Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) szilos válasza Ijk (#95) üzenetére


szilos
csendes tag

"Szvsz kamerában rendszer sebességben, audióban semmivel nem jobb egy másik 200k-s telefon."
Ez azért így meredek kijelentés. Sőt bátran állítom, hogy a KEY2-nél mindegyik mostani 200k-s telefon sokkal gyorsabb....Már csak azért is,mert azokban vagy snapi 835 vagy 845 van.

(#102) Polarstar válasza Xaels (#99) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Meglepő, de a Key2-re eddig minimum 5x több az érdeklődő az előzetes felmérés szerint.

Ismerősi körökben is élénk az érdeklődés.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#103) Ijk válasza szilos (#101) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha ez a hw nem viszi el vajsiman a rendszert hétköznapi felhasználásra akkor legjobb ha lehuzzak a klotyon az androidot. Kamera, audio meg nem tudom tovabbra sem hol van elmaradva.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#104) Xaels válasza Polarstar (#102) üzenetére


Xaels
félisten

Nálunk bent mindig ámulva kérdezik milyen telefon van a kezemben. A Key2-nak szerintem sokkal jobb a marketingje mint az elődnek, a sajtó is jobban körbe ugrálja, sokkal többet foglalkoznak vele. Én is szivesen vennék egyet, de az most nem opció sajnos.

(#103) Ijk na meg kevesebb pixelt kell mozgatni is. Zenében lehet olyan modellekkel szemben hátrányban ahol rámennek a szuper Dac-ra meg egyebekre. Kamerában sincs kihegyezve, de szvsz ezek a dolgok a vásárlók nagyon kis százalékának jelentenek érezhető különbséget. A nagy többség nem tud fotózni, vagy nincs nekik komoly fül- vagy fejhallgatójuk.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#105) Polarstar válasza Xaels (#104) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem értek veled egyet!

Döntően a kamera minősége mértékadó, az audio chip is sokat dob a gépen.
Most mindkettő előrelépett a mobil egyéb frissített funkcióival.
Ezért sem akarott nagy sikert a Keyone.

Ez így már jobb konfiguráció.

Várjuk a teszteket!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#106) pengwin válasza Xaels (#99) üzenetére


pengwin
addikt

Azért ebben a ROM-olós történetben az is benne van, hogy ameddig a BB nem ad ki forráskódot a telefonjaihoz, mert úgysem lehet megnyitni a harmadik féltől származó rendszerek előtt a készüléket, addig azt hazudnak amit akarnak.
Nem mellesleg ezáltal ugyanúgy megszegik a GPL-t, mint az utolsó kínai dzsunkagyártó.

A gyári rendszer attól nem lesz biztonságosabb, hogy nem adnak lehetőséget a cseréjére.

A BB Androidjával meg nem kéne már 3GB RAM-ból sem kifutnia egy készüléknek, elvégre azért nem pakolták teli a rendszert mindenféle látványos hülyeséggel. A felületük is egy nagyon kulturált alap androidos cucc pár extrával, és a biztonsági funkcióiknak se szabadna ennyire sokat fogyasztania.

(#95) Ijk
Ha a Blackberry ennyiért akarja eladni a mostani középkategóriás hardvert, akkor semmi máson nem szabadna spórolniuk. Az IP minősítés és az OIS hiánya máris két komoly hátrány más drága androidos készülékekkel szemben.

(#104) Xaels
A kamera pont, hogy központi helyet foglal el a telefonvásárlási szempontok között a legtöbb embernél.
Cégeknél lehet nem szempont, és itt még mindig úgy kezelik a BB-t egyesek, hogy céges környezetben alapértelmezésként őket vásárolják... de ezek az idők már rég elmúltak. A konkurencia feltört, mint a talajvíz, a BB meg kiszorult rengeteg helyről. Ha nem szorult volna ki, akkor nem annyi KeyOne-t adnak el, amennyit.

Egyébként egyre több embernek van valamilyen jobbfajta zajkeltője, amivel meg is hallhatják a különbséget két telefon audiorendszere között. Ez lehet valami chi-fi csoda, vagy márkás cucc is, nem számít.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#107) nozs23


nozs23
addikt

Engedjük már el azt, hogy ez egy csúcstelefon. Ez egy túlarazott középkategorias keszulek.
Miben tus kevesebbet? Processzor, ram, kamera, update biztos. Ez mind fontos, ha most nem is de hosszútavon igen.
Mivel tud többet? Van benne egy kvazi senkit nem erdeklo feature.
Ja es ne legyenek illuzioink ez egy kinai telefon. Azoknak az araival hasonlitgassatok.

