Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) dchard válasza stevve (#19) üzenetére


dchard
veterán

Reno7: rosszul látod. Úgy képzelj el egy DTS-HD vagy TrueHD sávot, mint egy barackot. Belül van egy teljes értékű DTS mag, amit minden DTS képes dekóder kit tud csomagolni. Ha az erősítőd toslinken megy, akkor a lejátszó program ezt a DTS magot fogja kitolni neki.

A barackban a magon kívüli rész pedig a nagyfelbontású hang.

steeve:

"A DVD-Audio végülis DVD, nem?"

Közel sem. Nagyon speciális eljárásokat használnak rajta, ami távolról sem volt még csak opció sem egy szabvány DVD-nél.

"Ma már... de van pl.: HDMI 1.0-s lejátszó is. Persze ettől igazad lehet"

Az összes HDMI verzió tudja az LPCM-et 192kHz@24biten 8 csatornáig :)

"For fewer than eight channels, Dolby TrueHD allows sampling frequencies as high as 192 kHz."

Mi a csöcs. Pedig kiszámoltam, és bőven bele kéne férnie... Ez hivatalos Dolby speckó? Dobnál egy linket?

"A gyakorlatban azok adják az összes tartalmat egy lemezen, amik rajta is vannak, ezért számoltam ezzel."

Igen így van, de kevered a méretet a maximálisan lejátszható bitrátával. A kettő nem ugyanaz. Gondolj bele: egy BD lemezen lehet akár 5-8-10 hangsáv is a lemezen, de ebből te csak egyet hallgatsz egyszerre, nem mind a 10 nyelvet :) Tehát a maximális bitrátába nem is számoljuk bele ezeket.

"a 640Kbps AC3 (DD) nem a szabvány résza, annak ellenére, hogy a lejátszók többsége támogatja."

Nem láttam erre vonatkozó korlátozást a DVD-V szabványban, ráadásul a Dolby megköveteli, hogy a logójával fémjelzett lejátszók ne csak résben, hanem egészében feleljenek meg a speckóban leírt követelményeknek.

"Nem, a HD 4000 széria nem ismeri a PAP-ot, ez egyre bizonyosabb, még ha hivatalosan nem is ismeri el az ATI, így a bitstream se jöhet szóba."

Hehe, nem volt értelmetlen az ATI-val folytatott 4 hetes levelezésem :) Újfent azt kell mondjam, hogy ez nem igaz. A PAP-ot valóban nem tudja, többek között ezért van a 6,144Mbit/s-os korlátozás. Arra is rákérdeztem, hogy ennek van-e valamilyen különleges oka, de erre majd a jövő héten jön csak válasz. Mióta HTPC építő kereskedőnek adom ki magam, pontosabban és gyorsabban válaszolnak :D
A probléma továbbra is az, hogy nincs szoftver ami tudja ezt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.