Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) hroberto válasza Tiger. (#799) üzenetére


hroberto
veterán

Ez már több mint gáz! Gyengébb SoC, rosszabb kamera, gyengébb üzemidő. Ezt kapjuk mi, ráadásul drágábban. :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#802) Tiger. válasza hroberto (#801) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Még igy is van olyan aki megveszi, és azt mondja jó, és nem tudod elmagyarázni neki, hogy nem jó, hisz itt vannak a bizonyítékok. Engem is 1 hónapra tiltottak ki.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#803) MCs88 válasza Tiger. (#802) üzenetére


MCs88
aktív tag

"Nem jó" vs "van jobb". Remélem érzed a különbséget a 2 között (vagyis valószínűleg nem, ezért lettél kitiltva). S20+ tulajként mondom, hogy tény, hogy a SD-os jobb, de ettől még tetszik az Exynosos telefon is, ahogy sok más embernek is. Ezt próbáljátok meg csöndben feldolgozni. Az pedig, hogy nincs is ilyen telefonod de 100asával linkelsz be egy topicba youtube-ról videókat, hogy mennyire szar, az nem mást mint flamelés. Ezért lettél kitiltva. De szerencsére tetszőleges topicban el tudod újra kezdeni mint most is...

[ Szerkesztve ]

(#804) Karavik válasza Black&White (#800) üzenetére


Karavik
veterán

Köszi!

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#805) Tiger. válasza MCs88 (#803) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Annak jó aki nem ért hozzá, aki nem tudja mi a lag, mi az fps és még sorolhatnám, én ezt az s9-el végig játszottam, valóban nincs ilyenem, és emiatt nem is lesz. Palimadarakat mindig talál a Samsung. Ettől még ez egy bugos szar, rengeteg videó bizonyítja, és panaszok, a peticiók, hogy az embereknek a tökük tele van az exynossal, mert mindenben rosszabb, mint a snapdragon. De nálatok csak a szépet lehetett mondani, mert aki rosszat mondott, az tiltva lett, ez is szánalmas. Pedig egy ilyen drága telefont ennyi hibával kihozni, na ehhez már tudás kell.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#806) BullZeye válasza MCs88 (#803) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem ismerem a háttér storyját, de had védjem picit.
Szerinted jobb, ha beletörődik mindenki, hogy újra és újra szívatják az embert ráadásul drágábban?
Tökéletes példa a mostani single simes Mi 10 pro laza 50%al felárral. Ha mindenki csöndbe lenne, akkor egy rakat gyanútlan ember megvenné, mert európaiak fejőstehenek.
Ha generálod a feszültséget körülötte, akkor több birkának felnyílik a szeme, és tud a pénztárcájával voksolni, és talán végre ahogy a játékiparban elkezdődne itt is, hogy nem vesszük semmibe az ügyfelet, és nem nézzük hülyének, még ha sok az is.

Ugyanez a Samsung esete, akik évek óta tolják le a torkunkon a rosszabb SOC-os mobilokat, mert megtehetik, megvesszük úgy is, és látod, véded őket, mert ha valaki veszi a fáradtságot, hogy teszteket linkeljen, le van hurrogva, meg bannoljátok őket.
Gyakorlatilag egyet értesz Samsunggal, és mivel megvetted támogatod is ezt a gondolkodásmódot tőlük.

(#807) Tiger. válasza BullZeye (#806) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Amíg ilyenek lesznek ,addig a torkunkon lefogják tolni az exynost, mert le lehet. S9 után döntöttem úgy, hogy almám lesz, engem a Samsung többet nem néz hülyének, akkor még xiaomi gyerek cipőben volt, meg nem volt 2 hangszórós telefonjuk, de ez a mi 9 jól sikerült. Vajon a szolgáltatóknál lehet majd kapni?

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#808) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Valaki azt magyarázza már el nekem, miért van, hogy más gyártók, kitudják adni snapdragonnal a telefonjaikat, csak ez a retek szarakodik ezzel az exynossal.
sony, xiaomi, lg, anno a htc is.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#809) BullZeye válasza Karavik (#796) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezért nagyon köszi, jól mutatja mennyire fehér mosott a mi 10 pro, és hogy mennyire nem éri meg az 1000 euros árát.
Egyre jobban tetszik ez a OnePlus 8 pro.

(#808) Tiger. 2020-04-19 21:57:36
Mert az a Samsung saját fejlesztése, ami jövőre már nem lesz, ez nem boldogítja az S20 tulajokat.
Amerikába valami jogi oka van, hogy exynos nem lehet, és ezért váltottak ott SD-re. Samsung pedig ahelyett, hogy jó fej lenne, inkább kiszórja a selejtes exynost ami még megmaradt (már tavaly megszűnt a fejlesztése).
Ha jó fej lett volna, akkor adja Exynost olcsóbban (s20 lite, s20) és SD pedig drágábban S20+ és S20 ultra. De nem így lett.

