Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Xaels


Xaels
félisten

Nagyon pofás lett, a szögletesebb formák jól állnak a készüléknek. Egyedül a kamera nem tetszik. Ez a hátlap zseniális, gumi szerű tapintású. Egyáltalán nem csúszik és jól bírja a strapát. A billentyűzet sokkal többet tud mint egy natúr klaviatúra. A hardver kiegyensúlyozott, tuti kényelmesen ki fogja bírni a nap végéig körömrágás nélkül.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#52) marchellow válasza totgab02 (#50) üzenetére


marchellow
tag

és melyiknek van hardveres billentyűzete?

(#53) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tud valaki egy középkategóriás Android telefont ajánlani amelynek dedikált hardveres billentyűzete van? Gyárt valaki egyáltalán ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#54) Ijk válasza totgab02 (#50) üzenetére


Ijk
nagyúr

Érdekes, Galaxy S9 250k, Iphone X 300k, Huawei P20 Pro 260k, Pixel2 230k, Lg V35 250k, csak hogy párat mondjak.
Azt meg nem tudom 100k-s telefonok miben dupla kaliberűek? Akkumulátorban, kamerában, fizikai billentyűzetben, vagy miben?

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55) joey04 válasza Ijk (#28) üzenetére


joey04
titán

Erős középkategóriás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#56) jacis válasza Ijk (#54) üzenetére


jacis
nagyúr

LG V35 hol kapom meg 250-ért?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#57) Ijk válasza joey04 (#55) üzenetére


Ijk
nagyúr

Lehwt vitázni a kategóriakon, de jelenleg nincs masik értelmes billentyűzetes telefon a piacon. Erős akksi, dupla kamera. Pár hónap múlva meg lesz 150-er is szvsz.
Engem inkább egy q10 féleség érdekelne, de most marad az se. Persze passport után baromi rossz gépelni rajta.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58) pengwin válasza janeszgol (#27) üzenetére


pengwin
addikt

Erre az árazásra legfeljebb indokokat lehet keresni, de az ok egyszerű: a rajongók ennyiért is meg fogják venni.

Nézd csak meg, hogy egy Moto Z2/Z3 Play és a (nem hivatalos) billentyűzet mod is olcsóbbra jön ki, pedig abból a kombinációból szerintem még ennyit sem fognak eladni.

Én szívem szerint inkább erre adnék ki 200 ezret, mint a 256. egymás hülyeségét másoló kínai csodára. Csak hát én ennyiért nem veszek telefont.

(#39) HaZsolt
Igen, hál' Istennek nem minden gyártónak ment el az esze.
Nem értem minek kell divatmajomkodni a fém és üveg telefonokkal: adnak egy hatalmas pofont az ergonómiának és nagyon sérülékenyek.
Meg minek pazarolni az úgynevezett "minőségi anyagokat", amikor ígyis-úgyis egy tok fogja takarni őket, hogy ne nézzenek ki ótvarul fél évvel később?
Első csupa fém telefonomat használom, szerintem szörnyű megoldás.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#59) joey04 válasza Ijk (#57) üzenetére


joey04
titán

de jelenleg nincs masik értelmes billentyűzetes telefon a piacon

Mert kicsi rá az igény. Ha mérhető lenne, akkor nem ennyi bb-t adnának el, hanem sokkal többet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#60) pengwin válasza joey04 (#59) üzenetére


pengwin
addikt

Igény lenne rá, de nem ilyen árakon!

Én simán vettem volna KeyOne "Lite"-ot, ha kb. 70 ezerért adnak 3GB RAM-ot, 8 magos Snapdragon 400-at meg egy műanyag házat a K1 billentyűzetével. Azon is bőven lett volna hasznuk.

Szerintem a mobilpiac elég komolyan visszalépett ergonómia terén az utóbbi években, felhasznált anyagok és beviteli eszközök terén is, csak azért, mert így könnyebb a gyártóknak.
A marketing pedig mindent elad.

Üdv, pengwin

(#61) Polarstar válasza pengwin (#60) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Key2-ből lesz egy Lite verzió, csak hogy tudd.