(#108) erer1000 válasza nozs23 (#107) üzenetére


erer1000
őstag

ezt a "kínai telefon"ozást felejtsük már el :D

a piac mobiljainak hány százalékához készítenek alkatrészeket többet-kevesebbet , vagy szerelik össze kínában a mobilt?

nem igazán látok made in EU mobilokat.
sajátomnál is csak néztem hogy made in mexico. de ez rohadtul nem általános.. meg amúgyis. a kínaiak már műszaki téren ha akarnak, bőven tudnak nyugati szintet minőségben :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#109) eventus válasza pengwin (#97) üzenetére


eventus
veterán

akkor nem ment át, hogy a BlackBerry mit és miért nyulkal bele. több tamadast is hárított a BlackBerry droid, mert ők úgy piszkálja bele. mig a többi gyártó érintett volt.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#110) -Skylake- válasza marchellow (#52) üzenetére


-Skylake-
addikt

Egyiknek sem. Csak amikor lerakok melle egy hw-ban ugyan olyan keszuleket, ami minosegben !legalabb! olyan, mint ez a BB es 80K akkor rovid fejszamolassal megkapod, hogy 130K az a billentyuzet. Mindenki erti, hogy nincs masik qwerty telefon gyakorlatilag, csakhogy ez sem indokolja ezt az arat. Az a baj, hogy a BB-nek leges legelso sorban terjeszkednie kellene, mert hiaba vannak nagyra magukkal mint egy HTC , ha utana minden egyes kibszott negyedevbe millio dollaros vesztesegeket tudnak osszerakni. Tok jo telefon ez, egy retegnek nagyon be tud talalni, csak a vilagon semmit nem tud ami megindokolja az arat. Mert ezzel az erovel mehetett volna bele S845+8GB+128/256GB , meg lehetne vizallo meg ilyen aprosagok es akkor lehetne 300K , de akkor 300K-ert sokkal jobb vetel lenne, mint amilyen most 210K-ert. Ez egy kozepkategorias telefon, kozepkategorias tulajdonsagokkal egy felsokategorias telefon aran, amit a BB kizarolag a billentyuzettel ellensulyoz. Ugyanis sw nincs, sima droid, ami pluszba rajta van az nekem is fennvan az S7-emen valami rohejes osszegert. Tehat ja, ez a telefon igy sehova nem jo, kozepkategorianak iszonyat draga, felsokategorianak nagyon nagyon keves.

Szerk : egyebkent pedig a szamok helyettem beszelnek, egy galaxy S-bol elmegy annyi egy premier hetvegen, mint amennyi telefont a BB eladotr osszesen mondjuk az elmult 10 evben. Z10 megvan ? 200K ert nyitotr, fel evre ra 50ezerert vettem nemet amazonrol, egyszeruen annyira olcso volt hogy majdhogynem en ereztem rosszul magam. Sajna a szamok beszedesek, innentol meg lenyegtelen. A BB rosszul csinalja, ez tokeletesen latszik.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#111) Ijk válasza -Skylake- (#110) üzenetére


Ijk
nagyúr

BB pedig felaras lesz, mert meg kell fizetni a szoftvereseket. Ez nem kínai marka amire ratakolnak két tál rizsert valami droid változatot. Az persze hogy milyen minőségben, biztonságban más kérdés, majd mindenki eldonti. Én biztos nem veszek kinai mobilt, apple vagy bb, ezekben megbízom ha adatokról van szó, ha nem is 1000%-ban, de legalább a többihez képest. Nem erdel ha ezért 50k-val többet kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#112) marchellow válasza -Skylake- (#110) üzenetére


marchellow
tag

szerintem pont hogy kurvajól csinálják. nagyon jól tudják hogy ez egy réteg telefon, hiába csökkentenék az árát nem vennék meg számottevően többen, az egy készülékre jutó profit viszont szépen bezuhanna.
ezért a kisebb darabszám & magas ár képlettel rajzolták meg a profit görbét.
így volt ez a KeyOne-nal is és hülyék lettek volna újra megjátsszani a KeyTwo-val ha ez első iteráció totális csőd lett volna. valószínűleg osztottak, szoroztak és úgy döntöttek hogy ez így jó volt, mehet a második kör.

