Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Wesiz


Wesiz
tag

most komolyan lázba tudott ez hozni bárkit is?

aki 1-2 éves modellel rendelkezik annak teljesen felesleges a váltás, régebbiről (6s, 7, 8/x) még érthető lenne hisz hoz elég újdonságot, de akkor is egy jó állapotú használt 11-12 ezerszer értelmesebb (valamint olcsóbb és környezettudatosabb) választás amikhez képest ez tényleg semmi újat nem ad.

rengetegen hordják első perctől kezdve tokban fóliában a telefonjukat és néz ki 1-2 év után is vadiújnak a telefon, nem értem ezt a minden áron új telefon mániát, főleg hogy egy pár évvel ezelőtti modellhez képest semmi érzékelhető változás nincs. jó, most itt a 120 Hz ami szerintem inkább marketingesek által gerjesztett vágy semmint a fogyasztók valós igénye.
igen, használtam 120 Hz-es készüléket és igen, fura volt utána visszatérni 60 Hz-re de az ember bámulatosan gyorsan alkalmazkodik. ahogy megszokni is kb 10 perc volt és már nem volt meg a váó faktor, úgy visszaszokni is kb 10 perc alatt visszaszoktam a 60 Hz-re, használom azóta is boldogan és semmi hiányát nem érzem a 120-nak.

(#202) Friczy válasza D1Rect (#138) üzenetére


Friczy
senior tag

Hogyne, kifejezetten veszteséget szeretnek termelni. :DD

(#203) pulyka jocó válasza kakuk.tamas (#46) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Igen, de nem szeretnem :P :D

(#204) arn válasza #16820480 (#149) üzenetére


arn
félisten

Aha, es te ez alapjan valasztasz telefont ugye?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#205) Friczy válasza nevemfel (#160) üzenetére


Friczy
senior tag

Nekem is az az érzésem, hogy ebből a szempontból (TouchID) most az iPad Mini lett a kísérleti modell, és figyelik, hogy bejön-e. A kisebb darabszám miatt kisebb a kockázat is.

(#206) natë válasza Wesiz (#201) üzenetére


natë
nagyúr

Almán a 60Hz egészen más az animációk miatt (is), mint droidon.

(#207) syIex válasza natë (#206) üzenetére


syIex
veterán

Ez biztos. Még a Samsung Exp Store-ba is mondták, hogy ég és föld a kettő között a 60 Hz. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#208) #16820480 válasza arn (#204) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem csak ez alapján, de mondjuk részemről fontosabbnak tartom, mint a 120Hz-et, 4K felbontást, HDR kijelzőt/videófelvételt, 100W-os töltést, telefon mellé csomagolt töltőt/fülest, Qi töltést, 5G-t, meg még pár egyéb dolgot.

(#209) natë válasza syIex (#207) üzenetére


natë
nagyúr

Akkó' jó a szemem. :K

(#210) batai15


batai15
félisten

Nekem még csak xr-r van , de még ez is kiszolgál minimum másfél évig. Androidon ilyen soha nem volt. Szóval a következő valszeg 13pro lesz , és lazán 3-4 évig fogja húzni.

(#211) natë válasza batai15 (#210) üzenetére


natë
nagyúr

Imádtam az Xr-t. A legjobb mobilom volt.

(#212) totopad


totopad
senior tag

Egyetlen egy érvet tudok felhozni az évi, két éventi cserével kapcsolatban, mégpedig a korábbi készülék még jó áron történő eladása.

(#213) sohajda90 válasza emvy (#199) üzenetére


sohajda90
tag

Na ez tényleg nagyon off-topic

Közgazdászként tudom, hogy mi a különbség az infláció és a Forint árfolyam miatt, de nagyon nem tudod elkülöníteni a kettőt, mert a Forint árfolyam befolyásolja az inflációt, ilyen kis, nyersanyag szegény, ipargyenge és import-függő ország esetében, mint Magyarország nagyon erősen...

