Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tiszavirág


tiszavirág
tag

Kíváncsi lennék a Prohardver hasábjain egy ZBox nano XS AD13 Plus és egy Intel NUC közös tesztre.
Nagyon merész elképzelés ? :D

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#2) Ati1979


Ati1979
veterán

Ez tetszik! " Kis terhelés mellett akár le is állhat a légkavaró"

Nem rossz ez a kis gép. Passzív hűtéssel még jobb lenne.
(meg esetleg display portot is rakhattak volna rá :) )

[ Szerkesztve ]

(#3) Mercutio_ válasza tiszavirág (#1) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mivel a NUC-okban teljes értékű - bár alulfeszelt és alacsonyabb frekin járatott - Ivy van nem lenne korrekt összevetni velük.
A NUC-ok ellenfelei az ULV-s mobil Trinity-k lennének, ha végre lehetne őket kapni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4) Crytek


Crytek
veterán

Ha 30-40 körül lenne venném is de ilyen áron nem érdekel!

Next PC Upgrade: 2022

(#5) Akula válasza Ati1979 (#2) üzenetére


Akula
őstag

passzív hűtés -> nagyobb méret.
csoda hogy befért ebbe a kalitkába.

amúgy csak a dizájn nem tetszik, a tudása megfelelő lenne netezni.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6) Imifej


Imifej
senior tag

Még várok a cserével.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#7) vinibali


vinibali
őstag

az OpenCL 1.1 biztos?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#8) Ati1979 válasza Akula (#5) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez igaz. Ennél kisebb mini gép nincs tudtommal.

(#9) TOM-202


TOM-202
senior tag

Tetszetős gép nem mondom. Letöltésre, nappaliba mediapc-nek ideális minden szempontból. El is gondolkodtam egy ilyen beszerzésén. Viszont egyvalamit nem értek. Ennek nem Sapphire néven kellene inkább kijönnie? Merthogy a Sapphire az AMD, a Zotac meg az nVidia partnere ha jól emlékszem. Vagy ma már nincs ilyen jellegű szegmentálódás a két brand között?

(#10) Zodicus válasza Crytek (#4) üzenetére


Zodicus
senior tag

+1 :(

(#11) Abu85 válasza vinibali (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Biztos. :) Az 1.2-ből is támogat kiterjesztéseket, de az eszközpartícionálást nem.

(#9) TOM-202: Az NVIDIA-tól a Zotac milyen apró PC-t csináljon? Ők már leállították az Ion projektet. Nyilván a VGA-k esetében a Sapphire és a Zotac között az anyavállalat felosztja a cégeket, hogy hozzájussanak az extra támogatáshoz, de máshol erre nincs lehetőség. A Zotac bevételeinek igen jelentős részéért felel a Zbox, ha nincs bele az NV-től hardver, akkor az AMD-től kell venni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) martonx


martonx
veterán

Kár, hogy ilyen drága, és ahhoz képest ennyire gyenguc a proci. Pedig imádom a kis gépeket. Végülis nem is az árával van a gondom, hanem az érte kapott kb. nulla teljesítménnyel.

Én kérek elnézést!

(#13) TOM-202 válasza Abu85 (#11) üzenetére


TOM-202
senior tag

Így érthető. Nem tudtam hogy az Ion projektnek végleg vége az nV részéről.

Végülis ez egy pozitív hír nekem is mint AMD párti felhasználónak is és szerintem mindenkinek aki egy ilyen rendszerben gondolkodik. Remélem a többi gyártó is követi őket a sorban és sorra adják ki majd az AMD alapú megoldásaikat. :)

(#14) BatchMan


BatchMan
senior tag

Ez egy reugeot. Amolyan balatoni faházba való L'ecsó melegítésére. Dizájnos :C

(#15) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Elfogadnám itthonra. :C

(#16) noisia


noisia
aktív tag

400 dodóért? Szerintem nem is olyan rossz ajánlat, tekintve, hogy már memória, távirányító és ssd is benne van az árban. Jó magyar bukszához viszonyítva még mindíg borsos, de kezd abba az irányba tendálni az ilyen minibox-ok ára, ami már a felső tűréshez közelít :) .

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#17) martonx válasza noisia (#16) üzenetére


martonx
veterán

400 dodó, az itthon 400 euró + 27% áfa. 150K. Ilyen tudásért?

Én kérek elnézést!

(#18) Mindreader


Mindreader
tag

Jó lenne ez, ha megkapná ugyanazon csatlakozókat + beépített WiFi-t mint az AD10.

(#19) vinibali válasza TOM-202 (#13) üzenetére


vinibali
őstag

az ion projektet (nagy) részben az intel végezte ki :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#20) siti válasza martonx (#17) üzenetére


siti
senior tag

nézd a jobbik oldalát, nem olcsó gagyi atom van benne és használható lett. hopp, többe is kerül. ez van.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#21) Stauffenberg válasza martonx (#17) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Karácsony előtt pont ennyiért volt Mac Mini a kifutó előző generációból. De a legfrissebb is 200k-ról indul és azért a +50 ropiért összehasonlíthatatlanul többet kapsz (i5-ös Ivy proci, HD4000, SSD, HDD, oprendszer, stb). Korlátozottan még akár munkára is megfelelhet (pl: Photoshop CS6 simán elketyeg rajta).

Ehhez viszonyítva ez a Zbox eléggé nudli.

Osztom azok véleményét akik szerint jóval olcsóbban kéne ezt adni. Én is szívesen beszereznék otthonra valamilyen PC alapú media box szerű cuccot, de talán több értelme van építeni egyet, mint készen vásárolni.

(#22) Hina


Hina
aktív tag

Jó cucc. Távirányítóval media centernek kimondottan jó. Be kell újítanom.

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#23) lenox válasza noisia (#16) üzenetére


lenox
veterán

Ujtojason 5 perce neztem, Foxconn nt-A3500 E-350-nel, 2 GB memmel, 64 GB ssd-vel $214. Mondjuk taviranyito nelkul, de pl. xbmc kb. barmirol taviranyithato.

(#24) siti válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


siti
senior tag

nekem is pont a macmini jutott eszembe

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#25) Ati1979 válasza Hina (#22) üzenetére


Ati1979
veterán

Ha jól látom, pont olyan távirányítóval adják mint az Asrock kis gépeket, meg némelyik Asrock alaplapot. Csak itt fekete, nem szürke.

Amúgy ennyiért szerintem is irrelálisan drága. De nemcsak ez, hanem szinte az összes ilyen mini eszköz.
Vesz az ember egy netbookot olcsóbban ezzel a teljesítménnyel, és még kijelzőt is kap hozzá.

(#26) blaca83


blaca83
őstag

Jópofa kis szerkezet és ha nem lenne egy tuti Netgear média boxom akkor elgondolkodnék most egy Zotac-ban... :B :DDD

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#27) noisia válasza lenox (#23) üzenetére


noisia
aktív tag

Bakker, ez nem is olyan rossz. Mondjuk én a memória és ssd nélküli verziót választanám (129$), mert külső vinyóm van, az oprendszert meg felteszem az usb3-as pendrive-omra, összesen egy memóriamodul kell, de ahogy elnézem az is 25 dodó, így megáll 160ban. Nehogy köv fizu után berendeljem! Many Thanks! :) :R
Így nézve viszont tényleg nincs semmi jogosultsága a cikkben szereplő készségnek.

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.