Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Frici654 válasza KTTech (#146) üzenetére


Frici654
kezdő

Sakhogy az atlag embert nem erdeklik a bitráták. Bemegy a boltba es latja, h fenyévekkel szebb a kep. Még az egyszeri YouTube 4kvideok is.

(#152) MeszesKPT válasza Frici654 (#144) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Képátló, felbontás, nézési távolság, mindháromra szükség van különben értelmezhetetlen. A te példáddal élve a FHD 49"-t ha 4 méterről nézed, akkor hiába cseréled le UHD-re, nem fogsz különbséget látni, mert a szemed nem képes rá (vagy alien vagy).

(#153) kolopele válasza MeszesKPT (#152) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért nem értelmezhetetlen. Gondolod, hogy én 2 m - re ülök a 77" - tól? A duplájától is látni hogy nem FHD, persze ha 4k - s maga a tartalom is. Nem tudom ki hogy van vele, de én nem azt nézegetem hogy közvetlen közelről hány pixelt látok.

(#154) Frici654 válasza MeszesKPT (#152) üzenetére


Frici654
kezdő

Lemértem. 3m pont a kobak tv tavolsag. Megkérdőjelezhetetlen a különbség.

(#155) turikoczka válasza AxBattler (#123) üzenetére


turikoczka
aktív tag

230e forintert latok arukereson 55 colos meretben qled tv-t.

(#156) kolopele válasza turikoczka (#155) üzenetére


kolopele
nagyúr

(#157) dabadab válasza Frici654 (#151) üzenetére


dabadab
titán

"Sakhogy az atlag embert nem erdeklik a bitráták. Bemegy a boltba es latja, h fenyévekkel szebb a kep. Még az egyszeri YouTube 4kvideok is."

Attól még, hogy az átlagember hülyeségeket beszél meg hisz, nekünk még nem kötelező ezt tennünk, igaz?

DRM is theft

(#158) fuze válasza DjFlanker (#68) üzenetére


fuze
őstag

A cikkben említésre került az airplay és a widi amit a kutya sem használ (mármint az utóbbit). Viszont a chromecastot is tudja?

adms.hu | UI Designer

(#159) Scholes9 válasza turikoczka (#155) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Annyit sem ér...

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#160) kolopele válasza dabadab (#157) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mégis, ki az aki 1,5-2 m - ről néz pl. egy 77" - os tévét? Ez nem átlag, nem átlag ember kérdése. Be sem látod akkora távolságból, plusz az ember feje is belefájdul. Amikor játszom a 27" - tól is elülök kb. 1 méterre.

[ Szerkesztve ]

(#161) Frici654 válasza dabadab (#157) üzenetére


Frici654
kezdő

Nemreg meg te is abban a hitben voltal, h nem volt fhd oled. Szoval hagyjuk a hitet. A lenyeg, h normalis távról nezve a 4k tvn megjelenő 4k adat szebb, mint a fhd tvn megjelenő fhd adat.

(#162) DjFlanker válasza kolopele (#160) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Többen mondták hogy perverz vagyok, de olyan 2,5 méterről nézek egy 70" tévét, így adta ki a hely. Nem fáj bele a fejem, az biztos

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#163) dabadab válasza kolopele (#160) üzenetére


dabadab
titán

Most egész pontosan mi a fenéről beszélsz?...

DRM is theft

(#164) DjFlanker válasza fuze (#158) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

erre nem tudok válaszolni, nincs chromecastom

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#165) dabadab válasza Frici654 (#161) üzenetére


dabadab
titán

"Nemreg meg te is abban a hitben voltal, h nem volt fhd oled."

Igen, és kijavítottak én meg tudomásul vettem, hogy tévedtem. Ez pont az ellenkezője annak, amit te mondasz, hogy akkor is hülyeségeket beszéljünk, ha nem muszáj.

DRM is theft

(#166) kokobe


kokobe
senior tag

Pana gz950 olcsób és fényévekkel jobb mozira.Idén best buy oled tv az tuti...

