Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) joey04 válasza silvergod (#400) üzenetére


joey04
titán

Nem tudom, szerintem sem olyan elterjedtek az ilyen kamu tesztek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#402) run4fun


run4fun
tag

Sose ér el hozzánk...lehet türelmetlen leszek és beruházok inkább egy P30 Pro-ra. :U

(#403) Karavik válasza joey04 (#401) üzenetére


Karavik
veterán

Dehogynem, ebben a fázisban szinte csak fake YTer tesztek vannak. Itt van pl ez: Xiaomi Mi 10 Pro VS Samsung Galaxy S20 Ultra VS Iphone 11 Pro Max Camera Test
"The Rajs Tech" ennek a srácnak semmilyen készüléke nincs se S20Ultra, se Mi10Pro se semmilyen de a szemetet tolja rendesen felfelé...Xiaomi, meg Samsung pont ilyen utolsó senkiházinak küldene jóval kiadás előtt csúcskészüléket...

Hivatalosan Xiaomi csak DxOMark-nak küldött tesztre Mi10Pro modellt, azon is nem publikus beta-stable ROM-volt

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#404) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Várom a hazai megjelenést, nagyon kiváncsi leszek a Mi10re. Érik a teló cserém és ez vagy OP7tpro lesz. Frissebb hardver miatt a Xiaomi felé húzok, csak kipróbálom elötte azért.
Store-ba szerintetek mikorra várható? Április elejére lehet majd már kapni?

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#405) #22743424 válasza *Mukeey* (#404) üzenetére


#22743424
törölt tag

Mikor ezt majd lehet kapni itthon addigra kijön az OP8 és változatai is.

[ Szerkesztve ]

(#406) enginev3.0 válasza *Mukeey* (#404) üzenetére


enginev3.0
félisten

Pont linkeltek hogy késik

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#407) Karavik


Karavik
veterán

Exclusive shooting mode: [link]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#408) Karavik


Karavik
veterán

Mi10 Pro Official teardown: [link]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#409) pergabb válasza Danex (#369) üzenetére


pergabb
senior tag

Azert teljesen mas volt a mi8... Ott is elegge gyengen teljesitett az optika a sarkoknal, ott az ois-nak lattam ertelmet is, plane gcam es esti kep mellett, videos oldalon, ha csak nem 60fps, akkor mi9 jobban stabilizal elektronikusan. Nyers fajlokat (raw) neztem, a mi8 jobb volt. Oszinten szolva engem a kamera nem annyira erdekel amugy, arra ott a nagy vaz es igen, melo miatt nalam minden nap van full frame, cropos es milc vaz is kis 4/3-os szenzorral, barmelyiket elo tudom kapni. Legyen szep a kijelzo, mi8 foltos volt mint a rohadt elet, mi9 is idovel az lesz.. mondjuk normal hasznalat mellett senki sem fogja latni. Masik az uzemido, ez a ketto legyen jo es csokolom. Sajnos amugy xiaominal is azt erzem, hogy a frissitesekkel gyilkoljak a telefonokat, vagy en utom ki az aksit fel ev alatt, nem tudom, de nyar elejen jobban birta a mi9-em, mint most, merul mint a balta. Arazas is el fog szallni, akkor lehet oneplus lesz meg is a befuto nalam. Regen izgatott, most mar egyre jobban irrital az evenkenti csucsmodell, ami igazabol evenkent 2-3:D Akku idoben kepes 7-8 orat hozni, akkor valtok, mert a mi9 napi hasznalat, azaz sok gps es bongeszes mellett delutanig sem birja ki, full regi iphone korszakos hangulatom van. Ternek is vissza, ha nem elmebeteg araik lennenek, mar pedig, ha milliardos lennek, akkor sem koltenek ennyit egy szaros telefonra, a szamitogepet meg nem valtotta ki, hogy megtegyem.

(#410) Danex válasza pergabb (#409) üzenetére


Danex
addikt

Évenkénti csúcsmodellel amúgy azért nincs bajom, mert a legtöbb esetben csak 2-3 évente éri meg cserélni, mert évről évre általában csak minimális fejlődés tapasztalható.