én továbbra is úgy gondolom hogy nem lehet összehasonlítani semmivel, akinek hardveres billentyűzet kell annak ez van és kész. én 3 BB után most egy Sony-t hajtok, ami tényleg csúcs (S845, 4GB ram, stb...), nagyon gyors, nagyon jó a mérete és a fogása mégis a képernyőtapicskolás az katasztrófa rajta. szóval én bőven beáldoznám a csúcshardvert egy hardveres billért. valószínű 100 emberből ezt max 5 tenné meg és a BB (TCL) is így számol, ennek az 5 embernek árazza be a cuccait.

(vízállósághoz: ez sajna nekem is szívfájdalmam, akinek egyszer volt vízálló telója az nehezen megy vissza, de amíg van hardveres bill, addig nem lesz vízállóság sajna. max ha elhagyják a bill-t, de olyan BB-t meg ki venne?)

(#113) Xaels válasza Polarstar (#105) üzenetére


Xaels
félisten

A kamera minősége eléggé megfoghatatlan dolog(egy szint fölött). Mindenkinek más az ízlése, van aki jobban szereti ha az eredmény túl van kicsit élesítve vagy a színek túl vannak húzva. Mi alapján dönti el valaki, hogy egy-egy kamera jobb mint a többi? DxOmark pontszám? Mert ebben az esetben ha annyira fontos tényező lenne a kamera akkor a HTC nem győzné teljesíteni a megrendeléseket ahelyett, hogy éppen a szakadék szélén táncikál. Az előző generációban is jól szerepelt és most is ezen az oldalon. (hozzáteszem audio fronton is mindig elég jól odatették magukat a tajvaniak) Vagy a kamerák számát nézzük? A kettő biztos jobb mint az egy? Vagy a felbontást? Videós képességeket? A licenszelt márkanevet? Nézegethetjük belenagyítva a képek legszélét, hogy mennyire elmosott és fújolhatunk, de ez egy teljesen értelmetlen dolog, ha a kép témája a lényeg viszont jó. Előhívatva 10x15-ben egáltalán nem látható a különbség, anno a 4Mpx-es One (M7) képeit is ugyanúgy szívesen betettem a többi kép közé az albumba, mint a Galaxy S6 vagy az Xperia XZ-it, ahogy most a K1-éit is. Facebook, Insta és a többi tele van igénytelen anyagokkal, amiket olyan csúcstelefonokkal csináltak amiknek elvileg ez erőssége lenne. Szerintem meg egyáltalán nem olyan fontos a kamera minősége mint azt egyesek gondolják. A vásárlók többsége nem tényeket, tapasztalatokat vet össze, hanem szimpla számokat mögöttes tartalom nélkül. Legyen sok megapixel, legyen több lencse, legyen sokmillió fps. Na meg legyen a kedvencünk logója rajta.

(#106) pengwin lehet, hogy így van de én még mindig leginkább a divatosabb kulsejű, nem túl drága eszközöket látom többségben mint a komolyabb cuccokat. Persze manapság már az olcsóbb szegmens sem olyan elb@szott mint régen, de azért csodákat nem lehet várni. A BT-s cuccok esetén meg teljesen mindegy.

(#107) nozs23 a RAM miért is? K2-ben alap a 6GB miközben pl egy sim Galaxy S9-ben 4-ről beszélünk... A billentyűzet meg elég egyedi feature, ahogy látom a neten azért elég sokakat érdekel is.

Memóriával kapcsolatban, nekem most a 4GB-os K1 BE azt írja 2,9GB az átlagos használat. Android OS: 1,2GB, FB Messenger: 320MB, Chrome: 304MB, Google Play-szolgáltatások: 189MB, FB: 120MB és stb... Ezt úgy, hogy pl. a Chrome-ban én nem szoktam sok oldalt nyitva tartani, jellemzően 2-3 max. Nem használok sok mindent, de el tudom képzelni aki ezek mellé még pörget egy csomó mindent hamar kifut 3-ból.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#114) marchellow válasza Xaels (#113) üzenetére


marchellow
tag

Kamerával én is egyetértek. Teljesen mindegy. A készüléken visszanézve mindegyik jó egy bizonyos szint fölött (50-60ezres szint). Nagy képernyőn visszanézve teljes nagyításon mindegyik katasztrófa. De ez nem is baj, a mobil szerintem ilyen gyors kis pillanat megörökítésekre jó és 99.999%-ban úgyis a telón lesz visszanézve.
Bármi komolyabbra ott vannak a MILC-ek, kompaktok, esetleg DSLR.

