Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Atomgeszi válasza ecaddsell (#249) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nálam a Mi9 makró módban átvált ultraszélesre. És ki írta régebben, hogy a téma legyen 5-10 cm között.
Amit eddig láttam telefontesztet, a dedikált makró lencse sem tudott olyan közelről értékelhető_jobb_képet csinálni(de még ugyanolyat sem). Azért mondom, hogy jelenleg az ultraszélessel történő makró fotózás is jobb, mint a dedikált.

Értem mire gondolsz, hogy egy virág lefényképezése a hivatalos makró fogalmát nem meríti ki, de annál közelebbit se kell álmodni attól a lencsétől.

(#252) ecaddsell válasza Atomgeszi (#251) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Azt a az 5-másfél centit nem véletlenül írtam. Tippem szerint itt is az UW csak videóra megy, fotóra a makró megy egészen másfél centiig.
Egyébként az UW nem igazán jó makróra, de az már 1 másik történet lenne.

(#253) 7Heads Drago válasza Noukoum (#40) üzenetére


7Heads Drago
veterán

2.0 usb-vel??? Ez most vicc vagy rossz a kiírás? Méltatlan 2020ban.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#254) joey04 válasza INGJOKE (#194) üzenetére


joey04
titán

Sajnálatos módon azt fikázásnak veszik sokan, ha ezeket a dolgokat leírják, amiket én is. Pedig már Xiaomi telefonom volt, mindegyiket szerettem. Ez ha azt nézem, itthoni áron mondjuk legyen 300 a csúcsverzió, az ár/érték arányban "sajnos" továbbra is korrekt. De ahogy megy fel az ár, egyre többet vár el az ember. Hogy nincs ip védettség, hogy gyengébb lesz azokban a dolgokban amiket leírtam egy s20 ultrához képest az oké, mert az meg 480. De akkor mondjuk a miui faszágai, meg legalább a fenti dolgok közül 1 megszűnése elvárható lenne. Pláne mondjuk a telep, amiben régen kiemelkedő volt a márka, most meg csak a legjobbak között van. És már az optimalizáció sem olyan mint régen, lásd mi note 10 hatalmas telepe, ami a tesztek szerint a méretéhez képest nem villog. Önmagában persze jó az üzemidő, mert az 5000+ dolgozik, de na...

Ezektől függetlenül szívesen használnám pár hónapig, szóval lehet ránézek, de csak a Pro verzió (amiben kisebb a telep, idióták) érdekes, a sima hurka.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#255) zoleeno1 válasza joey04 (#254) üzenetére


zoleeno1
addikt

A ramkezelést adom, tényleg agresszívan lő ki mindent. Huaweinél is hasonló a probléma, imádtam a mate 10 pro-mat, mai napig bőven kiszolgálna, illetve ki is szolgálja az asszonyt, de ott is hasonlóan működik a dolog...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#256) Joker88


Joker88
őstag

bakker.. Hűtő a telefonra.. :Y Érted ?! :Y

In loving memory of Garrett Lockhart

(#257) Karavik


Karavik
veterán

Mi10Pro DxOMark-on átvette az abszolút első helyet:

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#258) kutyek válasza ecaddsell (#252) üzenetére


kutyek
senior tag

+1 írhattam volna már a korábbi HSZ-ekre is. Abszolút adekvát, amit a makró fotózásról írsz - ami ugye jelen esetben (mobiltelefon) a lehető legkisebb tárgytávolságot jelenti.

A cambridgeincolor az egyik legjobb képalkotásról szóló ismeretterjesztő portál...

(#259) fzboxx válasza enginev3.0 (#13) üzenetére


fzboxx
senior tag

Sokszor olvasom, hogy xszar a miui.
Nekem nincs vele tapasztalatom.
Miért xszar?

(#260) szaszapi válasza fzboxx (#259) üzenetére


szaszapi
őstag

Mert mindenkinek be van gyöpösödve az agya.... csak az a jó amit megszokott. Az "ájfonos" azt mondja szar az android, az androidos hogy szar az IOS, és utólag derül ki hogy egyik sem ismeri a másik rendszert, csak a sajátját isteníti mert azt szokta meg. Androidon belül rengeteg lehetőség van, akik romolgatnak, azoknak az az első dolguk hogy a gyári miui rendszert töröljék, és helyette valami costum romot tesznek fel, ahol vagy működik minden vagy nem. :) Az IOS zárt rendszer, nagyon nem tudod testreszabni, ezért pl. a nagyszülők is tudják kezelni. :)

Korábban írtam, nincs tökéletes rendszer, sajnos minden telefonos topicban olvashatni hibákról, bugokról. Ez alól egy gyártó és márka sem kivétel! Én 7 éve elégedett Xiaomi felhasználó vagyok, végig kínai fejlesztőin!