<---AMD___ATi--->

(#167) turikoczka válasza Scholes9 (#159) üzenetére


turikoczka
aktív tag

Figyelmesen várom a jelentősen szebb képű tévéket ilyen áron..

(#168) kokobe válasza turikoczka (#167) üzenetére


kokobe
senior tag

Pana gz950 euronicsban 405-be ment a c9-nél is jobb házimozira.Lásd avforum tesztjét...

<---AMD___ATi--->

(#169) dabadab válasza kokobe (#168) üzenetére


dabadab
titán

230 ezer / 55" kategóriában kellene lényegesen jobb ajánlat a QLED-nél. Majdnem kétszer annyiért persze, hogy jobb.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#170) adamssss válasza dabadab (#148) üzenetére


adamssss
veterán

Persze az uj techologia fejlesztese draga es rizikos. Ha az uj technologia elorelepes akkor arra hajlando vagyok aldozni ezt bizonyitja pl az OLED tv-m. Viszont szerintem a 4k onmagaban nem uj technolgia hanem a legtobb esetben egy felesleges feature amirol elhitetik a neppel h szuksege van ra. Magaert az oled technolgiaert hajlando vagyok fizetni a 4k felarert nem. Sajnos ma mar nincs valasztasi lehetoseg...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#171) DjFlanker válasza adamssss (#170) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

2-3 éve még igazad lehetett, de ma már rengeteg legális 4K forrás van aminek egyértelműen jobba képe mint a FHD-nek, szóval egyáltalán nem felesleges feature. A 8K, na az még felesleges lesz 2-3 évig.
És 2019 végén már nincs 4K felár, minden tévé 4K az alsó közép felett, bármilyen gyártótól 50"-tól (de talán már 42 felett is), 130.000 tól 1.300.000-ig (és persze afelett)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#172) adamssss válasza DjFlanker (#171) üzenetére


adamssss
veterán

Mint itt mar leirtak azoknak az anyagoknak azert jobb a kepe mert nagyobb a bitrate-je es nem a felbontas miatt. Nativ 4k-ban talan ha 5 eve forgatnak. En altalaban korabbi filmeket nezek de nyilvan ez az en “bajom”.
nincs 4k felar? Vegul is nincs csak eppen fhd modellek sincsenek igy nincs is viszonyitasi alap.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#173) kokobe válasza dabadab (#169) üzenetére


kokobe
senior tag

Tavalyi 55xf9005 sony 279k az még valamire való lcd jó árban.
De semmyilyen qvantumkristályos vagy bármilyen lcd a jobb plazmák után csak is oled vissza fele nem akar az ember lépni... :))

[ Szerkesztve ]

<---AMD___ATi--->

(#174) Frici654 válasza adamssss (#172) üzenetére


Frici654
kezdő

A nagyobb bitrátához csak annyit, h igy vagy ugy de tobb az adat. Es ezt erthetjuk uj generacionak, szintlepesnek. Tobb adat =szebb kep

(#175) FollowTheORI válasza Sifre (#63) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Valóban az... de amúgy "meg van magyarázva" gyártói oldalon... a hivatalosan támogatott videóformátumokhoz nem kell több. :)

Amúgy tényleg filléres dolog lenne és érthetetlen limitáció... :K

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#176) #21123072 válasza Frici654 (#144) üzenetére


#21123072
törölt tag

A fhd 49 col felett mar nagyon kevés.
Moziba nem nagyon jársz, ezek szerint.

(#177) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Van értelme 4K/FHD-vitának?
Csakis kizárólag 4K készülékeket árulnak ebben a szegmensben (OLED, QLED stb...)
Nincs választási lehetőség, nem tudsz FHD készüléket venni.

Mi letojjuk magasról milyen felbontást nézünk, nem ezért nézek meg egy filmet, sorozatot, bármit. Beülök 2 méterre a 65 col elé, oszt' jónapot.

