Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes dolog, sztem nincs értelme egyik napról a másikra radikális étrendváltoztatást csinálni, nem azért, mert belebetegednél (najó, sz@r kajára váltástól - legyen az húsos vagy vega, ez is előfordulhat), hanem mert 1xerűen idő kell ahhoz, míg az "új rendszerben" megtalálja az ember a kedvenc ízeit + új recepteket tanul.

Esküvői szívás: jellemzően vadkelet-EU nettó gyökérség, hogy a szervezők nem gondolnak a spéci étrenddel élőkre. Amikor anno a saját esküvőnket szerveztük, az első helyen nekünk is annyit volt képes ajánlani a tálasparasztja üzemeltető, hogy kiszedik a húst a húslevesből (+ráadásképp a húsos menü is kb 2 variációból állt) - elég gyorsan továbbálltunk. Egy mai civilizált vendéglátós erre előre készül, és nem csak rántott sajttal/gombával.

Részemről kb mind1, nem vagyok se vega se túlságosan húsfüggő, a jó kaját szeretem:)). Belegondolva pár húsféle lehet hiányozna idővel - ahogy pár full-vegás kaja (padlizsános cuccok) is nagyon tudnak hiányozni, ha sokáig nem fordulnak elő az asztalon...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) brek666


brek666
tag

Én egy évben kb 300x próbálom ki..Szaftosvéres husikák mellé :D
Azt tisztelem aki nem szereti a húst és azért vega az ideológia alapuakatol írtozom.Azért mert a paradicsom nem sikolt amikor levágják ugyanúgy gyilkosságot követünk el rajta.

[ Szerkesztve ]

(#3) cskamacska


cskamacska
addikt

Úú, újabb vega flémtopik. ;]

Kihagyhatatlan: What I Eat In A Day As A Raw Vegan | 10lbs of Lettuce?! :DDD

random komment redditről:
Droid017 2 months ago
Uhh that sounds fucking miserable. This is the sort of shit that makes people think vegans are whackos who only eat grass. Then again most people who adhere to a completely raw vegan diet are already a little screwy IMO, like they would join a cult. Also apes and other large mammals that eat plants are able to sustain muscle mass like that because they have special enzymes that convert cellulose to proteins which humans lack. You cannot be a jacked human eating only leafy greens.

Valójában az átlag magyar háztartásban már az erős előrelépés lenne, ha egyszerűen kevesebb zsiradékot használnának. Ahol nem direkt figyelnek erre, esélyes hogy egy kiadós vendégváró ebédnél a 20%-os tejföl a legdiétásabb a kínálatban. ;] És az ember azt gondolná, hogy akinek jobban megy, az jobban figyel talán a kajára, de technikai kérdés, hogy a "fitnesz saláta" borecetes extra szűz olívaolajban van megfojtva, vagy rendesben. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#4) Stanlee


Stanlee
őstag

Baratnom flexohusevo vagy micsoda. Ez annyit jelent, hogy csak akor eszik hust, ha azt mas veszi meg es a kajaba amit eszik igyis-ugyis lenne hus, de maganak sose vesz hust vagy hustartalmu kajat. Erted? Nem? En se.

Ma pl. egesz nap dolgozott a kertben, en megeheztem egy kis nurnbergi sultkolbaszkakra, vettem egy adagot a boltban, amit aztan megsutott nekem es megette a FELET. De szereti a Pick szalamit is. En megveszem, aztan meg amikor eppen kedve van hozza, akkor eszik belole. OK, amig kulon eltunk sose vett maganak hustartalmu kajakat es most sem vesz a menzan, ill. minimalis mennyisegu hust is eszik, de nem tudott lemondani rola sose.

En egy evig eltem onkenteskent egy olyan munkahelyen, ahol csak vega kaja volt. Annyira egeszsegtelenul soha az eletben nem ettem. Csak akkor ehettem hust, ha elmentem otthonrol. A kaloriakat, izeket es koleszterint chips-el potoltam hetkozben, kb. 5-10 csomaggal ettem hetente, attol fuggoen, hogy tel-nyar volt, mit kellett eppen dolgozni. Heti ketszer volt nyelvtanfolyam, akkor alkalmankent atlagosan 5 cheesburger-t ettem meg. Hetvegen is husorgiat tartottam, szombat volt a husnap.

