Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Istju válasza barrique (#100) üzenetére


Istju
senior tag

Please csinálj egy videót, miközben csinálod. A képernyő és a telefon is rajta legyen. Látatlanban nem tudom hol a hiba.Videót az egész folyamatról, a flashtool fázist is beleértve.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#102) barrique válasza Istju (#101) üzenetére


barrique
tag

A céges gépen win10 van, ott végigment minden, egészen a pipáig, de nem látja a telót ha egyébként rádugom.
Otthoni gépen win7, de ott nem megy végig a folyamat, eddig bármikor fölismerte a telefont, de ha kikapcsolva rádugom, illesztő programot keres és mindig sikertelen.
Megpróbálom a videót, bár még nem tudom, hogy oldom meg...
Amúgy nagyon kösz, hogy próbálsz segíteni egy ilyen lúzer-júzernek.

(#103) barrique


barrique
tag

Komolyan mondom, ha hazaérek a melóból, pezsgőt bontok!
Végre sikerült!

(#104) Istju válasza barrique (#103) üzenetére


Istju
senior tag

grat

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#105) Istju válasza barrique (#103) üzenetére


Istju
senior tag

Egészségedre:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#106) barrique válasza Istju (#105) üzenetére


barrique
tag

Most már csak a Gravitybox van hátra.Mindig azt írja, hogy a keretrendszer nem válaszol

(#107) Istju válasza barrique (#106) üzenetére


Istju
senior tag

Magában nem is fog menni. A gravitybox az xposed keretkendszer egy modulja, tehát kell hozzá az xposed keretrendszer. Bővebben . Bár, metalra még nem raktam, az enyém még a GLS-nél, asszonyéra, pedig csak TWRP-t , és MAD nougatot raktam.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#108) barrique válasza Istju (#107) üzenetére


barrique
tag

Xposed fönt van, működik is, mer töltöttem róla mást,de a Gravitybox valamiért nem akarja az igazságot.
A Nougatot érdemes fölrakni, mi újdonság van benne?

(#109) Istju válasza barrique (#108) üzenetére


Istju
senior tag

Xposed-ben engedélyezni kell a gravitybox modult, ha jól tudom. MAD nugátnál nincs az a hiba, hogy a teló nem csörög ki, plusz működik az aktív flip, tehát ha a tokot kinyitod egyből feléled az lcd.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#110) barrique válasza Istju (#109) üzenetére


barrique
tag

Bár nekem eddig egyik hiba sem jelentkezett, megpróbálom fölrakni.
Leírnád, hogy honnan/hogyan kell?
Előre is kösz.

(#111) Istju válasza barrique (#110) üzenetére


Istju
senior tag

Itt megtalálsz mindent. Mentést csinálj előtte TWRP-vel mindenről.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#112) barrique válasza Istju (#111) üzenetére


barrique
tag

Kell hozzá gép, vagy mehet egyenesen a telóra?

(#113) Istju válasza barrique (#112) üzenetére


Istju
senior tag

Csak a Twrp-hez kell gép. Mehet telóra. A gappsnál válaszd a nanot, nugátra, 64biteset.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#114) barrique válasza Istju (#113) üzenetére


barrique
tag

Kösz, megpróbálom, de lehet, hogy este még zavarlak.

(#115) barrique válasza barrique (#114) üzenetére


barrique
tag

Sőt, már most zavarlak.Mindkét fájl telepítése hibakóddal megszakadt.A Nougat 7-es hibakódot dobott, a gapps pedig 20-ast.Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#116) barrique


barrique
tag

Megpróbáltam fölrakni a Nougatot, különböző helyekről származó zip. fájlokkal is de mindig ez a vége.Tud valaki esetleg segíteni?.Mindkét fájl telepítése hibakóddal megszakadt.A Nougat 7-es hibakódot dobott, a gapps pedig 20-ast.Mi lehet a baj?

(#117) Istju válasza barrique (#116) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.
Először is bocsi, elfoglalt voltam, mivel megjött az én telóm is. Valószínűleg ugyanazzal a problémával küzdünk.Míg axxony telójára simán feltoltam a jonny féle twrp-t, az enyém ezt nem tolerálta.Flashtool install TWRP ok, de újraindításnál nem indult a recovery. A recovery indítás helyett egy újabb rezgés jött, és teló restart. A pda.ru oldalról letöltött recovery az megy, install root megy, de ezzel a recoveryvel nekem se megy fel a MAD rom. Tehát, az axxonyom hardvere, és az enyém különbözik. Valószínűleg másnak is ment ilyen, tehát, lesz majd megoldás. Addig is egyeztethetnénk a hardvereink állapotát. Mára ennyi , ha van infód, írj, én is így teszem.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#118) Istju válasza Istju (#117) üzenetére


Istju
senior tag

Ha lesz a héten egykét szabad percem , akkor írok ez ügyben a hivatalos ule fórumra is. Addig is írd össze, az összes hardver, és szofver cuccod, amit találsz! Lehet segíteni fog. Viszont a képek alapján azt látni, h neked felment a jonny féle recovery, és műkszik is. Nem értem. Bármilyen info/kép segítség lehet.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#119) barrique válasza Istju (#118) üzenetére


barrique
tag

Szia!
Kikapcsolod a telót, nyomod a hang föl+power gombot, amíg bejön a föl-le ugráló nyíl.
Akkor engedd el a hang föl gombot, amikor legfölül van, utána elengedheted a power gombot is, majd a hang le gombot nyomd addig, amíg a ulefone fölirat megjelenik, és pár másodperc múlva ott a twrp. Nálam legalább is így működik.
Még egy darabig fönt vagyok, írhatsz.
Egyelőre a Nougat-ról letettem, most az xposed és a gravitybox keseríti az életemet...
Üdv.

