Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Nite válasza hellomi (#599) üzenetére


Nite
őstag

azon lovagolok, hogy nem tudom elorendelni az istyle-ban a telefont, mashol igen, ott nem!

neked is leirom azert, hogy tuti legyen, NEM elojegyezni szeretnem, hanem elorendelni, a ketto nem ugyanaz!

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#602) syIex válasza Nite (#601) üzenetére


syIex
veterán

De te nem érted meg, hogy náluk most az előrendelés és előjegyzés ugyan az.. :))

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#603) Nite válasza syIex (#602) üzenetére


Nite
őstag

a kettonek koze nincs egymashoz, mar bocs!

Paid my dues!

(#604) Madwe válasza Nite (#603) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt ugye tudod hogy az előrendelés se jelent garantált készletet s fix megjelenés napi klszüléket? Gondolom ezen rugózol, h az előjegyzés ezt nem garantálja. Elárulom ha előrendelésnek hívják akkor sincs semmi garancia arra h jut neked. Volt már rá kismillió példa hazánkban is ahol végül más készletek miatt nem teljesültek mind…

(#605) Nite válasza Madwe (#604) üzenetére


Nite
őstag

igen, ezen rugozok! utoljara egy galaxy s10-et rendeltem elo februar 20-i bemutato utan a telekomnal, marcius 8-tol volt elerheto, aznap at is vettem az uzletben!

holnap felhivom az istylet, ha nem tudnak normalis elorendelest biztositani csak ezt a jelzes erteku marhasagot, akkor telekom lesz ebbol is!

kollegamnak delutan elorendeltunk egy prot (neki volt lejart husege nekem nincs, ezert a dilemma)

sajnos ezuttal nem lehet uzletben atvetelt valasztani, szallitasi idopontot viszont igen, 27 hetfo volt a legkorabbi! biztos vagyok benne hogy meg is erkezik!

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#606) bayarena


bayarena
aktív tag

En azon gondolkozok, hogy vajon a 128 vagy a 256osat erdemes-e megvenni, ha csak alap dolgokra hasznalom, de fotokat meg videokat csinalok.
Jelenleg egy S8asom van, es 50GB-ot hasznalok, de ennel 1 kep kb 2,5MB, gondolom az uj iPhone eseteben egy foto tobbet foglal.
Szerintetek eleg lehet a 128?

(#607) joey04 válasza Nite (#605) üzenetére


joey04
titán

miért nem rendelted elő mindenhol ahol lehetett egyből? valamelyik csak beesik, a többit meg lemondod. már mindegy persze.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#608) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Na az apple levonta a lóvét a kártyámról, plusz szállításra előkészítés státuszt kapott. :)

(#609) ForRedGlory válasza bayarena (#606) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hátha segít.

iPhone 13 Pro and iPhone 13 Pro Max support ProRes video recording in the Camera app at 1080p 30 fps with the 128GB storage option and up to 4K 30 fps with 256GB, 512GB, and 1TB storage options.

Valahol hallottam youtubeon, hogy 10 perc ProRes 100 GB.

[ Szerkesztve ]

(#610) Ck. válasza ForRedGlory (#609) üzenetére


Ck.
addikt

Azért ez eléggé kib@szás a kisebb tárhellyel vásárlóknak. Hivatalos oldalról van az info?

(#611) joey04 válasza Ck. (#610) üzenetére


joey04
titán

igen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#612) bayarena válasza ForRedGlory (#609) üzenetére


bayarena
aktív tag

Ez nem erdekel, ha fontos, hogy egy videoak nagyon jo minosege legyen akkor ugyse telefonnal veszi fel az ember, az alap 4k video meg boven jo barmire ami nem igenyel profi videot.
Szoval szerintem ez a feature nem annyira fontos.
Ezt leszamitva mi a velemenyetek?

