Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bloggiold válasza a65 (#50) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Az xds linken találsz, sok angol tudás nem kell hozzá

https://fontecone.blog.hu/

(#52) a65


a65
csendes tag

Nektek jelzett frissítést a telefon mert nekem a F5B_GQ3030AH1_ulefone_20160714 -full_wtk6753_65u_m0-user 6.0 MRA58K van és nem frissít, mit csináljak?

(#53) Istju


Istju
senior tag

Megjött axxony telója, érdekes, hogy az érintési hibákat okozó frissítés meg sem jelenik.
Csúcskirály a teló:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#54) ChRiS_RS válasza a65 (#52) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Nekem tegnap jelzett, de csak most frissítettem a telót. (F5B_GQ3030AH1_ulefone_20161226) A leírás szerint ez orvosolja az érintőkijelző hibáját. Hát, majd kiderül, hogy az utcán használva megszűnnek-e a gondok. Mindenesetre ha igen, szerintem dicsérendő, hogy az ünnepek alatt és 1 hónapon belül kihozták a frissítést.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#55) bloggiold válasza ChRiS_RS (#54) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Kínában nincs karácsony, nem állítanak karácsonyfát szóval náluk ez nem szempont

https://fontecone.blog.hu/

(#56) ChRiS_RS válasza bloggiold (#55) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Oks értem, ne essek hasra ettől.
Ahogy olvastam elég sok igazán kínai telefon jár kézen-közre nálad. Melyik gyártó az, aki leginkább foglalkozik a userek problémáival? Illetve (bár valszeg hatalmas meló lenne) csinálhatnál vmi. user elégedettségi tesztet neves gyártó és a noname-ek között.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#57) yas70


yas70
újonc

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy mennyire normális, hogy repülő üzemmód, ill kikapcs után folyamatosan tökölődni kell a sim kártyával? Vagy nem érzékeli, vagy ha érzi is nincs hálózat és egy fekete négyzet áthúzva jelez a sim helyén. Nagyon idegesítő.

(#58) bloggiold válasza ChRiS_RS (#56) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Elég sok telefon megfordult nálam az elmúlt pár évben. Eleinte az ismertebb nevűek (Samsung,LG, Sony, Motorolla stb) szinte mindegyikkel gond volt. Mert rohadt sokba került, gyenge hardver volt benne lassú volt (lett fél év elteltével). Alsó és középkategóriás telefonok max 100 ezer forintig.
Aztán elkezdtem foglalkozni a kínai telefonokkal, elég sok ismerősnek ajánlottam és szereztem be max 65 ezer volt a felső ár (de volt 140000 is amit használtam fél évig).
Szóval a lényeg eddig 1 darab kínai telefonnal (tablet és okosóra is van ebben a darabszámban) volt gond nagyságrendileg 60 darabból. Az ismertebb márkáknál meg fél egy év elteltével szinte mindegyikkel, 30-40 darab nagyságrendileg.
Szóval én nem ajánlok senkinek ismert márkát (azért mert van olyan porszívó meg tv és látta már a boltba az nem garancia arra, hogy jó is).
A 2016-os évben rengeteget fejlődött a kínai másod-harmad vonal. Azért mert volt valakinek 1-2 kínai telefonja 2014-2015-ben és nem volt jó az már nem mérvadó az idei és inkább a 2017-es évre.
A csúcs persze a Huawei és a Xiaomi. De azokkal is van baj. Ma egy fél éves Huawei P8 (a főnököm telefonja) amivel gond volt, vissza akarta küldeni, de sikerült megjavítani.
Az én elégedettségi tesztem a felhasználó visszajelzések alapján egyértelmű.
Ha nevet akarsz venni, amit nem ciki kirakni az asztalra és bólogatnak rá az emberek ,,Samsung az jó" akkor ne noname telefont vegyél.
Ha használható telefont akarsz, ami jól néz ki (fémház stb) erős hardverrel, jó üzemidővel, amit öröm használni, nem romlik el, ráadásul fél áron, DE ha kirakod az asztalra akkor - ezmiez ha-ha kínai fos lesz a reakció és ez nem zavar akkor csak noname.
User problémákkal a leginkább a Xiaomi foglalkozik (nekem jelenleg Redmi Note3 SE készülékem van), de szinte az összes kínai telónak van supportja ahol van angol nyelvű segítség (ha nem szükséges a gyári, akkor 4pda vagy xda-s közösség)