Akksiban meg szerintem jobb lesz, már ha csak azt nézem, hogy ~30%-al nagyobb akksi, illetve alacsonyabb csikszélességű procinak elvileg tudnia kéne a jobb üzemidőt.

Nyilván a 90hz és a nagyobb kijelző többet fogyaszthat, de az előbbi gondolom kikapcsolható.

Illetve a vezetéknélküli töltő az irodai munkában dolgozóknak szinte teljesen megoldja a töltés "problémáját", legalábbis én tervezek venni egy 10W-os sima lassú töltőt azzal kímélem a technikát is.

(#411) SkiDev


SkiDev
senior tag

Akkumulátor téren én próbálok optimista lenni, minden videós arról számol be, hogy a Z flip milyen jól bírja 3300 mAh-rel ugyanezzel az SoC-vel.
Tegnap voltam MM-ben, meg sikerült nyomkodni a Note 10-et is, az S20 Ultrát és a Mate 30 Pro-t is. Utóbbiaknak valamivel élesebb a zoom, ha azok szintjét hozza a Mi 10 pro, akkor elégedett leszek.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#412) leslien


leslien
nagyúr

Mi 10 review....
[link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#413) Black&White válasza leslien (#412) üzenetére


Black&White
addikt

Na végre, a TT csatornát szeressük! :)

(#414) MCs88 válasza leslien (#412) üzenetére


MCs88
aktív tag

Azert ezek a képek/videók lényegesen jobbak, mint amik a kamu indiai tesztelők által összevágott kamuvideókban láthatók.

(#415) leslien válasza MCs88 (#414) üzenetére


leslien
nagyúr

igen jobbak,de sajnos a 4k60fps még nem az igazi...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#416) Karavik


Karavik
veterán

Mi10 3D 360° termékbemutató: [link]

Nagyon állat!

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#417) Tiger. válasza Karavik (#416) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nagy élmény nem lehet ezzel játszani.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#418) pergabb válasza Danex (#410) üzenetére


pergabb
senior tag

Gyártástechnológia maradt..., mivel kamera nem fontos, így akku miatt eleve a sima 10 eri meg számomra jobban, abban még nagyobb a telep, tudtommal másban nem nagyon van eltérés. Jelenleg sajnos egy redmi k20 pro sem jelentene számomra előrelépést a maga 4000mAh akkujával, 90hz nem lényeg, jó nekem az ugrálás is, gondolom offolható lesz. Kérdés már csak az ár, korona buli miatt mire ez bejön hozzánk és lejjebb is esik az ára, lassan kijön a mi11:D annyira nem vicces, mivel sajnos ez tény. Mi9 is talán június fele jött be "rendes" garival, bár en hamarabb rendeltem "nem rendes" garival:) Én sem akarnék amúgy gyakrabban váltani, de előbb hal meg a telefon, ill. jelen esetben számomra annyira tré az akku, hogy de, váltanom kell majd vmire. Utóbbi 1 évben melót váltottam, már nem irodában rohadok, teljesült a régi tervem és mint fotós munkálkodom, szóval powerbank az egyetlen lehetőségem, egész nap cikázom (nem autóval). Ettől független akkor is irritál a sok telefon, mi9 hány variánst kapott már? Idegbetegek:D Anno note 5 is kijött, már lihegett a nyakában a note 6 és mire feleszméltem, mar note 7 volt, most mar 8. Amúgy egy note 7 a mai nalig elég mindenre, bár annak az üzemideje is rosszabb lett, mint volt új korában, szóval butítják a régebbi készülékeik és senki se mondja az újabb és okosabb rendszer miatt, mert hatalmas előrelépés nem történt.

