Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Navaren válasza bostone (#735) üzenetére


Navaren
aktív tag

Mintha bárhova másra írnék.
Ez egy Synology NAS és egy iPad.
írtam fentebb, SMB 1-et már nem támogatja.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#752) Somatom válasza Somatom (#750) üzenetére


Somatom
veterán

Némi guglizás után már kezdem érteni, hogy miért terelitek a témát. Mert számítógép nélkül ilyet nem lehet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#753) VirsLee válasza Somatom (#750) üzenetére


VirsLee
őstag

Olvasd el ezt. Utána meg fogd magad és vegyél egy sd kártyát, ha elsőre nem ment volna át az üzenet. Egyáltalán mi okod lenne cserélni egy note 9-et iphone-ra?

(#754) Sgr_A válasza Somatom (#750) üzenetére


Sgr_A
addikt

Engedd el ehhez túl zárt az ios

(#755) pergabb válasza Somatom (#750) üzenetére


pergabb
senior tag

szerintem eleve kezd ott, hogy iphone usb2.0 sebesség, ergo értelmetlen :) lassú, mint a rohadt élet.
Többi rendelésed pedig nem kellett volna lemondani, mert kb "érkezési" sorrendben adják ki a telefonokat, lehet hamarabb kaptál volna egy kisebb modellt, a kiírt dátum pedig semmit sem jelent. Első körösök már 15.-én rámentek pl istyle boltban az elő rendelésre, ami ott más néven szerepel. Gyakorlatban pedig bármi lehet, az is, hogy lesz kiállított termék, de baromira nem kap senki semmit :D :D :D sosem tudni. Én is várom, mert sok év andoid után épp térnék vissza, a fő gép winfos marad, túl erős és drága volt, de m1-es macbook pro már itt figyel kibontatlan, telefonnal együtt üzemelném be, tablet meg már 1 hónapja meg van, szóval az ökoszisztéma kb megint kerek lenne, csak az a rohadt óra késik.

(#756) Navaren válasza Somatom (#748) üzenetére


Navaren
aktív tag

:F :F

Vagy hogy több ablakos?

Becsszó, nem terelni akarok én sem, kíváncsi vagyok csak.
De összességében mindezek kapcsán, amit írsz, tényleg jobbnak tűnik Neked a droid. És nincs ezzel semmi gond.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#757) Tibee86 válasza VirsLee (#753) üzenetére


Tibee86
veterán

Minden évben lefutja ezeket a köröket valakivel…

(#758) Somatom válasza Navaren (#756) üzenetére


Somatom
veterán

Ez a többablakos mód. Ebből lett a Samsung DeX. Amit Te mutatsz, az az osztott képernyő.

VirsLee:
Köszi a linket! Ezek szerint már az NTFS -en elhasal a dolog. Egy háttértárat nem szoktak exFAT -ra formázni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#759) madgie válasza Somatom (#758) üzenetére


madgie
titán

De, nagyon is szoktak, mert messze nem csak Windows a világ, az exFAT meg írható, olvasható mindenen. Igen, Windowson is.

Egyébként az SD kártyák és más hasonló adattárolók is rég exFAT-ra vannak formázva...

(#760) Somatom válasza madgie (#759) üzenetére


Somatom
veterán

Az SD kártyák azért, mert kevesebb I/O műveletet viselnek el és az exFAT nem naplózó fájlrendszer. Aki nem Windows -t használ, az sem exFAT -ra formáz egy háttértárat, hanem EXT4 -re, mivel az a natív Linux fájlrendszer. A Mac nem tudom, hogy mire formáz. A tapasztalat az, hogy én még csak NTFS -t kaptam a kollégáktól, tehát, ha filmet akarok nézni, akkor nekem kell alkalmazkodnom az NTFS -hez.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#762) Somatom válasza PavelVagyok (#761) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Ezt olvastam, csak azt nem értettem, hogy mi köze egy fájlmásoláshoz, vagy telón való lejátszáshoz. Miután kiderült, hogy ez PC nélkül nem megy, így már értem, hogy miért kell.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#763) madgie válasza Somatom (#760) üzenetére


madgie
titán

Háttértárakról beszélünk, nem rendszermeghajtókról, ott az a természetes, hogy minél többféle eszközön működjön, nem az, hogy a kollégák azt se tudják, mi a fájlrendszer...