(#178) Sifre válasza FollowTheORI (#175) üzenetére


Sifre
senior tag

AC-s wifin használom, az tud általában 300 mbit-et de mivel panelban lakom vannak időszakok amikor leesik a sebesség. Tudom hogy nem hivatalos amit csinálok, de a tv amúgy simán lejátszik egy nyers m2ts fájlt is, elég gáz hogy kispórolják a gigabitet egy ilyen drága eszközből.

Viszont valamilyen szinten megbocsátható az LG-nek, mivel úgy tűnik USB-s gigabit ethernet adaptert támogat a tv. Lehet veszek egyet próbából.

(#179) Frici654 válasza #21123072 (#176) üzenetére


Frici654
kezdő

Hogy jön az otthoni tvzéshez a mozi?

(#180) AxBattler


AxBattler
félisten

Na jó, meggyőztetek. Tavasszal ha veszek TV-t, akkor sima VA LED paneles lesz (~200k), vagy valami OLED (~400k).

Már csak a beégéstől parázok: PC-t is kötnék rá, és félek hogy a W10 tálcája "nyomot hagy" a panelen. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#181) KTTech válasza Frici654 (#179) üzenetére


KTTech
veterán

Úgy, hogy ugyanazzal a szemmel nézzük mindkettőt.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#182) KTTech válasza AxBattler (#180) üzenetére


KTTech
veterán

Bármilyen aktív pixelekkel dolgozó megjelenítőnél fennáll ez a helyzet, és fenn is fog állni (a mikroLED se lesz kivétel, legfeljebb toleránsabb lesz az OLEDnél, élettartam szempontjából valószínű felül fogja múlni, bár már most is évtizedekben mérhető napi 8 órás használat mellett a panelek élettartama - viszont nem igaznán van forgalomban és 5-6 generáció minimum kell a gyerekbetegségek mérsékléséhez), mivel az egyes pixelek nem egyformán fognak öregedni (már az is külön művészet, hogy egy pixelen belül az alpixelek együtt öregedjenek).

Persze kis odafigyeléssel ez nem olyan nagy probléma, illetve a készülékek is "védekeznek" a hosszan kint hagyott, nagy fényerejű statikus tartalmak ellen.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#183) Frici654 válasza KTTech (#181) üzenetére


Frici654
kezdő

Es ott a vászon szabvány?

(#184) kolopele válasza AxBattler (#180) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem amióta megvan nem volt semmiféle beégés. Nem törvényszerű dolog ez.

(#185) Chibass válasza Yany (#2) üzenetére


Chibass
tag

Ez a gyártói bejegyzés még a 8-as szériáról szól, vajon a 9-re is igaz mindez? Gondolok itt a HDR és HFR együttes használatára. Nekem, játékos felhasználóként ez vízválasztó lehet a két széria között.

Valaki írta és én is nagyon hiányolom a TV tesztekből a játékos fejezetet (VRR, HDR, HFR, input lag és a többi).

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#186) Fryskitt válasza FollowTheORI (#70) üzenetére


Fryskitt
addikt

Én sem igénylem az okos szolgáltatásokat. Van Apple TV. Emellett nem kell más. Max Miracast/Airplay. De más nem kell. Majd ha sokkal jobbak lesznek a beépített funkciók és az Apple TV csak alkalmazás lesz, vagy ilyesmi, akkor kell okostévé. Én inkább vennék egy jó felbontású (4k, 8k), nagy panelt, okosfunkció nélkül. Igaz, a fullHD-t már hagynám.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#187) Tetsuo válasza sakal83 (#134) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Azzal nálad is hiba van - szerintem. :D

(#188) Tetsuo válasza dabadab (#140) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Sőt, a VHS-korszakban a VHS-re is kevesen panaszkodtak - vagyis az efféle igény változik, főként az újabb technológiák révén.

(#189) Tetsuo válasza KTTech (#146) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ez persze nem igaz, már számtalanszor ki lett vesézve. És ha tetszik, ha nem jön a 8K is.

