Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Coradiel


Coradiel
csendes tag

Neked is van ilyen telefonod? Ha igen, akkor nálad is nagyon alacsony a betekintési szög? Mert nekem ha már csak kicsit is oldalról nézed akkor változik a fényereje a kijelzőnek, vagy színei változnak.

(#2) A tumi válasza Coradiel (#1) üzenetére


A tumi
tag

Üdv! Gondolkozok egy ilyen teló beszerzésén. Tudnál írni a készülékről, üzemidő, gyorsaság, erősség, stb.
Vagy ez vagy a Vernee Thor készülék közt vacillálok. Bármelyik oldalon is néztem a metalt csak Kínai rendelésre van lehetőség, Eu warehouse-os nincsen. A thor viszont eustock-ban elérhető...sajnos a metal jobban tetszik! Ha valaki találna eu-s raktárban metált kérem ossza meg velem! Előre is köszönöm!

(#3) Coradiel válasza A tumi (#2) üzenetére


Coradiel
csendes tag

Szia!

A teljesítménye teljesen megfelelő hétköznapi használatra. Asphalt8 szépen akadás nélkül fut rajta, bár melegszik tőle a telefon. Az üzemidő gond nélkül kihúzza az egy napot, de legalábbis reggeltől estig mindenképpen bírja, hacsak nem egész nap a PokemonGo megy :). Nagyjából 4 óra kijelzőidővel.
Az ujjlenyomatolvasó gyorsan dolgozik, ha sikerül eltalálnod, hogy tedd rá az ujjad, sajnos nem minden szögből képes felismerni az ujjat, vagy csak én olvastattam be vele rosszul az egész ujjat. A kijelző szép éles képet ad, de sajnos nálam nagyon kicsik a betekintési szögek, már kicsit is oldalról vagy felülről, alulról nézve változik a kép színe, fényereje.
4G hálózatot szépen stabilan tartja, jól hallható a másik fél is beszélgetésnél, rám sem panaszkodtak még, hogy ne hallanának. Ha szeretnél microSD kártyát használni akkor csak nanoSIM-et tudsz használni a telefonban, mert a másik SIM tálcába (amibe amúgy microSIM-et tehetsz) lehet rakni a microSD kártyát.
A gomboknak nincs háttérvilágításuk, és a bal szélső amit alkalmazáskezelőnek néznél a menüt hozza elő, az alkalmazásváltó a home hosszú lenyomására jön elő.

[ Szerkesztve ]

(#4) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Nekem a betekintési szöggel nincs nagy bajom. Viszont, hogy nappal is tökéletesen olvasható az számomra túlzás. Ami mindenképp csalódás volt, hogy a kezdeti fotókon volt LED-es értesítés a telefonon láthatóan. A véglegesre már sajnos nem került rá.
Egyébként jó, elég gyors és az üzemidő is jó. Én - ha lehet - 2G-n használom, így 3, vagy akár 4 napot is elmegy.
A bármikor hozzáférhető gyors menü (szürke pötty) eltűntetésére van vmi megoldás? Nekem teljesen fölösleges.
A GPS piszok gyorsan megtalál. A híváslista kezelés számomra körülményes, de ezt betudom annak, hogy első androidos készülékem.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#5) Coradiel válasza ChRiS_RS (#4) üzenetére


Coradiel
csendes tag

Nekem az Xperia SP után megfelelő a fényereje, azt nyári napsütésben tényleg nem lehetett látni. A LED értesítés az elejétől fogva írva volt, hogy hiányzik, én viszont úgy emlékeztem mintha két ledes villanó lett volna említve a reklámokban, de lehet hogy tévedek.
A híváslista nekem is kicsit furcsa, de kereshetsz másmilyeneket a Playen, aminek a felülete és működése jobban tetszik neked.

(#6) ChRiS_RS válasza Coradiel (#5) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Az előző telóm egy Nokia E7-00 volt AMOLED kijelzővel... azt nehéz lesz űberelnie a készüléknek.
Igen 2 vakuról is volt szó, de az nem hoz lázba. Ennek ez az egy villanója is baromira erős.

Szerk.: az megvan hogy az egyik választható háttérképnél a METAL szó el van gépelve MEATL-ra? :D :DDD

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#7) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Még valami. Nem csak a Live Display-el lehet a képernyő "kékességén" állítani. A MiraVision bal felső menüjében még számtalan lehetőség kínálkozik, túlzás nélkül állíthatom, hogy csodát művel, így már semmi kifogás nem szólhat a dinamikusabb színekért rajongó userek felől. :C

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#8) Coradiel válasza ChRiS_RS (#4) üzenetére


Coradiel
csendes tag

Azt a Beállításoknál, az Alkalmazások menüben tudod kikapcsolni, csak a Rendszer megjelenítésére rá kell menned jobbra fent. Akkor már megtalálod a Float Multi-Task nevezetű kis alkalmazást. Ezt letiltod, és máris eltűnik a kör :)

(#9) bloggiold válasza Coradiel (#8) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Float Multi-Task engem is zavart, idegesítő kis alkalmazás, de szerencsére kikapcsolható.

https://fontecone.blog.hu/

(#10) ChRiS_RS válasza Coradiel (#8) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

:R :C

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#11) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Egyébként ti már rátettétek a gorilla glasst? (nekem még nem volt kedvem a gyárilag tökéletesen ráfeszített fóliát eltávolítani.) Ha igen, milyen a tapasztalat?