(#261) Griff55


Griff55
senior tag

Nagy kár a curved screen-ért :( számomra kizáró ok.. komolyan minek erőltetni? Annyira nem praktikus, hogy az hihetetlen. Plusz ott az a kameraluk is.. az áráról meg ne is beszéljünk. Hátha lesz egy lite vagy SE verzió is a mi10 családban, aminél legalább a kijelző sík lesz

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#262) GoldhandRent válasza ecaddsell (#252) üzenetére


GoldhandRent
őstag

a mi note 10 makroja eleg jo, nezegettem uw es makro lencse kozott a kulonbseget:
makroval tudsz olyan rettenet kozelre is fokuszalni, hogy mar utban van a telefon.. kitakarja a fenyt, vagy hozzaer a targyhoz. 1-2 centi siman megvan. Rakok egy kepet majd

-

(#263) <Lacy85> válasza Karavik (#257) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Szuper. Tehát most ők tejeltek az első helyért.
Jelent esetleg mást is? :DD

(#264) Atomgeszi válasza szaszapi (#260) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"akik romolgatnak, azoknak az az első dolguk hogy a gyári miui rendszert töröljék, és helyette valami costum romot tesznek fel, ahol vagy működik minden vagy nem."

Szerintem jóval nagyobb tábor az, aki ugyanúgy MIUI-t tesz vissza, csak china alapút, ahol nem hogy kevesebbet és ne működne minden, hanem sokkal jobb is.. :U

PE valóban lassan hegesztődik, de közel sincs akkora tábora, mint a china alapúaknak.

(#265) szaszapi válasza Atomgeszi (#264) üzenetére


szaszapi
őstag

Az én ismerettségi körömben megoszlanak a felhasználási szokások:

Van aki nem ért semmit a telóhoz, avval a rommal használja amivel kapta...
Van aki nyitja a BL-t és használ módosított EU, HU, globe miui romokat.
Van aki nyitja a BL-t és azt mondja csak a Lineage,Havoc stb romokat részesíti előnyben mert azokra esküszik.

(#266) junior11 válasza szaszapi (#265) üzenetére


junior11
veterán

Én is úgy szeretem használni a telefont, ahogy kiveszem a dobozból és beállítom magamnak. Sosem kellett mókolni.

Ha ilyen formában is gond nélkül használható a MIUI, akkor barátok leszünk, ha mégis ráesik valaha a voksom.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#267) szaszapi válasza junior11 (#266) üzenetére


szaszapi
őstag

Nincs is evvel semmi baj, csak minden telefonos topikban megy az istenítés vagy az ócsárolás ha valami nem megy, és ugye eléggé változóak a felhasználási szokások, sokszor találkozok olyan problémával, ami más 100 embernek nem lenne probléma, mert soha nem használna azt az adott alkalmazást, és sokszor usererror is áll a háttérben, amit ha megemlítesz akkor kikérik maguknak :) de persze valódi hibákkal is találkozni amit elszúrnak a gyártók 1-1 frissítés kiadásával, evvel együtt kell élni sajnos.

Sokszor azt sem értem, ha alapba szarul van megírva egy applikáció és valakinek nem megy a telefonján, akkor miért kell az adott márkát eltemetni? :)

(#268) Noukoum válasza junior11 (#266) üzenetére


Noukoum
veterán

3 xiaomi mobilom volt, egyiket sem bütyköltem. Minden rendben működött.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#269) junior11 válasza Noukoum (#268) üzenetére


junior11
veterán

Ennek örülök.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#270) enginev3.0 válasza fzboxx (#259) üzenetére


enginev3.0
félisten

+(#260) szaszapi
Aha, hát persze

Mi 8-on hónapokig szenvedés volt az auto fényerő gyári romon, de eu-n is, mindenhol
BT hiba is bőszen volt
A GPS pozíciót meg ne is említsük inkább

és a miui frissítést dugják fel maguknak, az új programok nem arra íródnak, hanem új androidra

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#271) szaszapi válasza enginev3.0 (#270) üzenetére


szaszapi
őstag

Én Mix 2s-en vagyok, valóban volt autó fényerő hiba sőt nálunk még telefonálásnál visszhang hiba is, de ettől függetlenül, más nem volt a telóval, ja és emellett mégis tudtam használni. :)

(#272) dutrás válasza szaszapi (#271) üzenetére


dutrás
őstag

Úgy rémlik voltak vidófelvételnél hanghibák is...