(#764) PavelVagyok válasza Somatom (#762) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

Szerintem csak fogadd el, hogy az Apple nem feltétlen kamion sofőröknek gyártja az eszközeit és örülj neki hogy létetik számodra is megoldás. Akárhogy csűröd-csavarod ettől még nem lesz szar az Apple rendszer. Az én apám is kamion sofőr, nem nagyon nézeget filmeket, nem használ laptopot csak iPhonet és iPadet és érdekes jól el van. Podcaseteket hallgat, olvas és nem azzal tölti az egyetlen hétvégét amit kint van hogy filmeket nézzen. (manapság amúgyis mit? évente van 1-2 jó értékelhető film) Tisztán látszik, hogy csak kötekedni akarsz, nem vagyunk hülyék hidd el. ;) Pontosan tudod te is, hogy neked nem felel meg az iOS. Hidd el, soha nem is fog. Ami a legfontosabb: nincs is ezzel semmi baj. Nem mindenkinek fontos, hogy USB driveon warezolt filmeket másolgasson. Mióta otthon bevezették az ADSL-t (20 éve?) azóta nem cserélgettem senkivel semmilyen külső adathordozón semmilyen filmet vagy sorozatot...

[ Szerkesztve ]

(#765) Madwe válasza Somatom (#752) üzenetére


Madwe
nagyúr

Lehet rá másolni gép nélkül is, appokkal pl ezzel [link] . Ahogy lehet iphoneról streamelni médiát is androidra, appal.

az ipad multitaskja meg nem tudom hogy nem elég a flyoverrel + pippel+ osztással, szvsz a 12.9esemen se nagyon tudnék tübb ablakot értelmesen elképzelni mint ez a 4…

760: márpedig háttértárak 99% exfatra volt nálam is s bármely ismerősömnél formázva. Pl tv-k is csak azt kezelték le, ez járható win-mac-linux vonalon régóta.

[ Szerkesztve ]

(#766) kakuk.tamas válasza Somatom (#762) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Egyébként Netflix vagy HBO Go nem játszik? Akár a családi csomag a többiekkel… Offline letöltöd az eszközödre és nézheted a filmet amit akarsz.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#767) Somatom válasza madgie (#763) üzenetére


Somatom
veterán

De, őket nem változtathatom meg. Windows -t használnak, az meg natívan NTFS -re formáz. Tehát, nekem kell alkalmazkodnom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#768) Light Yagami válasza Somatom (#767) üzenetére


Light Yagami
junior tag

Netflix, HBO Go, Amazon Prime stb. Nehogy már 2021 végén madzaggal másolgassunk filmeket csigalassú SD kártyákra… :U

(#769) Somatom válasza kakuk.tamas (#766) üzenetére


Somatom
veterán

HBO GO -m van, de nagyon ergya a felhozatal.

Madwe:
Hogyan lehet, ha nem ismeri a fájlrendszert?
Én nem csak 12 collon használom. Otthon ez a PC -m is, 32 collon.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#770) emvy válasza Light Yagami (#768) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondjuk tény, hogy ezek összesen is nagyon szűk kínálatot biztosítanak. Nekem van mindegyik, de rendszeresen ... khhm.. szóval egyéb megoldásokra kényszerülök. Pl. múlt héten újra akartuk nézni a Before the Devil Knows You're Dead c. filmet, ami tök híres, nem valami kis független stúdió műve - sehol nincs fent.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#771) PavelVagyok válasza Somatom (#769) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

Ha elégedett vagy a jelenlegi eszközeiddel akkor jelenleg mi a kérdésed? Mit szeretnél bebizonyítani? Én úgy látom, hogy inkább Te terelsz jelenleg és trollkodsz. :(

[ Szerkesztve ]

(#772) Madwe válasza Somatom (#769) üzenetére


Madwe
nagyúr

Milyen filerendszert? Appot felteszi ismerős kamionos az ios/android készülékére s áttolja a fileokat wifin, gyorsabb lesz mint usbn bármi. Vagy ez nem járható, mindenképp sd kártyán fogja odaadni majd elköszöntök?
Egyébként azt én se értem miért jön szóba nálad iphone egy androidos tablet mellé… de azért az igényeid megoldhatóak ezzel is, legalábbis amiket eddig írtál azok biztosan.
amúgy ha komolyan érdekel kérj kölcsön egy ios eszközt pár napra valakitől, ne vakon meg fórumos tippek alapján igorj bele :)

