Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Jim-Y válasza Cyberpunk (#46) üzenetére


Jim-Y
veterán

hát nézd.. mindenkinek fekete van, szerintem direkt jó, hogy ilyen szinekben is kiadja a nokia, legalább ettől egyedi lesz, vagy legalábbis nem lesz sablonos. Bár sárgát nem vennék, azért elfogadnám, de egy ciánkék azért jöhetne, ha lenne belőle:D

(#52) Lall válasza Cyberpunk (#46) üzenetére


Lall
veterán

Megosztja a nepeket ez is (mint pl. a Note) ;] , de gondolom azert csinaltak, fekete, szurke, feher, piros szinekben is, hogy mindenki megtalalhassa a maganak megfelelot.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#53) Dante32 válasza Blyan (#49) üzenetére


Dante32
tag

Szinte életre kell szemeink előtt, az egymás mellett futó programok sokasága?!

(#54) gabor85 válasza Blyan (#49) üzenetére


gabor85
őstag

engem is. elvileg a wp7-nél alszik a process ha nem használod, a wp8-nál nem tudom. Lehet hogy követelmény a fast resume minden appnál és akkor ez már real? :D

(#55) ( V ) válasza smkb (#8) üzenetére


( V )
veterán

“You’re holding it wrong.” ;)

;]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#56) Alwares válasza Dr.Anonymus (#29) üzenetére


Alwares
aktív tag

Bukás. Igen. A grammok miatt :DDD

Amúgy szerintem a nagy aksi miatt ilyen nehéz. 180 az tényleg elég sok, pont emiatt én is sokszor ejtettem már le a HD7-em.

(#57) Integra válasza ldave (#50) üzenetére


Integra
titán

nem gáz az időzítés, pont ideális, az a sajnálatos ellenben, hogy ha valóban később fogják kezdeni az értékesítést, mert nincsen kellő készlet. ez a nokia/ms legjobb esélye, hogy csökkentsék az apple megjelenését a médiában.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#58) a.sebi


a.sebi
őstag

Jo,jo,de valami nagyobb durranás kéne a nokiának.....de tetszik....pedig utálom a wp 7 et, talán a wp8 meggyöz majd.....

(#59) Blyan válasza Dante32 (#53) üzenetére


Blyan
félisten

Ami azt jelenti, hogy 4-7 5-50MB-os alkalmazás teljes valójában, minden utolsó bitjével fut a háttérben, ezt jelenti a "real" multitasking?
És erre van szükség? Hát.. jó.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#60) Alwares válasza gabor85 (#54) üzenetére


Alwares
aktív tag

A WP7-nél is van elvileg háttérben futás. Gyakorlatilag nincs. Létre lehet hozni background workereket az appokhoz amik kapnak egy rövid futási időt, de ez kvázi azt jelenti, hogy pontosan félóránként fut egy kicsit a worker szál. Hát így egy kalap xart se ér az egész, még az értesítéseket is inkább push üzenttel oldjuk meg.
A WP8-ban elvileg a futó háttér szálak annyit mennek amennyit akarnak :)

Amúgy megdöbbentő nézni mennyire gyorsan indulnak el WP8-on a progik, 1-2 másodperc, a korábbi minimum 4-nél jóval kevesebb. És a legtöbb app 7-en az 5 sec után is még tölt ugyanennyit vagy kétszerennyit. Én a fejlesztés során 3 alá sehogy se tudtam levinni, itt meg alapból annyi. Örülök :)

(#61) Alwares válasza Blyan (#59) üzenetére


Alwares
aktív tag

Amúgy az alkalmazás méretéből igencsak nagy botorság a futás során elfoglalt memória méretére is következtetni :P

(#62) BDave


BDave
őstag

(#63) Integra válasza Alwares (#60) üzenetére


Integra
titán

hány egymás mellett folyamatosan futó szál engedélyezett wp8-ban?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#64) Dante32 válasza Blyan (#59) üzenetére


Dante32
tag

Ezt kellene jelentenie.
Szükség?Szerintem nincs.

