Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Alpha7 képes az egyes képtartományokban csökkenteni vagy növelni a fényességet annak érdekében, hogy minden részlet látható legyen."

Akkor miért nem tud DisplayHDR600-at? A fényereje megvan hozzá , sőt majdnem az 1000-eshez is (900 nit), a különbség a HDR10-hez meg pont a menet közben változtatható fényerősség. Vagy csak simán neki se futottak a plecsninek?

"A webOS képes együttműködni USB-n keresztül csatlakoztatott egérrel és billentyűzettel"

Bluetooth nincs? Egy távoli tévénél azért az sokkal esélyesebb mint egy hosszú kábel vásárlása és átkígyózása a szobán.

[ Szerkesztve ]

(#302) Dr. Akula válasza Dr. Akula (#301) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jó, következő oldalon látom ott a BT.

Egy ilyen tévé milyen monitornak? Mit lehet tudni a PWM mentességről, FRC-ről (gondolom az van itt is)? Ha gépre van kötve nem akarja-e óránként kikapcsolni magát mint egy akármilyen tévé?

[ Szerkesztve ]

(#303) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ja és ez az OLED már nem beégő képes? Régebben mintha arról lett volna híres a technológia.

(#304) #72042496 válasza Dr. Akula (#303) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az LG által gyártott összes 4K OLED panel natív 10 bites. Szemkímélésről, ahol a vibrálást és a kékfénykibocsátást vizsgálták:
- LG közlemény
- PH! hír

Te kb. minden 27" FHD monitor alá leírod, hogy pixeles. Az 55" UHD ugyanaz a PPI, csak OLED-en még vastagabb a pixelrács. Gondold meg, hogy mennyire zavarna, még ha távolabbról is nézed. Illetve szerintem az 55" egyszerűen magas ilyen célra, de ez mindenki saját megítélése. Nekem a 75 centis asztalra engedve 180 centis emberként kényelmetlen volt. Jövőre valószínű lesznek 48"-os OLED-ek is. Számomra ez a "még éppen jó" monitoros méret.

Azt nem tudom, hogy gépre kötve óránként ki akar-e kapcsolni. 55B6-om volt régebben monitornak, de nem rémlik ilyen.

A beégés állandó téma, ebben a topikban is egy csomó hozzászólás erről szól. Az újak már sokkal jobban bírják mint a korábbiak, de beállítások és igénybevétel kérdése, hogy meddig.

[ Szerkesztve ]

(#305) Dr. Akula válasza #72042496 (#304) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Te kb. minden 27" FHD monitor alá leírod, hogy pixeles"

Leginkább a 27"/4K monitorokat szoktam kommentelni hogy ekkora méretbe túlzás a 4K, de majdnem stimmel. :D

"A beégés pedig állandó téma, ebben a topikban egy csomó hozzászólás szól erről."

Ezek szerint még mindig probléma. Köszönöm, erre voltam kíváncsi.

(#306) #72042496 válasza Dr. Akula (#305) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez az OLED velejárója, kiküszöbölni valószínűleg soha nem fogják. Egyre tartósabbak viszont, és a mostani szinthez képest a top-emission panelek hozhatnak egy másfél-kétszeres élettartamot azonos fényerő mellett.

Csak nem tudni, hogy ezek mikor érkeznek. Év elején még úgy tűnt, hogy a jövőre debütáló 8K modellekben ilyen lesz, végül aztán ott is marad a bottom-emission.

Szerintem, és ez tök szubjektív, ha valaki utánanézve tart a beégéstől és két-három évnél hosszabb távra tervez, akkor érdemesebb OLED helyett egy fasza LCD-ben gondolkodnia.

[ Szerkesztve ]

(#307) athomi


athomi
veterán

"A betekintési szög gyakorlatilag hibátlan, teljesen oldalról nézve a kijelzőt sem érzékeltük a színek torzulását, fakulását, invertálódástól pedig pláne nem kell tartani." [link]

Fura, mert többen is panaszkodtunk, hogy oldalról nézve egyes színek eltorzulnak, nevezetesen a sárgák átmennek zöldbe. És nem csak egyszínű képek nézegetéséről van szó, ez észrevehető valós tartalmaknál is. Például az arcbőr a zöld szín irányába torzul. Nem kell hozzá extrém szélről nézni, 45°-os szögből már bőven látszik, de talán ennyire se kell szélre menni ahhoz hogy érzékelhető legyen.
Most vagy nem érzékelte ezt a televízió tesztelője, vagy nagy elérések vannak az egyes panelok között.