P50 pro/P40 Lite

(#273) #22743424


#22743424
törölt tag

Akkor már vegyük ide a közelségérzékelő hibáját is. :)

(#274) beyruth82


beyruth82
veterán

A drágulás hivatalos oka:
[link]

(#275) enginev3.0 válasza szaszapi (#271) üzenetére


enginev3.0
félisten

De azért 2020ban ilyet ne...
Nem android 2.3.4nél járunk

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#276) Atomgeszi válasza szaszapi (#271) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mondom ez az automata fényerő haver OP7P - jen ugyanúgy fennáll, és egyéb probléma is.
De mindenki azt használ, amit akar.

(#277) szaszapi válasza enginev3.0 (#275) üzenetére


szaszapi
őstag

Ezért írtam hogy hibák becsúszhatnak ez elkerülhetetlen, de melyik márka telefonjának romjai tökéletesek?

Nincs ilyen!

(#278) hroberto válasza <Lacy85> (#247) üzenetére


hroberto
veterán

Ki mondta, hogy szar a Samsung?! :U Olvass, mielőtt írsz, és értelmezd mire reagáltam!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#279) enginev3.0 válasza szaszapi (#277) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem mindegy a hiba mértéke
Pl egy fényerőszabályzó hónapokig hibás működése, vagy közelségérzékelő stb... amit a lehető összes fórumon jeleztek a felhasználók, azért az már súlyos

A megszámlálhatatlan rammal rendelkező telefonok esetén meg még mindig aktuális a 10 évvel ezelőtti android fjúcsör hogy zárjunk be amit csak lehet, igen csak idejét múlta, és erre is piszok sokan panaszkodnak, mindhiába

Nálam ezekből jön le a fejetlenség ami a xiaominál van, lehet a hatalmas termékpalettának köszönhetően...

Ja és mindez egy akkori Mi 8 csúcsmodellnél volt

Plusz, igenis elvárom hogy frissüljön az android, és ne fél évvel később
Mi 8 most kapja meg a 10-et, én megjelenés után megkaptam egy héttel

u.i.: és én már vagy 3x visszatértem a xiaomihoz, sosem a legolcsóbb készülékkel, de mindig ilyenekben kellett csalódnom, mondjuk régen még a kamera lemaradás is zavart, de abban szépen felzárkóztak, bár a részletesség szerintem még elmarad a többiektől, de szépen haladnak

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#280) Karavik válasza <Lacy85> (#263) üzenetére


Karavik
veterán

Csupán annyit jelent, mint bármelyik másik hivatalos független benchmark elemzés. Az pedig, hogy ez kinek, mit jelent, egyéni megítélés kérdése...

Van egy olyan sejtésem, hogy S20 Ultra tesztelése után átrendeződik az első hely...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#281) leslien válasza Karavik (#280) üzenetére


leslien
nagyúr

Van egy olyan sejtésem, hogy S20 Ultra tesztelése után átrendeződik az első hely.

talán egy darabig...
egyébként nem hinném h annyival jobb lesz...
van egy olyan érzésem h a S20 5G SD verza jobb képet fog majd csinálni mint az Ultra.. nem a holdról...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#282) szaszapi válasza Karavik (#280) üzenetére


szaszapi
őstag

Ja, 1-3 ponttal átveszik a helyezést, így megy ez :)

(#283) hroberto válasza Karavik (#280) üzenetére


hroberto
veterán

Akkor majd azt szirénázzák egyesek, hogy a Samsung fizetett... :DDD

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#284) Karavik válasza #22743424 (#273) üzenetére


Karavik
veterán

Ez sajnos igaz...
Esetemben 2012 óta (Xiaomi Mi2-vel kezdetem) nem sikerült márkán belül olyan típust kifognom, amibe a közelség szenzor stabilan működött volna. Jelenlegi telómban, MIX2S-ben pedig már totál halott, de új korában is bizonytalanul működött.
Remélem Mi10Pro-ban kellemesen csalódom majd ezen a téren... :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#285) Depression válasza enginev3.0 (#279) üzenetére