Az iPhone-ok USD-ben kifejezett ára egyébként az X óta nem változott, vagyis az alapkiszerelésű X, XS, 11 Pro, 12 Pro, 13 Pro mind $999 + ÁFA-n debütált...

(#214) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

A pro-ban most 6 vagy 8 gb ram van?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#215) batai15 válasza natë (#211) üzenetére


batai15
félisten

Valóban a ti tanácsotok alapján vettem meg és nem bántam meg . Nagyon nem.

(#216) xZer0kidx válasza #86564352 (#200) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

A processzorban most (szerintem érthetően) nem történt jelentős előrelépés. A 9to5mac feltételezi, hogy az órák a tavalyi procit használják.

Igen a notch lefelé terebélyesedett kicsit. Ha az akku százalék odafér akkor ez a jobb megoldás, videozáskor ill. fektetett tartalomfogyasztásnál talán a régebbi.

A kijelzőhöz: A 13-as széria árai elég eltérőek, gondolom ez indokolja a kellően eltérő hardveres lehetőségeket. Jó ez így mindenki választhat a pénztárcájának és igényeinek megfelelő készüléket. Én jobban örülök a "feljavított" üzemidőnek. Ha a sima 13-is megkapja a magasabb frissítést, oda lesz a 1.5 óra plusz :D

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#217) xZer0kidx válasza Friczy (#205) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Ezt akkor figyelhetik egy ideje mert többek között az új ipad airben is megtalálható a touch id.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#218) Maxxy10 válasza totopad (#212) üzenetére


Maxxy10
addikt

Az összes alma termék mindig is jól tartotta az árát

(#219) Harciszkunk


Harciszkunk
csendes újonc

A sima 13-ban is 6gb ram van, vagy csak 4 , mint tavaly ? Minden oldal mást ír . 12 és 13 között gondolkodom és 3-4 évre venném a telót, ami nem mindegy :)

(#220) Essentials válasza D1Rect (#134) üzenetére


Essentials
aktív tag

Ha az egyesek meg kettesek véleménye helyett megnézzük a készülék ismert számait, akkor könnyen rájöhetünk hogy 300k-s nyitóáras telefonnal bekerülni a globális TOP10 legnagyobb darabszámban eladott mobilok listájára, ( ahol a Xiaomi és a Samsung az 50 ezres telefonjaival tud felkerülni évek óta ) , az bizony minden, csak nem bukás. Max Apple léptékben lehet kevés az eladása. De az szerint sem lehangolóan, ha érkezik a folytatása.

(#221) Navaren válasza Somatom (#184) üzenetére


Navaren
aktív tag

Hát igen, Téged még nem hálózott be az ökoszisztéma :).

Én az "óráról" egy Airpodon keresztül szoktam telefonálni, amúgy inlább a telefont használom.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#222) joey04 válasza joey04 (#125) üzenetére


joey04
titán

A válasz nem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#223) icecave válasza joey04 (#222) üzenetére


icecave
nagyúr

Hol láttad meg? Bár sejtettem, hogy ez lesz. Persze, a 11 pro max nem az a kategória nálam, ahol sokat kellene nézegetnem az akkut,hogy elég lesz-e az adott napra, bármit is csinálok.

(#224) kalimist válasza Schuler888 (#93) üzenetére


kalimist
aktív tag

Az a VRR a szokásos Samsung-féle félmegoldás. A legkisebb képfrissítés az 48Hz egy S21 Ultra esetén. Az AoD 60Hz. 40 lux alatti környezeti fényerőnél kikapcsol a VRR és csak 120Hz van. Hazudtak a 10Hz-cel kapcsolatban mert ilyen nincs. Tavaly is hazudtak, hogy az S20 majd kap QHD 120Hz frissítést miközben a telefonban nincs erre képes hardware.