A vega kaja azert nem jott be, mert habar tobbfele alapanyagot hasznaltunk - fozes is a tevekenysegeim kozott volt - kb. 3-4 naponta ugyanazt a novenyt dolgoztuk fel valami masfajta fuszerkeverekkel, ami nem lett volna gond, de ugye ugyanezt a fuszert elotte mar mas magokkal is ettuk, igy elvesztettek az izesito hatasukat. Szoval nekem nem jott be a vega eletmod.

Egyszer jott hozzank egy vegan acs buksza. Kevesebbet evett mint en, de egyedul vitte az akkora gerendat amit mi ketten vonszoltunk. Neki kulonosen nehez volt fozni, de megoldottuk.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#5) brek666 válasza cskamacska (#3) üzenetére


brek666
tag

Csakhogy a zsiradék egyáltalán nem biztos,hogy káros bármennyire is káros...:
[link]

Érdekes téma ez.

(#6) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Szerintem becsülendő, hogy valaki nem csak a saját beidegződéseit puffogtatja, hanem meri is megismerni mások problémáit és életvitelét, ugyanakkor kicsit túl van értékelve ez a téma. A vegetáriánusnak is 2 tüdeje, 2 veséje, 4 végtagja, 1 szíve és 1 agya van, tehát olyan nagyon nagy különbségeket nem kell keresni :)) . Amiért talán hevesebben dúlhat itthon ez a hit-vita, az az, hogy mi Mo.-n baromi sok húsételt eszünk, de legalább rossz minőségűt. Aztán mikor a WHO rákkeltőnek minősíti a vöröshúst, jól megmondjuk hogy "Ááh, nem értenek azok hozzá, hurka-kolbászban van az egészség" ;] Én ugyan nem követek semmiféle kőbe vésett táplálkozási trendet, de azt azért meg kell jegyezzem, hogy a kortárs magyar konyhában (ami igazából nem túl magyaros, de annak hívjuk) a legtöbb húsétel minősége különösen csapnivaló - gasztronómiai értelemben véve legalább is mindenképp (tápértékileg nem tudom értékelni). Legalja talán a rizses-hús. Merénylet úgy a hús, mint a rizs ellen.

[ Szerkesztve ]

(#7) t72killer válasza brek666 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez egy érdekes kérdés: sütéshez ideálisak a telített zsírok - akár disznózsír is, nyugaton (Franciao) erre pálmaolajfélét árulnak (olcsó). Enni telítetleneket, pl omega-3 cuccok, illik.

Az elhízás tleg nem 100%-ban a kajától függ, máskülönben engem targoncával vittek volna érettségire+diplomavédésre - akkortájt pusztíthattam a legtöbb kalóriát. Ehhez képest mindíg is rendben volt a bmi-m.

#6: +1:(. Túlságosan sok bizonyítékot nem kell keresni, nem a zorbánkormány miatt él átlag 10-15évvel kevesebbet a magyar mint a nyugati szomszédai, ráadásul az 50 feletti korosztályból sem sokan tudnák követni a 3000+-os alpokcsúcsokat mászó 70+-os németajkú ("káposztazabáló", "kákabélű" korosztályt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) kenwood


kenwood
veterán

Picit kozel engedted magadhoz a kollegaidat.
Szerintem az, hogy o beleszol abba,mit eszel max akkor fer bele,ha munkaidon kivul is rendszeresen osszejartok.Haverok,baratok vagytok,es te is csipkeded ot.
Ha errol nincs szo,akkor az elso ilyen kostolgatasnal egy hatarozott tekintettel jelezni kell neki,hogy atlapett egy hatart.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#9) grengor


grengor
csendes tag

Fura, engem érdekel ha valaki "máshogy" étkezik. Ideológiai vitákba nem vagyok hajlandó bonyolódni, esetleg megkérdezem hogy miért váltott valaki, és választól függetlenül egészségére. Aztán esetleg beszélhetünk kajákról, recepteket cserélhetünk, stb :D
Nagyon szeretek enni, mindenféle finomságot, néha viszont szoktam húsmentes napot, hétvégét tartani. Már a nem éppen nyitott, kifejezetten húsevő, zöldséggyűlölő barátnőmet is sikerült meggyőzni hogy a húson túl is van étel. Élet. Mindegy :DDD