Kivűl ugyan az lesz - belül kicsivel mérsékeltebb.

Az ár is kedvezőbb lesz.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#62) jacis válasza Polarstar (#61) üzenetére


jacis
nagyúr

Szerintem a Key2 is jó áron jön. Főleg ha tud is az ember várni egy kicsit rá.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#63) joysefke válasza pengwin (#60) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szerintem a mobilpiac elég komolyan visszalépett ergonómia terén az utóbbi években, felhasznált anyagok és beviteli eszközök terén is, csak azért, mert így könnyebb a gyártóknak.
A marketing pedig mindent elad.

Egyetértek

gyakran írok hozzászólásokat mobilról (5") de kb olyan mint sajtreszelővel hokizni. Ha nem lenne vagy csak minimális lenne a felára egy fizikai billentyűzetes telefonnak, vállalható kompromisszumok mellett, tuti olyat vennék. Ha a Xiaomi árulna egy rendes fizikai billentyűzetes telefon emberi áron, akkor nem lenne kérdés megvenném-e.

(#64) pengwin válasza Polarstar (#61) üzenetére


pengwin
addikt

Már tárgytalan a dolog, mert most kellett vennem egy két kártyás telefont, Xiaomi Mi A1 lett belőle, mert nem tudtam racionalizálni, hogy miért kéne ennél többet költenem telefonra.

Ha meg a külsején nem olcsósítanak akkor gyanítom a K2 "lite" is vagy 120-150 ezer forinton fog nyitni, amit én még mindig sokallok. Ráadásul az eddigi érthetetlen BB üzletpolitikát folytatva két SIM-es változat hivatalosan csak Indiában lesz, vagy ha jön is Európába, akkor sok hónapos késéssel.

(#63) joysefke
Ha lenne, akkor én is QWERTY-s telefont vennék, volt Motorola Droid 4-em, messze a legjobban használható okostelefonom volt (beleértve a mostani Mi A1-et is).
4,5"-5"-es telefon landscape csúszka billentyűzettel, 3-4GB RAM-mal, Snapdragon 625-tel kb. 80-90 ezerért, és van egy vevőjük.
A 20-25 ezres (avagy 30-40%-os) felárat még hajlandó lennék benyelni, de a 200-300%-osat már nem.
Én egy brandért nem vagyok hajlandó 100 ezret fizetni, de ezen a téren is jól ügyeskedtek a gyártók, látod, sokak szerint a 200 ezer feletti kezdőár teljesen rendben van egy telefonért.

Közben meg sikerült kihalasztani az összes olyan dolgot, ami a gyártóknak problémás volt (pl. hardveres gombok, billentyűzetek, csúszka kialakítás), azáltal lényegesen csökkentve az eszközök komplexitását, előállítási költségét és lehetséges hibaforrásainak számát. Ami egyértelműen jó a szervizeknek és a gyártóknak, de nekünk már nem feltétlen.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#65) szilos


szilos
csendes tag

Priv-n nézegettem a Key2 reklám videókat és ilyenkor jövök rá milyen szép is az Amoled kijelzője. Nekem IPS soha többet nem kell....

(#66) Polarstar válasza szilos (#65) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hát igen. Pont ezért is van Q10 a kezemben.
Amit a többiek mondták, valszeg igaz lehet, nem tudnak "gazdaságosan" eladni a TCLnek ilyen (röhelyesen indok!) kicsi amoled kijelzőt.
Tökre nem értem hogy miért nem keresték fel a Sharpot, aki igen szuper alacsony fogyasztású IGZO kijelzőt gyárt. Baba lenne nagyon pedig.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#67) szilos válasza Polarstar (#66) üzenetére


szilos
csendes tag

Majd meglátom hogy lesz. Egy biztos, ez a hardver 100 ezer körül mozog, nekem pedig plusz 100 ezret a billentyűzet és a "biztonság" (androidon ugye :DD ) nem ér. :B

(#68) Polarstar válasza pengwin (#64) üzenetére


Polarstar
nagyúr

figyi... aprón ott egy duál simes Keyone Black 120-ért. Csak le kell csapni rá.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#69) CB válasza totgab02 (#19) üzenetére


CB
senior tag

"Ennyiert mar csucstelefonokat kapunk oszt azoknak legalabb temazhato a billentyuzete"

Ha jól megfigyeled a teszteket, ennek sokkal jobb funkciói vannak, mint hogy milyen színű legyen a gomb.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#70) Polarstar válasza CB (#69) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ne is foglalkozz vele.... Értelmetlen elmagyarázni...