(#115) totgab02


totgab02
junior tag

Azért ezen az aron ketsegkivul sok sok erosebb nagyobb tudasu telefont kapunk ennyire azert ne legyunk fanatikusak nezzuk realisan a dolgot valaki ugyesen kiszamolta higx 130 ezer kb csak a billentyuzet amiért pofatlansag ekkora felarat kerni ilyen tudasu teloba. Minden jatekot minden alkalmazas el fog rajta futni kielegiti az alap igenyeket nyilvan csakhogy ezt egy 80k xiaomi is megteszi ezt boven szoval messze nem illik a snapdragon 845osok arketogiajaba aminek tudasa a mindennapokban nem lesz feltuno de ha egy csucshardvert kapok ennyiert akkor ne egy kozepkategoriassal szurjak ki a szemem

Az erem masik oldala hogy valoban vannak a fanatikusok akik megveszik mert mashol csak racsatlakoztathato billentyuzetet kapnak azt is tablethet ( de legalabb 50-100kval olcsobban csucshardverrel), meg vannak akiknek ez letfontossag a mindennapi felhasznalasban.

Azt viszont nem tudom mihez kellhet egy fizikai billentyűzet teloban regem a nyomogombosok koraban forradalmi volt emez egyertelmu de most nem hiszem hogy word meg excel hasznalatahoz valaki telefont hasznalna

Persze mindenki maga dönti el en csak megvedem a velemenyem :)

Szerintem par evtized mulva mar a fizikai kizelzo nelkuli elenk kivetitett kepernyos telok koraban is mindenko a jack dugot meg a fizikai billentyuzetet fogja visszasirni😂

(#116) CB válasza totgab02 (#115) üzenetére


CB
senior tag

Egyszr majd az önvezető autók korában mindenki a kormányt, a váltót, és a pedálokat fogja visszasírni.
Én legalább is el nem tudnám képzelni, hogy ne én vezessek. Mert szeretek vezetni. :))

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#117) erer1000 válasza totgab02 (#115) üzenetére


erer1000
őstag

"de most nem hiszem hogy word meg excel hasznalatahoz valaki telefont hasznalna"

kb napra pontosan 1 éve pucoltam le 0-ra a mobilt, és akkor ez a stat is újra indult.
szóval 1 év alatt 305.148 szót gépeltem le.
viszonyítás képpen a teljes Egri csillagok 142.097 szó (google által kidobott pdf, amiben a védők névsora, és a török szavak és kifejezések melléklet is benne van.

Nem word-özök mobilon :) és így is egy év alatt több mint két egri csillagok mennyiséget írtam mobilon, 96% fizikai 4% érintőn.

Prediktív bevitel is jól működik mint láthatjuk, 91.739 x javította a szavakat, mert ékezetes volt pl.
17.121x be se fejeztem az adott szót, csak felpöccintettem mert felkínálta már.

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#118) CB válasza erer1000 (#117) üzenetére


CB
senior tag

De dúrva! :Y

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#119) jacis válasza erer1000 (#117) üzenetére


jacis
nagyúr

Tényleg durva :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#120) joey04 válasza erer1000 (#117) üzenetére


joey04
titán

hiába. kevesen vagytok, ki fog halni a kategória. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#121) totgab02 válasza joey04 (#120) üzenetére


totgab02
junior tag

Mert halna ki amikor latod hogy ennyi ev utan is van ra igeny? Korrekt aron lehet akkora divat lenne mint most a noccs

(#122) SlayerSub válasza totgab02 (#121) üzenetére


SlayerSub
tag

Wow reklám:

https://youtu.be/ybFaWCyM25Q

:)

(#123) joey04 válasza totgab02 (#121) üzenetére


joey04
titán

Mert minimális rá az igény. Minimális mennyiséget adnak el bb-ből, pedig nem is csak billentyűzetes telefonjuk van. Szinte mérhetetlen a piaci részesedésük. Szóval nagy igény nincs rá.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#124) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szerintem bőven lenne ezekre a gépekre igény, de nem ennyiért. Én is szeretnék egy billentyűzetes telefont, de nem a költési hajlandóságom többszöröséért.