[ Szerkesztve ]

(#225) #86564352 válasza xZer0kidx (#216) üzenetére


#86564352
törölt tag

Akku százalék számomra felesleges, a mini is fog egy napot hozni nyúzva is. Akit annyira érdekel, tegye ki a widgetet. Az akku ikonról nagyjából látod mikor vagy felénél, 20%-nál üzenet jön és más szín. Készenlétben az iPhone keveset merül. Van gyorstöltés. Le lehet tenni töltőpadra is. Én még SE-n se használom a % kijelzést, mert ikonról nagyjából látom mire számíthatok.

(#226) joey04 válasza icecave (#223) üzenetére


joey04
titán

[link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#227) xZer0kidx válasza #86564352 (#225) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

SE tulajként az akkuszázalék kijelzésének hiánya jelenleg nem jelent problémát. Abban egyetértek, hogy ez sokak számára nem annyira fontos (és még lehet is helyettesíteni) sőt néha magamon is észreveszem, hogy ugyanazt a "hatást" okozza mint az akku állapota a beállításokban. Néha a kelleténél is jobban "ráfüggök"
De mint lehetőség szerintem legyen opció a notchos készülékeken.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#228) Thor71


Thor71
tag

Mindig ment az hogy "kell a francnak 120Hz" most ti hol vagytok? :DDD

(#229) PavelVagyok válasza Thor71 (#228) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

Ők választanak a sima 13-as modellek közül, vagy kikapcsolják a funkciót a telefonban. :)

(#230) aprokaroka87 válasza Thor71 (#228) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az a baj hogy simán lehet hogy 10 emberből 6 nem mondaná meg hogy az most 60 vagy 120hz, pláne ha nem is tudja hogy épp mi van be állítva :)

(#231) syIex válasza aprokaroka87 (#230) üzenetére


syIex
veterán

Hát aki a között nem lát különbséget, annak a szemével elég nagy a baj. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#232) Navaren válasza Thor71 (#228) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ugyanott, ahol eddig.
Már a 11 Pro topikjában is írva volt, hogy a 120 Hz addig is klassz volt, ezentúl is az lesz, kérdés, hogy megéri-e az, hogy szebb legyen a 'görgetés', ha cserébe komoly akkumulátoridőt buksz.

Vagy csinálják meg normálisan, de úgy, hogy komoly(abb) kompromisszumok nélkül működjön, vagy sehogy.

Ugorjunk már, mit kell még mindig ezen lovagolni?

Elémegyek a többinek is: a referse wireless charging, az AOD, meg a többi cucc is klassz lenne, de egyelőre nincs.
Ez van.

#231 Sylex: a 120 Hz akkor hiányzik igazán, ha már láttad valahol máshol, és utána mennél vissza.
Ameddig csak 60 Hz-es gépek voltak eddig Almáéknál, addig a törzsjúzernek továbbra is hótmindegy volt/lesz.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#233) joey04 válasza Thor71 (#228) üzenetére


joey04
titán

Kell a francnak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#234) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Ha már OLED mindegyik a PWM-ről gondolom semmi hír. Kár, mert aki erre érzékeny, mint én annak ez szívás. Ne, nem mintha nem lennék el még a 11-gyel, de azért én egy kicsit sajnálom, hogy már nem lesz 1db LCD-s iPhone sem az új palettában. (Tudom, már a 12-ben sem volt)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#235) aprokaroka87 válasza syIex (#231) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én pl a múltkor valami 5-6 napig, használtam úgy a telefonomat 60hz-en, hogy igazából el is felejtettem hogy én állítottam be fix 60hz-re, csak hogy egy kicsit spóroljak az aksival.

5-6 napig fel sem tünt.
Mondjuk azt nem tudom hogy ilyenkor mennyire játszik be az a dologba, hogy a másik telefonomon, meg max 60hz amit ki tud adni, és elég gyakran használom váltogatva a két telefonomat.