[ Szerkesztve ]

(#810) Tiger. válasza BullZeye (#809) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Én úgy tudom, hogy jövőre is marad, csak össze állnak az amd-vel talán, és talán jobb lesz a cpu-juk.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#811) MCs88 válasza BullZeye (#806) üzenetére


MCs88
aktív tag

Nem védem a Samsungot, a normális és kultúrált beszélgetést védem.
Egyrészt beletörődnie annak kell, aki megvette, másrészt az ő esete nem a beletörődésről vagy szem felnyitásról szól, hanem arról, hogy amikor valaki oldalakon keresztül YT videókat linkelget használati tapasztalat nélkül azt bizonyítandó, hogy aki megvette és konkrétan a kezében fogja az egy mekkora szart vett (pedig nincs így), és amikor többször kultúráltan meg is kérik, hogy fejezze be mert értjük, de nem kell, hogy 25ből 24 hsz ez legyen, de nem lassít, szerintem jogos a pihenő.
Vagy ha én most ide S20 tulajként elkezdenék MIUI bug-okról videókat beömleszteni úgy, hogy a topic 70%-a ez lenne, akkor nem néznél furcsán?

Ismétlem, továbbra is igaza van abban, hogy jobb a SD-os verzió, de itt Magyarországon Exynos-os S20-ak vannak, ezekről a telefonokról (is) szerettünk volna a topicban beszélni (igen, a hibáikról is), de ezt ő és még pár ember lehetetlenné tette. Nem minden kérdésre az a válasz, hogy "az exynos szar, bezzeg máshol a SD..."

Tiger: "De nálatok csak a szépet lehetett mondani, mert aki rosszat mondott, az tiltva lett, ez is szánalmas."
Ez nem igaz, a többség nem vitatta, hogy jobb az SD, csak abból lett elegük, hogy a topic 90%-a te meg még 1-2 ember YT videóiból állt.
De meg is fordíthatom ezt, szánalmas, hogy amikor valaki azt merte mondani, hogy neki nincs baja vele a mindennapos használat során, akkor újra jött 10 videó arról, hogy 2óra PUBG után visszaesik az pfs....

De szerencsére vehetsz Mi 10-et, beszéljünk itt erről inkább...

[ Szerkesztve ]

(#812) Tiger. válasza MCs88 (#811) üzenetére


Tiger.
nagyúr

A videó mit bizonyított? A másik, nem teljesen igy volt, ugyan is, akkoriban nem az exynost szidtam hanem a kamerát amire épített, és jól beégette magát és a fél világ rajta röhög, és itt nem a videókat említeném, hanem hogy én is kipróbáltam, az, hogy lassú volt a fókusz egy dolog, de még az, hogy 2 zoomra raktam, és egy kinézhetetlen valamit láttam, mig az i11pronak ez megsem kottyant, persze ez szúrta szemüket, pedig még csak nem is volt ilyen telefonjuk. Egy másik kérdés tőled, itt hányszor írtam negativ dolgot a telefonról, olyat ami másnak a szemét szúrta volna? Én nem vagyok elfogult, nekem csak az volt a bajom, hogy ti elfogultak vagytok, én a sajátomat is leosztottam ,természetesen ott sem tetszett ez sok embernek, mert mindenütt vannak márka buzik, de én soha sem voltam az, ha valami jó azt elismerem, ha rossz azt is, független hogy nekem van e, vagy sem. A legbosszantóbb, hogy én is ilyet akartam annó. Amúgy nem mellesleg elkérni egy kupac szarért majdnem 500eft-ot hát azért na. A szeretett exynosodat egy s10-es snapis körbe röhögi, de titeket ez sem zavar, nem is értem miből vagytok.

A mi9-ben egyedül amit hiányolok az a macro, azonkivül sztem jó telefon, és nem kellett kamera frissítésekre várnia, mert a dxo egyből tesztelte.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#813) Tiger. válasza MCs88 (#811) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ezt is csak én találtam ki ugye? [link]

Most már befejeztem.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#814) BiP válasza Tiger. (#807) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem is most S9 van, amit elvileg pont a kamera miatt vettem, és valóban jobb is, mint az S7 volt, de a következő telefonom tuti nem Samsung lesz. Még mindig a Nexus 5X-et sírom vissza.