https://fontecone.blog.hu/

(#59) ChRiS_RS válasza bloggiold (#58) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Köszi a lényegretörő választ. Én már jócskán kinőttem abból a korból, hogy érdekeljen más alaptalan, vagy elfogult véleménye. Most szerencsére ezzel a december végi update-el sikerült újra használhatóvá tenni a telefont bármilyen körülmények között. Számomra ez a telefon életem eddigi legspontánabb választása volt, kockáztatva azt, hogy rútul befürdök vele. Ha nem cseszik el a szoftvert a továbbiakban, akkor az én igényeimnek éveken át meg fog felelni.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#60) janek69 válasza a65 (#45) üzenetére


janek69
senior tag

Én még az elsőt tettem fel,működött,de akkor még a kamera nem fókuszált,azóta figyelem,hogy mire jutnak,de sajnos még vannak gondok ahogy a boltival is.
Az a baj,hogy egy ideig szépen lemegy deep sleepbe ha pihenteted és olyankor szépen mutatja is,hogy így akár 3-4 napot is menne egy feltöltéssel,de aztán minden jel nélkül csak a kijelzőt kapcsolja le és leáll a deep sleep.Ilyenkor merül is gyorsan és sajnos a következő rebootig nem is fog deep sleep-be menni. Ez fennál a 7.1.1-nél is ahogy olvasgattam.
Itt követheted,hogy hogy halad a dolog. Na persze a MAD team FB oldalán is.

(#61) a65 válasza janek69 (#60) üzenetére


a65
csendes tag

Köszi nézem majd.

(#62) janek69 válasza ChRiS_RS (#59) üzenetére


janek69
senior tag

Én is maximálisan elégedett vagyok vele. Egyetlen hibája még van,amit az Ulefone fórumán mások is megerősítettek,hogy a gyári töltő alul van méretezve és iszonyatosan melegszik. Ez még nem is akkora gáz,csak némelyik azt csinálja,hogy amikor felmelegszik abba is hagyja a töltést,Ilyenkor vakargatja az ember a fejét,hogy este felrakta tölteni és reggel mikor leveszi,akkor nincs feltöltve. Szerencsére itt egy chuwi tablet 2A-es töltője és az tökéletes,ráadásul azzal 1,5A-el tölti és full töltés is megvan 2óra alatt és az aksi hőmérséklete sem megy közben 32-37°C fölé.
Ezt a hibát jeleztem a bolt felé ahol vettem és visszaadtak 25dollárt,így lett 84 dollárból egy ilyen szuper készülékem. Ennyire masszív készülék utoljára a NOKIA N8-am volt.

(#63) janek69 válasza a65 (#61) üzenetére


janek69
senior tag

Amúgy nekem nem tetszett a 7.1.1 annyira. Olyan volt mint az előző verziós gyári,hogy a wallpaper csak a főképernyőn volt,amint beléptél a programokba csak fehér háttér volt. A 20161117-es frissités óta a stock ROM-ban mindenhol a wallpaper van a háttérben. Ezen felül a gapps nano megy fel rá,elég hiányos. Alapból nincs szövegfeleismerés......
Az ulefone official fórumát meg itt találod,de gondolom ezt ismered.

[ Szerkesztve ]

(#64) a65 válasza janek69 (#63) üzenetére


a65
csendes tag

Igen

(#65) ChRiS_RS válasza janek69 (#62) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Nekem meg a féltesója az E7-00. :))

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#66) janek69 válasza ChRiS_RS (#65) üzenetére


janek69
senior tag

Az idén kezdi a NOKIA újra az okostelefonok gyártását androiddal. Remélem visszahozzák a 41Mpixeles kamerát,mert azért ha a 808 képeit megnézed annak volt értelme úgy ahogy ők csinálták. Ott lehetett zoomolni a képben,mert a carl zeiss lencse szép képet vetített a szenzorra. Csak nem lesz olcsó,de majd használtan veszek. :D

(#67) janek69 válasza bloggiold (#49) üzenetére


janek69
senior tag

A TWRP-hez nem kell spflahtool,felteheted rashr-al is és így PC nélkül meg tudsz mindent oldani.

(#68) bloggiold válasza janek69 (#67) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Nem használtam még ezt az alkalmazást, de így akkor még jobb!

https://fontecone.blog.hu/

(#69) Istju


Istju
senior tag

Sziasztok.
Eddigi tapasztalatok: néha elment a csengőhang, és a teló nem csengetett. Ezen csak az újraindítás segített. Az akku lemerült egy nap alatt. Ma tettem twrp-t és egy MAD romot. Eddig királyság:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#70) barrique


barrique
tag

Sziasztok!

