Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Részvét :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) KISDUCK


KISDUCK
addikt

[POÉN]Pföjj, hogy vagy képes halott állatot enni?[/POÉN]

Jól néz ki, jó étvágyat hozzá, de gondolom az egészségedre aktuálisabb. :)

(#3) #56573440 válasza KISDUCK (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

Másodrendű vegán. A marha füvet eszik ő meg marhát.

(#4) bitpork válasza #56573440 (#3) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És kérem szépen ez az igazság! :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6) bitpork válasza #20749568 (#5) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ebbéli nézeteimet már megosztottam: aki nyersen akarja enni az menjen a legelőre és melegében harapja a még legelő jaószágot :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#8) Kasya válasza bitpork (#6) üzenetére


Kasya
nagyúr

Aztan lecsuknak allatkinzasert ;]

(#9) bitpork válasza #20749568 (#7) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Amíg véres addig sincs :N A hús maghője nem mehet elég magasra ha nem cipőtalpat akarok, akkor meg a bacik ottan maradnak. Ez meg olyan volt h igazán kés sem kellett hozzá, villával simán lehetett "kockázni".

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#10) Hieronymus válasza bitpork (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Jelen ismereteink szerint a marhahús és egy kagylófajta ehető nyersen.
A tatárbifsztek nyers hús és és nyers tojás fűszerezett keveréke. Finom és nem halálos étel.

Mind a két húsfajtában vannak baktériumok, csak az emberi testet nem kajálják.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) bitpork válasza Hieronymus (#10) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jelen ismereteink szerint csak a szürke marha húsától nem lehet kapni Creutzfeld-Jakob kórt nyers evésen keresztül (ami a Bovin Spongiform Enkefalopátia vagy szivacsos agyvelőgyulladás emberi megfelelője) - uh gondold át amit írtál, mert nem lehet akármilyen marját büntetlenül nyersen enni ;)

A tatár beefsteak számomra az egyik legkelletlenebb és legundorítóbb dolog a tengeri bizbaszok után, lévén nyers marha és nyers tojás van benne.
Mindenkinek ízlése szerint :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12) #33253120 válasza bitpork (#6) üzenetére


#33253120
törölt tag

Lassú hőkezeléssel piros marad minden, és áldottjó állapotba kerül, vagy rohadt gyors hőkezeléssel a külseje kérges, de a belseje még pecsenyeszaftos-rózsaszínes marad.
És mondá az úr, hogy ez jó. :)

Szerk.: És már bacimentes állapotba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#13) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Mazochizmusnak nevezik azt, amikor tudom hogy te írtad a bejegyzést, tudom hogy éhes vagyok, mégis rákattintok. :D

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#14) #33253120 válasza mbalint987 (#13) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1 Szívemből szólsz. :R

(#15) lev258 válasza Hieronymus (#10) üzenetére


lev258
veterán

Az ilyen-olyan parazitákról pedig ne is beszéljünk. :U
bitpork: A szokásos minőség tőled, látom az új évben sem veted meg a hasad. :C

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#16) batmanéhes


batmanéhes
tag

"bélszín"

a rostokra majd futólag vágva, ilyen keresztmetszetben.

biztos finom volt, de az tény, hogy kicsit kevesebb sütés és több pihenés (alacsonyabb hőmérsékleten hőkezelés) még jobbá tenné. ahogy fentebb is írva vagyon. vér nincs benne sose, de kevésbé van elpusztulva.

(#17) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A kék tányéros képen láCCik hogy a "háttérben" torony van: pont a pihentetés miatt a hőveszteséget minimalizálandó a legfrissebb ment a torony aljára. Kb 3 percet állt így. :K

(#12) T_chris : amikor az éttermünk volt mi mást tanultunk a maghőmérséklet és a bacipusztulás relációjáról. Van ilyenünk (bár már rutinból nyomom :B ) és biza a kb 2-2,5 perc sütés alatt nem emelkedik fel eléggé a hőmérséklete , csak ha cipőtalpat csinálunk. De azt nem szeressük - kicsit kompromisszum a vékonyra vágott hús, mert így megmarad a leve, de legalább kifehéredik nagyobbrészt. Utolsó képen talán pár rózsaszínebb folt fellelhető.
Meg kell jegyeznem, hogy nálunk serpenyőben sütve a kérgesítés ellenére is ki tud száradni a hús ha sokáig van ott tartva.

(#16) batmanéhes Igyekeztünk, a lehető legmerőlegesebb szelést produkálni :K Nem lett a legszebb , de omlott ahogy kellett. Kicsit talán sok volt a mustár, de na.
Volt benne vér. Minden húsban van ami nem ipari vágású és vízzel ... tömegnövelt. Pont addig szoktam fenn tartani, amíg megindul a vér belőle :K A külsején a túlsültnek látszó dolog a mustár ami megkapta :B Alatta a húsnak nem igazán volt kérge.

Amikor vastagabb a husi, akkor nem teljesen fehérre készül, ahogy már régebben blogoltam is. pl itt. Meg itt. Vagy itt. Esetleg itt - szóval több helyen :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18) batmanéhes válasza bitpork (#17) üzenetére


batmanéhes
tag

az nem vér.

amúgy nekem nagyon bejött bélszín helyett a szűzérme, elég egyszerű is. persze itt is jól jön egy maghőmérő, de legrosszabb esetben kettévágod a magadét, és visszarakod még 2-3 percre a sütőbe, ha még nem olyan.

a vékonyabb, 1,5-2 centis marha szeleteket érdemesebb lehet a kezdeti full láng után kisebb 7/10 lángra venni, akkor azért marad kéreg is. amikor megfordítom 2 perc után, akkor kap egy szép nagy adag vajat. ez segíti a hőátadást is, meg tudod vele folyamatosan locsolgatni és fentről is sül. a vajjal még beledobok 3-5 hasonló gerezd fokhagymát héjastul, de jól megroppantva. a 2 perc alatt héjában még nem ég meg, és a vajat aromásítja. a 2 x 2 perc 2 centihez még így sem elég, de tűzről levéve még bennehagyja az ember fedővel 2-3 percre a serpiben és kész. ez keresztmetszetben pink lesz. maghőm nélkül nyilván itt is belevágsz a vastagabbikba és megnézed, ennyi. akár sütés közben is lehet játszani a fedővel kicsit, de ez nyilván már istenkáromlás.

(#19) snecy20


snecy20
veterán

Mindenhol csak a kísértés...
Fogyókúrázni meg én fogok?! :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20) #33253120 válasza snecy20 (#19) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha úgyis nekilátsz, akkor helyettem is légyszives.
Előre is köszönöm. :R

;]

(#21) snecy20 válasza #33253120 (#20) üzenetére


snecy20
veterán

Megbeszéltük. :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#22) bitpork válasza batmanéhes (#18) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mi nem szeretjök serpenyőben. Pont a locsolgatás miatt. Nyílt láng v parázs és házivajas pihentetés. :K
Az bizony vér. A családban van vadász és még a vad lógatása után is a darabolt húst vízbe kell áztatni h a nagyja kijöjjön - soha az egészet nem lehet eltávolítani.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23) K Norbi


K Norbi
addikt

Nagyon jól néz ki. :K

(#24) Ghoosty válasza Hieronymus (#10) üzenetére


Ghoosty
őstag

Tudtommal a ló is ilyen. Legalábbis már láttam ló tatárt egy külföldi étteremben.

(#25) bitpork válasza Ghoosty (#24) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem lehet h az lovas tatár volt? :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.