Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ugyanilyen készüléket használok cégesként. Eddigi "legokosabb" telefonom. A másik egy i900 Omnia volt. Elégedett vagyok vele.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) Prevent válasza macilaci78 (#1) üzenetére


Prevent
aktív tag

Jó kis cikk lett :R

Elolvasva kedvet kaptam egy Z10-hez :D

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#3) kovgab válasza Prevent (#2) üzenetére


kovgab
aktív tag

Hát nekem Z10 a céges és nem hozza a topot, bőven van még hova optimalizálni, a böngészője és a kijelzője viszont a legjobb amit eddig láttam ...
a cikk az viszont jó lett, gratula...

Ká Úr

(#4) kbyte1024


kbyte1024
addikt

BlackBerry Z30-am van,és oda nem adnám semmiért!! Jó lett a cikk.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#5) geezer


geezer
aktív tag

Próbáltam ilyen Bold-ot, sosem értettem a hype-ot a fizikai billentyűzettel.
Galaxy S5, Swiftkey, majdnem gyorsabban írok, mint sima billentyűzeten. Természetesen "tanulás" után.

(#6) petipetya válasza geezer (#5) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ezt írják a cikkben is, itt a sorrend: "BlackBerry Z10 - Android (Swiftkey) - BlackBerry (fizikai billentyűzetek) - iOS (gyári) - Android (beépített alap) - candybar felépítésű butatelefonok."

Habár nem kedvelem a BB-t, de a cikket elolvastam mert érdekel mások viszonya a telefonokhoz. Hangulatos írás.:C

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#7) Mardor


Mardor
tag

9780-am van.
3 éve.
Tökéletes.

Ha esetleg cserélnem kéne, akkor csak qwerty-s BB-re.

Gyönyörű írás. :R

(#8) Luck Dragon

Imádom ezeket a küytüket, vissza sírom mikor a Bold 9900 nyomogattam :O Jó lett a cikk köszönöm.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9) Dhampir


Dhampir
félisten

Érdekes az, amit a Talpra áll a BlackBerry című újságcikkben írnak, miszerint az új BB vezér kiszervezte a telefongyártást, leépítette a kutatás-fejlesztést, s a vállalati stratégiát az üzleti szolgáltatásokra helyezte át.

A készülékek jobbá fejlesztése és gyártása szempontjából -ha valóban ez a helyzet- az alábbi mondatot kissé aggasztónak találom:
John Chen... szerint az igazi profitot amúgy sem a készülékek, hanem a telefonokhoz kapcsolódó szolgáltatások hozzák a jövőben.

(#10) And01 válasza Dhampir (#9) üzenetére


And01
aktív tag

Az általad linkelt cikk kissé felületes,ostoba!
Ugyanis a készülékeket valóban a foxconn gyártja,
és az operációs rendszert is használhatja, ami alá
ők terveznek telefont (Z3), amit ők értékesítenek elsősorban 3-dik világbeli
piacokon!
Míg a felsőkategóriás telefonokat továbbra is a BB tervezi
(passport, classic) üzleti felhasználókra fókuszálva.

(#11) ripla válasza kovgab (#3) üzenetére


ripla
őstag

?

(#12) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Ritka részletes és alapos cikket olvashattunk itt a Logouton!, köszönet érte!
Nagy pirospontot küldenék érte.

A gépelés egyébként érdekes dolog, volt eddig három BB-m, és most iOs-en megy a leggyirsabban, szerintem ez tanulás és szokás kérdése is.

Sajnálom a blekit, mindig egy kuriózum volt nekem, de sajnos tényleg bealudtak, nagyon.. Ma már nem váltanék a mostaniról egyik BB-re sem, bár sokat nem ismerek, ez tény, de tudom, hogy nekem pont elég az amit tud egy i5C...

Köszi a cikkért mégegyszer!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#13) ncc1701


ncc1701
veterán

Létezik még ez a cég? Azt hittem, már rég csődbement, és beszántották a helyét sóval.

(#14) Dhampir válasza And01 (#10) üzenetére


Dhampir
félisten

Mindenesetre a Z3-at elfogadnám, de pillanatnyilag kétséges, hogy hazánkba eljut majd valaha is, pedig piac alapján csaknem stimmelnénk. :-(

(#15) sasa134


sasa134
addikt

klassz cikk!
mai napig a céges igáslovam egy 9780, imádom. A Z10 remekül kiegészíti :K

Avanti Roma

(#16) eventus


eventus
veterán

Gratulálok! :R Nekem is megvan még a 9780 és most fog új házat kapni, mert megérdemli!
Kiegészítés: azért a multitasking nem a 7.1-el jött a BB soraiba. Böngésző vagy bármi ugyanúgy ment a háttérben. Jó, mondjuk a youtube elhallgatott, de nem zárta be, mint pl más rendszereknél.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17) eventus válasza Dhampir (#9) üzenetére


eventus
veterán

Ez a cikk nem a BlackBerry helyzetét mutatja be, csak az egyik telefonjuk történetét. Szóval maradjuk az eredeti témánál. :K

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18) bloomberg


bloomberg
tag

Jó cikk lett, jó volt elolvasni.