Depression
veterán

Nem ismerem a mai telefonokat, a samu note 5 erénye az volt 4 giga memória mellett, hogy mindig a memóriában tartotta a fényképezőt, és bármikor azonnal lehetett képet lőni. Egy álom volt az a telefon. Soha semmiben nem hagyott cserben, csak elöregedett, akksi, majd képernyőtörés adta meg az utolsó kenetet számára, és még azóta sem dobtam ki. Furcsa, sőt frusztráló, hogy azóta semmelyik tesztben nem olvasni ilyet.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#286) #22743424


#22743424
törölt tag

Én abban látom elsősorban a hibát, hogy a Global romokat az indiaiak készítik és szépen kifejezve nem nagyon állnak a helyzet magaslatán. Azért ajánlja mindenki a xiaomi eu romot majd mindenki, mert azt meg a kínai fejlesztői romból készítik Javítsatok ki ha tévedek. :)

(#287) enginev3.0 válasza #22743424 (#286) üzenetére


enginev3.0
félisten

Csak hogy nem a xiaomieunak fizetek a készülékért, és már rég voltak azok a szép idők hogy romolni kelljen :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#288) Atomgeszi válasza Karavik (#284) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hála isten Mi4c, Mi5, Mi9, R4X, RN4, RN8P, Mi9Lite egyiknél sem jelentkezett a közelségérzékelő hiba.

(#289) leslien


leslien
nagyúr

MI 10 , MI10 pro teszt.. [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#290) Noukoum válasza beyruth82 (#274) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez az amit a kétbites emberek nem látnak, csak annyit hogy drágább lett.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#291) #22743424 válasza leslien (#289) üzenetére


#22743424
törölt tag

Köszönöm :R [link]

(#292) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Jó teló lett, árban meg majd esni fog gyorsan.
Viszont nekem a színei nem tetszenek, nagyon ronda a kék pl.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#293) joey04 válasza beyruth82 (#274) üzenetére


joey04
titán

bullshit

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#294) leslien válasza leslien (#289) üzenetére


leslien
nagyúr

bakker most nézem ez Note ...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#295) zoleeno1 válasza leslien (#294) üzenetére


zoleeno1
addikt

Tényleg... :DDD Mondjuk nem csodálom, hogy elvesztél ebben az elnevezés kavalkádban ami megy xiaominal, én már nem tudom követni:DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#296) neoforce


neoforce
aktív tag

Ezt most kimondottan a fanyalgóknak írom,ha ennyire szar a xiaomi akkor facert jöttök ebbe a topicba bámészkodni(leginkább csak fikázni)?Lehet menni Samsung és egyéb topicba is bámészkodni...Sosem értettem pl rühellem a samut de az időt nem pazarlom arra hogy azt fikázzam!köszi

(#297) snecizero


snecizero
senior tag

Nekem egy Redmi 8A telefonom van. :Y Tökéletesen elfutnak azok a programok és játékok amiket használok. 5000 mAh akksival ! Kell ennél több ?!

Kell egy xiaomi mi 10 pro ! :DDD

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#298) Noukoum válasza neoforce (#296) üzenetére


Noukoum
veterán

Túl sok a “troll”. Logikus magyarázat nincs a sírásra, a Xiaomi nem ártott senkinek.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#299) gattolino válasza zoleeno1 (#295) üzenetére


gattolino
senior tag

Az mondjuk tény, hogy fossák ki a modelleket, mintha nem lenne holnap :DDD

Vivo X90 Pro Plus

(#300) #87628288


#87628288
törölt tag

Tetszene nagyon a telefon,de ez a lyukas kijelző,ez a halálom.Legalább középre tennék,mert ha játszol egy telefonon,akkor biztos utba lessz valamilyen írányitási funkcióban.Nem értem miért nem lehetett megoldani úgy,ahogy az MI9 T promba megoldották.

Amúgy meg biztos nagyon durva lessz a telefon,de sajnos,én biztos nem cserélek erre a telefonra.

Az árazással semmi baj nincsen szerintem,ha megnézzük a konkurenciát.Kérem ez egy csúcsmobil minden tekintetben

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.