Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) nemlehet válasza Pala (#18) üzenetére


nemlehet
őstag

Végre valaki... engem ezzel az állásponttal állandóan szétszednek az állatvédők mindenféle áltudományos meg érzelmi alapú vitával és 10 perc után feladom....

Amúgy nekem erről az egész ipari állattartásról az a véleményem, hogy semmi baj vele amíg szükségtelen szenvedést nem okozunk az állatoknak. Lehet tisztelni azokat az állatokat amiket megeszel (itt most nyílván nem arra gondolok, hogy előtte misét tartasz nekik :D ).
Nekem a nagyszüleim vidékiek, állatok között töltöttem a gyerekkorom, részt vettem fiatalon és 20-on évesen is disznóölésen, tehát tisztában vagyok mit jelent a sonka az asztalon. Mégis pl nem tudom nézni ha valaki kínoz egy állatot, legyen az hörcsög, csirke, vagy kutya.

Én azokat a vegákat utálom, akik megpróbálják megmagyarázni, hogy márpedig a vega étrend a way to go, ódákat zengenek arról, hogy mennyire megváltozott az életük, milyen jól vannak, mennyire egészségesek, amikor láthatóan pl hullik a hajuk, mert valamiből nem visznek be eleget.

Lehet teljes értékű étrendet összerakni növényi alapon, a fehérje bevitelére elsősorban a hüvelyeseket és a szóját szokták használni. De szerintem egyszerűen nem mindenki alkalmas arra, hogy teljesen vega étrenden éljen. Még az ízlést is félretéve én pl nagyon szivesen megeszek egy rántott cukkinit, vagy gombát de 10 perc múlva éhes vagyok tőle. Máshogy reagál az emésztésem a nem hús ételekre, és hiába nem tudom hogy ez vega volt akkor is előjön ez a jelenség. (egyszer átvertek egy hamburgerrel, teljesen azt hittem, hogy pulykából van, pedig vega volt).

Fogadásból 3 hónapig vega voltam és folyamatosan ennem kellett, mert korgott a gyomrom. Egyszerűen nem bírtam ki, hogy csak napi 3x egyek mint normálisan hanem tényleg szinte folyamatosan rágcsáltam valamit.

Ellenben van egy kolléganőm aki nyers vega étrenden van már majdnem 3 éve és kiszámoltam hogy kb 600 kalóriát eszik egy nap. Ugyan irodista, de egyébként nem különösebben sovány és tök egészséges. Konkrétan pl eszik 2 kis gombafejet ebédre 3 bébirépával NYERSEN. És ő ezzel jól lakik. Szóval vannak metabolikus csodák akik egészen extrém étrendeken teljesen jól elvannak.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.