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#12) firex75 válasza ChRiS_RS (#11) üzenetére


firex75
újonc

Én rátettem :) viszont annyira siettem hogy elfelejtettem levenni a másikat :) ugyhogy mindkettő rajta van, de ha nem írod nem is veszem észre :)

(#13) Coradiel


Coradiel
csendes tag

Nektek jelzett frissítést a telefon az Automatikus frissítések menüpontban?

(#14) firex75 válasza Coradiel (#13) üzenetére


firex75
újonc

folyamatosan frissít...

(#15) ChRiS_RS válasza Coradiel (#13) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Nagyban függ attól, hogy mennyi és milyen appot töltöttél le, és hogyan van engedélyezve a GooglePlay-ben ezek frissítése.

Újabb kérdés: Bluetooth kihangosításnál nagyban leesik a wifi sebessége nálatok is? (lehet, hogy csak konfigolnom kéne a routert, mert már az előző telómnál is ez volt a jelenség)

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#16) Coradiel válasza ChRiS_RS (#15) üzenetére


Coradiel
csendes tag

De én nem a Play áruházas frissítésekre gondoltam, hanem a rendszerfrissítésekre a Beállítások->A Telefonról->Vezeték nélküli frissítés menüpontban :)

(#17) ChRiS_RS válasza Coradiel (#16) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Passz, nekem még egy sem volt, vagy talán csak egy, nem figyeltem.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#18) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

A hétvégén jött az első frissítés a készülékhez. Az eredménytől nem vagyok lenyűgözve (új ikonkészlet és eltűnt a betűtípus beállítási lehetőség)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#19) Coradiel válasza ChRiS_RS (#18) üzenetére


Coradiel
csendes tag

Köszi! Én is megkaptam. Viszont ezelőtt pont elkezdett egy csomó alkalmazás települni a telefonomra magától, nem tudom, hogy én kaptam-e be valamit vagy esetleg az új frissítéssel kapcsolatban jelentek meg.
Nálad volt hasonló?

(#20) ChRiS_RS válasza Coradiel (#19) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Szerintem beszipkázhattál valamit.
Nekem a telefon kézhezvétele utáni első dolgom az Eset Mobility Security telepítése volt, ami ráadásul a szűz új telefonon talált valami neki nem tetsző programkiegészítést. :U

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#21) oravecka


oravecka
csendes tag

Sziasztok,
hol lehet beállítani a saját hívószám kijelzését?

(#22) ChRiS_RS válasza oravecka (#21) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Alapból kiírja a számot. Nem vagy titkosítva?

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#23) Coradiel válasza oravecka (#21) üzenetére


Coradiel
csendes tag

Szia!
A telefonkönyvben, vagy a híváslistádnál felül a kereső szélén van három pötty egymás alatt, arra rákattintasz (Rohadt nehéz, a legtöbbször csak a keresőmenüt hozza elő) előjön egy legördülő menü, ott a Beállításokra mész, ott a Telefonos fiókokra, majd azon belül kiválasztod a SIM kártyádat, ezután a További beállításokban tudod a Hivóazonosítót mindig elküldire állítani.

(#24) Coradiel válasza ChRiS_RS (#22) üzenetére


Coradiel
csendes tag

Sajnos némely szolgáltatóknál érdemesebb kényszeríteni az elküldést, mert különben nem küldi. Én is futottam már bele ilyenbe.

(#25) ChRiS_RS válasza Coradiel (#24) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Igazad van, ebbe nem gondoltam bele. :B

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#26) ChRiS_RS válasza Coradiel (#23) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Ennek a leírásnak meg azért örülök én is, mert megtaláltam a hívásvárakoztatási részt. ;)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#27) Coradiel válasza ChRiS_RS (#26) üzenetére


Coradiel
csendes tag

Nagyon szívesen akkor. :)

(#28) Istju


Istju
senior tag

Sziasztok.

Rendeltem egyet asszonyomnak, remélem jó lesz:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#29) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Immár szilikontokot is lehet kapni a telefonhoz: itt

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#30) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Nem tudom hányan olvassátok a fórumot, ismét újabb (kisebb mértékű) frissítés érkezett a telefonhoz.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#31) bloggiold válasza ChRiS_RS (#30) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Mi a Build szám? Gondolom csak hibajavítás és az Androidos biztonsági hibajavító csomag frissítése lesz.