[ Szerkesztve ]

(#308) sakal83 válasza athomi (#307) üzenetére


sakal83
addikt

Ezert kell gorbe tv :DDD

(#309) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Hány hónap alatt ég be? A jótállási időt sem bírja ki. Botrány ez a technológia!
Beállítás kérdése? Az állítási lehetőségek azért vannak, hogy oda állitsam ahová akarom! Akkor is ki kéne bírni a jótállási időt. Vagy vegyék el a beállítási lehetőséget, és nézzél egy ......! Pontosan tudják, gyártási hibás a termékük!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#310) Locutus válasza csocsoszán (#309) üzenetére


Locutus
veterán

Akkor LCD-t se vegyél, lévén az is képes másképp öregedni ott, ahol pl szélesvásznú film miatt fekete sáv marad...

Marad a Videoton CRT, kb mindenkinek ezt tudom javasolni aki ilyen szinten fosik az OLED-től. Mindenkinek jobb lesz úgy.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#311) csocsoszán válasza Locutus (#310) üzenetére


csocsoszán
őstag

Tévedés! Az LCD hosszú évekig hibátlanul működik!
A gyártási hibás oled, egy év alatt garantáltan beég azaz meghibásodik. Hiába van jobb képe, ha selejt!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#312) athomi válasza csocsoszán (#311) üzenetére


athomi
veterán

És olyan mély sötétséget is csak az OLED tud megjeleníteni, mint te. :)

[ Szerkesztve ]

(#313) csocsoszán válasza athomi (#312) üzenetére


csocsoszán
őstag

Tilos személyeskedni! Bejelentem!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#314) Locutus válasza csocsoszán (#313) üzenetére


Locutus
veterán

Vigyázz, meg ne üsd a bokád közben, lehet nem tudtad, de van egy ilyen pont is a szigorúan tilos listában:
"8. „Trollkodás”: téma- és közösségromboló provokáció."

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#315) csocsoszán válasza Locutus (#314) üzenetére


csocsoszán
őstag

Csak tények! Bárki cáfoljon meg. Az amoled tv-k az üzletekbe látható módon be vannak égve, a telefonok szintén! A szervizek pontos számokkal rendelkeznek hány kijelzőt cserélnek! Botrány, egyes országokban a tervezett elévülés büntetendő.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#316) athomi válasza csocsoszán (#315) üzenetére


athomi
veterán

Szerintem senki nem akar téged nagyon cáfolgatni, 3 hozzászólás alatt (1 2 3) összehordtál annyi dolgot, hogy felesleges körök lennének.

- Egy halom dolog van amit nem lehet hosszútávon úgy használni ahogy kedved tartja.
- A gyártási hiba az más, nem az amiről te írsz.
- Azt hogy mikor ég be az felhasználás függő. Itt tájékoztatnálak, hogy garanciaidőn belül történő beégés esetén panelt cserél a gyártó.
- Amoled TV? :DDD
- Már nem is gyártási hibáról, hanem tervezett elévülésről van szó? Ellentmondásosak a saját hsz-eid.

Nyilván aki nem tudja/akarja megfizetni az OLED-et, vagy nem kedvezőek beégés szempontjából a felhasználói szokásai, az ne vegyen OLED-et.

[ Szerkesztve ]

(#317) Tailortamas


Tailortamas
csendes tag

Sziasztok!

Büszke tulajdonosa lettem egy 55" B9-nek. Tudna nekem ajánlani valaki, valami jó screen setting-et HDR gaming-re? Valahogy minden beállítás sötétnek érződik PS4 Pro-mellett.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#318) Tailortamas válasza athomi (#307) üzenetére


Tailortamas
csendes tag

Még mindig fényévekre van a Samsungok Q szériájától a színvesztés. Úgy mondom, hogy mind a két tévével rendelkezem. Szín torzulás elvesztés a Q7-nél igen-igen erőteljes. Ehhez képest a B9-nél nem tapasztaltam torzulást egyáltalán.

(#319) athomi válasza Tailortamas (#318) üzenetére


athomi
veterán

Azért, mert úgy néz ki van szórás a panelek között, vagy mondjuk úgy hogy van sok "selejtes". Meg van olyan, akinek fel sem tűnik normál tartalomnál. Nézd meg egyszínű képekkel, nálam a sárga átmegy totál zöldbe ha már kicsit oldalról nézem, és sok ilyen panasz volt. Érdemes sötétben próbálnod, akkor jobban feltűnik, de nálam nappal is látványosan látszik. Amúgy garanciális bejelentés esetén panelt cserélnek ilyen esetben szó nélkül.

