Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MK VII


MK VII
veterán

Le a 2gb-os kártyákkal! Viva la 4gb! :)

(#2) vaakuum válasza MK VII (#1) üzenetére


vaakuum
addikt

Biztosan 4 lesz? ;]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#3) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Általános használat mellett, és itt nem a játékokra gondolok ki lehet valamivel használni a 2 - 4GB os kártyákat?
Tudnátok olyan alkalmazást írni, ahol bizony érezhető előny a nagy VGA memória?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4) Sanchez638


Sanchez638
addikt

6x az nvidia?:) Titkolt reklámá?:D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#5) #90933760 válasza zsolt501 (#3) üzenetére


#90933760
törölt tag

Általánosan? Sehogy. Játékkal persze. Meg olyan grafikai programokkal amik videomemóriába dolgoznak. Vagy az említett adatbázisos dolog.
Netezni meg filmezni elég az 1 Giga is, még sok is. Csak egy ilyen kártyát az ember nem netezni vesz, arra vannak az IGP-k. Szóval értelmetlen a kérdés. Mert játékhoz meg már kell a 4 Giga. Lehet hogy még csak az esetek kis részében, de kell, jobb ha van.

[ Szerkesztve ]

(#6) 4264adam válasza zsolt501 (#3) üzenetére


4264adam
veterán

Alkalmazásoknál csak játékot tudok mondani, 4GB-al GTA V magasabb beállításokat alkalmaz gyárin is és stabilabban tartja 60FPS felett. AC: Unity Pedig 3GB Vramot kér. De utóbbi egy optimalizálatlan vacak. Nekem kellett mert én allergiás vagyok a micro laggra, 0.1%FPS 1%FPS ingadozásra. Illetve nekem 4k-n mullot a 2GB vs4GB kérdése

(#7) ceripapa válasza zsolt501 (#3) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Pl adatbázisok futtatása vga-n. Nv-nek volt/van egy olyan projektje , ahol adabázisokat futtatnak cudával :] és ott pedig már hasznos :].

(#8) MK VII válasza zsolt501 (#3) üzenetére


MK VII
veterán

Általános használat mellett az 512mb-os VGA is bőven elég..
Most azt várod, hogy valaki bizonyítsa neked a 4gb létjogosultságát nem magas igénybevétel mellett amit meg tudsz cáfolni egy következő hsz-eddel?
Természetesen, nem játékos gépbe felesleges a 4gb, de még a 2 is..
Itt most nem is ez a lényeg, hanem amit a cikkben le lett írva, hogy leginkább azért lépik meg ezt, hogy tudják csökkenteni a 4gb-os 960-ak árát, mert gondolom fél év múlva szórhatnák a darálóba, mert a nyakukon maradnak és nem tudnak megszabadulni tőle.. Jogos lépés szerintem.

(#2) vaakuum
Jól van nah... Előfordul, hogy nem annyi az annyi.. :)

(#9) tibaimp válasza 4264adam (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem akarok kötekedni, de a 4k-hoz a 4GB is édes kevés, oda már kell a 6-8GB, de inkább az utóbbi :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) zsolt501 válasza MK VII (#8) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Félre értés ne essék, én azért kérdeztem, mert még olyan alkalmazással nem találkoztam eddig ami ki tudta aknázni a VGA memória ilyen mértékű többletét, mert biztos létezik ilyen csak még nem futottam bele, ahol elvárt lett volna, vagy olyan mértékű többletet adott volna, hogy érdemes lett volna olyan VGA-ba fektetni ami ekkora rammal rendelkezik, és itt tényleg nem a céges használatra gondolok, mert ott tény hogy vannak olyan rendszerek (programok) és helyzetek, ami esetén lényeges az ilyen VGA, de otthoni használat esetén még én ilyennel nem találkoztam még.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#11) Whysperer válasza vaakuum (#2) üzenetére


Whysperer
addikt

Azért azon beröhögnék,hogy a 960 kitolná a 4 GB-ot a 970-es meg nem. 8)

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#12) MK VII válasza zsolt501 (#10) üzenetére


MK VII
veterán

Bocsi, ha félreértettelek.. Nem szándékoztam..
Amúgy lassacskán egy jobb játék 4K felbontásban ahogy előttem írták akár a 8gb videó memóriát is igényli.. És akkor csak otthon a négy fal közt elindítottál egy játékot! :)

(#13) UnSkilleD válasza zsolt501 (#10) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

de van ilyen alkalmazás: a játékok :D de amúgy ha nem játszik az ember elég az integrált is

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#14) Divi válasza zsolt501 (#3) üzenetére


Divi
aktív tag

BOINC @ home a barátod :K

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#15) -Skylake- válasza zsolt501 (#10) üzenetére


-Skylake-
addikt

A baj ott van amit a cikk szerencsere mar az elejen is emlit : ahova kell a 4gb , oda maga a gtx960 mar reges reg keves. Mire megtelik a memoria , mar halott a gpu.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#16) #16676096 válasza -Skylake- (#15) üzenetére


#16676096
törölt tag

+1

(#17) #90933760 válasza Whysperer (#11) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem valószínű, itt inkább az van hogy 2GB-nál van manapság a határ ahol sok játék dolgozik, ezért kell többet rátenni, de a következő lépcsőfok meg a 4GB. Így ezért lesz rajta ennyi. Na meg a cikkben említett eladási okok is.
Meg bár kis réteg, de mondjuk Slinél már van annyi GPU erő, hogy még jobban kellhet a 4GB. Mivel még mindig nem adódik össze a VRAM.