[ Szerkesztve ]

(#773) Dare2Live válasza emvy (#770) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én tényleg megpróbáltam áttérni. De amikor úgy hogy 3ra fizetek elő nem találom meg rendszeresen amit keresek, a keresgéléssel rakás időm megy el...
elengedtem.
Marad a warez mert kényelmes, működik, minden van.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#774) syIex válasza Dare2Live (#773) üzenetére


syIex
veterán

Nekem a Netflix és HBO Go kombó eléggé bejött, minden másra pedig ott az nCore... :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#775) Light Yagami válasza emvy (#770) üzenetére


Light Yagami
junior tag

Nyilván, sajnos minden nem található meg rajtuk, de folyamatosan bővítik a kínálatukat! Ha jól emlékszem nemrég tették fel Netflixre a régi Evil Dead-et is. Amúgy is iszonyú tempóban fejlődik a Netflix, hetente szépen telerakják újdonsággal a kínálatot. :) És ugye a minőség sem utolsó szempont, normális 1080p, vagy 4K, nem a 300MB-os "xvid, meg bdrip". A múltkor poénból elkezdtem görgetni rajta, hogy berakjak favoritba pár filmet, ami érdekel... Úgy a 20. után bezártam az egészet a fenébe, mert 5 élet is kevés, hogy megnézzem mindet! :D

Amúgy Apple TV+-szon is van 1-2 (de tényleg csak ennyi, lol) jóság, és ugye az ingyenes is alma használóknak.

[ Szerkesztve ]

(#776) tibcsi0407 válasza bayarena (#657) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ja persze, túlélem, ez nem gond. Csak nem értem meg, hogy miért nem készülnek fel rendesen soha a launch-ra.

https://utdetailing.hu/

(#777) emvy válasza Light Yagami (#775) üzenetére


emvy
nagyúr

> de folyamatosan bővítik a kínálatukat

Sajnos ez nem egeszen igy van, folyamatosan veszik is le a filmeket roluk. A minosege szo-szo, sajnos elegge megeszi a tomorites. De ez tenyleg off itt. :)

while (!sleep) sheep++;

(#778) emvy válasza tibcsi0407 (#776) üzenetére


emvy
nagyúr

Eleg egyszeru: az azt jelentene, hogy 6-8 hettel kesobb van a launch ugy egyaltalan. Tehat mindenki kesobb kapna.

while (!sleep) sheep++;

(#779) Light Yagami válasza emvy (#777) üzenetére


Light Yagami
junior tag

Hát, az a baj, hogy sok filmhez X időre kapják csak meg a jogot a streaming szolgáltatók. :(

(#780) Somatom válasza Madwe (#772) üzenetére


Somatom
veterán

Nem SD kártyán, hanem háttértáron. Átmásolom, visszaadom és elköszönünk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#781) Madwe válasza Somatom (#780) üzenetére


Madwe
nagyúr

hát akkor simán rádugod telefonodra s files appal rámásolod. Ntfs-t is olvas. Írni nem tudja, ez kétségtelen. Vagy ismerősöket meggyőzüd h akkor kapnak tőled is filmeket ha értelmes filerendszert használnak ;] vagy tabletedre rádugod addig s telefonodról a fentebbi appal átmásolod a tablet külső tárhelyére…

(#782) perge666 válasza KillerATi (#746) üzenetére


perge666
veterán

Elvileg a miniből még van raktárkészleten…..

(#783) tibcsi0407 válasza emvy (#778) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Vagy opcióként 6-8 héttel hamarabb elkezdik gyártani és nem csúszik a feladás. :)

https://utdetailing.hu/

(#784) emvy válasza tibcsi0407 (#783) üzenetére


emvy
nagyúr

Dehat nincs kesz. Irtozatos rohanas van ebben az iparban (is).

while (!sleep) sheep++;

(#785) Madwe válasza tibcsi0407 (#783) üzenetére


Madwe
nagyúr

Persze, nyilván elkezdhetnék gyártani elöbb is, de inkább úgy vannak vele h már kész a design, itt a pattern, ott áll üresen a gyár, malmozik benne mindenki, de inkább várnak még a gyártással. Világos ;]

(#786) tibcsi0407 válasza emvy (#784) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem mindig 1-2 generációval előre látják, hogy mi a helyzet. Valószínűleg inkább az aktuális széria gyártását nem akarják túl hamar leállítani, mielőtt belekezdenének az újba.

