Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Azért nem megyek a "hülyeboltba", mert hülye azért nem vagyok. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Csodálom, hogy nem kaptál infarktust. :DDD Azért ez már tényleg brutális. Mondjuk... Szombaton faterral mi is bementünk a pirosakhoz, mivel kellett neki egy új router. Volt egy kiszemeltünk, amit a MM oldalán láttunk. Kerestük-kerestük, de semmi. Megkérdeztük az eladót. Tíz perc után benyögi, hogy ilyen náluk utoljára 2012-ben volt. De még van belőle három az országban, csak pár óra az út, és dupla annyiba kerül. Aha, köszi.

Nyugodj békében Integra!

(#3) bambano válasza Szatyor95 (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az "egyik" portálon kiképeztek az ilyen helyzetek kezelésére :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Freiherr


Freiherr
őstag

Öhöm..értem én,hogy a fejed miatt palira akartak venni,de hogy jön ide a "vidéki" jelző az árazásba? :U
Szóval ott Büdöspesten ingyen adják,vagy hogy van ez,te gyerök,ha mán így vidékiesen nyomjuk a vakert,mint itt mindenki a táblán túlonnan. :(((

XXX

(#5) Szatyor95 válasza bambano (#3) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Szerencsés. :))

Nyugodj békében Integra!

(#6) bambano válasza Freiherr (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem tudom, hogy palira akartak-e venni, szerintem annak az esélye, hogy előre tudták, ma egy bolond be fog menni egy évek óta polcon porosodó cuccért, meg lehet szívatni, az nulla. merthogy nyomtatott ár volt rajta. ráadásul kicsit viseletes, ergo ezt nem most az én kedvemért tették rá.

a vidéki árazásról már volt egy posztom, ott is azt akarták megmagyarázni, hogy azért olyan drága, mert azt nekik el kell hozni Pestről.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Freiherr válasza bambano (#6) üzenetére


Freiherr
őstag

Ja,hogy te is "vidéki" vagy. :D Akkor mea culpa,én értettem félre,azt hittem,egy öntudatos fövárosi tag osztotta megint az észt.
Am webshop nem játszik nálad?Én már évek óta csak így vásárolok,műszaki vagy számtech cuccot.
Nekem DVI kábelt akartak eladni 6k-ért MM-ben,amit nem messze tőle 1k-ért megvettem számtech boltban.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#8) bambano válasza Freiherr (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a webshopot azért nem szeretem, mert nekem mindig minden azonnal kell. Jöttem melóból, a hülyebót előtt vitt az utam, bementem szétnézni. kár volt. meg vannak olyan esetek, amikor nem árt látni, mit kapok, mert cifra igényeim is vannak néha :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) nakos1212 válasza bambano (#6) üzenetére


nakos1212
senior tag

én meg láttam MM-ben 1M-es lan kábelt a kis turkálós kosár alján. 5000FT volt.

(#10) kovacslt_t


kovacslt_t
csendes tag

Sajnos a műszaki eladók többsége (nagy tisztelet a kivételnek) nem tudja mit árul, fogalma sincs róla, hogy mi az, ami a polcon van.
Jártam én is hülyebótban, meg juronicsban és sok hasonlóban. Nem emlékszem, hogy valaha is kaptam volna értékelhető választ, ha kérdésem volt. Ezért aztán a hülyebótot és társait csak arra szoktam használni, hogy körülnézek, kibontom, megtapogatom, megforgatom, jól megnézem a portékát. Aztán ha még mindig tetszik, jól megjegyzem a típusát, és megnézem az árgépen, hogy hol érdemes megvenni :)

(#11) SidCorky


SidCorky
senior tag

Pár hete fejhallgatót akartam venni mert a régit elhagytam. 4000 forintos Maxell Retro DJ volt, minőségben az alá nem akartam menni. 12 ezret szántam a cuccra, vigyorogva tipegek be a Markt-ba és kipróbáltam az összes fejhallgatót, hangzásban a legjobb (az én fülem/zenei ízlésem szerint) egy Sony MDR-ZX310 volt. Miután levettem a fejemről nézem az árat, 10.990 Ft, nagyon jó, annyit simán megér, sok drágább se szólt úgy mint ez. Kiválasztom a színt, viszem a dobozt a pénztárhoz,fizetek, megyek haza. Kíváncsiságból otthon rákerestem Árgépen: Sony Centerben ugyanez a cumó 8.990 :O Elmennek a francba

Tanulság: a MM tényleg csak tapicskolni jó, vásárolni nem :D

Utólag nem bánom hogy megvettem ennyiért, nekem ennyit is megért, azóta is minden nap használom teljes megelégedéssel.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#12) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Ugyanez kellett nekem is, ebay-ről rendeltem két darabot, egyik sem működött :(
Viszont aznap írtam neki, egy héten belül visszafizette a vételárat és vissza sem kellett küldenem!