(#19) BrianDK


BrianDK
tag

Jó cikk lett. Olvasmányos. Én viszont már nem tudnám megszokni a csak billentyűs BBt. Ha nem is tökély az általam használt hibrid, de jobban szeretem, mint a csak touchpades megoldást (használtam 9320-at)...

iPhone 7, Redmi Note 9

(#20) trafoka válasza macilaci78 (#1) üzenetére


trafoka
tag

Az én cégesem is egy BB, méghozz egy curve 8500 :D hát nem mai csirke az biztos, de egyszerűen imádom. Mivel második teló, nem akarok rajta tartalmat fogyaszani, csupán telefonálni és mailezni, erre viszont ennél tökéletesebb telefont nem is kívánhatnék. Bár lehet, hogy ezekután beszerzek egy 9780-at :)

(#21) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Fontos kérdés: BIS nélkül, egyszerűen wifi-n be lehet állítani ezen pl. egy gmail fiókot? Maga a telefon nem kellene levelezésre, csak arra hogy egy PlayBook működjön, és hogy azon lehessen email-t, BBM-et, FaceBook-ot használni. Úgy tudom, hogy a Bridge-en keresztül csak a telefonon beállított fiók használható PlayBook-on is.
ui.: amúgy tényleg jó cikk lett. :R

[ Szerkesztve ]

(#22) eventus válasza turbulencia8 (#21) üzenetére


eventus
veterán

BBOS telefon mellé kell a BIS! PlayBooknak saját kliense van, nem kell hozzá a telefon.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#23) tomab04a válasza ncc1701 (#13) üzenetére


tomab04a
aktív tag

Annyira gáz ez a hozzászólás, hogy reakció sem érkezett ezen a leoltáson kívül :D

Nincs ekezet.

(#24) sz3lim


sz3lim
tag

Azért nem igazán lehet kapni 9780-at 10.000 Ft-ért, ami regisztrálható is. Ez kicsit túlzás volt. Szalonképes 9780 inkább 20.000 Ft vagy afölött van.

A Z10 meg az egyik legjobb vétel a maga 40-50.000 Ft-os árával.

(#25) turbulencia8 válasza eventus (#22) üzenetére


turbulencia8
őstag

Tehat max. a BBM nem mukodne Bridge nelkul a PlayBook-on? Minden mas igen, belertve a gmail-kontaktok szinkronizalasat, es levelezest? Ugy tudtam Bridge nelkul a levelezorendszer is le van tiltva.

[ Szerkesztve ]

(#26) KisDre


KisDre
senior tag

Szükség lenne egy Q3 -ra, bár, belegondolva hogy az már milyen redukálással járna, lehet inkább csendben maradok a 9320 mellett. (Pedig örülnék a BBOs10-nek)

KisDre.artstation.com

(#27) lezerpiramis válasza turbulencia8 (#25) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Szerintem maga a Bridge nem mukodik a regi BB-knel BIS nelkul.

A regi PlayBook OS-eknel volt ilyen korlatozas, most mar beallithato a GMail-fiok.

[ Szerkesztve ]

(#28) gebro


gebro
aktív tag

Köszi a cikket, nagyon jó lett.
Hamarosan én is gyarapítom a BB-sek táborát egy Z10-zel.

(#29) Vegadog


Vegadog
tag

Tudja v.ki hogy ebbe milyen SIM kártya megy?

(#30) petipetya válasza Vegadog (#29) üzenetére


petipetya
nagyúr

A gsmarena szerint minisim, amelynek köznapi neve normál sim.

"nincs rá lezsóidő"

(#31) eventus válasza Vegadog (#29) üzenetére


eventus
veterán

Á, senki... Még csak most jelent meg, semmi adat nincs róla... :(

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#32) KisDre válasza eventus (#31) üzenetére


KisDre
senior tag

Szarkazmus off? ;]

KisDre.artstation.com

(#33) petipetya válasza KisDre (#32) üzenetére


petipetya
nagyúr

:-)

"nincs rá lezsóidő"

(#34) eventus válasza KisDre (#32) üzenetére


eventus
veterán

Google off?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#35) KisDre válasza eventus (#34) üzenetére


KisDre
senior tag

Nekem nem :) De amúgy értelek

KisDre.artstation.com

(#36) Namelesske


Namelesske
addikt

Erre a cikkre csak azt tudom mondani, hogy az általam valaha olvasott egyik legjobb írás Logout-on. Csak érintőlegesen vannak információm a BB-ről, de ez a cikk zseniálisra sikerült. Rengeteg apróság van benne amit eddig egyetlen helyen sem kaptam egy így egyben. Köszönöm, megosztással díjazom.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#37) Vegadog válasza petipetya (#30) üzenetére


Vegadog
tag

petipetya: köszi :R ,
eventus: köszi :DDD

Azért érdekel, mert amikor vettem egy Nokia Lumiát, lecserélték a régi SIM kártyámat, de nem tudom megszokni, hogy kétnaponta lemerül, és vissza akarok térni Blekire, de ha lehet, nem akarok adapterrel mókolni.