(#120) Istju válasza Istju (#118) üzenetére


Istju
senior tag

Az xda-n , már dolgoznak az ügyön. Én is hozzászóltam, a hiba ismert.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#121) Istju válasza barrique (#119) üzenetére


Istju
senior tag

Igen. Jól írod. Így kéne működjön. Így műkszik nálam azorosz twrpvel is, és axxony telóján a jonny twrpvel is.
Nem ez a hiba

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#122) Istju


Istju
senior tag

XDA

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#123) Istju


Istju
senior tag

A TWRP fejlesztője Jonny írta: I will be rebuilding TWRP very shortly with my updated kernel for this device.
Tehát nemsokára lesz megoldás.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#124) barrique válasza Istju (#123) üzenetére


barrique
tag

Szuper!

(#125) barrique


barrique
tag

Sziasztok!

Azt be lehet állítani ezen a telón, hogy amikor épp beszélek valakivel, halljam, ha valaki más hív?
Köszi

(#126) barrique


barrique
tag

Sziasztok!

Nincs valami nagy pörgés ezen a fórumon...

Na, szóval bajok vannak.
Ha zsebben, vagy flip tokban van a teló, egyáltalán nem csörög, nem zizeg, híváslistában sincs benne, sms megérkezik, de nem zizeg, nem ad hangjelzést. Mitől lehet?

Más: Kijelzőm bal felső része repedt ( harminc centiről esett a kijelzőjére, pofám leszakad, gorilla glass, mi?).
Hol lehetne baráti áron megcsináltatni? Láttam íbéjen komplett kijelzőt 12-13 ezerért szerszámokkal együtt, ki tudom én is cserélni?
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#127) bloggiold válasza barrique (#126) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Első körben cserélj SIM kártyát, utána próbáld meg 2G-re állítani a preferált hálózattípust. Kis kézügyesség kell a kijelző cseréhez, Youtube videókat találsz segítségnek.
Gorilla Glass nem jelenti azt, hogy nem törik, csak a karcolódást gátolja meg (MIL-STD-810G szabvány minősítésű telefonok nem törnek össze ami a következő tesztem szereplője lesz)

https://fontecone.blog.hu/

(#128) barrique válasza bloggiold (#127) üzenetére


barrique
tag

Egy hetes a sim kártyám, mert előtte a régi telómban nagyobb volt.
Hol tudom 2g-re állítani?
Ja,és a hívásvárakoztatás, van ilyen ezen a telón? Nekem elég fontos lenne...

[ Szerkesztve ]

(#129) ChRiS_RS válasza barrique (#128) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Ez most komoly? :DDD Moddolod a telót, de hogy hol kell átállítani 2G-re azt nem találod meg? ;)
Egyébként (eredetileg) Beállítások -> Továbbiak -> Mobilhálózatok -> Preferált hálózattípus -> 2G

Szerintem a hívásvárakoztatást a szolgáltatódtól kell kérni, de lehet, hogy tévedek.

A telefonod tok nélkül esett le? Ezt amiatt kérdem, mert az enyém már vagy 3x leesett és eddig kutya baja.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#130) barrique válasza ChRiS_RS (#129) üzenetére


barrique
tag

Közben megtaláltam a 2G-t, de köszönöm.

A hívásvárakoztatást meg fogom kérdezni a telekomtól.

Igen, tok nélkül esett le, mert egyrészt nem szeretem a flip tokot, a szilikon tok pedig még nem érkezett meg, másrészt azért nincs rajta a flip tok, mert sem zsebben, sem tokban nem jelez semmilyen módon, ha hívásom van.Egyébként a hívó fél néhány másodpercig úgy hallja, mintha fölvenném, aztán mintha letenném, de még a híváslistában sem szerepelnek ezek a hívások.

(#131) barrique


barrique
tag

Helyesbítek.
Flip tokban bejön a hívás, zsebben nem jelez semmi módon, fölveszi magát, lehet hallani a hívó fél oldalán.
Mindegy, hogy 2G, vagy 4G.

(#132) ChRiS_RS válasza barrique (#131) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Nehéz úgy tanácsot adni, hogy nem a gyári szoftver van rajta.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#133) barrique válasza ChRiS_RS (#132) üzenetére


barrique
tag

A gyári szoftver van rajta, csak rootolva van. A nougat nem ment fel. Pedig azzal állítólag ez a hiba is megszünik...