Nem fog átmenni...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#71) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Vegyes erzeseim vannak ezzel a keszulekkel kapcsolatban. Egyreszt a dizajn meg a reces (gondolom jol tapado es minosegi!) muanyag hatlap igazi munkaeszkoz erzetet kelt, amit nagyon szeretek. Masreszt viszont nem tudom elkepzelni, hogy egy ilyen fizikai billentyuzettel gyorsabban, vagy kenyelmesebben tudnek irni, mint a sima google billentyuzeten swipe-olva.

Ettol fuggetlenul tetszik nagyon a keszulek csak nem nekem lett kitalalva.

Meg megjegyeznem, hogy szerintem az arral csak nekunk van itt bajunk. Szerintem azok az emberek (managerek, stb.) akiknek szanjak ezt a telefont, ra se neznek milyen hardver van benne, ok annyit tudnak, hogy akarnak fizikai billentyuzetet es kesz. Esetleg meg emlekeznek a BB markanevre. Nekik az a lenyeg, hogy ne legyen lassu es birja ki a napi hasznalatot. Ezeknek a kriteriumoknak tokeletesen megfelel ez a telefon. Oke, nem a leggyorsabb hardver van benne, de szerintem az emberek 90%-a nem is erzi a kulonbseget csucs es kozepkategorias hardver kozt. Ennek fenyeben meg magasrol tesznek ra, hogy mi van benne, amig nekik eleg gyors. A legtobb vasarlo nem ugy gondolkodik, mint mi ezen a forumon. En nezem, milyen hardver van abban amit veszek, ezzel szemben anyam azt nezi, melyiknek milyen a hatlapja es mennyire szogletes. Ha a kiszemelt telefon kibir egy napot es nem erzi lassunak, az neki tokeletesen megfelel gyengebb hardverrel is, ugyse tudja mitol gyengebb.

(#72) Xaels válasza Felesbandi (#71) üzenetére


Xaels
félisten

Ezen is tudsz swipe-olni...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#73) totgab02 válasza marchellow (#52) üzenetére


totgab02
junior tag

Ertem en hogy jo a billentyűzet valakinek, mondjuk azt nem tudom mert jo, de tudom sokaknak vagya egy ilyen,de onmagaban ilyen fícsőőr meg nem rug annyit hogy jo vetel legyen ennyi pénzért 150 ert megertem, mert tudasa ugyan nem sok van ennyi pénzért de az a hardveres billentyuzet lehet akkora kulonlegesseg hogy megerjen ennyit na de igy az iphonehoz tudnam hasonlítani ami nem az ar-ertek aranyra hanem a brand epitesre es koreje halmozott marketinggre epitkezik es ezeket elvbol nem szeretem fuggetlen attol hogy az iphonok tobbsege meg a blackberry is jo telefon csak megegyszer hangsulyozom nem ennyiert. Amugy meg valaki sorolja itt az lg-ket samsungokat- higy mennyibe kerulnek hat aki ezekert ennyit ad az is ugyamihy megerdemli azokat szinten az iphonehoz tudom hasonlitani holott van itt oneplus 6 vagy 5 vagy 5t honor 10 vagy v10 vagy 9 vagy xiaomi mi 8 mi mix2 mix2s amik kusznak felfele az arral de szerencsére mindig lesznek olyanok akik ujonckent a brandet epitokkel szemben ar-ertek arannyal tudnak ervenyesulni mert a piaci verseny erre epul es ez nekunk jo