(#65) Probber


Probber
őstag

Előzetes pletykák és "kiszivárgások" alapján úgy gondoltam és úgy tudatosul bennem, hogy most mindkét fél, a Nokia és a Microsoft is alaposan kitesz magáért, egy kőkemény várat épít a piacon és rengeteg újdonságot hoznak ebbe az őslakókkal már rendkívül belakott, zsúfolt világba. Lehet, hogy csak én látom ilyen homályosan, de azt hiszem, hogy ez most nem (sem?) sikerült nekik. Persze ne legyen igazam, de talán túl sokat vártam tőlük.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#66) Rhino666 válasza BDave (#1) üzenetére


Rhino666
őstag

Az csak a szappantartó-műanyagból gyártott termékeknél van, hogy tudják milyen gagyi. :B :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#67) gabor85 válasza Alwares (#60) üzenetére


gabor85
őstag

ja hogy developernek tetszik lenni. :)

az új kernel miatt gyors a betöltés úgyhiszem.

(#68) Sequoyah válasza Probber (#65) üzenetére


Sequoyah
tag

Miért, te még mi másra vártál?
Minden amit korábban bejelentettek, + minden ami pletyka volt belekerült, mit akarsz még többet? Plusz még pár apróság.
A mostani ismeretek alapján könnyebb lesz olyat mondani amit a WP8+Nokia tud de a többiek nem, mint fordítva...

Van akinek semmi sem elég...

(#69) catroot válasza V.T.CS. (#6) üzenetére


catroot
veterán

Jaj neeee....

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#70) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Meg kell nyomkodni.. :))

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#71) Karma


Karma
félisten

Engem az érdekelne az egész WP8-cal kapcsolatban, amire még nem nagyon akarnak felelni, hogy most akkor lesz WinRT benne, vagy marad a Silverlight? A kiszivárgott korai SDK verziónak nagyon nem szeretnék hinni. :(

“All nothings are not equal.”

(#72) butyek


butyek
senior tag

Csak sikerült összerakni végre egy esetleges slágertelefont. N95 8GB óta várom tőlük.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#73) chabusch válasza Probber (#65) üzenetére


chabusch
tag

Bennem ez az érzés amiatt fogalmazódott meg, mert a rendszerről gyakorlatilag semmit sem tudunk a felhasználó szemszögéből. Írtam már máshol, de ha felsorolják a WP7-ből leginkább hiányolt ficsőröket (USB mass storage, külön állítható hangerők, Office Skydrive nélkül, stb.), akkor a vége az lett volna a bemutatónak, hogy itt van egy tavalyi hardware pár extrával (pl. a kamera), meg egy olyan rendszerrel, ami az Android legtöbb jó tulajdonságát magában hordozza, de merőben más design-nal és supersmooth működéssel.

Ehelyett nincs dátum, nincs ár, a jelenlegi infók szerint Magyarországon nem is lesz kapható, de van egy kameránk (ami úgy PureView, hogy nem az), meg egy jó kijelzőnk. Ami ráadásul kínai beszállítóktól jön, úgyhogy már csak idő kérdése, mikor fogja egy másik gyártó belelegózni a telójába.

(#74) BDave válasza Rhino666 (#66) üzenetére


BDave
őstag

Nem értelek, persze értem a viccet, de te nem örülnél egy ilyen eseménynek? Nem próbálnád ki a telefon (és most nem a Media Marktos lezárt képernyős/kikapcsolt telefonokra gondolok)?

(#75) Blyan válasza Karma (#71) üzenetére


Blyan
félisten

"A kiszivárgott korai SDK verziónak nagyon nem szeretnék hinni."

Ami szerint?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#76) Rhino666 válasza BDave (#74) üzenetére


Rhino666
őstag

Nem vagyok 'pesti és amíg nem gyártanak jobb telefont a HOX-nál, nem nagyon tudna lázba hozni az ilyesmi. :B

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#77) zotyesz66 válasza Sequoyah (#68) üzenetére


zotyesz66
őstag

Csomóan vannak, akiknek csak akkor elég innovatív valami, ha a Samsung gyártja és Androidot futtat.

(#78) #06658560 válasza Dr.Anonymus (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

A polikarbonát pont a jobb fajta müanyagok közé tartozik.
Fémmel szerinted kevesebb lenne a tömege? Lehetne "unibody"? Nem árnyékolna?

#24 Integra: azok nem müszakiak, hanem pénzügyesek, akiknek papírjuk van a müszaki hozzánemértésröl.

(#79) Probber válasza chabusch (#73) üzenetére


Probber
őstag

Ehhez nem is tudok mit hozzáfűzni, egyetértek.