(#134) ChRiS_RS válasza barrique (#133) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Oks, én nem értek ehhez, meg "fázom" is tőle, hogy tönkreteszem a telefont.

A beállításokon belül egyrészt az intelligens Assistant-ban nézd meg, hogy a Flip néma hívások, valamint az Intelligens válasz legyen inaktív. A Megjelenítés-en belül pedig a szenzorok rendesen legyenek kalibrálva.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#135) barrique válasza ChRiS_RS (#134) üzenetére


barrique
tag

Szóval, a helyzet a következő: -ha az intelligens assistant-ban az intelligens válasz be van kapcsolva, akkor zsebben soha nem fog jelezni se rezgéssel, se csengőhanggal, mert úgy érzékeli, hogy odaemelted a füledhez és rögtön "fölveszi magát". Ezért nem jelenik meg sem az értesítések között, sem a híváslistában nem fogadott hívásként.
Ez így viszont egy f@xság, mert nem mindenki használ flip tokot ( én például egyenesen rühellem ), hanem vagy zsebben, vagy övtokban stb. tartja a telóját. Akkor pedig nem használhatja ezt az egyébként tök jó fícsört... :(
Akkor lenne értelme, ha a közelségérzékelőt úgy lehetne kalibrálni, hogy beállíthatnád a távolságot, mondjuk 5-10mm-re.

[ Szerkesztve ]

(#136) Istju


Istju
senior tag

Sziasztok. Megvan az új hardverre is a TWRP. Nekem most a LineageOs 14.1 van fenn. Készítek egy összefoglalót a rom telepítéséhez, ha érdekel vkit. A lineageOs hibája az, hogy a camera alkalmazás videófelvételre állítás után összeomlik. Erre a bugra is van egy egyszerű megoldás, tehát minden jól működik, és az akku is jobban teljesít:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#137) barrique válasza Istju (#136) üzenetére


barrique
tag

Én várom.

(#138) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok,

szerintetek itthon érdemes (vagy lehet-e) valahol szervizeltetni a telefont? Egy ismerősömnek elég szerencsétlenül esett a földre a telefonja és benyomódott az ujjlenyomat olvasó mellett. Azóta az sem működik tökéletesen, de ami nagyobb baj, a telefon hamarabb merül, mint eddig... az utóbbi időben pedig a töltőt sem érzékeli mindig (más töltővel is ez a jelenség)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#139) barrique


barrique
tag

Sziasztok!

Már másodszor csinál olyant a telóm, hogy valakivel beszélek és egyszercsak valaki más, aki hív, beleszól, akivel pedig előtte beszéltem, az megszakad...
Tudja esetleg valaki az okát?
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#140) barrique


barrique
tag

Halihóóóóóó!
Mindenki illegalitásba vonult?

(#141) bloggiold válasza barrique (#139) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Első kőrben a szokásos. Telefon ki-be kapcsolása, SIM kártya csere, esetleg 2G-re állítani a preferált hálozatot.

https://fontecone.blog.hu/

(#142) barrique válasza bloggiold (#141) üzenetére


barrique
tag

Próbálom, kösz.

(#143) bloggiold válasza barrique (#142) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Ok.Esetleg még másik SIM foglalatba rakd át az aktuális kártyád (ha kitörhető volt akkor sima ügy visszarakni).

https://fontecone.blog.hu/

(#144) ChRiS_RS válasza barrique (#140) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

És az én felvetésemre van vkinek valami ötlete? (szervizelés)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#145) barrique válasza ChRiS_RS (#144) üzenetére


barrique
tag

http://kinaitelefonjavitas.hu

(#146) ChRiS_RS válasza barrique (#145) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Ezt már én is néztem, de az Ulefone nincs a felsorolásban.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#147) barrique válasza ChRiS_RS (#146) üzenetére


barrique
tag

Azért csak hívd föl őket, mert például az én telómat is vállalták volna, de megoldottam itt Pécsen.

(#148) ChRiS_RS válasza barrique (#147) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Oké, nagyon köszi. Továbbítom az infót.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#149) zoliteso válasza barrique (#145) üzenetére


zoliteso
csendes tag

Háát, izé...leveleztem velük egy bpesti ismerősöm leesett telefonja kapcsán...
Azt mondták: szétszedték, nincs akku kapocsfeszültség, töltőfesz van...15 egy új akku, plusz 10-ért beleszerelik, s akkor utána megmondják, hogy egyáltalán elindul-e majd a telefon...hmm...elhoztuk és kifizettük a 4e bevizsgálási díjat.
Ja, és kérdeztem, hogy esetleg, mint mobil szerviz, miért nincs spec tápjuk, amiről el tudnák indítani a telefont, hogy kiderüljön, érdemes-e megvenni az új akkut...erre az volt a válasz, hogy ők nem szakszerviz...

[ Szerkesztve ]

(#150) ChRiS_RS válasza zoliteso (#149) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Szép árak... mondjuk egy nevesebb gyártó szervize sem csinálná meg saját készülékét olcsóbban, ha már gariidőn túl fizetni kell vmiért.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.