(#10) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"Én úgy gondolom, hogy véleményem, vagy benyomásom lehet olyan dologról is, amit sosem próbáltam ki, de vannak dolgok, amit igazolni csak akkor tudok, ha én is részese leszek": tojást szereted? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) bambano válasza Feketelaszlo (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a rákkeltő vöröshús kacsa volt. vagyis kamu.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Feketelaszlo válasza bambano (#11) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Ott mutat a link a WHO oldalára - nekik már tán csak lehet hinni - az ő karcinogén listájukat nem kérdőív-mérnökök rakják össze, a vörös hús 2A besorolást kapott (valószínűsíthetően rákkeltő) a géphús, aka feldolgozott hús pedig 1-t (bizonyítottan rákkeltő). Itt dekoratív ábrákkal is elmagyarázzák a lista működését. Vagy ez csak egy nagyon rossz szóvicc akart lenni a kacsával, mert az tényleg nem vörös hús.

(#13) bambano válasza Feketelaszlo (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

na mégegyszer: az a who jelentés átverés volt, amiben a vörös húsokat rákkeltőnek minősítették. ennél nagyobb átverés csak a jelentés köré csapott médiafelhajtás volt.
keress rá a guglira, nagyon sok cikk van erről.

az meg, hogy a kacsa vörös hús-e, nagyon úgy tűnik, hogy webszájt és definíció függő. ahol felsorolással adják meg a vörös húsokat, a szokásos sertés, marha, ló, kecske, stb. listával, ott nem vörös hús. de láttam olyan weboldalt is, ahol úgy definiálják a vörös húst, hogy sütés közben kifehéredik-e vagy sem, és ott a kacsa is az.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) orion1025


orion1025
őstag

27 vagyok, 25 éve nem eszek húst, mindezt 2 éves koromban "határoztam el" magamban. Gyümölcsöt egyáltalán nem eszek, zöldséget is csak módjával, mégis aktívan sportoltam, nem szoktam beteg lenni, a kemény teleket is átvészelem egy szál pulóverben, egyszóval csótány lettem.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#15) Magnum_ válasza orion1025 (#14) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mit eszel? Tenyleg erdekel

I humbly and respectfully decline™

(#16) t72killer válasza orion1025 (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szülői hozzájárulás volt az elhatározáshoz, vagy tényleg teljesen egyéni akció a családban? <10évesen komoly tolerancia kell szülői részről, hogy ne nyomja le a (jogosan...) tiltakozó gyerek torkán az odaégetett disznómájat...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) kenwood válasza Magnum_ (#15) üzenetére


kenwood
veterán

ha se hus, se zoldseg,se gyumolcs,akkor kizarasos alapon fenyt :D
vagy azt se :
[link]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#18) Pala válasza orion1025 (#14) üzenetére


Pala
veterán

Az igen! :) Én kb. 15-16 éve vagyok ovo-lakto vegetáriánus (30 vagyok), tehát húst nem eszem, de tejtermékeket és tojást, valamint mézet igen (ez is állati eredetű ugyebár).
Gyümölcs és zöldség nélkül viszont el sem tudnám képzelni az életemet.

Ezt a "védjük az állatokat" témát viszont vegetáriánusként is orbitális baromságnak tartom 2 dolog miatt:
1. Azok az állatok, amelyeket megeszünk, direkt ezért vannak tartva, ipari mennyiségben. Nélkülünk nem is léteznének.
2. A természet rendje, hogy egyik élőlény megeszi a másikat (ragadozó a növényevőt, vagy másik ragadozót), nincs ebben semmi "gonoszság" vagy megvetni való.

[ Szerkesztve ]

(#19) t72killer válasza orion1025 (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Öőő, vas.reggeli ébredés után most olvastam újra: ergo se hús se vegakaja: robot vagy és árammal/benzinnel mégy;]? Nettó szénhidráton nem húzza soká az ember, bár az is igaz, h 40 alatt nagyon brutál egyoldalúan kell kajálni ahhoz, hogy komoly baja legyen egy egészséges génekkel rendelkező embernek.

#18: igen, ez a vega-lét SzVSz teljesen egészségesen "űzhető" része:R Én ismertem olyanokat, akik még a gombára se néztek rá, na az durva. Nem is csattant ki az egészségtől az a család...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Pala válasza t72killer (#19) üzenetére


Pala
veterán

Lehet ezt nagyon rosszul is csinálni, de van még mellette 1000 másik dolog, amivel tönkreteheti magát az ember, különösen akkor, ha még ideológiát is gyárt mellé.. Ismerek olyat, aki a mekiben kikotorja a sajtot és a marhahús-utánzatot a sajtburgerből és vegánnak tartja magát.... :D (végülis technikailag az...)