(#419) gyurma888 válasza Karavik (#416) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Nagyon csorog a nyálam, de tényleg mire ide is eljut... :O

(#420) leslien


leslien
nagyúr

na most már ez is kint van... Dxomark camera image quality [link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#421) INGJOKE válasza leslien (#420) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mingyjárt jönnek a fuuu de szar a kép, vagy az hogy nem almával készült az almásnak mondott kép és a többi fikázó. Nah mindegy engem egyre jobban meggyőzz. :)

(#422) Kobe válasza INGJOKE (#421) üzenetére


Kobe
veterán

A meggyozesen tul sajnos kellene gyartaskapacitas, gyari munlasok, logisztika, logisztikai munkasok stb.

Sajnos bar jok a kepessegei, siman benne van az is a pakliban hogy egyaltalan nem fog ideerni vagy addigra boven a Mi 11-re fog kina gyurni, vagy az eltevedt darabok hihetetlenul tul lesznek arazva.
Az 50ezres keszlet egy ekkora orszagban statisztikai tevedes, nem mas

(#423) Tiger. válasza INGJOKE (#421) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Otthon a nagy monitoron meglesem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#424) leslien válasza INGJOKE (#421) üzenetére


leslien
nagyúr

almás vagyok én is egyelőre és nem azért tettem ki h szemeteljek... ;)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#425) Karavik válasza gyurma888 (#419) üzenetére


Karavik
veterán

Én úgy számolom, hogy kb májusban kezemben lehet a Mi10Pro Globál/EEA változat...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#426) Karavik válasza leslien (#420) üzenetére


Karavik
veterán

Végére, köszi! Legalább most már ténylegesen megerősítést nyert, hogy Mi10Pro joggal a legjobb fotós képességgel rendelkező mobiltelefon jelenleg. Bár szerintem S20Ultra nemsokára letolja a trónról, de akkor is szép eredmény majdnem fél áron S20Ultra-hoz viszonyítva...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#427) hroberto válasza leslien (#420) üzenetére


hroberto
veterán

Tényleg nagyon jó lett ez kamerában. Egyre biztosabb, hogy a Mi10 lesz a következő telefonom.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#428) #87628288


#87628288
törölt tag

vártam a teszteket,egyre több kinn van,elgondolkodtam a telefoncserén,meg izgatott ez a 8k-s videófelvétel,de igy OIS és EIS hiányában elég használhatatlan,de szép videókat csinál.Viszont a 4K videók szépek.

Még gyözködöm magamat.

[ Szerkesztve ]

(#429) INGJOKE válasza #87628288 (#428) üzenetére


INGJOKE
veterán

Meg kell várni az MA tesztet az a hivatalos és mérvadó a többi csak kókler. :DDD :DDD :DDD

(#430) aprokaroka87 válasza #87628288 (#428) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem erre a 8K videó rögzítés dologra még várni kell 1-2 évet, mármint hogy jó legyen:)

(#431) joey04 válasza #87628288 (#428) üzenetére


joey04
titán

A 8k miért izgat?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#432) Danex


Danex
addikt

8K-nal használni kell egy gimbalt vagy utólagosan raereszteni egy stabilizalast. A Google Fotokban lévő stabilizáló egész jó szerintem.

(#433) #87628288 válasza Danex (#432) üzenetére


#87628288
törölt tag

az a baj 4K-nál is gondok vannak.Nem veszek gimbalt,ha alapból van benne OIS,akkor vicces hogy 4k-nál sincs stabilizálás.Ilyen videót csinál 4K 60 fps-ben a másodlagos telefonom az MI9T pro is.

[link]

Joey04: Nagy tv-m van,az utazásos videókat szeretem ha jó minőségűek,Nem fogok venni még ezért egy gimbalt,akkor inkább marad a 11 pro

[ Szerkesztve ]

(#434) leslien válasza #87628288 (#433) üzenetére


leslien
nagyúr

+1...4k 60fps kíváncsi leszek melyik tudja majd a i11 minőséget ....
talán a SD S20+ tudni fogja... [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#435) #87628288 válasza aprokaroka87 (#430) üzenetére


#87628288
törölt tag

szerintem is sajnos.Mindegy veszek egyet,mert nem rossz kis telefonnak igérkezik,és a videók minősége fantasztikus,ezt aláírom.

leslien: Sajnos ezért nem tudok megválni az iphonetól,mert lehet szídni,de a kamerás képességei nagyon jók

[ Szerkesztve ]

(#436) aprokaroka87 válasza #87628288 (#435) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy azt lehet tudni hogy egy percnyi 8k videó felvétel kb mennyi tárhelyet igényel?