[ Szerkesztve ]

(#38) eventus válasza Vegadog (#37) üzenetére


eventus
veterán

Akkor a szolgáltató szívesen cserél neked pár ezer forintért :(
Korábbi válaszomért ne haragudj rám, de tényleg :)

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#39) icezozo


icezozo
addikt

Gratulálok Attila!
Komoly cikk!

http://qwankido.hu/

(#40) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Köszi az elismerő szavakat, örülök hogy tetszik nektek a cikk.

A közben kapott észrevételek fényében javítom a cikket: multitask és BBOS érintőkijelző optimalizálás.

Az elismerés lezerpiramis-nak is jár, ketten írtuk a cikket!

[ Szerkesztve ]

(#41) lugosi válasza sz3lim (#24) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez a példány amit képeken látsz és ami a cikk alapját képezte, 34 euró 50 cent volt az ebayen. Egy 2 gigás Micro sd kártyával, gyári bőrtokkal és vadi új bb fülessel, dobozában.
Ahogy néztem a követett 9780-akat, kb ennél talán egy nagyon kicsivel többért, de 40 euró alatt mennek.

A 20k-s kategória amit te írsz az az ebayen már a 9900 ára. (Olyan 70 euró körül látom őket.)

Ezek az árak a német ebayen. Az angolon valamivel drágábbak, ennek szerintem az az oka hogy ott nagyon elterjedt, nagyon megy a bb.

Hozzáteszem, hogy aukciós volt az ár, sofort kaufen (="villámár") mindig kicsit drágább. Szóval egy kicsit ki is kell fogni, de nem jelentős a szórás.

Szerintem ha akarsz ilyet venni, érdemes 1, max 2 hétig figyelni őket, simán ki lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

(#42) lugosi válasza icezozo (#39) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi!
Egyébként hasznos volt nekem, és tanulságos. Amikor az anyagot gyűjtöttem az elejéhez, akkor láttam, hogy a BB (RIM) honnan jön, mi volt az eleje a cégnek, és szerintem ez hozzájárult hogy megértsem azt, hogy mi miért olyan a termékeikben, amilyen. Egészen más piacon mozogtak világ életükben, mint azok a cégek (termékek), amikről azt gondoljuk, hogy konkurenseik, pedig nem is biztos, hogy konkurálnak egymással, más területen mozognak.

(#43) macilaci78 válasza macilaci78 (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A cikket olvasgatva:

Igen, tényleg röccenésmentesen dolgozik. :K
A Viber bár elérhető, hanghívást BBOS 6 alatt nem tud.
A készülék integritása: néha a billentyűzet meghülyül. A j, k, hívásfogadás gombok ugyanazt a bevitelt adják: jk. Bosszantó, de megfigyelve akkor van, ha sportoláskor, kimelegedve telefonálok és "beázik". Rákaptam a headsetre, hiba nincs.
E-mail: 3 fiókot szinkronizál flottul. A gmail-es fiókban beállított szűrőket a készülék is használja. :)
Névjegyeknél fekete pont: csak az új névjegy megadásakor lehet megadni, hogy melyik "fiókhoz" társítsa. Alapértelmezett a BIS fiók természetesen. Ami a pontozás alapja, hogy ezt a névjegy szerkesztésével nem lehet módosítani. Viszont ha csv-t töltök fel a levelező rendszerbe (outlook, gmal, vagy bármi, ami alkalmas), az a telefonnal szinkronizálva is megjelenik és az azonoskat csoportosítja (pl Névhez rendelt e-mailcímet az ugyanolyan névhez rendelt telefonszámmal).
Böngésző tényleg nem az erőssége, de kis türelemmel szükség esetén használható. Amit nem tudtam orvosolni, hogy a JAVA tartalmakat használó oldalak nem működnek, hiába telepítettem kiegészítőt. Viszont az elérhető böngészők közül a gyári vált be a legjobban.
Tömörítés: fantasztikus. :D Budapest-Arad távon végig lehet mobilon netezni. :)
Viselkedés sémák: postafiókonként is külön testre szabható egyazon profilon belül!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#44) lugosi válasza macilaci78 (#43) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Telekomos vagy? A kisebbik bis előfizetés limitált 3 fiókra.
Nekem is olyan csomagom van. Én úgy oldottam meg, hogy a gmail beszippantja a többi fiók leveleit.

(#45) lezerpiramis válasza sasa134 (#15) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Az osszefoglalo megirasa utan nehany nappal esett be hozzam egy 9720, azota az a Z10 parja :) A 9780-asom eleg rozoga sajna...

(#46) Verus


Verus
senior tag

:)

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#47) lezerpiramis válasza lugosi (#42) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ja, es hianypotlo is ugyebar, a 9780 valahogy kimaradt anno az MA-n...

(#48) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Attila! Gratula!

Igyekszem ide felnőni. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#49) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Nem ismertem a bb világát, de tetszett a cikk. Egyik ismerősöm fiókjában pihen egy 98xx/99xx telefon, majd elkerem tőle :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#50) Polarstar válasza alkatraz3000 (#49) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Félő - nem fogod visszaadni! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.