Ha lenne egy gyártó, aki az alsótól a felső kategóriáig minden szegmensben elő tudna állni egy értelmes fizikai billentyűzetes telefonnal ami a konkurensekhez képest a beltartalomnak és külcsínynek megfelelően vagy még éppen elfogadható felárral van árazva az értelmes mennyiségű eladást tudna produkálni.

Nem hiszem, hogy az emberek 10-15%-nál nagyobb részének lenne erre igénye, de szerintem ennyi kell legyen. Nyilván nem lehetne a fizikai billentyűzetre alapozva egy második okostelefon robbanást előidézni, de egy közepes mértű gyártót mindenképpen el tudna tartani a dolog.

A BB egyértelműen nem akar van nem képes a beltartalomnak megfelelően árazott készülékeket piacra dobni. Lehet, hogy azért mert nem tud költséghatékonyan működni a cég és az egyetlen üzleti modell amit ismernek, az az egyre vékonyuló felhasználói bázisuk prémium kategóriás megfejése.

Abból, hogy a BB impotens még nem következik, hogy az egész fizikai billentyűzet koncepció szar és nem lehetne sikerre vinni.

Én annak örülnék, ha a Xiaomi egyszer elindítana egy fizikai billentyűzetes kategóriát alsó, közép és felső közép szegmensekben. Ez nem lenne akkora őrültség mint amilyennek hangzik, mert a Xiaominak erős pózíciói vannak azokon a piacokon, ahol az embereknek az okostelefon az elsődleges (általában egyetlen) számítógép (India-Kína). Na itt határozott igény lehetne ezekre a gépekre értelmesen árazva, szupporttal sallang nélkül.

(#125) totgab02 válasza joey04 (#123) üzenetére


totgab02
junior tag

Hat ezen az aron mert csodalkozunk? :D

(#126) Ijk válasza joey04 (#120) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem, elég sokan vannak akik munkából befolyolag napi 40-50 üzenetet megirnak a telefonjukon. Tudom hogy az itteni mennyit hoz a telefon a bencsmarkon, feszbukk, instagram felhasználóknak ez hihetetlen de vannak paran. Fizikai bill. után kínszenvedés virtuálison irni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#127) Polarstar válasza erer1000 (#117) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Volt egy angol hölgy aki a Boldon írt regényt. És azon nem volt pöckölős szójavító meg repülő törlés.

Én úgy gondolom, hogy igenis van helye a billentyűzete mobilnak. Kell ez a tudás, mint ahogy kell a toll, a töltőtoll, a ceruza, a rajz és a papíros jegyzet is.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#128) joey04 válasza Ijk (#126) üzenetére


joey04
titán

a 40-50 üzenet nem mond semmit. a hosszúság a lényeg. de mondom, feleselgess szájtépés az egész. Van a piacon billentyűzetes modell? van. sokat adnak el belőle? marhára nem. Akkor nincs rá nagy igény, ennyi. Ez nem szubjektív kérdéskör. Csak az itt megmaradt bb fanok szeretik megideologizálni a dolgokat. Ez olyan mint anno a symbian meg a wm hanyatlása. Ott is megmagyarázták a fanok az okokat, meg hogy az emberek és a piac a hülyék, meg stb-stb, közben meg szimplán nem az kellett már az embereknek.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#129) marchellow válasza joey04 (#128) üzenetére


marchellow
tag

senki sem állította hogy óriási igény lenne ezekre. ez pont az árazásából látszik. de páran azért vannak akiknek must have a hardveres bill. szerintem nem fáj senkinek - illetve ahogy látom mégis - ha van egy ilyen a piacon.