(#74) Ijk válasza Felesbandi (#71) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem nem kell elkepzelni, sokkal jobb a fizikai bill. mint a virtuális. Akiknek fontos a pontos gépelés fizikain az megveszi aki meg nem tudja kell-e ez neki az meg vesz féláron kínai divatmobilt.
Nem értem mit fanyalognak itt akiknek nem volt soha pkb telefonjuk es nincs is ra igényük. Ez egy jó telefon, piacnak megfelelő arazassal. Minden telefon drága.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#75) totgab02 válasza Ijk (#54) üzenetére


totgab02
junior tag

Oneplus 6 v 5t v 5 v honor 10 v v10 v 9 v xiaomi mi 8 v mix2 v mix2s de eleg durva azert egy kozepkategorias telefomt osszehasonlitani ezekkel meg a nagy brandekkel amik szinten nem realis arazasuak de van bennuk extra ami ketsegkivul dragabba teszi oket... Ebbe is van egy hatalmas sokak altal vagyott extra 150re ezert ra is lehetne biggyeszteni a cedulat :K

A Samsunghoz meg annyit hozzafuznek hogy annak mar rengeteget bukott az ara mar 200 alatt beszerezheto :C. Ez nekem azert a minosegrol is sokat elarul😂

[ Szerkesztve ]

(#76) Xaels válasza totgab02 (#75) üzenetére


Xaels
félisten

Az ebben lévő extra, gyk a pöpec szótár, neked is jól jönne...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#77) logitech1


logitech1
tag

Piszkosul drága.

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#78) Felesbandi válasza Xaels (#72) üzenetére


Felesbandi
senior tag

A fizikai billentyuzeten? :Y Azt hittem azon csak a felfele poccintos mozdulat van. Ha lehet ugyanugy huzogatva irni, mint a google billentyuzetevel, lehet elobb-utobb BB-re fogok valtani. :P

Mondjuk egyelore nem fenyeget a veszely, en csak 3-4 evente valtok keszuleket. Remelem 2-3 ev mulva is lesz meg BB. :DDD

(#79) Xaels válasza Felesbandi (#78) üzenetére


Xaels
félisten

[link]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#80) erer1000 válasza Felesbandi (#78) üzenetére


erer1000
őstag

bizony, lehet swipeolni a fizikain , gomb lenyomás nélkül, priven is lehetett már

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#81) Felesbandi válasza Xaels (#79) üzenetére


Felesbandi
senior tag

(erer1000-nek is szol)
Na zsír. :D Nem értem tesztekben miért nem emelték ezt jobban ki, egy videós se beszélt róla akit néztem pedig nem elhanyagolható.

Na majd ha legközelebb telefont veszek a BB is benne lesz a listában. :P
Remélem addig megmarad ez a fajta munkaeszköz dizájnja.
A recés műanyag hátlap már az LG V10 óta vonz.

(#82) Crafter32 válasza totgab02 (#73) üzenetére


Crafter32
őstag

Ezzel meg az a gind, hogy soha nem vennék teljesen kínai márkát.

Billentyűzet meg csak akkor érti meg az embet ha az első telefonja nem tapicskoló volt vagy kipróbált egyet és megtetszett neki, hogy érezni és látni sokkal jobb, mint csak látni.

(#83) totgab02 válasza Crafter32 (#82) üzenetére


totgab02
junior tag

En nem is mondtam hogy nem jobb elhiszem hogy kenyelmesebb a fizikai billentyuzet az arazason vagyok fennakadva meg higy azt mondjak ennyi penzert nincs nagyobb tudasu telo ( nem a billentyuzeten ertendo). :F

(#84) Ijk válasza totgab02 (#83) üzenetére


Ijk
nagyúr

És mivel tud többet egy másik 200k-s telelefon?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#85) axioma


axioma
veterán

Na most ez tetsz. Mas kerdes, hogy majd kb. felar kornyeken vennem meg, akkor ha nem lenne viszonylag uj telom, es raadasul kenyszerbol masodik uj telom is lesz (ceges ami csak iphone lehet, en meg nem akarom bevinni a szamom, szoval ket szam ket telefon lesz).