(#613) bayarena


bayarena
aktív tag

Illetve hulye kerdes de rendelesnel kerdeztek h SIM kartyaval kerem vagy eSIM-el. En az utobbit valasztottam. Ugye ez nem jelent gondot az adatok, tel szamok atviteleben egy Samsung S8-rol? Jol sejtem hogy nem a SIM kartyat kell atrakni, hanem egy app segitsegevel lehet mindent atkoltoztetni?

(#614) csubííí válasza bayarena (#613) üzenetére


csubííí
senior tag

SIM kártyán tárolsz bármit is a felhő (pl. Google fiók) helyett?
Minden a felhőben, új telefon esetén mikor bejelentkezel egyből ott lesz az új készüléken minden.

(#615) concrete86 válasza bayarena (#606) üzenetére


concrete86
aktív tag

Ha raw-ban fotózol, akkor jóval nagyobb a kép. Szerintem átlagfelhasználásra és fotózásra is bőven elég a 128

(#616) Madwe válasza bayarena (#612) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én tök jól elférek a 64gb-os xs maxomon is. Igaz nem tárolok rajta filmeket/zenét, csak appokat meg fotókat (s abból se sokat, párszáz db-ot)
szvsz el lehet lenni a 128ason… ha mégis kevés lenne ott az icloud előfizetés/saját felhő pl egy nassal…

(#617) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Lehet, elsiklottam felette, de van esély, hogy az EU modell fizikai dual simes lesz? Dual esimről olvastam. Köszönöm

(#618) icecave válasza joefasalasso (#617) üzenetére


icecave
nagyúr

EU egy fizikai és egy esim, vagy 2 esim.

(#619) Ck.


Ck.
addikt

Na kérem, egy kis tok téma. :C Remélem nem lesz belőle több oldalnyi diskurzus, csak egy gyors kérdés. Akik gyári tok mellett teszik le a voksukat az idei szériánál, bőr vagy szilikon? Alapvetően bőr párti lennék, de már a legkisebb kalandtól is ripityára tört benne a 11 Pro Max, emellett maga a bőr is rendkívül sérülékeny volt. A Zasszonynak ugyanebből a szilikon párja volt (tok!!! :DDD ) és durvábbnál durvább dolgokat is vígan túlélt. Szóval megy a fejvakargatás…

(#620) emvy válasza Ck. (#619) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem a bőr nagyon szuperül védte a 12-t pedig sokszor leesett.

while (!sleep) sheep++;

(#621) syIex válasza ForRedGlory (#608) üzenetére


syIex
veterán

Nekem még változatlan. :(

ProRes egyébként 1 perc 1080p esetén 6gb és 4k esetén 8g. Ezért is nem kapta meg a 128-as "csak" a 1080p-t. :)

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#622) pethYeti válasza syIex (#621) üzenetére


pethYeti
addikt

Monjduk aki a ProRes miatt vesz nagyobb tárhelyet ott azért látszik hogy a Apple Marketing mennyire magas iskola :D

Emberek 99.99% nem fogja használni ezt a FTR-t. Kapásból USB2.0-n ilyen 100 GB-okat másolgatni maga a csoda.

Ez az egész arra lesz jó hogy pár youtuber csinál egy videót majd el is felejtik hogy valaha létezett.

(#623) syIex válasza ForRedGlory (#608) üzenetére


syIex
veterán

Na "végre" nekem is le vonta és feldolgozás alatt van egyenlőre!.. :DD

#622 Ez biztos, hisz a ProRes nem átlag felhasználásra van! :)

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#624) kchris78 válasza pethYeti (#622) üzenetére


kchris78
veterán

plusz a használt piacon majd emiatt kevesebbet is fognak érni :D.
Nekem megkönnyebbülés tét nélkül nézni most ezt..
Óra: watch 4 - galaxy watch4, 44mm lte
Teló: 11 pro max - s21 ultra
Tab: 2017 ipad pro - tab s7 plus 5G.
Nem mondom macerás volt míg elmentek a cuccok de csak sikerült. Minden működik flottul, meglepően sok a hasonlóság mostmár, árban meg nyertem sokat.