(#130) joey04 válasza marchellow (#129) üzenetére


joey04
titán

nekem aztán nem fáj, de itt hol az merül fel, hogy igenis nagy igény rá, hol az, hogy ennyiért is jó vétel, mert ez is egy csúcstelefon, stb, stb. Egyik sem igaz. egyébként a bb telefonok hoznak valami hasznot? nem a szoftverek, a hardver. szerintem nem. Én a helyükben hagynám a fenébe a hw gyártást (még kínai kézbe sem adtam volna) aztán csak a szoftverekre gyúrnék. Na mindegy majd a számok eldöntik kinek és miben volt igaza.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#131) HarleyCustom válasza joey04 (#130) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Neked,ez,egyfajta küldetésed. :D
Minden BB hírnél leoltod a fanokat. :D
Óriási vagy. :D
(Nem tetszik,de vicces)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#132) pengwin válasza joey04 (#130) üzenetére


pengwin
addikt

Azért itt a topikból jól látszik, hogy igény éppenséggel lenne a hardveres billentyűzetre, csak a BB üzletpolitikája miatt a kínálat több ponton sem találkozik a kereslettel.
A BB csak prémium kategóriás billentyűzetes készülékeket ad ki: ez a kettő már önmagában is elég kis piac, a metszetük pedig még kisebb.

Azt meg kár bizonygatnod, hogy a piac tudja mit akar, mert nem tudja, nagyrészt csak beetetik marketinggel a fogyasztókat. Ezen a piacon a gyártók határozzák meg a trendeket, nem a fogyasztói igények.
Most ilyen gyártók által eröltetett hülyeség a 2:1-es kijelzőarány, a fém-üveg kialakítás, és a kijelzőbe nyúló szenzorsziget.
5-6 évvel ezelőtt pedig a kizárólag érintőkijelzőből álló okostelefon volt ez a hülyeség: S4-es és Snapdragon 400-as generációból már nem tudtál QWERTY-s okostelefont venni, mert alig volt kínálat. Ami volt is, az meg vagy régió- vagy szolgáltató-exkluzív volt. Ha nincs kínálat, akkor meg persze, hogy nem lesz rá igény.

Droid 4-et, Photon Q-t is sokan vettek volna, ha nem csak egy-egy amerikai szolgáltatónál érhetőek el, és az LG-nek, Samsungnak is voltak még egészen modern QWERTY csúszka telefonjai, csal egyik sem volt széles körben elérhető, és ami még fontosabb: a megfelelő marketinget se rakták mögéjük.

Simán el lehetne adni még QWERTY-s készülékeket milliós nagyságrendben, csak a gyártóknak kényelmesebb és egyszerűbb a mostani helyzet. Minek hoznák vissza a lényegesen bonyolultabb kialakítású mobilokat, ha egyszer el lehet adni az egy kaptafára készült, olcsóbban gyártható darabokat is?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#133) Pavlo válasza HarleyCustom (#131) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Titokban ő is BlackBerry-t szeretne, de nem meri bevallani. :D

(#134) Ijk válasza joey04 (#128) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem az a lényeg hogy mekkora az igény rá, hanem hogy olyanok próbálják megmondani hogy az adott termeknek nincs semmi értelme akiknek tényleg nincs rá igényük. Kit érdekel?
Kisméretű, iphone se szerű telefonra sincs igény normális hardverrel, azért nem gyart senki. Ja de, van rá igény, és ott is majd megmagyarazza a phablet juzer miert hülyeség drága kisméretű telefont gyartani. Legyen minden telefon tok egyforma. Ja de akkor meg az a baj, de legalább lehet amiatt is vergodni valami topikban.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#135) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Sokan teljesen jól látják a dolgokat. Abszolut nincs semmi gond a klaviaturával. Hétvégén vidéken voltam. (Tanyavilág a határon, a "városban" pl nincs se kínai kajás, sem szemétrevaló kínai ruhabolt!)
De páran megjegyezték, hogy ilyen billentyűzetest miért nem lehet sehol kapni? Igen feltünő messziről a kék klasszik. Még a biciklisek is észrevették.Én pedig szivesen(direkt!) reklámozom. :D

Már hogyne lehetne, de a kereskedők nem tökölnek vele, nincs reklám, kurvakevés róluk az információ is pl.
Sokan tudják, hogy a piac nem a fogyasztók, hanem a gyártók és kifacsart elképzelésük által vannak megvezetve. A Kínaiak pedig az eddig beetetett piacon immár láthatóan kaszálni akarnak, ez már messze nem az olcsóságról szól!

Mellesleg van még egy kapható mobil a piacon, ami ráadásul sikeres is a vásárlóknál. Ez a Gemini PDA. Az ikonikus Psion eredeti tervezőjét is megszerezték a tervnek és kaptak rangos elismerést is. Innen is gratulálok nekik még egyszer!