Ha jól sejtem nem keveset:D

(#437) #87628288 válasza aprokaroka87 (#436) üzenetére


#87628288
törölt tag

ezért nem lessz gondolom 64gb-os belőle :DD

Megnéztem 1.23 Mp 1Gb

[ Szerkesztve ]

(#438) BiP válasza aprokaroka87 (#436) üzenetére


BiP
nagyúr

Az új Samsungnál percenként kb.600MB.
"a gyártó szerint egy 5 perces nem kevesebb, mint 3 GB helyet foglal,
azaz percenként olyan 600 MB tárhelyet visz el a 8K-s videózás."

Gondolom a nagyságrend itt is hasonló.

(#439) aprokaroka87 válasza #87628288 (#437) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk lehet hogy a h265 kódek nem is túl hatékony 8K esetében.

Bár elvileg idén valamikor kiadják a h266 kódek-et, ami gyaníthatóan hatékonyabb lesz 8k-ra mint a h265.

Persze ez még a jövő zenéje.

De a h266 elvileg már 16K-ig lesz "kalibrálva"

De mivel jelenleg még SOC sincs hozzá.

(#440) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

nem tudjátok az av1-et kezeli már hw-esen?

(#441) Kobe


Kobe
veterán

Valaki homalyositson mar fel arazassal kapcs.
Nem ugy bolt hogy a Mi 10 Pro nyitoara valahol 660 eur kornyeken van kinaban?
Akkor china webshopban a 879 Eur a Pro legkisebb valtozataert mennyire valid? A 12GB os meg 1000 Eur felett.
Ha maradnak ezek az arak, dragabb lesz mint a samu s20 szeria idehaza

(#442) Atomgeszi válasza Kobe (#441) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nincs készlet. Annyit kérnek el, amennyit nem szégyellnek.

Mindig kicsit magasabban nyitottak a gyér készlet miatt..
Majd aktualizálódnak az árak.

(#443) Karavik válasza Kobe (#441) üzenetére


Karavik
veterán

Itt vannak a hivatalos Xiaomi forgalmazói árak:

Mi10
8GB+128GB = 3999元
8GB+256GB = 4299元
12GB+256GB = 4699元

Mi10Pro:
8GB+256GB = 4999元
12GB+256GB = 5499元
12GB+512GB = 5999元

A linkeken a köv flash sale időpontja is látható...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#444) pergabb


pergabb
senior tag

Hagyjatok mar ezt a dxo tesztet... Minek nezitek youtubon, ott van a dxo oldalan is, teljes meretu kep is letoltheto. Nyissatok meg azt, ahol dicserik a fantasztikus kepsarkot, makjd pasztazzatok at a tuloldalra. Amit neztek tenyleg jo, masik oldalt meg full homaly... Na ennyire precizek es ennyit er a mobilos teszt is naluk, 1 sarkat megneztek a kepnek, a tobbit nem. Belenagyitva a reszletek olyanok, mint vmi hanyas rajzfilm. Mi9-em van, zajtalanabb kepeket lo, mint egy iphone, de annak talaltam eddig a legjobbnak a szineit, ill a pixel telefonoket, amit le is huznak. Dxo-t mint teszt oldalt felejtsetek el orokre, anno dsrl kameraknal is voltak csusztatasok, aztan lett egy masik oldal is, aki preciz mereseket keszit es azota ok is kenytelenek tobb valosagot kozolni, bar meg mindig nem jon ossze, lasd egy sony a7iii-at 2 nativ isoval, aztan a diagtammon vhogy nem latni az ugrast iso 800-nal. Egy mocskos, hazug oldal, lovesem sincs ki fizet nekik, de a sajat szemeteknek higgyetek.

