Sequoyah
tag

Ha senki sem fizetne prémiumot a teljes kihasználtságú hardverért, akkor nekünk, átlag pénzű embereknek kéne kifizetni azt, és nem lehetne olcsó hardvert kapni...
És a hacker-beállítottságúaknak is igen jó lehetőségek ezek a tuningra:)

(#62) <Adamsky> válasza MLaca (#52) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... adórendszer (vám besorolás) miatt 29 perc 59 másodpercre korlátozza .. "

Én erről frankón nem is hallottam. Mi ez a hülyeség? Miért így mennyi a vám rajta? És mennyi lenne, ha nem lenne korlátozás? És miért nem bízzák ezt a vásárlóra? Ja, és mi a helyzet az "okostelefonokkal"? :F

ui: lehet benyaltam valamilyen ápr. 1-i tréfát?

[ Szerkesztve ]

(#63) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Basszus ezt jol beszivtam... :DDD Lehetne olyan nyeremenyjatekot hirdetni, hogy egy bizonyos szot beleirtok akar tesztbe, akar hirbe es ezt kell megtalalni. Minden honap vegen vagy felevente vagy ev vegen kihirdetitek a szemfules nyertest es kap valamit (polo, bogre, ora, memoriakartya vagy barmit). ;)

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#67) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Vagy írjátok a oda végére, hogy beszoptaaaad, vagy csak 1-jén legyen kint a cikk.
Ez szerintem is nagyon mellétrafált... :U

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#68) lapa


lapa
veterán

elolvastam. aztán a kommentekről esett le. nem vagyok ellene az ilyen akcióknak, de másodikán már odatehetnétek, hogy "kiscsoport" vagy valami.

ja, vagy legalább vicces lenne, ha már ennyit küzdött valaki ezzel a haszontalansággal.

[ Szerkesztve ]

(#70) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Töltse be bárki EZT az oldalt és scrollozzon le a lap aljáig! Na ez a vicc. :DDD

(#72) #65675776 válasza flash- (#55) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha nem olyan nagy feature, akkor miért hiányolod?

(#73) zapok


zapok
aktív tag

Ezért kár volt a billentyűzetet koptatni...

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#74) Mikika válasza wertigo1984 (#41) üzenetére


Mikika
aktív tag

Azért van lekorlátozva a videó hossza mert az EU törvények szerint ha hosszabb lehet a videó mint 29 perc 59 másodperc akkor kamerának számít nem fényképezőgépnek következésképpen nagyobb a vámtétele

Forever Apple

(#76) wertigo1984 válasza Mikika (#74) üzenetére


wertigo1984
őstag

Ok koszi. :R

Sotho: inkabb gyurjaaa' ;)

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#80) #65675776


#65675776
törölt tag

Szájkaratét itt kéretik abbahagyni!

(#81) Sotho válasza #65675776 (#80) üzenetére


Sotho
őstag

Errare humanum est.
Ezért gépeltem annyit :O :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.