Magyarországon ez sem kapható, de rendelhető. És már van topikja itt is! Természetesen itt is megjelentek a fanyalgók. De egyedül a Blackberry topik tudja véresen megmozgatni a kedélyeket, miután a hétterek felszívták magukat.

A felesleges és parttalan kritika helyett én örülök, hogy vannak.
És igen - én már rendeltem Key2 mobilt! :R :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#136) SlayerSub


SlayerSub
tag

Amúgy én az ár miatt nem stresszelek, a PRIV emet is a megjelenést követően 1.5 évre vettem. Hát nem 250k-ert. Persze én sose voltam akkora gadget mániákus h mindig a legújabb keljen. Aki ilyen az bajba is lehet mobilok terén hiszen a gyártók már 1 éven belül is képesek 1-1 új zászlóshajót kiadni. Szóval 1 év múlva biztos vagyok benne h spórolás nélkül a zsembembe csúszhat egy key2.

[ Szerkesztve ]

(#137) DJosef válasza Polarstar (#135) üzenetére


DJosef
őstag

Udv!

Budakeszin a Tescoban van egy mobilos nala szoktam neha latni BB-ket (Classic, Porsche Design P'9982 stb..)

Nem mondom, hogy nincs igeny a billentyus mobilokra de azt elkell fogadni, hogy jelenleg nem ez a huzo ag, csunyabb szoval trend.🤣

Az Androidos BB-k topikjainal ha megnezem a hozzaszolasok szamat meg az ezret sem eri el...

KeyOne-988
Motion-180
Dtek50-411
Dtek60-107
Priv-986

A szamokbol teljesen jol lathato, hogy BB vonalon nagyobb a mozgas a billentyus keszulekeknel mint a full tapinal (legalabbis magyarorszagon). Ha ossze hasonlitjuk ezeket a tipusokat az Apple, Samsung, Sony, Xiaomi, OnePlus stb modeljeivel az kb ad egy realis kepet a piaci reszesedesukbol, es a vasarlok igenyeirol.

Szemely szerint en nagyon sajnalnam ha eltunne az a kis maradek is amit ma BB-nek hivunk.

Regen volt Z10-em.
A leghasznalhatobb keszulekem volt pedig voltak hibai. (Uzemido, hibas akku % kijelzes, alkalmazasok
hianya)
De a masik oldalon ott volt a paratlan BB10 OS, a HUB, a swipe-os billentyu.

Nem beszelve arrol a par ujitasrol amit a BB talalt ki:
Uzenetekre azonnali valasz az alkalmazas bezarasa nelkul (igen ezt nem az Apple vagy a Google talalta ki barmennyire is igy adtak elo)

Privancy Shade

Picture Password

Z10-nel a kepernyo feloldas alulrol felfele simitva.

Keszulek vonalon pedig a Passport-al es a Priv-el alkottak maradandot es a mai napig egyedit.

En jelenleg egy iPhone 7-et hasznalok de nagyon nezegetem a Motion es KeyOne es KeyTwo videokat de meg a Priv-en es a Passport-on(hiaba halott felig a rendszer) is elgondolkozom neha.

Roviden csak annyit akartam, hogy mindket oldal kezelje helyen es tenyszeruen a jelenlegi BB keszulekeit. 🤗

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#138) HarleyCustom válasza Pavlo (#133) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#139) Mykyta válasza DJosef (#137) üzenetére


Mykyta
csendes tag

Nagyjából ugyanezt gondolom, ez a telefon a Passport után tényleg elgondolkodtatott, hogy visszamenjek a BB-hez.

(#140) jacis válasza Mykyta (#139) üzenetére


jacis
nagyúr

Engem is.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#141) joey04 válasza pengwin (#132) üzenetére


joey04
titán

ja az a pár bb fan akik évek óta jelen vannak...

