Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Éljen a régi Gnome 2!
A 3 már az első szabadlábra kerülésénél antipatikus volt.
Ubuntut amugy sem szeretjük.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) 0xmilan


0xmilan
addikt

Ezzel a unity > gnome valtassal a szegeny ubuntu userek atleptek az egyik szarkupacbol a masikba.

Nekem lennenek meg otleteim: tiltsuk a .docx, .xlsx, .pdf, stb. kiterjesztesu fajlok megnyitasat, hiszen azokban is lehet kartevo. Megall az esz. Ez a CVE is egy vicc, ilyen phishing szintu "tamadasokra" minek CVE?
Asztali ikonokat nem hasznalok , szoval az nem hianyozna.

(#3) Cucuska2 válasza 0xmilan (#2) üzenetére


Cucuska2
őstag

Az én környezetemben szinte mindenki Ubuntuzik, aki Linuxozik, és örültem, hogy végre csillivili, flat stílust kapunk, és erre ez jön szembe.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4) 0xmilan válasza Cucuska2 (#3) üzenetére


0xmilan
addikt

Linuxon gyakorlatilag pixel pontosan ugy szabod testre a UI-t, ahogy szeretned. Nem muszaj a gyari felulettel hasznalni.

(#5) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Használ még valaki Gnome-ot? :F Ott egy halom fork / klón, pl Cinnamon, Mate. Bár én elkurvultam, és KDE-t használok. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) Polllen


Polllen
nagyúr

Ez derék...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7) ncc1701


ncc1701
veterán

Az első 15 perc után lecseréltem a gnome3-at xfce-re. :)

(#8) kemotox válasza Cucuska2 (#3) üzenetére


kemotox
addikt

Hát ez gáz, én is pont így voltam vele, nagyon tetszik a Gnome felület, meg az elrendezés is (óra középen, stb stb), de ez gyászos.
Emberek, hogy érdemesebb? Valami elterjedt, popular distro (Ubi) + felhányni egy DE-t, vagy jobb egy alapból más desktopos témát feltenni? (Valami Uborka flavour, vagy Mint, vagy mittomén)

(#9) Syl


Syl
nagyúr

Hatékonyan készítik a "Hogyan öljük meg a desktop Linuxot 101" kézikönyvet... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Az első, 3-as GNOME még tetszett, amíg nem kezdtem el használni. Kár, hogy egy csomó mindent nem lehetett abban se már állítani. RIP

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát a G3 eddig sem volt a szívem csücske, d ez már kezd agyrém lenni.
Az asztali ikonok kit zavartak...
A Gedit változásai, a filekezelőből el-eltűnt pár dolog egyre kényelmetlenebbé teszik a Gnome3-at. Melóhelyen sajnos azt kényszerül használni az ember, itthon meg jól megy a KDE...
S szét kell kiegészítőzni a Gnome3-at is, hogy használható legyen.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) cskamacska válasza Syl (#9) üzenetére


cskamacska
addikt

Jelenleg a GNOME kinyírásán ügyködnek, de ha viszik a Linuxot, lehet úgy is jó. ;]

Egyébként nem tudom mostanság milyen össznépi agybajt kaptak a felhasználói felület tervezők, de nagyon jó lenne, ha gyorsan kihordanák lábon. Gugli, Microsoft, meg a hasonszőrű corporate haverjaik, hogy a letisztultnak hazudott teljesen sivár, funkciószegény(és egyre egyszerűbb, használhatatlanabb :o ), egyszínű paca UI-t tolja még mindig, az egy dolog, ott ha a kokó konferencián frissen megőrült manager kitalálja hogy csak kézen állva lehet használni a cuccaikat, akkor az úgy lesz, a felhasználó barikák meg a dolgozó hangyák majd jól hozzászoknak az ötlethez, ha akarnak, ha nem. :U