(#18) Olajka02 válasza tibaimp (#9) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Én szoktam 4K-n játszani és a BF4 beéri 4GB-tal (AA off, és a mesh quality pedig high, az összes beállítás ultra) és szépen hajtja a VGA 50-65 FPS között.
Egy kicsit közhiedelem, hogy pl egy 390X-szel, gtx 980-nal nem lehet 4K-n élvezhetően játszani és hogy még a 980 Ti sem elég oda.
Ezt emberek úgy mondják, hogy nincs is 4K-s kijelzőjük, csak olvasták valahol.
Nagyon kicsi kompromisszumokat kell kötnöm 4k-n azokkal a játékokkal, amivel én játszom (bf3 (ultra 2x AA )70-80 FPS, bf4, és most majd a SW Battlefront, de az még tesz alatt ;) )

zsolt501:

BF4 simán kajál 3,5 GB-ot

[ Szerkesztve ]

(#19) gbors


gbors
nagyúr

Ez a "legtöbb 960 drágább a 380-nál" fordulat nem tudom, hogy jött, mert valamivel még mindig a 380 a drágább, szinte bármilyen eloszlás használata mellett. Ettől még ár / teljesítményben jobb a 380-as, persze.

Viszont ez a húzás üzenetértékű - mostantól a középkategóriában már 4GB a standard az nVidia szerint. Kíváncsi vagyok, fogja-e ez mozgatni a magasabb kategóriákat is - 7GB-os 970, anyone? ;]

(#15) -Skylake-: ez az esetek 80-90%-ában így van, de nem mindenhol. Pl. a Dying Lightnak nagyon szűkös a 2GB, miközben 40-50 FPS-sel mennek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20) 4264adam válasza -Skylake- (#15) üzenetére


4264adam
veterán

Ezt a GTA megcáfoja.

(#21) Sage83


Sage83
aktív tag

Na most mi lesz!!! :) :)

(#22) pzske


pzske
aktív tag

Hát inkább csinálhatna egy Gtx 960 ti nem 128 bites memória busszal, de úgy tűnik ilyen nem lesz.Mondjuk ez a game egyértelműen AMD-re van optimalizálva.Kíváncsi vagyok, ha megjelenik a R9 380x arra mi lesz a reakció.

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#23) Gainka válasza pzske (#22) üzenetére


Gainka
őstag

Nekem is a 960 ti jutott eszembe a cikkröl.

Nem lehet hogy a miatt van ez?

(#24) SkyLine3000 válasza zsolt501 (#10) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Inkább legyen több/sok a memória, mint elég. Addig jó, amíg nem találkozol olyan proggival, aminek több kellene, mint amennyi a gépedben van. A memóriát mindig túl kell méretezni.
Az én notimban pl. van 8gb ram és egyáltalán nincs kihasználva. De jó tudni, ha kell, ott van. A gpu meg 1 gigás, de eddig elég volt mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#25) #52815360 válasza Gainka (#23) üzenetére


#52815360
törölt tag

És miből lesz a 960ti? Még tovább butitják a 970et?

(#26) kpal


kpal
veterán

Nem lennék azok helyébe akik mostansag vettek 960 2GB.

(#27) pomorski válasza zsolt501 (#3) üzenetére


pomorski
őstag

Pl. a GEANT szimulációk.

(#28) schawo válasza Whysperer (#11) üzenetére


schawo
titán

A 960 több, mint fél éve kapható 4 gigával, és igen, a full 4 GB-on egyformán 128 bites. Ellenben a 970-nel, ami vagy 3,5GB-ig 256 bites, vagy pedig 3GB-on 256 + 1GB-on 128 bites. Oh wait, még teljes 4GB foglalás esetén is nagyobb a 970 sávszélessége, mint a 960-é. De legalább a 960 egyformán szar mindig:U

cikkhez
Nem a 960/4-nek kellett a hely, hanem a 950-nek. Amit kutya sem vesz 10%-kal a 960/2 alatt.
Szóval ez nem árcsökkenés, hanem durva drágítás. A 960 egy túl jó ár/érték arányú kártya volt.:W

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29) #52815360 válasza kpal (#26) üzenetére


#52815360
törölt tag

2 hónapja vettem és bőven elég, még a 2gb -ot sem használom ki.