(#815) MCs88 válasza Tiger. (#813) üzenetére


MCs88
aktív tag

" A szeretett exynosodat"...
Írjam le 4edjére is, hogy igazad van és nem ezzel volt a probléma?
Remélem mostmár lejön a többieknek miért lettél kitiltva :DD

Én is befejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#816) pg1966


pg1966
aktív tag

Egyébként szerintetek inkább Xiaomi Mi 10 Pro, mint OnePlus8 Pro?
Eléggé hasonlítanak, kinézetben, hardverben, akkuban, sebességben nem nagy a különbség.
Kamerában és hangszórókban talán jobb a Xiaomi, meg van infrája és egy picit rövidebb a készülék, a OnePlus meg QHD-s, nagyobb a kijelző,120Hz-es, nem 90Hz, és vízálló. Egyébként Xiaomi is kibír egy kád vízbe ejtést, ha nem hagyjuk benne.
Szerintem a QHD és a 120 Hz miatt kicsit rövidebb az akkuideje a OnePlus-nak, ezért, a kamera, a méret, meg az infra miatt gondolkozom inkább a Xiaomiban, a QHD, a vízállóság meg a OnePlus-ban tetszik.
Szoftverről nem tudok nyilatkozni, ki ezt, ki azt dicséri.
Még az itthoni elérhetőség, garancia is kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#817) mizoli válasza pg1966 (#816) üzenetére


mizoli
addikt

Ha a Xiaomira esik a választásod, számolj azzal, hogy a MIUI nem biztos, hogy elnyeri a tetszésedet.
Ennél finomabban nem tudok fogalmazni :)

(#818) pg1966 válasza mizoli (#817) üzenetére


pg1966
aktív tag

A OnePlus-ról azt olvastam, hogy fapadosabb, Xiaomival mi a baj?

(#819) mizoli válasza pg1966 (#818) üzenetére


mizoli
addikt

Lehet fapadosnak nevezni a OnePlus-t, de mondjuk inkább úgy, hogy nincs tele teljesen felesleges, igen kíváncsi alkalmazásokkal, és persze az ezekkel járó problémákkal.
Természetesen van aki ezeket észre sem veszi ;]
Hogy mi a gond a Xiaomival? A MIUI.
:)
3 db Xiaomim volt, de mindegyiken custom romot használtam, ill. használok. A vas egész jó szokott lenni.

Igaz, OnePlus-on is custom rom volt, de csak azért, hogy miért ne?

[ Szerkesztve ]

(#820) Business1


Business1
csendes tag

Alza.hu-n már kapható [link]
MMondjuk itt nem derül ki, hogy dual vagy single simes

[ Szerkesztve ]

Nálam a minőség elsőrendű kérdés

(#821) BiP válasza Business1 (#820) üzenetére


BiP
nagyúr

Csak 380? Amint megjön a Provident, rendelem is :)

(#822) SamiCsillag válasza Business1 (#820) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Borzasztó nagy csalódás az árazása. Egyszerűen nem tudom túl tenni magam rajta. 380 ezer! Nem normális.

(#823) hroberto válasza SamiCsillag (#822) üzenetére


hroberto
veterán

Közel 400 ezer egy Xiaomi... Nem is tudok erre mit mondani. :(

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#824) SamiCsillag válasza hroberto (#823) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

A jelek szerint a K30 Pro se lesz sokkal olcsóbb... A K30 Pro zoom meg végképp.

(#825) mizoli válasza SamiCsillag (#824) üzenetére


mizoli
addikt

Olcsóbbnak kellene lennie, elvileg egy kategóriával lejjebb van.

(#826) *Mukeey* válasza pg1966 (#816) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Szoftveresen a OP nehezen verhető.
Árban kb ugyan annyi, én a 8pro-t választanám.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#827) NemMo


NemMo
őstag

Én azért nagyon várom már a tulajdonosok első beszámolóit a pro-ról és a simáról is.

(#828) joey04


joey04
titán

Nagyon drága lesz, de azért ne az alza ára legyen kiinduló pont :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#829) BullZeye válasza pg1966 (#816) üzenetére


BullZeye
veterán

Ahogy nézem jobb képeket lő a OPO 8pro mint a mi 10 pro, nem fehérmosott, mint a Xiaomi.
Nekem a fényképező a legfontosabb, ezért én jelenleg az OPO 8 pro felé hajlok, de megvárom a tapasztalatokat, mert jelenleg egyik telefon topicjában sincs felhőtlen boldogság az idei elborult árak miatt.

(#830) NemMo


NemMo
őstag

Érdekes! Turbadoról eltünt a mi 10. Lehet elvitték a készletet

(#831) BiP válasza NemMo (#830) üzenetére


BiP
nagyúr

Azt a 6 darabot azonnal elkapkodták :) ;]

(#832) BullZeye


BullZeye
veterán

Hongkongban 775 usd a mi 10 pro, ez ugye nem B20as?

