Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81) ViZion válasza trufa12 (#79) üzenetére


ViZion
félisten

Nem az ár a baj, hanem az, h ezek már 3-5 éves kártyák, újonnan sem voltak se halkak, se hűvösek. Ha megbízható embertől veszed, akkor is lutri. Inkább újat, gyengébbet, mint 3+ éves (ex-csúcs és forrófejű) kártyát. Szerintem. De írtam, h nemrég én is körbenéztem, végül 950-et vettem, nem rossz kari. fHD-be, kompromisszummal elég (1070-ig...).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#82) Johnnyxy27 válasza #25068288 (#41) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

nvidia fogyaszt még mindig jobban, mérföldekkel:)

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#83) Johnnyxy27 válasza AxBattler (#80) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Én sem venném már, csak ha az ár számít, abban az esetben jó alternatíva teljesítmény tekintetében, ha már valaki vörös oldalon keresget :DDD .

Nálam is számít a fogyasztás, ezért van intel+nvidia kombóm:)! Bár nekem az itx a zaj és hőmérséklet miatt nem játszik.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#84) feregember


feregember
csendes tag

Árak 2 ismert magyar árkereső oldalról:
XFX RX 460 4GB Double Dissipation - 45k
MSI GTX 950 GAMING 2G - 50k
A GTX950 11%-al drágább.

GTX950 teljesítmény/ár a cikkből (RX460=100%):
3-4,5 éves játékok (Sniper Elite V2 - 2012, Crysis 3 - 2013, Grid 2 - 2013) - GTX950 +30% teljesítmény, telj./ár=+17%
1,5 éves játékok (Dying Light, The Witcher 3 - 2015 H1) - GTX950 +15% telj., telj./ár=+3%
0,5 éves játék (Doom 2016) - GTX950 azonos telj., telj./ár=-10%

50k alatt, ha 2+ évre tevezünk akkor RX460 4GB-at tippelném jobb vételnek a cikk alapján, mert
olcsóbb, 2x RAM, újabb játékokban egyre jobb telj/ár mutató, kevesebbet fogyaszt.

40k alatt a GTX750Ti helyett egyértelmű a RX460 2GB.

Köszönjük a tesztet!

(#85) mcs válasza feregember (#84) üzenetére


mcs
veterán

Csak gratulálni lehet annak, aki a jövő játékainak vesz legalább 2 évre belépő szintű kártyát. :)
Addigra ugyanúgy be fogja végezni a süllyesztőben, mint a 950.

(#86) Kansas válasza gbors (#75) üzenetére


Kansas
addikt

Nem csodálkozok a 90W-on, az ASUS STRIX van a legjobban meghúzva(1200->1256 MHz) azok között, amiket láttam, ha feszültséget is emeltek hozzá, símán kijöhet extra 15W, főleg hogy a kártyán van extra tápcsati is.
Szívesen megnéznék egy mérési eredményt stock órajelen...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#87) Kansas válasza mcs (#85) üzenetére


Kansas
addikt

Azért az megvan, hogy ez nem úgy belépő szint, mint mondjuk a HD 3450, vagy a R5-ök illetve R7 250/350, ugye?
Ez egy alsó középkategóriás kártya, csak épp a legújabb generációban per pill. ez a leggyengébb.

Ha már 4-5-6 éves kártyákról beszélünk, ez kb egy 7850/70(~=R9 270~= R7 370) szintje.

Szóval azért kontextusba helyezzük már, plíz!

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#88) mcs válasza Kansas (#87) üzenetére


mcs
veterán

Gondolkoztam, hogy a ,,gamer"-t odaírjam-e, de csak kellett volna. :D
Nyilván nem egy irodai szintű kártya, de 2 év múlva a DX12 címek valószínűleg nagyon meg fogják ülni a gyomrát. Ahogy a 950, ez is célzottan bizonyos játékokhoz megfelelő, de úgy megvenni hosszabb távra, hogy újabbnál újabbakkal is nyúzva lesz, nem érdemes. Szerintem a 470 lesz olyan, ami addig ki fogja húzni. :)

(#89) feregember válasza mcs (#85) üzenetére


feregember
csendes tag

"Csak gratulálni lehet annak, aki a jövő játékainak vesz legalább 2 évre belépő szintű kártyát."
Miért, szerinted akinek 45-50k kerete van VGA-ra, nem szeretné a köv 2 év játékait használni? A hozzászólásom arról szólt, hogy melyikkel várható jobb teljesítmény a befektetett pénzért.

Hogy ez az elvárás értelmes, ahhoz nézzük egy 2 éve ~45k-ba kerülő kártyát, pl GTX750Ti. A Doom-ban (4 hónapos) 1080p + high preset + FXAA mellett 36 fps.