[ Szerkesztve ]

(#21) t72killer válasza Pala (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:Y

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Sinesol válasza t72killer (#19) üzenetére


Sinesol
veterán

Mondjuk azt nem értem mi baj a gombával, mivel annak total zero köze az állatokhoz.
Mondjuk nekem egyedül az nem tiszta teljesen, hogy a fehérje honnan potlodik normálisan a tiszta vegánoknál. Ugyanis a hüvelyesek nem tul egészségesek hosszutávon az emésztörendszerre nézve, különösen a szója, ami az egyik legveszélyesebb forgalomban lévő élelmiszer :U
Egyébként a vörös hus rákkeltö mivolta is eléggé nevetségesen felfujt dolog, mivel anyiban merül ki, hogy a stock 5% esély helyett akár 6 is lehet...viszont pl ha nem mozogsz, az már önmagában nagyobb kockazat, nem kell ahhoz semmi hus.

(#23) orion1025


orion1025
őstag

Leginkább rizs, krumpli, kukorica, borsó, bab, vaj/vajkrém a fő hajtóanyag. Tojás, tejföl, sajt egyre ritkábban, régen ezeket is többet fogyasztottam. Kenyérből csak fehéret eszek, illetve zsemlét, bagettet szoktam még magamba nyomni, illetve péksüteményt, abból is elsődlegesen sósat. Édeset sem igazán eszek, nagyon-nagyon ritkán fanyalodok rá, illetve tejet is már csak ritkán iszok. Gyakorlatilag a felsoroltak kombinációja van napirenden, illetve a kisütni való, gyorsfagyasztott holmik.

t72killer:

Nem volt semmi hátszél a történetben, egyszerűen egyik napról a másikra nem voltam hajlandó megenni, pedig mindenki normálisan táplálkozott/táplálkozik a családban. Engem olyan szinten zavar egyes döglött állatok asztalra került szaga, hogy ha olyan van, felállok az asztaltól, és inkább a szobában eszek, nem érdekel, hogy családi összejövetel van éppen. Számomra az az elképzelhetetlen, hogy emberek hogyan képesek ilyen kajákat megenni, mert nekem a gyomrom forog bizonyos húsos kaják szagától.

Mellesleg nem is olyan régen voltam vérvételen, mert kötelező volt, aggódtam is, hogy mit találhatnak, mert vagy 10 éve nem jártam ilyen helyen, de túlságosan is jó volt minden érték, amit néztek. Az én szervezetemnek biztosan más a helyzet, elvégre ebben "nőtt" fel, és mint írtam, elég sokat sportoltam már gyerekkorom óta. Munkahelyemen is lényegében fizikai munkát végzek, a kajálástól függetlenül is tartom a ~82 kilómat, a 175 cm magasságomhoz. Meg is szoktak lepődni néhányan, amikor megtudják miképp is kajálok, mert mondják, hogy ahhoz képest elég masszív ember vagyok. Ehhez persze jön az is, hogy 6-7 évig aktívan edzettem, amiben az a vicc, hogy hiába nem szedtem semmit, még vitamint sem, attól függetlenül is fejlődtem, méghozzá elég jó ütemben. Aztán ez már el-el maradozgat, mert a kezemet műteni kellene, illetve munka és egyéb szüttyögés mellett valahogy a hátam közepére nem hiányzik már.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#24) kmisi99 válasza Sinesol (#22) üzenetére


kmisi99
addikt

A szója is egy érdekes dolog. Az összes japán tonna szám zabálja, mégis ott marha nagy az átlag életkor. Ellenben lehet a japánok génállományuk másképp tolerálja.

A témához kapcsolódóan, én pl úgymond undorodom a hústól, de néhány annyira finom, hogy megeszem. Bár egyre kevésbé eszek.

(#25) Sinesol válasza kmisi99 (#24) üzenetére


Sinesol
veterán

Amugy ez kicsit tévhit, mivel igazábol sem Japánban, sem Kínában nem esznek túl sok szóját. Több videoban, cikkben ahol szoba került, épp a honos ázsiai mondta, hogy viszonylag ritkán fogyasztják. A szójaszósz az elterjedt, de az közel sem akkora kockázat, mivel csak bizonyos részei vannak benne és azok sem tisztán, na meg hat abbol amennyit eszik az ember az elhanyagolható pl egy szojas fasirthoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#26) kmisi99 válasza Sinesol (#25) üzenetére


kmisi99
addikt

Na ez érdekes, belegondolva én is csak a szója szószt hallottam mindig.