De közösségi fejlesztésnél nincsen legalább pár ember, akik ép ésszel végigméri hogy ezt valakinek majd használnia is kell, és nem csak azért csinálják mert megtehetik? :F :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#13) lezso6 válasza kemotox (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tegyél fel egy Gentoo-t. Visszasírsz mindent. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) BoB válasza 0xmilan (#2) üzenetére


BoB
veterán

Fején találtad a szöget, pont ezért semmi értelme a biztonságra hivatkozni.

lezso6: rengetegen használnak GNOME-ot az alapján amit külföldi fórumokon, redditen látok. Leginkább persze az miatt mert sok disztrónak (Ubuntu, Fedora, stb) még mindig ez az alapértelmezett felülete.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#15) lezso6 válasza BoB (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én utoljára akkor láttam Gnome-ot amikor a Ubuntu még nem váltott Unity-re, s a 3-as már akkor sem tetszett. Pedig én nagyon szerettem a Gnome 2-t. Aztán amikor anno először felraktam a Gentoo-ot, valamit elcseszhettem kezdőként, s tönkrevágta a rendszert a Gnome install, így kényszerből KDE-t raktam fel. Aztán azóta is az van, maradt. Mondjuk így visszagondolva nem is baj.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) Cifu


Cifu
nagyúr

Ok, és akkor milyen fájlkezelő jön még szóba? A Nautilus ugye nem. A Dolphin nálam kritikán alul lassú, van, hogy fél percekig nem reagál (hogy most végignyálazza a meghajtókat, vagy mi a rossebet csinál, arról fogalmam sincs).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) BoB válasza Cifu (#16) üzenetére


BoB
veterán

A nemo elég jó, ez egy nautilus fork. Csak a cinnamon környezethez tartozik, ezért ha GNOME-on akarod használni magával fog rántani egy csomó függőséget.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#18) Apollyon válasza Cifu (#16) üzenetére


Apollyon
Korrektor

ranger

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) dabadab válasza cskamacska (#12) üzenetére


dabadab
titán

"Egyébként nem tudom mostanság milyen össznépi agybajt kaptak a felhasználói felület tervezők"

Az alapprobléma az, hogy nagyjából az ezredfordulóra kitaláltak kb. mindent, amit a témában értelmesen el lehet mondani, a szerencsétlen GUI tervezők viszont nagyon terveznének valamit, akármit, bármit.

DRM is theft

(#20) lezso6 válasza dabadab (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez eléggé leegyszerűsítése a problémának. :D

Mindig is az volt, hogy az emberek képtelenek voltak megszokni a változást, #régenjobbvót. Pl régen a 98 vs XP, majd XP vs Win7, melyek tök alaptalanok voltak. Persze a változás nem minden esetben jó...

A probléma a Windows 8 környékén jött, de ez se a semmiből. Ekkora (kb 2012) már olyan szinten sok mobil eszköz volt, hogy Win8-ban megpróbálták egyszerre célozni meg egyesíteni (mondjuk elég gány módon) a mobil és asztali felületeket. A mobil felületek minimalizmusa nem való asztalra, mivel a használhatóság nem javul, cserébe funkciószegény lesz.

Ugyanez a minimalizmus hódít gondolom a Gnome-nál is, de említhetem az Unity-t is, ami szerintem egy fos felület. Az alapok egyébként valóban a Windows 95-nél vannak kb, több nem kell, de azért azóta voltak apró és hasznos változások.

Weboldalaknál érdekes még a trend. Ott általában sikerül megoldani a mobil vs desktop kérdést a reszponzív designokkal. Persze nem mindig, ugye ott a mobile first, ami jó stratégia, csak be is kéne fejezni. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) gery2123


gery2123
őstag

Én nagyon szerettem a gnome -t es a Linux is, de most nincs gép amin használjam. :) Azonban ha most tuti xfce választanék, mert a gnome tényleg elindult egy olyan irányba ami már teljesen értelmetlen...
Igaz kiegészítők segítségével sokat tudunk rajta segíteni, de ott is vannak olyan anomáliák hogy az csak na..

-- PSN_ID: GerY2123

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.