(#190) KTTech válasza Tetsuo (#189) üzenetére


KTTech
veterán

Parasztvakításnak jó lesz az, valódi fejlesztés helyett... és ki lett vesézve, hogy igaz, amit írtam.
Ez itt már igencsak off:

A probléma már csak azzal kezdődik, hogy a fényképezéshez fény kell, márpedig a mozgókép (legyen az film vagy TV adás) csak állóképek sorozata. Minél nagyobb a felbontás, annál nagyobb lesz a zaj is. Minél nagyobb a képfrissítés, annál magasabb érzékenység kell, és ezzel együtt megint nő a zaj, ami rontja a képfelbontást, a színeket...

A HFR-nek van értelme, a mostani HDR vicc kategória (10 bit az minden csak nem HDR, de tény, hogy a színárnyalatokkal csodát művel 8 bpc helyett). Már csak azért is vicc, mert már 10 évvel ezelőtt is 12 bpc-vel szerkesztettem képeket, mostanság a 14 bpc a normál, és még az sem elég a HDR-hez, ezért használunk kompozit képeket, erősen tömörített dinamikával, amit HDR-nek csúfolnak.

A valódi előrelépés az lenne, ha maradna a fHD felbontás olyan 75"-ig, nagy méretű és teljesítményű alpixelekkel, amik elérik a filmek masterelésekor használt 4000cd/m2 maximális értéket (sok száz wattos csúcsfogyasztás mellett, ahogy annak lennie kell), 10 bit helyett 14-16bpc-t használnának. A 24p-vel nekem nincs gondom, a filmekhez az megy, TV tartalmakhoz mehet a nagyobb framerate (mondjuk nem sok értelmes dolog megy a TV-ben, amihez kellene. Aki szereti a sportot annak kell).

Azzal megint nem sokat törődnek, hogy még mindig igen gyenge az OLED-ek mozgóképfelbontása (a statikus tartalmakkal nincs gond). BFI-vel javul, de nem az igazi. Pedig megvan rá a technológia, a plazmáknál már bevált subfield-drive rendszer, az OLED-ek válaszideje megfelelő lenne hozzá, de ezt nem építik be még jó ideig valószínűleg.

Persze ezek hozománya lenne, hogy a HEVC kódolás sokkal magasabb bitrátán menjen, mint a most aktuális 4K tartalmaknál, ami ugrásszerűen növelné a képminőséget.

Ezzel csak az a gond, hogy nincs marketingértéke a dolognak. Így soha nem fog elterjedni. Ahogy a mobilos kamerákat is a pixelszám növelésével lehet eladni, a tényleges minőség senkit se érdekel (majd kilegózza az AI mi akart lenni a képen)...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#191) Tetsuo válasza KTTech (#190) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Azzal egyetértek, hogy lennének lényegesebb fejlesztenivaló területek képalkotás, videózás terén, de a felbontás sem elvetendő.
Értelemszerűen a cégek profitszerzésre törekednek mindenekelőtt, és minden területen, minden céggel így van ez a kapitalizmusban.

(#192) Reggie0 válasza kolopele (#137) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem meg ivelt kijelzo nem kell, mert rendesen latok es nem egy torz kepet akarok nezni :)

(#190) KTTech: "Minél nagyobb a felbontás, annál nagyobb lesz a zaj is"
Csak akkor, ha az erzekelo merete valtozatlan. Ha az erzekeloben a pixel merete valtozatlan, akkor a zaj ugyan annyi lesz.
OLED mozgasfelbontasa pedig kb. pont olyan, mint barmilyen mas LCD-nek.

[ Szerkesztve ]

(#193) VS461 válasza DjFlanker (#150) üzenetére


VS461
tag

Köszi szépen, és szívesen :DDD :R

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#194) 3pdavid válasza dabadab (#45) üzenetére


3pdavid
csendes tag

2,5 éve mediamarktban majdnem vettem 250 ért fullhd modellt. Hetekig árulták, nem utolsó darabos. A kifutó modell 4k pedig 350k volt. Ehhez képest én is sokallom a 400-at...