(#833) pg1966 válasza NemMo (#830) üzenetére


pg1966
aktív tag

Visszakerült.
Én a Pro-ra várok.

(#834) NemMo válasza pg1966 (#833) üzenetére


NemMo
őstag

Néhány ezerrel még olcsóbb is lett

(#835) hroberto válasza NemMo (#834) üzenetére


hroberto
veterán

Legyen is! Sok ezerrel! ;]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#836) joey04


joey04
titán

Xiaomi Mi 10 Pro 5G review

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#837) Karavik válasza joey04 (#836) üzenetére


Karavik
veterán

Végre, már nagyon vártam GSMArena tesztet... Összességében nagyon jókat írtak róla minden tekintetben. Eddig kameraképességekben egyértelműen csak a P40 Pro tudta megverni, de ennek meg más nyűgjei vannak...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#838) Zsoleszhun válasza joey04 (#836) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Szépen leírták, hogy ez már nem egy flagship killer, hanem maga a flagship, ezt tükrözi az ára is.
Akkor a mix4 vajon hova lesz belőle? :Y

¯\_(ツ)_/¯

(#839) BiP válasza Zsoleszhun (#838) üzenetére


BiP
nagyúr

Tényleg tele van minden földi jóval, csak az ára földöntúli :)

Én is a P40 Pro-t választanám, a kínai gyártók közül elsőként őket vállalnám be leghamarabb - vagyis volt ez az elméletem tavalyig. Google nélkül viszont kuka :(
Már csak egy Mi 10 Pro vs. Oneplus 8 Pro vs P40 Pro photo shoot-out-ot néznék meg.

[ Szerkesztve ]

(#840) INGJOKE válasza Zsoleszhun (#838) üzenetére


INGJOKE
veterán

Sajnos biztos rohadt drága lesz, de legalább már lenne, akkor tudnánk dönteni. :D

(#841) leslien válasza NemMo (#830) üzenetére


leslien
nagyúr

az egyiket remélhetőleg sikerült... :) a szállítás késni fog rögtön jött a visszaigazolás után...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#842) NemMo válasza leslien (#841) üzenetére


NemMo
őstag

Végre valaki! Kérlek, ha megkaptad írj nekünk egy kis élménybeszámolót :)

(#843) *Mukeey* válasza leslien (#841) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Na, kiváncsi leszek!

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#844) *RLaci* válasza leslien (#841) üzenetére


*RLaci*
addikt

Pixel 4XL-t jó áron átveszem ;]

(#845) leslien válasza *RLaci* (#844) üzenetére


leslien
nagyúr

Turbado is.... :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#846) *RLaci* válasza leslien (#845) üzenetére


*RLaci*
addikt

Akkor majd outletből ;)

(#847) Karavik


Karavik
veterán

DxOMark teszt S20Ultra: [link]

Arra tippeltem korábban, hogy 1 ponttal meg fogja előzni Mi10Pro-t, de 2 ponttal elmaradt tőle :)

De nem is ez a lényeg, hanem a tesztben a kivágott képrészletek összehasonlítása, amik jól mutatják a különbséget. Brutál, hogy a P40Pro mit tud kamera terén...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#848) joey04 válasza Karavik (#847) üzenetére


joey04
titán

Én nem látom azt a hatalmas előnyt a huaweinél. ki lehet emelni képeket ahol nagy a különbség, de nem ez az általános. ezen túllendülve: baromi jó kamera van benne. vagyis kamerák. mert ez az első telefon talán, amiben van értelme az ultra széles kamerának. de éjjel szerintem az sem elegendő. eleve az éjjeli képeken lehet több a részlet, de sokszor olyan szinten félremennek a színek, hogy rossz nézni, a többieknél ez annyira nem jellemző, valamint a túlvilágosítás is jellemzőbb a huaweire. lehet, hogy több részlet látszódik, de pont az esti kép hangulata vész el, ha minden világos. Videóban meg továbbra is lemaradásban van. Szóval továbbra sincs "legjobb kamerás mobil", maximum egyéni igények alapján tudja mindenki kiválasztani, hogy melyik neki a legjobb.

a fentiek nem a dxomark képei alapján fogalmazódtak meg, hanem sok-sok teszt elolvasása, megnézése alapján.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#849) BullZeye válasza Karavik (#847) üzenetére


BullZeye
veterán

Xiaomi többet fizetett.

Felhasználói képeket és összehasonlításokat nézz, K30 pro zoom veri a Mi10 pro-t. De néha még a OP8 pro is jobb képeket lő (főleg sötétben)

(#850) leslien


leslien
nagyúr

tokot látok az unboxing videókban ,de fólia az nincs.... lehet rajta vagy xiaomi nal nem jellemző?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.