A MM arra való, hogy akinek szombat délután vagy vasárnap délelőtt jut eszébe, hogy hirtelen most és azonnal új tv/router/laptop kell, az be tudjon menni és meg tudja venni, ezt a pluszt kőkeményen meg is fizettetik az emberrel.... hittem én, de át kellett gondolnom:

Az emberek nagyon nagy többsége olyan értelmi színvonalon van, hogy a reklámban látja, hogy akció, hülye azért nem vagyok, és már megy is be és veszi meg anélkül, hogy máshol is megnézné az árat! Ott ki van rakva 10 féle tévé bekötve, másik 20 féle kipróbálható, aztán megveszi amelyiknek legjobb a gyári beállítása... szerinte. Amennyiért ki van írva.

Így lehet eladni a 99.990-ért akciósan vásárolható tévét 130 ezerért, és az még egy nem is komoly átvágás. A kábelek-kiegészítők viszont valami egészen extrém áron mennek, simán lehet usb nyomtatókábelt találni 3990-ért (590 helyett) és a 32 ezres D-A konverter is így fordulhat elő.

De amíg az emberek ilyenek ezek a cégek nem csak megélnek, hanem virulnak és orbitális profitot raknak zsebre! Persze ezt ki is viszik az országból, a magyar kisbolt meg éhen döglik, mert még egy alkalmazottat is csak sírva tud felvenni minimálbérért. (Igaz nincs is kirakva 10 monitor kipróbálásra, jó esetben 1, amin számláznak!)

(#13) lezso6 válasza SidCorky (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mit gondoltál ingyen tartja fenn a MM azt a bazisok üzletet, alkalmazottostul, mindenestül? :P

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Azért azt tegyük hozzá, hogy még a 7k-s ár is nevetséges érte. Filléres kategória, a videokártyákhoz csomagolják, tömeggyártásban kb. 5 forint lehet.

[ Szerkesztve ]

(#15) vimes


vimes
senior tag

Nem meglepetes, az MM mindig is draga bolt volt. A legerdekesebb, h mekkora a kulonbseg a webshopos es az uzleti ar kozott. Fejhallgatot akartam venni. Az MM oldalan neztem ki egy tipust, bementem az uzletbe, jó 30%-kal többe kerültek a boltban a fejesek, mint a sajat weboldalukon. A vege az lett, h mashol vettem meg olcsobban. Nem mondom, van egy-ket dolog, amit megeri az MM-től venni, de csakis interneten keresztul. Aki az uzletukben akar vmit venni, az meg is erdemli.

(#2) Szatyor95: Az MM oldalanak van egy olyan funkcioja, h választhatsz áruházat, es aztan minden termeknel mutatja, hogy az adott aruhazban van-e a termekbol, es ha nem, akkor mikor tudják oda vinni. Miért nem a webshopjukban vettétek meg? Ingyen ki is szállítják.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#16) bsh válasza Jhonny06 (#14) üzenetére


bsh
őstag

hdmi-vga daptert? :U

(#17) Vladi


Vladi
nagyúr

Érdekel, írd le.

Az a bosszantó, hogy kb 1,5 köbméter kábelem, meg elosztóm, meg átalakítóm, meg kütyüm van, de amikor kell, akkor pont nincs. Mert mondjuk 200 km-el odébb kéne. Meg mondjuk vasárnap 1700 órakor.

Na ezért kerülenek ott a cuccok annyiba, amennyibe.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18) Vladi válasza bsh (#16) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem dvi-vga-ra gondolt. Mert az nekem is van pár, ilyen vga kártyákhoz adták, meg hasonlóak. Nem tétel.

Egyébként tényleg nagony gáz. Ha valaki nagyobb dologra akar beruházni, rég nem járja, hogy bemegy a boltba... felmegy google-ra és keresgél. Olvas, számol, tervez. Nekem volt, hogy 3 hónapig raktam összefelé a gépem. :Y

tv-t viszonylag hamar, tehát 2 hét alatt kiválasztottam és megvettem. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) djculture


djculture
félisten

Ha kell és rögtön akkor megveszik annyiért is. Amúgy meg médiában ilyen kis kütyük milliókért mennek, Múltkor akcióban egerek voltak, 9-15 ezerért de ilyen alap valamik 2 gomb 1 megnyomható görgő laser 1500dpi semmi extra, máshol ugyanez 3000 körül van.
Ez ahogy haverral mondjuk azoknak való hely akik kinjukba már nem tudják hova elverni a lét, kifizetnek háromszor annyit és fel se veszik hogy átverték őket a palánkon. Mondjuk hozzá kell tennem haver fél évet dolgozott is ott. Ahogy mesélte traktoros volt a számitástechnikai osztályopn az eladó meg ilyenek. Én is elmentem amúgy felvételezni egyszer még régen mikor bejött ez cég hozzánk, az a lényeg a homokot is elkell adni nagy dumákkal az araboknak hozzáértés nem számit csak a duma..

[ Szerkesztve ]

(#20) Lomha 8V válasza Freiherr (#7) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Szerintem "öntudatos fővárosira", rögtön ugyanazt a nevet mondanánk itt a PH-n.