Az emberi agy az néha huncut dolgokra képes ilyenkor :D

Látom a 60 és 90 hz közt is különbséget, kivéve amikor az agyam már nem akarja hogy én lássam :)

(#236) Juhaszatti válasza SpongyaBob (#234) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A Notebookcheck mérései alapján a 12-es széria kb 226-277Hz-es PWM-en vibrált (a sima 12 kisebb, a Pro némileg nagyobb frekvencián). Ez majdnem pont annyi mint az S21-es széria 240Hz-es PWM-je.
Minél magasabb a frekvencia, ugye annál kevésbé zavaró, szerintem nagyságrendileg ennél a szériánál is kb ennyi várható.

[ Szerkesztve ]

(#237) ChoppR


ChoppR
tag

Azért a 13 mini a tavalyi Pro modell kamerájával eléggé odab'sz. 4K 60fps HDR felvétel elég cool. Tavalyi mini 30fps-sel tudott csak HDR-ben.

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#238) Maxxy10 válasza SpongyaBob (#234) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én eltudom képzelni, hogy a következő SE is LCD kijelzővel érkezik majd.

(#239) Kevin8997


Kevin8997
tag

Egy mini-led lcd kijelzosnem orultem volna, de majd talan egyszer. Ha mar az ipad pronal alkalmaztak.

(#241) Razzul válasza Harciszkunk (#219) üzenetére


Razzul
senior tag

Nincs még róla hivatalos információ, csak pletykák így nem tudni pontosan.

#214 MiklosSaS Az i12 Pro és Pro Max 6GB RAM-al rendelkezik.

Stat crux dum volvitur orbis

(#242) smc válasza #32839680 (#240) üzenetére


smc
addikt

Miért függ a ppi a háttérvilágítástól?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#243) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ebből megint grafit pro max lesz. Ez a baba kék szín sem jön be.
Nem értem, hogy miért nincs, pl zongora fekete. iPhone7-nél volt legutóbb, ha jól emlékszem és baromi jól nézett ki.

(#244) bedibazsa válasza ΞΔGLΞ (#243) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Én a 11 pro zöld színét hiányoltam, amikor a 12 Pro-t vettem, így maradt a grafit. Bezzeg a watch 7-es jön zöldben.

(#245) ChoppR válasza ΞΔGLΞ (#243) üzenetére


ChoppR
tag

Miniben van fekete. Nálam is a grafit Pro Max a befutó.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#246) Navaren válasza ΞΔGLΞ (#243) üzenetére


Navaren
aktív tag

Vagy a matt fekete 7-es is nagyon bejövős volt :), bár nekem az a széria kimaradt.
Viszont a babakék nekem sem tetszik, így jó eséllyel 6S óta először megint a 'legfeketébb' lesz.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#247) syIex válasza ChoppR (#245) üzenetére


syIex
veterán

Szintén zenész.
Ezüstön gondolkoztam még, de a grafit lesz inkább.
Bár, ha már itt lenne is késő lenne, hosszú másfél hét lesz (jó esetben). Nem tudom miért, de be vagyok izgulva rá nagyon.. :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#248) Bathorypeter válasza ΞΔGLΞ (#243) üzenetére


Bathorypeter
tag

nekem pont a kék szín ami bejön.Már le is adtam az előrendelésem az Istyle oldalán.De izlések és pofonok

(#249) syIex válasza Bathorypeter (#248) üzenetére


syIex
veterán

Ne tévesszen meg a dolog senkit. Az nem elő rendelés.
Az előrendelés az pénteken fog indulni náluk is 14 órakor.
Amit most le lehet adni az az, hogyha érkezik be hozzájuk készülék akkor arra lesz egy foglalásod. Az előrendelők elvileg előttük kerülnek kiszolgálásra.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#250) ChoppR válasza syIex (#247) üzenetére


ChoppR
tag

Melyik verziót veszed? Nálam a Pro max 256 GB a nyerő :)

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.