Amúgy van OLED topikunk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#320) FollowTheORI válasza Tailortamas (#317) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

rtings.com-on mindig fent van az ajánlott beállítás...

Amúgymeg a PS-en is kalibrálni kell/lehet a HDR módot... lehet csak ott kell jól beállítanod, mert most nincs beállítva.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#321) Tailortamas válasza FollowTheORI (#320) üzenetére


Tailortamas
csendes tag

Köszönöm, ott is meglesem! 👍

(#322) Tailortamas válasza athomi (#319) üzenetére


Tailortamas
csendes tag

Értem. Te akkor miért nem cserélteted ki?

(#323) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Tudna valaki küldeni egy fasza 55c9pla képbeállítást? Tudom, hogy találni a neten, de én más, privát emberkék ízlésére vagyok íváncsi. Köszi... :R

(#324) lumma válasza dabadab (#43) üzenetére


lumma
csendes tag

55EG9A7V volt a FHD modell típus. Évekig forgalmazták. 300-350 körül volt az ára. Telekomos akcióban 280 volt.
Nekem is volt pár napig, de visszaküldtem, mert ez még egy régi panel típus, nagyon aggresszív volt a képernyő védelem, fehér tartalomnál úgy visszavette a fényerőt, hogy szürke volt a fehér rész. Volt más nyűgje is.
Most egy 4k-s B7 van és ez zseniális, akcióban 360 volt 5 év garral.

(#325) lumma


lumma
csendes tag

Ha gondolkoztok OLED TV-n, ne tegyétek, vegyétek meg, minden forintját megéri. Zseniális a felskálázás is, még 720p-s anyag is élvezhető, nem is értem, hogy tudják így megoldani. Egyszerűen tökéletes TV. A magic távirányító, a lejátszó, mind problémamentes, ergonómikus. Ha pár percre statikus a tartalom, auto screensaver indul, figyel a szoftver erre is.
Monitorként, konzolhoz lehet, hogy beég, arra nem venném.

(#326) enonlui


enonlui
tag

hali mindenki!

az a kérdésem hogy mennyire vagytok meg elégedve a tv-vel. a nagy hűha hatás után?
én is vettem egy ilyet és a hűha nagyon sokat dobott. persze mert előtte csak egy ips lcd tv-m volt.
pl. a tesztben azt írták hogy nem tapasztaltak aurát, zajosodást. hát én nagyon. hiába szedem le a legnagyobb méretű mkv filmeket akkor is. az emberek körül többször is észrevehető. iszonyat zavaró.

(#327) kalmani válasza enonlui (#326) üzenetére


kalmani
tag

Néhány hete használok egy 65-ös B9-et.
Nagyon olcsó LCD-t váltott. Mégis elmaradt a hűha. Nagyon sokat állítgattam, mert a HD televízió adások nagyon bénán jelenítette meg. Szinte minden csatorna, film más beállításért kiált. Én sokkal többet vártam ettől a TV-től.
A 4K-s filmek jók, de azok közt is van különbség. Blue Planet II, és a Planet Earth II sorozat volt eddig a legnagyobb élmény. Jó lenne, ha minden anyag ezt a minőséget nyújtaná.

(#328) nosedive


nosedive
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja vásároltunk egy LG OLED55B9SLA - t. Eddig minden nagyon patent, egy zavaró dolog kivételével: azt vettük észre hogy ha van kártya a CI slotban, akkor furcsa, ciripelő, magas hangot produkál a tv. Alacsony hangerőnél elég bántó ez a folyamatos zaj. Hogy ezt a kártya műveli-e, vagy a CI, nem tudjuk, annyi biztos hogy a slot felől jön a hang.
Valakinek van hasonló tapasztalata? Esetleg sikerült valahogy megoldania?

Próbáltam végig bogarászni a fórumot, nem találtam hasonló kérdést eddig, ha esetleg mégis volt már téma akkor elnézést!

(#329) J.J. András


J.J. András
őstag

Sziasztok,
tapasztalatokra volna szükségem:
Ez a HDMI 2.1 = 48Gbit-es ezen a B9-esen ?
A 120Hz az működik HDR10-es módban is ?

Köszi

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.