(#90) ceia válasza Fred23 (#74) üzenetére


ceia
őstag

Én sem akarom FHD-ban tolni minimumom, akkor inkább kisebb felbontás, magasabb beállítások, kis villanyszámla ;] Még nem döntöttem el, milyen monitort vegyek, de az jó, ha még mennek a játékok 1280x1024-ben is. Jelenleg is ilyen monitorom van, Eizo és imádom. Nekem igazából a 4:3 arány tetszik a legjobban, de sajnos kihalt az 1600x1200 felbontás. De ha már széles, még a 16:10 (1680x1050) is jobb lenne, mint a csík 16:9

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#91) Melorin válasza Kansas (#87) üzenetére


Melorin
addikt

Azért egy 7870-el ne vegyük már egy kalap alá pls.

(#92) ViZion válasza feregember (#84) üzenetére


ViZion
félisten

Itt az MSI-t tesztelték, de gigabyte jobb áron van, ugyan ezt hozza...
Akinek nem kell tuning és nem zavarja, h kicsit hangosabb, az 42-44k-ért 1 ventiset is vehet már.
OC-ról nem esett szó, 950-ből ki lehet fogni jó tuningosat is -akinek ez szempont, AMD-ket nem nagyon lehet húzni. Mondom ezt úgy, h kb. 2003 óta most van megint nV karim.

A 460 majd jövőre lesz/lehet jó vétel, ha olcsóbb lesz és lesz több játék, ami kihasználja a mantle-t. De ha lesz 1050 3 GB 50k-ért, akkor megint kérdéses, h érdemes lesz-e venni. Szerintem a 460-at nagyon lebutították. A sok ram meg előny lehetne, de a 280X is elvolt fHD-n 3 GB-vel, most a 950 is elvan 2 GB-vel, nem látok problémát. Kompromisszumot kell kötni, ha az ember 130k alatti VGA-t vesz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#93) Gyuri27 válasza ViZion (#81) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mióta pofázom ezt. Az úri, műértő közönség meg leugat.
Túl azon, hogy modern ficsöröket a régi cucc nem támogat. Teljesítményben hoz 10-15%-t. Így hasra ütve.
Cserébe 75W vs fektetett nyócas. Persze pár wattért nem b@sszuk ki a csacsit a sárból. No de 3-4x annyi fogyasztás már nem pár nem kevés. Aztán ugye ott a táp kérdése. Ezeket a régi okosságokat nem raknám 400-450 wattos tápra. Azaz azt is cserélni kell. Használattól függetlenül, a fogyasztói kort éljük. Azaz 3-5 éves cucc meg bármikor elromolhat (főleg a vga).

Kérdeztem, de kérdezem megint. Várható moba, mmo teszt?
Mert ennek a vga-nak az elsődleges közönsége a free gamékat toló lidércek.

Amd - Radeon - Ryzen

(#94) d@vee


d@vee
őstag

Nagyon alapos teszt, köszönjük :R
A DOOM Vulkan API-ja tényleg fekszik a Radeonoknak. Mikor bekerült a demo-ba, leszedtem kipróbálni. Egy öreg HD 8750M van a laptopomban, 1 giga memóriával és első generációs GCN-el. Az alap API-val játszhatatlan volt, de a Vulkan rádobott plusz 5-6 fps-t, emi éppen elég volt, hogy normális sebességgel végigtoljam a demo-t.
Érdekes, milyen jól tartja magát a 660. Havernak 650Ti van és még minden játék elmegy neki medium-high beállításokkal 1080p-ben. Pedig az sem mai csirke és még gyengébb a 660-nál is.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#95) janeszgol


janeszgol
félisten

Gondolom akkor a GTX 750/750Ti kártyáknak elég a 350 wattos tápegység? (Athlon2 X2 240, 4 giga DDR2, két vinyó.)
Most egy Radeon R7 240 GDDR5 van és azt szeretem benne, hogy keveset eszik, mégis használható (1280x1024). Amióta nagyon keveset játszom, azóta inkább a fogyasztási paraméter érdekel a legjobban engem.

(#96) AxBattler válasza ceia (#90) üzenetére


AxBattler
félisten

Bizony, jók azok a régi monitorok; használtan még ki lehet fogni, ill. garanciálisan is lehet még venni 4:3-asokat: EIZO S2100, HP LP2065, Fuji P20-2 szokott előfordulni. Nekem az utóbbi SPVA kijelzője a legszimpatikusabb, kár hogy a fehér kasztnija hajlamos idővel erősen besárgulni.

Apropó, nem tudja valaki, hogyan lehet festeni ezeket? :F

(#95) janeszgol
Bőven elég.
R7 240 után űrtechnikának fogod érezni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#97) deja vu válasza AxBattler (#96) üzenetére


deja vu
addikt

Nekem a ~10 éves Samu 970P nem sárgult meg.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#98) Dilikutya válasza Franklin (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

Teljesen jól bírták a 1080p-t high beállításokkal. 50 ezres videókártyával ki akar 1600*900-ban játszani?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#99) Mans20 válasza janeszgol (#95) üzenetére


Mans20
addikt

Azzal a procival felejtsd el a 750-et,valami i3 szintű való mellé minimum

(#100) Franklin válasza Dilikutya (#98) üzenetére


Franklin
addikt

Mondjuk akinek olyan monitora van?

Egyébként kicsit erős állítás a "teljesen jól bírták", mert sok játék alatt esett be 30 alá a min. fps.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.