(#21) Vakegérke válasza djculture (#19) üzenetére


Vakegérke
veterán

A "hülyebót" arab érdekeltség? Ezt nem is tudtam.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) bambano válasza Vakegérke (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

rosszul központoztad a hasonlatát :)
az araboknak szó nem a hozzáértés nem számít félmondathoz tartozik, hanem van egy szólás, hogy jó eladó képes homokot eladni az araboknak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) Vakegérke válasza bambano (#22) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahamm. Meg az eszkimóknak hűtőgépet. Így már értem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) kmisi99


kmisi99
addikt

Szerintem az ottani termékek 2% a ami nem lehúzós árú és meg lehet venni. Egyszer arra jártam. Az asztali pckbe kapásból ott volt az nvidia gt630 4GB vramos verzió amitől persze minden júzer elámul. Ráadásul gondolom minden más a leggagyibb alkatrész és így is kb 10 000 el többe volt mintha egy nevesebb webáruházban raknám össze.

(#25) Szatyor95 válasza vimes (#15) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Isten őrizz, webshoptól menekülök. Ráadásul még aznap kellett, így nem lett volna idő megvárni a holnapot sem. Amúgy direkt megnéztem, hogy adott helyen van-e belőle. Volt. Vagyis csak lett volna, 2 évvel ezelőtt. :C

Nyugodj békében Integra!

(#26) Vakegérke válasza Szatyor95 (#25) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én kikötöttem egy cégnél, és bár van webshopjuk, direktben (telefonon) rendelek tőlük, ha valamire szükségem van. Benne vagyok a rendszerükben, holott nem regisztráltam, hiszen hűséges vásárlójuk vagyok. Lehet, hogy máshol egy kicsit olcsóbb ez, meg az, de amit tőlük rendelek, veszek, az hiba nélkül működik, az tuti.
Az eladókat idáig nem tudtam megfektetni furmányos kérdésekkel, szóval értik a dolgukat. Kedvesek, készségesek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) Szatyor95 válasza Vakegérke (#26) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Lehet egyszer majd megbékülök a dologgal. :) De én inkább az a fajta vagyok, aki szeret bemenni személyesen a kiszemelt áruért. Így tudom, hogy mit is vettem egész pontosan, nem kaphatok meglepetéscsomagokat, és azonnal ott van, használatra készen. Meg így jókat trollkodhatok az eladókkal is. :DDD Volt már, hogy bementem egy helyi számtech boltba, ahol többnyire egy szőke cicababa van a pultban. Rákérdeztem, hogy xy laptopban milyen a GPU. Addig oké volt, hogy GT8600M, de milyen architektúrájú? Az a nézés, miután feltettem a kérdést... Mindent megért.

Nyugodj békében Integra!

(#28) bambano válasza Szatyor95 (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én is pártolnám, hogy megnézzem a cuccot vásárlás előtt, csak itt, vidéken, ez gyakran nem megy. vagy nagyon drágán tudnám megoldani. így kénytelen vagyok lenyelni a békát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) Szatyor95 válasza bambano (#28) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Valamelyest más kategória, de ismerős. Elég sok olyan dologgal találkoztam már, amire szükségem lett volna, de itthon nem volt kapható, vagy horror ára volt. Így jött az eBay.

Nyugodj békében Integra!

(#30) Vakegérke válasza Szatyor95 (#27) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kiszemeltem, megrendelem, személyesen átveszem. Ha nem stimmelne, (ilyen nincs,) hátat fordítanék a cégnek. Minden gyári csomagolású, és a NET-en fellelhető leghosszabb garanciával kapom. Probléma nuku.

bambano: Ha van Pick Pack Pont elérhető közelségben, némi felár ellenében hozzájutsz bármihez, ha megbízható eladót választasz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31) bambano válasza Vakegérke (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem a kiszállítással van a gond, hanem azzal, hogy oda kellene menni, megnézni, eldönteni, hogy jó, és csak utána megvenni.
pikkpakk pontra akkor jön a cucc, ha már megrendelted. posta közelebb van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) Vakegérke válasza bambano (#31) üzenetére


Vakegérke
veterán

"... hozzájutsz bármihez, ha megbízható eladót választasz."

Ott a "ha". :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33) bambano válasza Vakegérke (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

na mégegyszer: akkor is hozzájutok bármihez, ha nincs a közelben pikkpakk pont.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) Szatyor95 válasza Vakegérke (#30) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Hidd el, amilyen "szerencsém" volt eddig a netes vásárlásokkal, kétszer nem rendelnék ugyan onnan a Te megoldásod alapján. :D Kaptam már sérült MS Duo kártyát, sorjázatlan fémházat telefonra, rossz akkut, és még egyebeket.

Nyugodj békében Integra!

(#35) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Rendben, befogtam a számat. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36) vimes válasza Szatyor95 (#25) üzenetére


vimes
senior tag

Á, így világos. Akkor "csak" az MM rendszere volt sz@r.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.