Hirdetés

2018. szeptember 25., kedd

Gyorskeresés

(#1) Gdi

Gdi
(senior tag)

Éljen a régi Gnome 2!
A 3 már az első szabadlábra kerülésénél antipatikus volt.
Ubuntut amugy sem szeretjük.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) milangfx

milangfx
(őstag)

Ezzel a unity > gnome valtassal a szegeny ubuntu userek atleptek az egyik szarkupacbol a masikba.

Nekem lennenek meg otleteim: tiltsuk a .docx, .xlsx, .pdf, stb. kiterjesztesu fajlok megnyitasat, hiszen azokban is lehet kartevo. Megall az esz. Ez a CVE is egy vicc, ilyen phishing szintu "tamadasokra" minek CVE?
Asztali ikonokat nem hasznalok , szoval az nem hianyozna.

(#3) Cucuska2 válasza milangfx (#2) üzenetére

Cucuska2
(őstag)

Az én környezetemben szinte mindenki Ubuntuzik, aki Linuxozik, és örültem, hogy végre csillivili, flat stílust kapunk, és erre ez jön szembe.

Nyílik-a nyílik a csillagkapu, Teal'c-Teal'c-Teal'c. Hajlik-a hajlik a féregjárat féregjárat, Teal'c Teal'c Teal'c. A babámba bemászott a Goa'uld, azóta már leigázta a falut, bár lehoztam nekik a csillagkaput, de Teal'c Teal'c Teal'c.

(#4) milangfx válasza Cucuska2 (#3) üzenetére

milangfx
(őstag)

Linuxon gyakorlatilag pixel pontosan ugy szabod testre a UI-t, ahogy szeretned. Nem muszaj a gyari felulettel hasznalni.

(#5) lezso6

lezso6
(VARÁZSLÓ)

Használ még valaki Gnome-ot? :F Ott egy halom fork / klón, pl Cinnamon, Mate. Bár én elkurvultam, és KDE-t használok. :D

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#6) Polllen

Polllen
(PH! nagyúr)

Ez derék...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7) ncc1701

ncc1701
(PH! addikt)

Az első 15 perc után lecseréltem a gnome3-at xfce-re. :)

A hwsw fórumon leslie voltam. :)

(#8) kemotox válasza Cucuska2 (#3) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Hát ez gáz, én is pont így voltam vele, nagyon tetszik a Gnome felület, meg az elrendezés is (óra középen, stb stb), de ez gyászos.
Emberek, hogy érdemesebb? Valami elterjedt, popular distro (Ubi) + felhányni egy DE-t, vagy jobb egy alapból más desktopos témát feltenni? (Valami Uborka flavour, vagy Mint, vagy mittomén)

"Ha mindenképpen eltökélt szándékod az, hogy csúnyán meg akarod bántani a szüleidet és nincs merszed ahhoz, hogy homoszexuális legyél, az a minimum, hogy a művészetekbe mártod magad!"

(#9) Syl

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Hatékonyan készítik a "Hogyan öljük meg a desktop Linuxot 101" kézikönyvet... :W

Words cannot express how much i don't care

(#10) Apollyon

Apollyon
(Korrektor)

Az első, 3-as GNOME még tetszett, amíg nem kezdtem el használni. Kár, hogy egy csomó mindent nem lehetett abban se már állítani. RIP

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11) hcl

hcl
(PH! félisten)

Hát a G3 eddig sem volt a szívem csücske, d ez már kezd agyrém lenni.
Az asztali ikonok kit zavartak...
A Gedit változásai, a filekezelőből el-eltűnt pár dolog egyre kényelmetlenebbé teszik a Gnome3-at. Melóhelyen sajnos azt kényszerül használni az ember, itthon meg jól megy a KDE...
S szét kell kiegészítőzni a Gnome3-at is, hogy használható legyen.

[ Szerkesztve ]

Veszek _hibás_ LCD monitort,fényképezőgépet, objektívet, routert ---- Mutogatni való hater díszpinty

(#12) cskamacska válasza Syl (#9) üzenetére

cskamacska
(PH! addikt)

Jelenleg a GNOME kinyírásán ügyködnek, de ha viszik a Linuxot, lehet úgy is jó. ;]