Majdnem 3 éve szaggatok egy LG Optimus F6-ot, de már öregecske...
Eljött hát az idő a cserére és ez a telefon lett a kiválasztott utód.Remélem, nem fogok benne csalódni!
Kérlek, bátorítsatok, de ha van valami negatívum, azt is írjátok meg! Remélem, a Metal fórumának nagy csöndje is arra utal, hogy ez egy jó telefon, nincs vele semmi gond!
Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#71) ChRiS_RS válasza barrique (#70) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Szerintem, a kezdeti gyermekbetegségeit kiheverte már a mostani szoftverrel. (amiből mondjuk eredetit használok.)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#72) barrique válasza ChRiS_RS (#71) üzenetére


barrique
tag

Megrendeltem, remélem, a jövő héten megérkezik...
Aztán majd biztosan lesznek kérdéseim.
Példdául lehet-e rootolni?

(#73) Istju válasza ChRiS_RS (#71) üzenetére


Istju
senior tag

Az eredeti szofverrel nem ment az aktív flip, és mesenger hívásnál túl sötét volt a kamera fénye, meg néha csinálta, hogy nem csengett ki.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#74) bloggiold válasza barrique (#72) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Root megy, sőt van Nougat (nem hivatalos) is rá, xda-n néz körbe.

https://fontecone.blog.hu/

(#75) barrique válasza bloggiold (#74) üzenetére


barrique
tag

Köszi, majd körülnézek.

(#76) bloggiold válasza barrique (#75) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Rendben

https://fontecone.blog.hu/

(#77) barrique válasza bloggiold (#76) üzenetére


barrique
tag

Na, megjött a kicsike. Leírnád, akár priviben is, hogyan kell root-olni?
Segítségedet előre is köszönöm.

(#78) bloggiold válasza barrique (#77) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Nem lett rootolva, a készüléket egy barátom használja, neki a legutolsó gyári szűz rom van fent és azt mondta ne piszkáljam, úgy jó neki ahogy van. Itt megtalálsz mindent ami kell.

https://fontecone.blog.hu/

(#79) seatleon


seatleon
csendes tag

Sziasztok.Ma jött meg a telefonom 50% töltöttségi szinttel. Be lett üzemelve,tökéletes,viszont a töltő nem tölti az akkumlátort.Kiírja hogy töltés és nem tölt Lement 1% ra.Járt már valaki így? Írja hogy töltés és nem tölt,a töltő hideg.Másik töltő sem tölti.

[ Szerkesztve ]

(#80) bloggiold válasza seatleon (#79) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Nem jártam még így. Kapcsold be az USB hibakeresést és utána próbáld meg számítógépre csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#81) seatleon válasza bloggiold (#80) üzenetére


seatleon
csendes tag

Az akksi nem veszi a töltést.Ha a töltőről leveszem azonnal kikapcsol. Állandó 1% ot mutat ha be van dugva.Működni működik töltőn. Sajnos így jártam.Írok nekik meg küldök fotót az akksi állapotáról.

[ Szerkesztve ]

(#82) barrique válasza bloggiold (#78) üzenetére


barrique
tag

Szia!
Nem tudom root-olni a telót...
Nem találtam olyant ami rootolta volna.
Te melyikkel/hogyan csinálnád?

Köszi

(#83) bloggiold válasza barrique (#82) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Írtam feljebb,nem lett rootolva, csak én szerettem volna, de a tulajdonos nem tartott igényt rá.
seatleon, akkor lehet hardver hiba lesz. Fényképezd, videózd le és küld el a boltba ahonnan vetted. Honnan rendelted egyébként?

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#84) barrique válasza bloggiold (#83) üzenetére


barrique
tag

Értem, hogy nem rootoltad a barátodét, de ha kérte volna, mivel csináltad volna?
Én próbáltam vagy négy félével (Kingroot,KingoRoot,RootMaster,One Click Root), de egyikkel sem sikerült...
Biztos én vagyok béna, ezért zavarlak dilettáns kérdésekkel.

Aztán lenne itt még két dolog:

-a "ne zavarjanak" módban tényleg nem lehet beállítani válasz sms-t a hívó fél
részére,hogy nem érek rá, vagy csak nem találom? JellyBean-ben volt ilyen...