(#27) kenwood válasza orion1025 (#23) üzenetére


kenwood
veterán

Eleg rossz lehet neked, a tarsadalom nem nagyon toleralja,ha valakinek mashogyan reagal a szervezete valamire.
Gondolom,sokan fel sem tudjak fogni,hogy tenyleg undorodsz a szagtol.
Ez kb. olyan,mint a panikbetegseg.
Akinek rohama van,a lakasbol nem tud kilepni,legszivesebben meghalna olyan rosszul erzi magat.
A tobbseg meg kirohogi oket,es kamubetegsegnek tartja.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#28) orion1025 válasza kenwood (#27) üzenetére


orion1025
őstag

Igazából családon belül is cseszegetnek, hogy ne hisztizzek, mi olyan van benne. Mindig mondom nekik, hogy szívesen cserélhetünk, és majd megtudják milyen... A másik, amitől a hideg kiráz, az a halnak a szaga, teljesen mindegy milyen formában van, élve, sütve, főve, na attól az étvágyam is elmegy. Egy étterem viszont olyan szempontból más, hogy ott azért nem érezni annyira erősen mindenféle szagokat, mint otthoni környezetben, vagy ha igen, azok még eddig különösebben nem zavartak. Ott a gyerek visítás meg bömbölés jobban az idegeimre szokott menni, mint az illatok.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#29) BlackPriest


BlackPriest
őstag

#3
én úgy érzem csak nem lett flame topik, a látogatókon múlik, nem a témán...

#8
nem kell félteni engem, nem írtam le a teljes párbeszédet :)

#10
ezt nem értem, szüljek meg egy tojást?

#14
ezért ez kemény lehet!

#18
azért nem mindegy, hogy egy csirke az udvaron kapirgál, mielőtt a fazékba kerül, vagy 5000 másik csirkével egy hangárban 0 mozgástérrel tengeti az életét, mielőtt feldolgozzák.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#30) t72killer válasza BlackPriest (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"azért nem mindegy, hogy egy csirke az udvaron kapirgál, mielőtt a fazékba kerül, vagy 5000 másik csirkével egy hangárban 0 mozgástérrel tengeti az életét, mielőtt feldolgozzák" - ez mindenképp így van.:R A boltban kapható húsanyag minősége miatt se visszük túlzásba a szűkebb családban a húsfogyasztást. Eszünk, de mondjuk heti felnőtt fejenként fél kiló körüli az összeg. A többi zöldség-gyümölcs-sajt-kenyérféle, nálam sajnos még jó adag csoki is befigyel.

#24: mi a gond a szójával? Régebben ettem szójás cuccokat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) kenwood


kenwood
veterán

Egyebkent szerintem a jovo az,hogy az emesztorendszert szep fokozatosan lecsereljuk valami gepi,vagy biotechnologiai, mesterseges megoldasra.
Sem az ivoviz keszlet,sem a mezogazdasag nem tud tartosan 10 milliard embert eltartani.
Ezt pedig varhatoan 2050 tajan el is erjuk.

a masik opcio,hogy egy ustokos,vagy valami huzosabb jarvany, haboru elvisz par milliard foldlakot :/

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#32) t72killer válasza kenwood (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondjuk az agyonszaporodó+übercsóró népek, akiknek jellemzően se vizük, se ennivalójuk, görcsöt köthetnének a szaporodószerveikre, hogy ne legyünk 10milliárdan... Nem a magyar/nyugati demográfia miatt vagyunk annyian, amennyien:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) kenwood válasza t72killer (#32) üzenetére


kenwood
veterán

Az teljesen felfoghatatlan,hogy az (onkentes) prostitucio,vagy a rekreacios drogfogyasztas,ami alapbol maganugy lenne,es senki masnak nem art,szigoruan tilos.

A szaporodas,ami egyreszt a fold eroforrasait a vegletekig kimeriti,illetve nem megfelelo hatter mellett a szuletendo gyermek eletet garantaltan ertelmetlenne teszi,teljesen szabalyozatlan ...
Fortresst latta valaki ? :)

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#34) nemlehet válasza Pala (#18) üzenetére


nemlehet
őstag

Végre valaki... engem ezzel az állásponttal állandóan szétszednek az állatvédők mindenféle áltudományos meg érzelmi alapú vitával és 10 perc után feladom....