(#86) Polarstar válasza axioma (#85) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem tudom mi a gondod ezzel. Nekem kettő privát van és két szolgálati is. Na, ahhoz már táska kell, nem kézi cucc.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#87) szilos válasza Ijk (#84) üzenetére


szilos
csendes tag

Azért értek én mindent, de hülyék ne legyünk....Miben tud egy másik 200 ezres telefon többet? Kb.mindenben...Kamerában, rendszer sebességben, audióban, kijelzőben és aki használja az androidos BB appokat (én használom) az tudja, hogy talán a hub az ,ami más telóról hiányzik, bár azokra is telepíthető. A bb launcher egy erőforrás zabáló.....Ott lenne a frissítés dolog, de hát abban is le van maradva a BB. Miért mondom? Ott van például a Oneplus 3T,(kínai szar.....)ami hirtelen nem tudom hány éves, de minimum 3 lesz.Na arra is kijött már az Oreo, míg a tavalyi Keyone+Motion kombóra még odébb van...Minden nagy gyártó lefrissítette a készülékeit , a BB nem. És értem én, hogy az Oreo nem jobb annyival a Nougatnál, de ez elvi kérdés. Ha kiadok 200+ ezret egy cuccért akkor azt frissítsék. Többen jöttök ezzel az Apple dologgal. Ne említsük a BB-t egy lapon vele (lassan árban ott lesz), mert az Iphone 5S megkapta az IOS12-t és igencsak jól fut rajta. Az hány éves készülék? Legalább 5.
5 év alatt a KEY2 lebomlik, nem hogy frissítést kapjon. Mondom ezt úgy , hogy egy 240 ezres Priv tulajként írok,amit kihoztak 5.1-s androiddal (persze akkor már minden gyártó a 6-al jött ki) és nagy kegyesen updatelhettem 6-ra. Na köszi. Ennyi pénzért nem ezt kértem...

(#88) Polarstar válasza szilos (#87) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nagyon szépen megkérlek, semmi esetre se vedd meg a Key2-est. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#89) szilos válasza Polarstar (#88) üzenetére


szilos
csendes tag

Nem tervezem, többet engem nem vezetnek meg :C

(#90) Crafter32


Crafter32
őstag

Azért van némi igazság amit szilos írt. Az tényleg nem pálya ahogy eldobja a BB készülékeit, mintha nem is lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#91) Crafter32 válasza totgab02 (#83) üzenetére


Crafter32
őstag

Billentyűzeten van a hangsúly nagyon. Ha szükséged van rá, nincs más lehetőség. Nincs OS10 sem már, legalábbis nem adtak ki rá új telefont. Androidos Keyone vagy Key2 van. Privet is dobta a BB. Biztosan, kamerákban, gyorsaságban, lazán lenyomja jó néhány androidos telefon, de hiába ha nincs hozzá qwerty. Pár embernek ez olyan mintha nem lenne benne kamera az okostelefonban. Réteg termék így ezen az áron hirtelen, de akinek kell az szalad érte.

(#92) V B A válasza szilos (#87) üzenetére


V B A
aktív tag

Nekem K1-em van és elég vegyesek az érzéseim. Megvettem, mert nekem nagyon fontos a QWERTY, de nagyon szívtam a fogam az árán. És vásárlóként, felhasználóként tényleg van néhány kifogásom, ami közel sem fájna annyira, ha nem 180 eFt-ért vettem volna.

Azért eszembe jut néha, hogy ennyi pénzért:
- igazán lehetne jobb a kamera
- lehetne benne több RAM (néha be tud lassulni azért)
- lehetne acélból a váz, hogy olyan elpusztíthatatlan legyen mint a Passport

(#93) Millerchris válasza szilos (#87) üzenetére


Millerchris
tag

Oneplus 3 a kínai szartól igencsak messze van, a hiba a te gépezetedben van!

A holnap mèg messze van!