Na mindegy, azért bízom benne, hogy a héten, vagy jövő héten mégis eljut hozzám, a launch után 2 órával rendeltem elő.
Tavaly az Alzáról hamarabb megkaptam, mint sokan az eredeti oldalról.

https://utdetailing.hu/

(#787) emvy válasza tibcsi0407 (#786) üzenetére


emvy
nagyúr

> Szerintem mindig 1-2 generációval előre látják, hogy mi a helyzet

1-2 generacioval elore _tervezik_ a keszuleket, de gyartani nem tudjak elore, mert nincs meg keszen a technologia. Pluszban meg most orult nehez gyartokapacitashoz jutni.

while (!sleep) sheep++;

(#788) Dare2Live válasza syIex (#774) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

De ennek pont az lett volna a lényege, hogy 3db előfizuval kiváltsam a minden másrát.

@emvy: Pontosan. Gyerekkel néztük az SW Rebelst HBO GOn. Pár hétig nem néztük. Erre már nincs fent. Netflixen sincs.... Jahogy fizessek elő egy !negyedik! :W streaming szolgáltatóhoz ha meg akarom nézni. Hát itt elengedtem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#789) syIex válasza Dare2Live (#788) üzenetére


syIex
veterán

Jogos, nekem is volt már olyan, hogy kerestem adott dolgot és nem volt fent ilyenkor jött az nCore, de mivel nagyon sokszor meg jól jön a Netflix és HBO amikor nincs gép a közelembe, hogy le töltsem ezért nem is mondtam vissza, hanem amikor lehet használom! :) Ment már el rosszabb helyekre is az a havi 5 ezer... :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#790) #54625216 válasza Somatom (#769) üzenetére


#54625216
törölt tag

Barátnőmnek 7-es iPadja van, megvettük rá párezer forintért az Infuse Pro-t, az gyakorlagilag minden létező tartalmat lejátszik. Magán az Infuse-on belül tudod felmásolni a tab-ra a filmeket, akár hálózatról, akár pc-re kötve usb-ről. Tehát elég egy akármilyen eszköz, ami képes a file megosztásra, onnantól a film másolás megoldott.

(#791) tibcsi0407 válasza Madwe (#785) üzenetére


tibcsi0407
félisten

LEL

https://utdetailing.hu/

(#792) Somatom válasza #54625216 (#790) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi, de írtam már, hogy nincs PC -m. Hagyjuk! Tudomásul vettem, hogy egy iPhone csak nyűg lenne számomra.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#793) ForRedGlory válasza #54625216 (#790) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azért a Dolby Atmos nem megy át rajta. Nekem ez a dealbreaker.

(#794) PavelVagyok válasza Somatom (#792) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

Sajnálom, hogy nem vagy elégedett a jelenlegi eszközeiddel. :)

(#795) Madwe válasza Somatom (#792) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem kell az infusehoz pc :)

(#796) Noukoum válasza PavelVagyok (#794) üzenetére


Noukoum
veterán

Felháborító hogy nem lehet warez tartalmakat könnyen másolni Apple eszközökön. ;]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#797) Somatom válasza PavelVagyok (#794) üzenetére


Somatom
veterán

Én is, de ez van. Reméltem, hogy talán egy iPhone, de úgy tűnik, hogy az még nagyobb csalódás lenne.

Madwe:
Tehát akkor háttértárról rá tudnék másolni és le is tudnék játszani/streamelni mondjuk egy mkv konténeres filmet?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#798) PavelVagyok válasza Somatom (#797) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

Érdekes, hogy erre minden évben, és minden iPhone topicban képes vagy újra meg újra "rácsodálkozni". (rátrollkodni :D)

(#799) Somatom válasza PavelVagyok (#798) üzenetére


Somatom
veterán

Fejlődni talán még az IOS -nek is lehet. Pl. úgy tudom, hogy az NTFS olvasás új feature. Vagy, ez csak az iPad -re vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#800) bayarena válasza PavelVagyok (#798) üzenetére


bayarena
aktív tag

Ne kerdezzetek tobbet, mert akkor sose lep le innen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.