Egyébként nem tudom mostanság milyen össznépi agybajt kaptak a felhasználói felület tervezők, de nagyon jó lenne, ha gyorsan kihordanák lábon. Gugli, Microsoft, meg a hasonszőrű corporate haverjaik, hogy a letisztultnak hazudott teljesen sivár, funkciószegény(és egyre egyszerűbb, használhatatlanabb :o ), egyszínű paca UI-t tolja még mindig, az egy dolog, ott ha a kokó konferencián frissen megőrült manager kitalálja hogy csak kézen állva lehet használni a cuccaikat, akkor az úgy lesz, a felhasználó barikák meg a dolgozó hangyák majd jól hozzászoknak az ötlethez, ha akarnak, ha nem. :U

De közösségi fejlesztésnél nincsen legalább pár ember, akik ép ésszel végigméri hogy ezt valakinek majd használnia is kell, és nem csak azért csinálják mert megtehetik? :F :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#13) lezso6 válasza kemotox (#8) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)

Tegyél fel egy Gentoo-t. Visszasírsz mindent. ;]

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#14) BoB válasza milangfx (#2) üzenetére

BoB
(PH! kedvence)

Fején találtad a szöget, pont ezért semmi értelme a biztonságra hivatkozni.

lezso6: rengetegen használnak GNOME-ot az alapján amit külföldi fórumokon, redditen látok. Leginkább persze az miatt mert sok disztrónak (Ubuntu, Fedora, stb) még mindig ez az alapértelmezett felülete.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#15) lezso6 válasza BoB (#14) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)

Én utoljára akkor láttam Gnome-ot amikor a Ubuntu még nem váltott Unity-re, s a 3-as már akkor sem tetszett. Pedig én nagyon szerettem a Gnome 2-t. Aztán amikor anno először felraktam a Gentoo-ot, valamit elcseszhettem kezdőként, s tönkrevágta a rendszert a Gnome install, így kényszerből KDE-t raktam fel. Aztán azóta is az van, maradt. Mondjuk így visszagondolva nem is baj.

(#16) Cifu

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ok, és akkor milyen fájlkezelő jön még szóba? A Nautilus ugye nem. A Dolphin nálam kritikán alul lassú, van, hogy fél percekig nem reagál (hogy most végignyálazza a meghajtókat, vagy mi a rossebet csinál, arról fogalmam sincs).

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#17) BoB válasza Cifu (#16) üzenetére

BoB
(PH! kedvence)

A nemo elég jó, ez egy nautilus fork. Csak a cinnamon környezethez tartozik, ezért ha GNOME-on akarod használni magával fog rántani egy csomó függőséget.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#18) Apollyon válasza Cifu (#16) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

ranger

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) dabadab válasza cskamacska (#12) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Egyébként nem tudom mostanság milyen össznépi agybajt kaptak a felhasználói felület tervezők"

Az alapprobléma az, hogy nagyjából az ezredfordulóra kitaláltak kb. mindent, amit a témában értelmesen el lehet mondani, a szerencsétlen GUI tervezők viszont nagyon terveznének valamit, akármit, bármit.

DRM is theft

(#20) lezso6 válasza dabadab (#19) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)

Ez eléggé leegyszerűsítése a problémának. :D

Mindig is az volt, hogy az emberek képtelenek voltak megszokni a változást, #régenjobbvót. Pl régen a 98 vs XP, majd XP vs Win7, melyek tök alaptalanok voltak. Persze a változás nem minden esetben jó...

A probléma a Windows 8 környékén jött, de ez se a semmiből. Ekkora (kb 2012) már olyan szinten sok mobil eszköz volt, hogy Win8-ban megpróbálták egyszerre célozni meg egyesíteni (mondjuk elég gány módon) a mobil és asztali felületeket. A mobil felületek minimalizmusa nem való asztalra, mivel a használhatóság nem javul, cserébe funkciószegény lesz.

Ugyanez a minimalizmus hódít gondolom a Gnome-nál is, de említhetem az Unity-t is, ami szerintem egy fos felület. Az alapok egyébként valóban a Windows 95-nél vannak kb, több nem kell, de azért azóta voltak apró és hasznos változások.

Weboldalaknál érdekes még a trend. Ott általában sikerül megoldani a mobil vs desktop kérdést a reszponzív designokkal. Persze nem mindig, ugye ott a mobile first, ami jó stratégia, csak be is kéne fejezni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21) gery2123

gery2123
(őstag)

Én nagyon szerettem a gnome -t es a Linux is, de most nincs gép amin használjam. :) Azonban ha most tuti xfce választanék, mert a gnome tényleg elindult egy olyan irányba ami már teljesen értelmetlen...
Igaz kiegészítők segítségével sokat tudunk rajta segíteni, de ott is vannak olyan anomáliák hogy az csak na..

-- PSN_ID: GerY2123

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.