(#94) eventus válasza szilos (#87) üzenetére


eventus
veterán

nem minden a vas. itt a szoftver is más, nem mezei droid.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#95) Ijk válasza szilos (#87) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szvsz kamerában rendszer sebességben, audióban semmivel nem jobb egy másik 200k-s telefon. Kijelző meg nyilván nem lesz akkor amikor ott van alatta a klavi. IPS-el meg nincs gond, mert nem ég be, kevesebbet zabál ha nem tök fekete képernyőt nézegetsz, napfényben sokkal jobban látható hogy az előnyeit mondjam Amoleddel szemben.
Az hogy nem frissítik a rendszert hátrány, mint ahogy lehetne bármelyik készüléknek valamit felemlegetni. Szerintem ez végre egy kiforrott készüléke lesz a cégnek droid vonalon, aztán majd meglátjuk a gyakrolatban. Év vége felé 150k-ért jó vétel lesz ez akinek fontos a billentyűzet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#96) rednifegnar válasza Crafter32 (#91) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat nem nagyon letezik ma fizikai billentyus telefon, en is szeretem oket, volt motorollam de nagyon hamar elromlott, horror aron javitottak, de nem sokat birt aztan nemsokkal ra becsodoltek. a bb-vel mindig szemeztem, de sosem vitt ra a lelek, ma mar talan csak a samunak van fizikai billentyuje, de eleg oszver megoldas, meg nem vettem meg, nem tudom mennyire hasznalhato.
https://www.youtube.com/watch?v=mjwAqDS6EcU

A camera does not make art, the artist makes art.

(#97) pengwin válasza Polarstar (#68) üzenetére


pengwin
addikt

Bolti garanciás, szürke importos használt készülék 120 ezerért?
Köszönöm, inkább kihagyom. :N

(#87) szilos
Azért is meredek az Apple cuccokhoz hasonlítani a BB készülékeit, mert míg utóbbiakhoz csak leemelnek pár kész hardverelemet a beszállítók listáiról, addig az Apple elég komoly egyedi fejlesztésű hardvert rak a telefonjaiba.
Mindenki elfelejti, hogy mennyire erős az iPhone-ok egyedi hardvere.
Emellett a BB már egyedi OS-t se fejleszt, csak az Androidot hegesztgetik, mint az epölön kívül mindenki.

(#93) Millerchris
Szerintem csak igyekezett megtalálni a közös hangot a hívőkkel. ;)

(#94) eventus
Ugyanígy a Samsung, Xiaomi, Huawei androidja is messze van a mezei androidtól.
Gyakorlatilag minden gyártó belenyúlkál kernel-szinten a rendszerbe, csak a Pixeleken és az Android One készülékeken fut gyárilag a Google eredeti rendszere.

(#95) Ijk
Nekem komoly fenntartásaim vannak ezzel a kijelentéssel kapcsolatban azok után, hogy a BB mit hozott ki a Priv hardveréből.
Az a gép még a Key One-nál is erősebb volt, mégis kicsit dadogós a rendszere, ráadásul pofátlan módon elsumákolták a frissítést. Amit nem is tudsz házilag orvosolni, mert úgy le vannak zárva BB készülékek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#98) Felesbandi válasza pengwin (#97) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Most jobban raneztem a BB készülékekre mert ez felkeltette az érdeklődésem.

Többen mondták, hogy lassul a rendszer elég szépen. Amig ezt nem orvosolják tuti nem veszek tőlük okostelefont. Pláne ha frissítések sincsenek és custom rom se megy fel rá. :(

Remélem a OnePlus előbb-utóbb kiad ilyen recés műanyag hátlapú készüléket, mert az nagyon bejön. :D

(#99) Xaels válasza Felesbandi (#98) üzenetére


Xaels
félisten

4GB-os KeyOne Black Edition-öm van, nem akadozik meg hasonlók. A 3GB-os alap lehet kifut belőle, de ebből a K2-ből csak 6GB-os lesz. Custom ROM-ot ne is nagyon várj, akkor nem lehetne elmondani róla, hogy a "legbiztonságosabb". Frissítéssel meg úgy vagyok, hogy elég csak körbe nézni a nagy gyártók háza táján. Szinte mindenhol gubanc van vele. Inkább használok egy stabil régebbi verziót mint egy bugos frisset.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#100) Šolaire


Šolaire
veterán

Nekem nagyon tetszik. Régóta vágyok újra fizikai billentyűzetre. Lehet idővel benevezek egyre.

“Praise The Sun” \[T]/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.