Amúgy nekem erről az egész ipari állattartásról az a véleményem, hogy semmi baj vele amíg szükségtelen szenvedést nem okozunk az állatoknak. Lehet tisztelni azokat az állatokat amiket megeszel (itt most nyílván nem arra gondolok, hogy előtte misét tartasz nekik :D ).
Nekem a nagyszüleim vidékiek, állatok között töltöttem a gyerekkorom, részt vettem fiatalon és 20-on évesen is disznóölésen, tehát tisztában vagyok mit jelent a sonka az asztalon. Mégis pl nem tudom nézni ha valaki kínoz egy állatot, legyen az hörcsög, csirke, vagy kutya.

Én azokat a vegákat utálom, akik megpróbálják megmagyarázni, hogy márpedig a vega étrend a way to go, ódákat zengenek arról, hogy mennyire megváltozott az életük, milyen jól vannak, mennyire egészségesek, amikor láthatóan pl hullik a hajuk, mert valamiből nem visznek be eleget.

Lehet teljes értékű étrendet összerakni növényi alapon, a fehérje bevitelére elsősorban a hüvelyeseket és a szóját szokták használni. De szerintem egyszerűen nem mindenki alkalmas arra, hogy teljesen vega étrenden éljen. Még az ízlést is félretéve én pl nagyon szivesen megeszek egy rántott cukkinit, vagy gombát de 10 perc múlva éhes vagyok tőle. Máshogy reagál az emésztésem a nem hús ételekre, és hiába nem tudom hogy ez vega volt akkor is előjön ez a jelenség. (egyszer átvertek egy hamburgerrel, teljesen azt hittem, hogy pulykából van, pedig vega volt).

Fogadásból 3 hónapig vega voltam és folyamatosan ennem kellett, mert korgott a gyomrom. Egyszerűen nem bírtam ki, hogy csak napi 3x egyek mint normálisan hanem tényleg szinte folyamatosan rágcsáltam valamit.

Ellenben van egy kolléganőm aki nyers vega étrenden van már majdnem 3 éve és kiszámoltam hogy kb 600 kalóriát eszik egy nap. Ugyan irodista, de egyébként nem különösebben sovány és tök egészséges. Konkrétan pl eszik 2 kis gombafejet ebédre 3 bébirépával NYERSEN. És ő ezzel jól lakik. Szóval vannak metabolikus csodák akik egészen extrém étrendeken teljesen jól elvannak.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#35) Sinesol válasza t72killer (#30) üzenetére


Sinesol
veterán

Alapvetően egy erősen mérgező valami, amit vegyszerekkel tesznek ehetővé...ez már önmagában nemtul bizalomgerjesztő...
Ráadásul a benne található anyagok nehezen emészthetőek, sőt találhatóak benne emésztést gátló vegyületek is, ásványi anyagok felvételét gátló anyagok, bélfalakat kárositó anyagok, mindemellett erősen szerepet játszik az ételérzékenység kialakulásában több benne található anyag. Na és rák kockázatát is erösen növeli, ha folyamat kinzod vele a szervezeted.
Egyébként a sportoloknal a közelmultban gyakran előforduló hirtelen szívhalál kapcsán is a szója szerepét mutatták ki. Na és ez még csak egy kis része az egésznek, de sajnos még mindig erös a lobbyja, ezért csak lassan kerülnek napvilágra a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#36) Pala válasza nemlehet (#34) üzenetére


Pala
veterán

Na most mondd meg, én meg ovo-lakto vegetáriánus étrend mellett kondizok (nem brutál mértékben, de azért na, kell a kraft). :) Bár ez még mindig könnyebben megoldható, mint totál vegánként csinálni ugyanezt. Mondjuk én is 5-6x étkezek egy nap, mert megszoktam, de ha néha-néha kihagyok 1-2 étkezést, akkor sem korgó gyomorral ülök le legközelebb enni.

Az állatok védelméről még annyit, hogy a dzsungel "törvénye" szerint akkor ölj, ha enni akarsz, vagy ha téged akarnak megenni. Így működik a természet. Na ezért nem értem az állatvédőnek felcsapott vegákat. Ezek valami idilli álomvilágban élnek, amit beleng a szeretet, meg pillangók, meg minden szép és rózsaszín kéne, hogy legyen, stb. csak az a gond, hogy éppen annak az állatvilágnak a törvényei nem így működnek, amit védeni akarnak. (Persze teljesen más dolog, hogyha sportból meg haszonból vadásznak le védtelen állatokat, vagy mondjuk direkt kínozzák őket, de most nem is erről van szó.)