[ Szerkesztve ]

(#625) kchris78 válasza ΞΔGLΞ (#386) üzenetére


kchris78
veterán

a legjobban lehet de már itthon azt is elég szarul sajnos. kivéve ha az embernek hetei vannak hogy kivárjon egy balekot aki hajlandó drágán megvenni...

(#626) kchris78 válasza ΞΔGLΞ (#386) üzenetére


kchris78
veterán

legjobban lehet de már itthon azt is elég szarul sajnos. kivéve ha az embernek hetei vannak hogy kivárjon egy balekot aki hajlandó drágán megvenni... kénytelen kelletlen a többi flagship típus telefonon is tolják ki a támogatási időszakot.

[ Szerkesztve ]

(#627) Yeffy válasza ForRedGlory (#609) üzenetére


Yeffy
veterán

remelem, nem tul OFF topic, de ezek az uj modellek (vagy akar az elozoek) tudnak 1080@60, 2K@60 vagy 4K@60-on videozni? akar a gyari, akar 3rd party app-al?
engem leginkabb a kozepso erdekelne.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#628) Gubu0101 válasza Yeffy (#627) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ezek vannak (12 Pro)

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#629) corran9


corran9
tag

Sziasztok!

Erősen vacillálok a 128-as és 256-os 13 pro max között.

Jelenleg egy 256 gigás Oneplus7pro-m van, amin a legtöbb helyet (42 giga) képek és videók foglalnak, ugyanakkor még van ezen is 150 giga szabad helyem.

Nem vagyok egy évente telefont váltó típus, 2-3 évre biztosan szeretném ezt a telefont használni majd, így fontos lenne az időtállósága is.

Attól tartok, hogy ha a google fiókomat beszinkronizálom, a 128 giga hosszabb távon stresszes lenne (szeretek ráhagyással is gondolkodni), hogy elégséges lesz, mert bár nem vagyok egy nagy videós, azért ha meg lesz a telefon, biztos többet fogok videózni is (ebben talán tényleg az iphone a legjobb).

1 éve van ipadem, amihez vásároltam 50 giga icloud tárhelyet, hogy a biztonsági mentésnek legyen biztosan hely (ebből most 2,6 giga foglalt).

Nem tudom, hogy itt már szóba került-e, de olvastam olyat is (gondolom jelenleg ez még spekuláció szintjén van, mert szét még senki nem szedte a telefonokat ill. tárhely sebesség tesztek sincsenek), hogy igazából nem is a tárhely szűkössége miatt nincs 4k-s prores videó a 128-as pro maxokban, hanem a tárhely írási sebessége az, ami ezt nem teszi lehetővé (mert jogosan merül fel a kérdés, hogy miért ne lehetne 10 percnyi 4k prores felvételt készíteni a 128-assal mielőtt betelik?!), így viszont bosszantana, hogy ha kiadok 500k-t egy telefonra, és nem az elérhető legjobb teljesítményt kapnám (szinte biztos nem használnám majd ki, de frusztrálna az biztos, ha megerősítést nyerne ez a spekuláció).

Aztán persze lehet, hogy az apple marketingesei terjesztik sunyiban az info-kat, és az év végi bónuszuk függ ettől… ki tudja? 😊

Mi véleményetek? :R

Köszi és üdv, c.

That's a real nasty habit you got there......

(#630) syIex válasza corran9 (#629) üzenetére


syIex
veterán

Mivel hosszabb távra tervezel vele én mindenképp ajánlanám a nagyobb tárhelyet! :K
Később is nyilván többért fog elmenni plusz nem lesz semmiben semmilyen hátrányod. :N

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#631) Di Natale válasza syIex (#630) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Mennyire lehet hosszútávon tervezni? 5 éves LenovoP2-t szeretnék váltani. 5-6 évig kibírja az iPhone?

(#632) Ck.


Ck.
addikt

Idén van valami funkció, amiben a Pro hiányt szenved a Pro Max-szal szemben, vagy ezúttal színtisztán csak a méret az egyedüli különbség?