(#77) zotyesz66
Ha ez most nekem szólt, akkor ez így nem igaz (van itthon WP7-is), sőt a Samsung termékei közül inkább csak a TV-ket kedvelem.

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#80) BDave válasza Rhino666 (#76) üzenetére


BDave
őstag

Akkor talán HOX2-nél találkozunk :)

(#81) domerator válasza Воланд (#10) üzenetére


domerator
veterán

Az egyik legjobb komment:

"...so u mean 920 doesnt come with a van and guy that records you with a professional camera?"

(... tehát azt mondjátok, hogy a 920-ast a kamerás csóka és a furgon nélkül szállítja a nokia?)

:DD :DD
-----------------------------------------

Csak ne lenne ez a borzalmas műanyag, retro konyhai robotgép-retroműanyaghokedli színvilág és kivitel. :O

(Állítom, hogy a boltokban elég sokan emiatt nem veszik meg)

Az viszont rohadtul tetszik, hogy akár kulccsal is pötyöghető a display... nem kell hozzá stylus.

Már csak a win8-cal vannak fenntartásaim... :U

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#82) Löncsi


Löncsi
őstag

Ez elárul mindent a mobilról... [link]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#83) Karma válasza Blyan (#75) üzenetére


Karma
félisten

Abban az alkalmazások lehettek Silverlight alapúak (mint régen) vagy DirectX alapúak natív C++ nyelven (brrr). XNA sem volt benne (ennyit a régi játékokról?), se nyoma annak, hogy össze akarnák vonni a három platformot közös WinRT-vel.

(#85) Blyan: Tudom, de ezért is mondom, hogy a leak alapján nem akarok ítélkezni. Az optimista énem azt mondja, hogy még nem készült el, amikor azt a leaket kicsalták, és októberig sokat változhat.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#84) catroot válasza a.sebi (#58) üzenetére


catroot
veterán

Come to the dark side! ;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#85) Blyan válasza Karma (#83) üzenetére


Blyan
félisten

Ájvé, ez nem hangzik jól...

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#86) Xirtam


Xirtam
veterán

Lehetséges, hogy megvan a Galaxy S-em utódja. :U

(#87) Ijk válasza Löncsi (#82) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csak végig kellett volna olvasni a cikket:

"Az esés mögött az állhat, hogy a részvények komolyabb emelkedésen voltak túl a gyorsjelentés óta, valószínűleg a befektetők most a profitrealizálás mellett döntöttek, amire okot szolgáltathatott a mai esemény. "

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#88) gabor85 válasza Karma (#71) üzenetére


gabor85
őstag

Mivel új rendszermagot kapott, így nem.
De: This seems to confirm the suspicions that, with WP8, Silverlight and XNA are no longer supported for future and on-going projects. This means that WP7.1 Silverlight/XNA apps are legacy apps Microsoft wants the way of the future to be WinRT, whether it is on the desktop or the mobile.

forrás

(#89) catroot válasza chabusch (#73) üzenetére


catroot
veterán

Abból, hogy a Nokia oldalán az volt, hogy itthon (még) nem elérhető, nem vonnék le semmiféle következtetést sem.

(gy.k.: persze, hogy kapható lesz, csak kérdés mikor)

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#90) kiskaktusz válasza Löncsi (#82) üzenetére


kiskaktusz
addikt

thx

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#91) Probber válasza Sequoyah (#68) üzenetére


Probber
őstag

Amiket a bemutatóban láthattunk, jóformán csak és kizárólag software-s megoldások, amiket a későbbiekben akár ki is lehet váltani más gyártók termékeivel. Hardverben mit hozott? Erősebb (sőt!) alapok és egy kamera (ami nem egészen PureView). Ennyi. A többit már láttuk máshol. Persze ez mind megfelel a jelenkor követelményeinek, ezért is írtam, hogy "talán túl sokat vártam tőlük". Kicsit olyan érzés, mintha meglengették volna előttünk a szaloncukros dobozt. Később kiderült, üres volt.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#92) Sequoyah válasza Ijk (#87) üzenetére


Sequoyah
tag

Az esés annak szól, hogy vártak pár konkrétumot ami a befektetőknek szól, de nem kapták meg. A befektetőket nem érdekli a felbontás, meg a kamera, hanem az ár és az időpont ami számít.
Maga a telefon egyáltalán nem okoz csalódást (ehhez képest samsung csak nagyobb lett meg erősebb, az iphonetól sem várunk többet), szóval ilyen szempontból egyáltalán nem indokolt a sírásás.