[ Szerkesztve ]

(#37) t72killer válasza kenwood (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Fortresst latta valaki ?"
Jaja, eljön majd az is, ha az északra vándorlók hatalomátvét után szűkebb pórázra fogják a fehérembert:Y.

#35: háát nemtudom, a szüleimnél a kertben termett szójabab, semmilyen mérget nem adtunk hozzá, hogy ehető legyen és egyikünk se fordult fel. Ettől függetlenül mostanában kikopott az étrendemből, én vmi nőies hormontartalomra emlékszek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) Feketelaszlo válasza bambano (#13) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Azt értettem mit akarsz közölni, csak az nem volt egyértelmű, hogy mire alapozod az állítást. Kerestem, de sem olyat nem találtam, hogy április elseji tréfának szánták, hogy visszavonták volna a reportot vagy hogy más rangos egészségügyi szervezet ellenkezőjét állította volna. A médiafelhajtást nem akarom kommentálni - az nyílván olyan, amilyen (mától ne egyen húst! :DDD ), de azt hiszem én nem is ilyen kontextusban vetettem fel a jelentést, hanem azok kritikájára, akik teljesen hús-alapú étrenden élnek és szalámi a köret a rántotthúshoz.
Különösebb vitát amúgy nem akarok belőle csinálni, tehát elfogadom, hogy rákkutatói minőségedben szerinted átverés, de én egyszeri, hozzánemértő emberként ha nem gond azért inkább a világszervezet álláspontját veszem mércének a kérdésben.

[ Szerkesztve ]

(#39) Sinesol válasza t72killer (#37) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát pedig nyersen mérgező és főzéssel is marad benne sokminden. Mielött forgalomba hozzák, magas hőmérsékleten és nyomáson kezelik vegyi anyagokkal, hogy a káros cucokat többé kevésbé semlegesitsék. Az már csak extra, hogy ezekböl a kezeléshez használt vegyi anyagokbol is marad benne valamennyi.
A másik modszer a fermentácio, amit ázsiában használnak többezer éve. Gondolom az egészségesebb valamivel, bár a fermentalt változatot kevesebb célra lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#40) bambano válasza kenwood (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

semmi gond az emésztőrendszereddel, jó az úgy, ahogy van.
inkább azt tudom elképzelni, hogy ha nagyon változik a világ és a kajatermelő képesség, akkor a benne levő baktériumflórát cseréljük majd le mesterségesre, ami képes majd azt a kaját megemészteni. ez biológiailag sokkal járhatóbb út.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) bambano válasza Feketelaszlo (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"ha nem gond azért inkább a világszervezet álláspontját veszem mércének a kérdésben.": nem gond, a világszervezet álláspontja az általad linkelt anyag szerint az, hogy még nem tudtuk megbízhatóan összekötni a vöröshús evést a rákkal, de ha egyszer sikerül, akkor biztosak leszünk benne, hogy bazira rákkeltő.

onnan is látszik, hogy kamu az egész, mert kihozták, hogy statisztikailag a vöröshús evőknél 6% a végbélrák kockázata. Ami egy szép szám és tényleg indokolná a pánikot abban az esetben, ha nem lenne olyan kutatás, ami szerint a vegánoknál a végbélrák kockázata 6%.

a feldolgozott húsokkal kapcsolatban egyszerűbb dolguk lesz, mert ugyan magával a feldolgozott hússal semmi baj sincs, a feldolgozás közben hozzáadott adalékanyagokkal viszont már lehet gond. ez is olyan lehet, mint a vörösiszap: megnézték, hogy a vörösiszapban olyan anyagok vannak, aminek semmiféle rizikófaktora sincs. így hagyták, hogy ész nélkül kezeljék. arról meg mindenki kussban van, hogy viszont az az oldószer, amivel ezeket a veszélytelen anyagokat oldatba viszik, az rohadtul veszélyes.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) kenwood válasza bambano (#40) üzenetére


kenwood
veterán

Vagy a zold szoja :)