(#30) Televan74


Televan74
nagyúr

Lassabb nem lesz a 4GB memóriától,igaz gyorsabb sem nagyon,de jó ha van.Érthető az NV álláspontja, a 2GB -os modellt már nem akarta olcsóbban adni,inkább kivezeti a piacról. :)

Én személy szerint a 380 4GB modellt részesíteném előnyben. ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31) Steve1207


Steve1207
veterán

Nekem az a véleményem, hogy a mai játékoknál 90%-ban még elég a 2 GB. Viszont nagyon jó hozzáállás, ha ezzel utat indítanak 4 GB-os középkategóriás karik által. Mire kezd elavulni a 960-as széria, addigra szükség is lesz rá nagyon.

.

(#32) 4264adam


4264adam
veterán

Kíváncsi lennék milyen profit van ezen a 128 bittes(gyártás olcsó) szörnyetegen, amiért nem éri meg egy kicsivel lentebb tolni az árazását. Oké megértem azt, hogy több ezres gyártásnál kis árcsökkentés is hatalmas profitot jelenthet, de ennyire nem engednek belőle? :(

(#35) 4264adam válasza MK VII (#34) üzenetére


4264adam
veterán

A mondata tükrözi a szakmaiatlanságot is na meg a hsz-ei száma is.

Itt lesz az ideje, hogy az AMD kicsit fentébb lépjen VGA piac terén.

(#36) MK VII válasza 4264adam (#35) üzenetére


MK VII
veterán

Ez egyértelmű, hogy az AMD-nek feljebb kell lépnie mindenképp.
Mondjuk én jó iránynak tartom a HBM-et sok ellenzővel/lenézővel szemben. Szerintem a jövőben csak profitálni fog belőle főleg, ha jönnek az újabb játékok..

(#37) 4264adam válasza MK VII (#36) üzenetére


4264adam
veterán

Remélem és , hogy emiatt náluk sem lesz micro lagg, mert akkor vissza váltanék.

(#38) Rodi 4.80 válasza -Skylake- (#15) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Jaja, igaz!

(#39) kisza25 válasza MK VII (#1) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én amúgy is azt vettem, remélem azért akkorát nem esik az ára ez miatt :((

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#40) RECSKA válasza 4264adam (#37) üzenetére


RECSKA
veterán

R9 390en ugyanugy megvan... :(

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#41) #16939776 válasza 4264adam (#37) üzenetére


#16939776
törölt tag

Összehasonlító videók alapján ugyan úgy lagzinak a HBM-es kártyák is [link]

(#43) hunspirit


hunspirit
csendes tag

Na ismét egy prohardveres, kicsit sem elfogult cikk ... Az Nvidia a 4gb-s 960-asok árát a 2gb-sek szintjére viszi le, ami úgy 20-30$ árcsökkenés, de itt jön a képbe a nem is mondom kicsoda, mert megint bant kapok.

"Hát igazából az r9 380 gyorsabb, az r9 380 olcsóbb, az r9 380 jobb, a gtx 960-ra nem is kell 4gb ram, mert felesleges." Mindegyik hazugság, bár az változó h milyen mértékben.

Én egyébként boldog vagyok, pont most akartam gépet venni, de így 2gb vram helyett 4gb-t kapok az nv-től, szerintem így el is van döntve, hogy r9 285 vagy gtx 960.

Long live the lord Jen-Hsun Huang!

(#45) hunspirit válasza #52815360 (#25) üzenetére


hunspirit
csendes tag

Ha jól tudom a gtx 960 abból lett, hogy megfelezték a gtx 980-at, a gtx 960 ti meg lehetne abból, hogy megfelezik a titan x-et vagy a gtx 980 ti-t.

Long live the lord Jen-Hsun Huang!

(#47) $p@rr0w válasza hunspirit (#43) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Cáfold meg ha tudod, ha nem csak flamelsz biztos hogy nem bannolnak.

Amúgy meg miért kellene Abunak pártatlannak lennie? Ha jobban szereti az amd-t akkor mi van?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#48) egyedülülő válasza hunspirit (#43) üzenetére


egyedülülő
őstag

128bit es sávszélen az a 4 giga max parasztvakítás.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#49) schawo válasza hunspirit (#43) üzenetére


schawo
titán

Hol vannak azok az árcsökkentett négygigások? Ahhoz a 950-et is durván faragni kéne, mert árban most is ott van a kétgigás nyakán. Kinek kéne a 950, ha majd nulla pénzért egy csomó pluszt kapnál?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50) pzske válasza hunspirit (#43) üzenetére


pzske
aktív tag

Én személy szerint Nvidia párti vagyok , és valóban vannak olyan PH-s cikkek amiben én is érzek AMD-s elfogultságot, de konkrétan ez nem az.A R9 380 valóban gyorsabb a GTX960-nál és a 128 bites memória busz tényleg vicc. Szerintem ezt ez a cikk meg is mutatja rendesen mert a GTX 950 gyakorlatilag hozza a GTX960 szintjét.

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.