-Ha egy névjegyet kirakok a kezdőképernyőre, be lehet-e állítani valahol, hogy ha a
képére tappintok, akkor rögtön hívja és ne kelljen kiválasztani, hogy hívás, sms, vagy e-mail?
JB-ben ez is beállítható volt.

Előre is kösz a segítséget.

(#85) Istju válasza barrique (#84) üzenetére


Istju
senior tag

Itt le van írva minden. A lényeg; telepíted a preloader drivert, (ehhez ki kell kapcsolni a windowsban a meghajtóprogi aláírás ellenőrzését) Flashtoollal felrakod a TWRP-t. Felmásolod a telódra a SuperSU.zip fájlt. (Az Ulefone Metal Root Pack-ban van a scatter fájlal együtt.) Újraindítod a telód TWRP módban, betallózod a SuperSu.zip -et és telepíted. Restart, és kész.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#86) Istju


Istju
senior tag

Az enyém is hamarosan megjön:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#87) barrique válasza Istju (#86) üzenetére


barrique
tag

Köszi, megpróbálom, aztán majd meglátjuk...

(#88) seatleon válasza bloggiold (#83) üzenetére


seatleon
csendes tag

Gearbest en vettem.Már írtam,válaszoltak is Írták mit tegyek de nem használt.Nyomjam 30 másodpercig a bekapcsoló gombot és felébred az akkumlátor.Hát nem ébredt fel.

(#89) Istju válasza seatleon (#88) üzenetére


Istju
senior tag

Garanciázd! Kérd, h cseréljék.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#90) barrique


barrique
tag

Ez a teló ugye nem hotknot- képes?

(#91) seatleon


seatleon
csendes tag

Alul az usb nyílás mellett van egy kis luk.Tudja valaki mire szolgál?

(#92) seatleon válasza seatleon (#91) üzenetére


seatleon
csendes tag

Közben rájőttem.Mikrofon

(#93) Istju válasza barrique (#90) üzenetére


Istju
senior tag

Nem olvastam sehol sem, biztosan nem hotknot képes.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#94) bloggiold válasza barrique (#84) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Igen, Istju megelőzött. Kingroot,KingoRoot,RootMaster,One Click Root és társait nem szabad (nem ajánlott) használni egy telefon esetében sem. TWRP és után SuperSu.zip kell a roothoz.
seatleon, a nem eltávolítható akkumulátorral szerelt telefonok esetén a bekapcs gomb hosszan nyomva felel meg annak, mintha kiveted volna az akut (reset gomb). Nyomd akár 1 perig is elengedés nélkül. Ha nem segít akkor valami érintkezési hiba lesz, itt már csak a hátlap eltávolítása, vagy inkább a visszaküldés segít.

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#95) barrique válasza janek69 (#67) üzenetére


barrique
tag

Próbáltam ezt az appot, de root nélkül meg sem engedi nyitni.
De ha pont a rootoláshoz kellene...?

(#96) Istju válasza barrique (#95) üzenetére


Istju
senior tag

Persze root kell hozzá.
Először flashtoollal twrp , utána már nem kell flashtool.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#97) barrique válasza Istju (#96) üzenetére


barrique
tag

Kössz.

(#98) barrique válasza Istju (#85) üzenetére


barrique
tag

Hát, nem akar ez összejönni...
Minden stimmel, egészen addig, amíg lehúzom a telót a pc-ről,de amikor nyomom egyszerre a hang föl+power gombokat, nem a Ulefone logó jelenik meg, hanem valami apróbetűs választási lehetőség egy ugráló nyíllal.
Kihagyok valamit?Vagy hol rontom el?
SEGÍTSÉÉÉÉG!

(#99) Istju válasza barrique (#98) üzenetére


Istju
senior tag

Az apróbetűs választási lehetőség a gyári recovery. Tehát nem tetted fel a TWRP-t! Driverek fel, windows restart,Flashtool indít, scatter betallóz, recovery img betallóz, download only modba legyen a flashtool!! Download gomb megnyomása flashtoolon, teló kikapcsolt állapotában rádug az usb-re, lefut , kiírja a flashtool egy zöld kis ablakban pipával, hogy download ok.
Ha ez kész,akkor lehúz, hangfel+power nyom, ha a teló rezeg a power gomb elenged, a másik addig nyomva tart, míg nem jön be a TWRP.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#100) barrique válasza Istju (#99) üzenetére


barrique
tag

Pont így csináltam, minden jó volt , még a zöld pipa is jött...
Utána vártam, hogy az történik, ami le volt írva, de nem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.