Egyebkent az nagyobb problema, hogy egy tehen tobb tizezer liter vizet tesz emberi fogyasztasra alkalmatlanna,mire az asztalra kerul.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#43) bambano válasza kenwood (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Egyebkent az nagyobb problema, hogy egy tehen tobb tizezer liter vizet tesz emberi fogyasztasra alkalmatlanna,mire az asztalra kerul.": ezt hogy érted pontosan? hogy a tehén több tízezer liter vizet alakít át tejjé?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) kenwood válasza bambano (#43) üzenetére


kenwood
veterán

[link]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#45) Sinesol válasza kenwood (#44) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez is kicsit felfujt dolog, mivel kb ugy állitják be, hogy az a viz kitörlödik a világbol.
Közben pedig ugyanugy visszakerül a körforgasba és semmivel sem lesz kevesebb viz mások számára. :U

Példának okáért a tehén esete: A viz egyrészét elpárologtatja, az késöbb lecsapodik ilyen olyan formában pl esőként. A salakanyagokat pedig általában trágyaként használják fel, a viz egyrésze elpárolog, többi része leszivárog és ujra tiszta vizzé válik. Semmi nem megy kárba, közben pedig még tejet és hust is nyerünk.

De amugy ilyen alapon akkor beszélhetnénk az öserdökröl, amik sokezerszer több vizet tesznek emberi fogyasztásra alkalmatlanná ebben a percben is, nosza gyorsan égessük fel az összeset. :P

[ Szerkesztve ]

(#46) kenwood válasza Sinesol (#45) üzenetére


kenwood
veterán

szerintem ezek a szamok csak a beszennyezett mennyisegre vonatkoznak,nem arra ,ami visszakerul a korforgasba.
nem lehet csak ugy megtisztitani a vizet minden nekunk szuksegtelen anyagtol.(gazdasagosan)
ha ilyen egyszeru lenne,akkor tengervizet innank.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#47) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Arra jöttem rá, hogy a húsmentesnek készülő kaják jók, de a hús imitálására szolgáló dolgok nem.

Én sem vágom ezt, hogy a nem húsízű hús-, vagy húsétel imitációk valójában milyen célt szolgálnak, de ezt betudom a vallási résznek. A vallási filozófia (és az ehhez kapcsolódó ideologizálás-győzködés) része a legidegesítőbb a vegánságnak, az, hogy valaki nem eszik húst, az annyira nem extrém.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#48) Sinesol válasza kenwood (#46) üzenetére


Sinesol
veterán

Láttam már több állattelepet, kb minden vizes cucc és salakanyag megy a szennyviz tároloba, onnan meg kvázi egyenesen a termőföldre, a természet meg elvégzi a többit, nem kell külön megtisztitani.

Én inkabb azt látom nagyobb problémának, hogy pl egy tehén felnevelésére forditott élelemböl elég sok embert lehetne etetni, joval többet mint amennyire a keletkezett hus/tej elég. Habár ugyanez még csunyabb a biodizel esetében, mivel ott meg élelmezés helyett üzemanyagot csinálunk a növényekböl. Pl volt olyan év, hogy Dél Amerikában kb éheztek, mivel náluk fontos élelem a kukorica, amit az USA-bol szereznek be eléggé olcson. Viszont az USA ugy döntött jobb üzlet a biodizel, mint kajaként eladni. :U

[ Szerkesztve ]

(#49) bambano válasza kenwood (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mindig jól szoktam szórakozni az ilyen bérrettegők által sok pénzért írt tanulmányok végeredményén...
elment a sikítozós autó a tsz udvara előtt, +500 liter. a tszelnök fia lehúzta a budit az oviban, +200 liter.

"nem lehet csak ugy megtisztitani a vizet minden nekunk szuksegtelen anyagtol.(gazdasagosan)": nem? akkor ma mit ittál? ha évezredek óta szennyezzük a vizet és nem lehet megtisztítani, hogyhogy van még tiszta víz a világon? hint: marhaság, a víz természetes módon tisztul, ráadásul a legmodernebb újratermelődő, környezetbarát energiával.

"ha ilyen egyszeru lenne,akkor tengervizet innank.": szerinted mit iszol? hint: tisztított tengervizet. oké, néha óceánvíznek hívják.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) bambano válasza Sinesol (#48) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"moszkvában mercedeseket osztogatnak". ahha.

"Pl volt olyan év, hogy Dél Amerikában kb éheztek, mivel náluk fontos élelem a kukorica, amit az USA-bol szereznek be eléggé olcson. Viszont az USA ugy döntött jobb üzlet a biodizel, mint kajaként eladni.": volt, persze, a zakkant konteóhívők között.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.