(#633) concrete86 válasza Ck. (#632) üzenetére


concrete86
aktív tag

Nincs, szerencsére.

(#634) w333 válasza Di Natale (#631) üzenetére


w333
félisten

Bőven ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#635) Ck. válasza concrete86 (#633) üzenetére


Ck.
addikt

Akkor most még hülyébbnek érzem magam, hogy mégis a Maxot készülök előrendelni. ;]

(#636) kchris78 válasza Ck. (#635) üzenetére


kchris78
veterán

méretben és főleg aksiban előnyös azért a Max...

(#637) bayarena válasza kchris78 (#636) üzenetére


bayarena
aktív tag

Meg ha tobben vagytok a partyn akkor egyszerre tobb kokaint lehet porciozni a hatuljan.

(#638) #54625216 válasza corran9 (#629) üzenetére


#54625216
törölt tag

Telefonon egy átlagusernek ProRes-ben rögzíteni szvsz semmi értelme.
A ProRes egy editing formátum, azaz a sávszélességet áldozza be a minőség és a kisebb CPU terhelés kedvéért, hogy a vágóprogramnak ne kelljen a frameket ki-be tömörítenie, továbbá az encode-decode során ne romoljon (annyira) a kép minősége.
A ProRes előnye akkor használható ki, ha maga az anyag legalább félprofi felhasználási céllal készül, azaz számít a technikai képminőség.
Ilyen esetekben az ember nem telefonnal videózik, mert a szenzorméret és az optika mindig szűk keresztmetszet lesz akár egy MILC-el szemben is. Azt még el tudom képzelni, hogy mondjuk egy profi videós hord magánál egy 512GB-os iPhone-t és ha hirtelen reagálni kell egy váratlan eseményre, akkor elő tudja kapni és valamennyire vállalható minőségben tud felvételeket készíteni, esetleg forgatásra nem visz külön kamerát a "behind the scenes" felvételekhez.
De home célokra, amikor a felvett esemény információértéke a lényeg, és még ha vagdossa is az ember a videót, akkor is elbír az anyag egy h265(4)->prores->h265(4) konverziót, teljesen felesleges a jobb codec miatt több óra helyett 10-20 percre limitálni a felvehető anyag hosszát.

[ Szerkesztve ]

(#639) kchris78 válasza bayarena (#637) üzenetére


kchris78
veterán

ez igazán építő jellegű hozzászólás volt, köszönjük.

(#640) kchris78 válasza #54625216 (#638) üzenetére


kchris78
veterán

itt a sávszél a lényeg. Gondolom nincs I frame P frame hanem minden P frame, nincsen tömörítve az anyag csak minimális veszteséggel (sokan azt gondolják pl egy FullHD anyagból praktikus mondjuk HD-t csinálni de ez nagyon nem így van, így az "mpeg zaj" sokszorosára emelkedik).
Szerintem ha az ember utómunkát tervezet a videóval miért ne lenne hasznos a ProRes.. Pont a telefonok azok amik a tárhely optimalizálás miatt eléggé megnyomják a H265-ös tömörítést.. Legalább azt kihozza az optikából amire képes. Sok telefonnál nem azért rossz a képminőség mert az optika/CCD rossz hanem mert túl van tömörítve a kép.

(#641) #86564352 válasza corran9 (#629) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egy perc 4K/30fps ProRes videó elvisz 6-7-8 GB helyet, teljesen érthető miért 128 GB-os készüléken miért csak 1080-ban engedik és miért hozták be az 1 TB opciót. Még így is nagyon kompromisszumos a dolog, mert ha elkészült a nagyméretű tutiszupi videó, akkor még várhatod mire áttöltöd számítógépre. Megjelenéskor még nem is lesz elérhető a funkció, ősz során későbbi szoftver frissítéssel. Egyébként a Cinematic Mode is 1080/30 lesz.