(#445) Karavik válasza pergabb (#444) üzenetére


Karavik
veterán

DxO hiteles, véleményezésüket mindig alátámasztják tényekkel. Én inkább hiszek DxO-nak, mint junka indián YT-ernek, aki a "tesztelt" telókat csak képről látta.

Tudom, mostanában divat fikázni és alaptalanul vádolni a DxO-t, ha a közölt végeredmény ellenkezik egyesek nézőpontjával, de én továbbra is maradok a hiteles forrásnál, amíg saját magam nem tudom letesztelni...Elhiszem, hogy nehéz feldolgozni, hogy Mi10Pro lett a legjobb kamerás mobil jelenleg, de ez van... ;]

Általában egy fotón az éles amire fókuszálnak, ill. amire a fókusz kerül. Természetes, hogy a fókuszon kívüli, mélységben eltérő távolságban lévő tárgyak homályosabbak...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#446) Kobe válasza Karavik (#445) üzenetére


Kobe
veterán

Amig a xiaominak ilyen onkentesei vannak, addig markrtingre sem kell egy fillert se kuldeniuk

No offense, lehet lelkivilagba gazolok, de az a fajta full elvakult, benyalos marka es modellb*zisag ami par ember reszerol megy itt, azt beza meg az apple is megirigyelhetne es mar nem tudtam szo nelkul hagyni :) joparan jlatatlanba is jobban korbeudvaroljak a telefont mint egy diszpapagaj a tojot....
Szerintem legalabb annyira karos mint masikoldalrol egy tulzott szkepticizmus.... Igazabol, lehet meg karosabb mert a szkepticizmus az informacio hianyabol fakad, mig az elvakultakat az informaciok, twnyek sem gyozik meg...,

[ Szerkesztve ]

(#447) silvergod válasza Kobe (#446) üzenetére


silvergod
őstag

Jól fogalmaztál...ez vicc amit itt páran tolnak... utána meg telelesz vele az apró..mert hát nem jött be..nem azt, mutatta mint a tesztek....
Amúgy több tesztet néztem..azt is amit linkeltek...ezt zászlóshajónak nevezni barokkos túlzás....soha nem lesz az...az algoritmus úgy belenyúlt a képekbe,hogy az már fáj.... több hiányosságról nem is beszélve...és lehet mondani hogy akkor ott a Samu, az meg 500eft,na de ne adjak 300eft ot egy ilyenért... mert abban is biztos lehetünk, hogy nálunk lesz annyi.. hiába a kinti árak. Én jobban várom például a k30 pro-t ....

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#448) ecaddsell válasza pergabb (#444) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Ezek a tesztek messze nem triviálisak, ha pixel szinten nézed a képet akkor bizonyos optikáknál az élességi tartomány lehet nagyon vékony. Azaz ha a két sarok nincs pont az élességi síkon (ami nem is mindig sík) akkor nincs is miről beszélni, de ha maga a fotó egy sík felületről készült is elég egy parányi elfordulás és már mindjárt nem úgy fog kinézni az összes sarok mint elvárnád.
Mivel a pontos illesztést az összes sarokra iszonyat nehéz megcsinálni, lehet, hogy csak az egyiket illesztették (azaz csak az volt fókuszban). a többivel meg nem foglalkoztak.
A tesztelési módszerük pontos ismeretének hiányában felesleges arról filozofálni, hogy miért látták jelenleg az összes kamera közül a legjobbnak, de aki jobbat tud lehet saját oldalt indítani és hasonlítgatni.

(#449) Karavik válasza Kobe (#446) üzenetére


Karavik
veterán

és (#447) silvergod

Plusz van még a megrögzött elvi szkepticizmus...páran itt biztos maguknak érzik ezt a kategóriát is szerintem... Ez meg a legkárosabb!

Itt közülünk senki nem fogott még ilyen telefont kézben, senkinek nincs saját tapasztalata, de Kis Pista YT videójára hivatkozva egyesek tényszerűen előre eldöntik, hogy Mi10Pro sz@r, viszont DxOMark hivatalos tesztje az hazudik. MagaLoL!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#450) RoBos


RoBos
senior tag

Úgy néz ki lassan jön a Mi 10 Lite is! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.