(#93) Sequoyah válasza Probber (#91) üzenetére


Sequoyah
tag

Még1x kérdezem, mi az amit vártál, de nem került bele?
Mi más kell hardveresen mint erős vas, szép kijelző és jó kamera?
(Hogy olyanokról ne is beszéljünk mint az NFC, és az elmaradást pótlandó mass storage és egyebek)

A hardver csak vas, már régesrégóta a szoftver ami számít...

(#94) oO7 válasza Integra (#63) üzenetére


oO7
őstag

a helyes kérdés inkább az lenne multitasking esetében, hogy hány egymás mellett folyamatosan futó folyamat engedélyezett... erre pedig a válasz az, hogy nincs limit, ellenben nem futhat boldog-boldogtalan a háttérben, itt is ugyanaz a helyzet, mint WP7-nél vagy Win8-nál, legfeljebb hozzáadtak 1-2 extra lehetőséget ahhoz a listához amelyik esetekben egy program (vagy jellemzően inkább annak egy kicsike része) futhat a háttérben...

szálkezelés tekintetében ha olyanod van indíthatsz egy appon belül százat is (mondjuk nem lesz túl optimális a teljesítmény, szóval nem ajánlott), folyamat viszont teljes pompájában csak egyszerre 1 lehet, míg különböző események és feltételek hatására futhatnak mindenféle "háttérügynökök" a háttérben több-kevesebb ideig...

WP7-nél ez ugye úgy néz ki, hogy
- futhat egy általános ügynök fél óránként
- futhat egy általános ügynök valamilyen előre meghatározott időpontban
- itt még megkülönböztethető a "periodic agent" és a "resource intensive agent", melyek közül előbbi csak erősen limitált erőforrásokat kap futása idején és valami 15 másodpercig futhat, míg a második futásához sok mindennek teljesülnie kell, de akkor kap sok erőforrást és futhat 10 percig
- a zenelejátszás folytatódhat a háttérben
- a http alapú fel -és letöltés folytatódhat a háttérben

Win8-nál ez kibővül egy tonna új lehetőséggel, az általános ügynök nem csak időszakonként futhat hanem egy rakás esemény hatására is felébredhet, illetve lehetőség van TCP csatorna életbentartására és bármilyen adat érkezésekor az arra való reagálásra

WP8-nál pedig a bejelentett infók alapján ugye lesz egy olyan lehetőség, hogy azt mondd, hogy az appod navigálni akar a háttérben, és akkor futhat a háttérben, illetve VoIP alkalmazásokat is lehet majd fejleszteni és ott is a hívás megmarad a háttérben akkor is ha elnavigálsz az alkalmazásból

[ Szerkesztve ]

(#95) DarkChild


DarkChild
senior tag

Nem tudom Nokia miért erőlteti ezt a fényes, cukorka bevonatos burkolatot... Ha valami normális, prémium minőségű házat tennének a hardver köré, még az is lehet, hogy sikeres lenne a kütyü, de így kissé mérsékeltebb lesz a kereslet (szvsz) :U

(#96) Rhino666 válasza BDave (#80) üzenetére


Rhino666
őstag

HTX inkább, nem? :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Nekem nagyon tetszenek.:K

(#98) Karma válasza gabor85 (#88) üzenetére


Karma
félisten

Az NT kernelhez ennek szerintem sok köze nincs (XNA Windowson is van :P)

Mindenesetre találtam részletes elemzést, ami alapján nem is olyan vészes talán a helyzet. Na majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#99) BDave válasza Rhino666 (#96) üzenetére


BDave
őstag

HTC Ten X? Vagy mire gondolsz? :D

(#100) oO7 válasza DarkChild (#95) üzenetére


oO7
őstag

mindegyik szín fényes? a fehér/szürke/fekete színek is? amúgy nekem még az nem tetszett annyira, hogy "csak" 4.5"-os a kijelzője, mégis nagyobb mint a TITAN-om (4.7"), meg emiatt a görbe hátlap miatt jó vastag is... mondjuk az első Lumiák sem szokványos kinézetűek, ha meg tényleg annyira kényelmes és kézbesimuló, akkor lehet érdemes az ergonómiáért cserébe egy keveset a dizájnból áldozni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.