134: Kit érdekel?

akit az ellenkezője. mellesleg ez továbbra is fórum, az ember elmondja a véleményét, ha reagálnak rá, akkor meg viszont válaszol.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#142) V B A válasza Polarstar (#127) üzenetére


V B A
aktív tag

Az "A szürke ötven árnyalata" volt. :-)

(#143) noss


noss
csendes tag

Q10-em volt, szerettem. csak sajnos a végére már használhatatlan volt a lassú kivéreztetés (mint appok hiánya és a lassú android-kezelés) miatt.
ezt is bírnám, de a 6/64-es OLED-es Oneplus 3T-vel még sokáig elleszek.

oled számomra fontosabb, mint a bill, hisz azt nézem folyamatosan.
pedig amúgy bill-mániás vagyok, számítón is 10ujjal gépelek vakon. persze időről-időre keresgélek vmi kiegészítő mini bill-t neten, mint ahogy néha rosszat álmodik az ember. nyilván eredménytelenül. :/
hacsak a waytools textblade nem játszik, de ahhoz is asztalszerű felület kell (majd, ha egyszer sorozatkész lesz).

kár, hogy a hozzászólás előtt nem lehet nyomni egy gombot, mint valami szavazásnál:
pl. "ki vagyok akadva az árától", esetleg
"nem értem/érdekel minek a fizikai billentyűzet a telefonra"
és elég lenne csak rákattintani, nem kéne sok felesleges hozzászólást azonos tartalommal gyártani.
:(

noss

(#144) noss válasza Polarstar (#135) üzenetére


noss
csendes tag

ú igen, a Gemini PDA!! :))
+ grat a Key2-dhöz!

noss

(#145) noss válasza joey04 (#141) üzenetére


noss
csendes tag

igazán szólhatnál már blekkböriéknek, hogy hagyják már abba a telefongyártást, hisz nem kell az senkinek!
a temérdek pénzt, amit veszítenek rajta, osszák el veled: ezen mindenki csak nyerhet.

noss

(#146) Polarstar válasza noss (#145) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ahhoz képest, hogy a Blackberry jelenleg - hivatalosan - nem gyárt mobilt..... a mobilos szoftver licenszelés negyed év alatt is 18% növekedett.
Hasít a Radar nevű eszköz eladása is flottáknak...
Az autós szoftver és autonom projekt is ezerrel pörög....

De a BBM is megduplázta magát egy év alatt. A gond, hogy ez nekünk nem látható. :(

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#147) noss válasza Polarstar (#146) üzenetére


noss
csendes tag

akkor tudnék a BB sikereinek örülni, ha éreznék belőle vmit...
pl. QNX kódja szabad forrásúvá válna.
Radart nem is ismerem, utánanézek.
BBM helyett nekem a Telegram jön be. egy telefongyártó üzenetküldő szolgáltatását használni nekem kicsit olyan, mint saját emailcím helyett az internetszolgáltatóm címével élnék, régi példával bela@axelero.hu :D

most ha felidézem a bb-s emlékeimet, a magárahagyottság és a sarokbaszorítottság dereng leginkább, amit a(z önmagában amúgy elég jó) 10-es OS hozott. tudom, hogy android alapon ez hamar szerteoszolna, de a megbomlott bizalom lassan épül újra.

noss

(#148) Polarstar válasza noss (#147) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Meglepő, de a Telegram nekem is bejön, használjuk a Blackberry közösségben. Vannak oda migrált csoportok is. Az oroszok - akiknél a BBM VPN nélül totál tiltott - szinte összes csoportja is oda került.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#149) joey04 válasza noss (#145) üzenetére


joey04
titán

igazából már abba is hagyták. egyébként ja, azt kéne amire fentebb hoztak is példát, értékesítsék a saját szoftveres megoldásaikat. az jó üzlet. De ez méltatlan és nevetséges, hogy egy kínai gyártó okádja ki a középszerű készülékeket, android rendszerrel (lol) BB név alatt, néhol prémium áron. Igen, ott vannak mögötte a BB szoftveres extrái, de ugye a bűzlő trágyadomb tetején hiába van eper tejszínhabbal... Szóval a termék "fikázása" NEM a BB fikázása, mert ez NEM BB. :R

Mondjuk picit elkanyarodtunk a témától, mert a fizikai qwerty volt a téma, az meg BB-től független, hogy minimális rá az igény.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#150) Xaels válasza joey04 (#149) üzenetére


Xaels
félisten

Első BB készülékem a KeyOne. Egyáltalán nem érzem középszerűnek, pláne nem trágyának... Maximálisan ki van hegyezve az ami miatt vettem és a K2 sok ponton még javít ezen. Drágának drága, de annyira nem vág földhöz ha havonta 13K-t kell fizetnem 10K helyett.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.