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#32) ChRiS_RS válasza bloggiold (#31) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Build szám:
F5B_GQ3030AH1_ulefone_20161117

Biztonsági hibajavító csomag szintje
2016 október 1.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#33) bloggiold válasza ChRiS_RS (#32) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Köszi, majd ráfrissítek

https://fontecone.blog.hu/

(#34) ChRiS_RS válasza bloggiold (#33) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Majd írd le a tapasztalataidat. Nekem kissé vegyesek. (pl. gördítési gond)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#35) ChRiS_RS válasza ChRiS_RS (#34) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

(újrakalibrálás után úgy tűnik nincs gond) :)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#36) yas70


yas70
újonc

Sziasztok!
Jó ,hogy rátok találtam. Két napja jött meg a telóm, de egyelőre nem egyszerű az élet vele. Az a gondom, hogy ha hozzákapcsolom a pc-hez, nem ismeri fel a telót, nem tudok rátenni sem zenét, se semmit. win 10 van fenn, elvileg fel kéne ismernie. A másik, hogy a régebbi telómat simán ki tudtam tenni tv-re, ennél ez sem sikerül. Megköszönöm, ha tudtok egy kis segítséget adni. Használati utmutatót nem találok sehol, hátha tudtok abba is segíteni. Köszi előre is :Attila

(#37) bloggiold válasza yas70 (#36) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Itt szépen leírták.

https://fontecone.blog.hu/

(#38) yas70 válasza bloggiold (#37) üzenetére


yas70
újonc

szia! köszi, megpróbáltam, de az alábbi hibát írja. meg nézem ez win 7-re van, nekem win 10 van fenn.

(#39) bloggiold válasza yas70 (#38) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Win10 esetén (nekem is az van) kell mennie.

https://fontecone.blog.hu/

(#40) janek69 válasza ChRiS_RS (#35) üzenetére


janek69
senior tag

Hogy kalibráltad újra?
Én most rootoltam a 2016117-es fw-t és feltettem az exposed-et és a gravity boxot,így könnyen tudok kapcsolgatni 2g 3g 4g között,remélem javul az akkuidő is. Sajnos az látszik,hogy valami 2-3mp-enként használja a WIFI-t,de nem találom,hogy mi. Ezt a custom ROM-ot próbálta már valaki? Állítólag javult az aksi idő.

(#41) janek69 válasza janek69 (#40) üzenetére


janek69
senior tag

A Lin a ROM-hoz lemaradt.

(#42) ChRiS_RS válasza janek69 (#40) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Én csak a gyárilag kiadott frissítéseket telepítem, ilyen rootolást inkább mellőzök.
Az újrakalibrálásnál a telefon szenzorait értettem, de csak pillanatnyinak tűnt a javulás. a legutóbbi frissítéssel továbbra is gondom van: vagy túlérzékeny (becsukott tokban is elindít funkciókat, ha megfogom a telefont), vagy érzéketlen a telefon kijelzője. :F

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#43) janek69 válasza ChRiS_RS (#42) üzenetére


janek69
senior tag

A rootolással nincs gond,rengeteg új funkciót meg lehet valósítani,amit alapból nem tud.Nyilván nem árt hozzá egy kis linux ismeret. Nekem nincs ilyen gondom a kijelzővel,csak azt vettem észre,hogy pl az újjlenyomatnál ha törölni akarsz és meg akarod nyomni a kis fogaskereket,akkor ott annyira pontosan kell,hogy alig lehet eltalálni.Egyébként én nagyon elégedett vagyok vele,109 dollárért csíptem meg EU-ból,mert volt sok pontom a gearbestnél.Ennyi pénzért ilyen minőségű telefonom még nem volt.Eddig mindig 13Mpixeles kamerás cuccaim voltam,így féltem,hogy ez majd nagyon gyengének tűnik,de nem érzem,hogy ez rossz lenne. Rossz fényviszonyok mellett is elfogadható a képe. A stock kamera alkalmazást nem használom,mert a videofelvételnél hiába állítod fine-ra (full HD-ra) kilépsz elindítod és már vissza is áll HD-ra.

(#44) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Hát janek... én nem merek ebbe belevágni, mert még hazavágom a telefont. :N :(

Azonban figyelmeztetnék mindenkit, hogy a bosszankodás elkerülése végett senki se telepítse a már korábban említett hivatalos frissítést, tehát ezt:
Build szám:
F5B_GQ3030AH1_ulefone_20161117

Biztonsági hibajavító csomag szintje
2016 október 1.

Érintőkijelző érzékelése nem megfelelő, amely főleg hideg időben, kültéren használva jön elő. (uleFone fórumon rengetegen panaszkodnak)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#45) a65


a65
csendes tag

Valaki feltette?

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=774469&st=620#entry56267586

[ Szerkesztve ]

(#46) Istju válasza a65 (#45) üzenetére


Istju
senior tag

Áh , még meg se jött. november 24 óta pesten van.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#47) bloggiold válasza a65 (#45) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Ez jónak ígérkezik.

https://fontecone.blog.hu/

(#48) a65 válasza bloggiold (#47) üzenetére


a65
csendes tag

Sajna én nem tudok angolul ezért nem merek nekiállni.

(#49) bloggiold válasza a65 (#48) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Nem olyan bonyolít. TWRP SP Flash Tool segítségével felrakod, utána már az új recoveryből mehet a ROM és utána a Gapps .
A telefon nincs már nálam, de ha az új tulaj kéri felrakom neki.

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#50) a65 válasza bloggiold (#49) üzenetére


a65
csendes tag

Leírás hozzá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.