Összefoglalva ProRes ide vagy oda, ha valaki direkt iPhone Pro-t vesz és többet is fog videózni, az szerintem a 256-os változatot vegye. Hiszen még hétköznapi használat sima 4K videókkal is be lehet lakni.

(#642) #54625216 válasza kchris78 (#640) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ha az ember utómunkát tervez egy telefonos felvételen, ott eleve nem lehetnek magas minőségi elvárásai, mert maga az optika és a szenzor mérete a szűk keresztmetszet. Fizikailag nem tud egy telefon olyan minőségű képet rögzíteni, mint egy erre a célra fejlesztett kamera rendes méretű optikával, mert a fény töredéke jut csak el az eleve kicsi szenzorra. Azt meg hiába rögzíti csillárd pixelen, valójában minél nagyobb a szenzor felbontása, annál kevesebb foton jut egy pixelre, tehát annál erősebb lesz a zaj. Ezt lehet ide-oda kenegetni mindenféle intelligens filterezéssel és átlagfelhasználásra megfelelő minőséget kicsikarni belőle, de valójában egy telefon mindig lemaradásban lesz egy direkt képfelvételre fejlesztett eszköztől, mert azoknál nem kell a hordozhatóság, súly, stb. miatt kompromisszumokat kötni.
Pl. meg lehet nézni milyen brutál a különbség egy 2K professzionális kamera (ami a teszt készítésekor már rég elavult modell volt) és a Samsung akkori 8K zászlóshajó telefonja között: [link]

Ha már az ember jobb minőségben akar a telefonjával videózni, sokkal többet érne vele, ha lehetne a h265 sávszélesség és egyéb kodek opciók között váltogatni.
A vágás során már egy jobb sávszélességű h265-ből simán lehet vizuális veszteség nélkül ProRes-t konvertálni, majd editálás után vissza, miközben hosszban a többszörösét lehet így rögzíteni. A végeredmény lehet, hogy nem fog megfelelni a broadcast szabványoknak, de az esetek 99.9%-ában nincs is rá szükség.

(#643) Tiger. válasza Ck. (#632) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az aksi.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#644) Yeffy válasza Gubu0101 (#628) üzenetére


Yeffy
veterán

koszi. akkor a 2K nincs, de legalabb 4K@60 elerheto. gondolom foglal szepen, amit ir alatta, azok nagyjabol fedik a valos szamokat?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#645) Gubu0101 válasza Yeffy (#644) üzenetére


Gubu0101
veterán

Meg sose neztem,ahogy a kepen is szerepel beallitas azt hasznalom,de 99% hogy fedi.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#646) kchris78 válasza #54625216 (#642) üzenetére


kchris78
veterán

"A vágás során már egy jobb sávszélességű h265-ből " itt a lényeg. A legtöbb telefonból hogy csiholsz ki ilyet? Nem tudod kikapcsolni az alacsony sávszélességű rögzítést akár videó módban akár JPEG rögzítésnél...

Lehet zajos a kép lehet ilyen lehet olyan. Ebben nincs vita. Aztán még erre ereszt rá a telefon egy jó kis sávszélességű tömörítést... Sok gyors mozgás rögzítés esetén vagy tengerhullámnál sokszor kijön hogy túl lehet tömörítve. YouTube-ra vágni kell az anyagot és oda ez pont elég lesz. Az igaz hogy ezt a felhasználók kis százaléka műveli.

(#647) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Közben az Apple oldalán már 4-5 hetet írnak a szállításra. Lehet belefutunk abba, amibe tavaly is..

https://utdetailing.hu/

(#648) savoo válasza tibcsi0407 (#647) üzenetére


savoo
addikt

Ki várt mást? Chip hiány van.

(#649) w333 válasza bayarena (#637) üzenetére


w333
félisten

:DDD :DDD :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#650) balintXD


balintXD
tag

Azt tudja valaki esetleg, hogy ki vannak-e már állítva valahol (istyle, media stb) a telefonok?

Galaxy S3 > S6 > S7 edge > S8 > S10e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.