[ Szerkesztve ]

(#195) KTTech válasza Reggie0 (#192) üzenetére


KTTech
veterán

Ez így van. A nagyobb érzékelővel viszont előkerül egy új probléma: a kisebb mélységélesség, ami a megváltozott fizikai gyújtótávolság miatt kerül képbe. Ezt az objektív rekeszelésével meg lehet oldani, ahogy nagyobb látószögű objektívekkel is, de az előbbihez még több fény kell, a másik pedig egyre erősebb perspektívikus torzítást okoz (és nő az objektív mérete is, persze). Ráadásul gyakran használnak közvetítésekhez 900-2000mm közti F2.8 vagy F4-es fix fényerejű powerzoom objektíveket, amik már egy kis méretű szenzor növeléssel is igen durva mértékben nőnének meg (az árukkal egyetemben). Ma már persze vannak BSI Stacked szenzorok (jelentős fejlődés volt ez a lépés), de ez a technológia is kezd kifutni és nem sok újdonságot jelentettek be mostanában, és a méret eléggé fix 2/3".
A dinamikatartomány pedig az érzékenység növelésével arányosan csökken, ahogy a zaj is nő, tehát pont az elérendő célt ássa alá. Kevés fénynél pedig a HFR okoz igen sok gondot (szintén az egekbe emelendő érzékenység - azaz erősítés miatt).

Igen, az LCD és az OLED még egy ligában játszik mozgóképfelbontásnál. A BFI jól át tudja verni a szemet, erősen csökkenti az elmosódást (ha jól van kivitelezve, megfelelő frissítéssel). De én pl. ezért hanyagolom jelenleg még (cserébe nekem másféle hibákkal kell szembenézni, mint pl. a dither (mondjuk ebbe bele lehet futni máshol is...), tápzaj, alacsonyabb fényerő, erősebb ghosting...). Az OLEDben van potenciál a fejlődésre, hiszen nagyon gyors az on/off átmenet, csak az akarat nincs meg még (és persze ezt lenyomni a marketingen nehéz). Talán még néhány generáció és ebben előrelépés lehet.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#196) KTTech válasza 3pdavid (#194) üzenetére


KTTech
veterán

Az a 250E kb a mostani 400-nak felel meg. Csak közben erősen értéktelenedik a forint... és ez nem fogja érdekelni a gyártókat (meg a hipermagas magyar ÁFA se keveset dob).

Pl. kb. egy éve 350Ft volt egy font. Ma 395-ért utaltam... ha csak ezt átszámoljuk egy TV árára, az inflációval, meg lesz az a 150E különbözet.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#197) Reggie0 válasza KTTech (#195) üzenetére


Reggie0
félisten

Vagy eleve az objektiv es rekesz meretnovelesevel, de az persze csunyan dragitja az eszkozoket, no meg a mozgatasuk is nagyobb problema lesz. Igazabol lehet jobb lenne, ha filmre rogzitenenek es azt digitalizalnak, foleg a korai digitalis kameraknal latszodott, hogy sotetebb beallitasnal eszmeletlenul szemcses/zajos kepet adtak.

BFI helyett a lightboost es hasonlo dolgok is eleg jok, sajnos TV-ben meg nem lattam ilyet. De ezek OLED-nel nem jatszanak. Viszont OLED eseten a 120Hz fele elmehetne BFI-re gond nelkul, viszont a nagyobb kepkockankenti fenyero nem biztos, hogy jot tenne az elettartamnak. De HDR kepes kijelzon, szoftveresen meg lehet ezt oldani.

(#198) AxBattler válasza kolopele (#184) üzenetére


AxBattler
félisten

LG 77EC980V? Az szép, de nekem az alap B9 modell fér bele max.
Játékok HUD-ja, TV csatornák logója, W10 tálca, stb.
Semmi nem hagyott nyomot?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#199) Tetsuo válasza KTTech (#195) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Persze ez nem a fogyasztó problémája, hanem a cégeké, ahogy minden más fejlesztési nehézség is, amit végül a fogyasztó fizet meg, természetesen, de ettől még a karaván halad.
Millió példát lehetne sorolni, hogy más fontosabb lett volna adott időben és helyen...

(#200) Tetsuo válasza AxBattler (#198) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Gondolom a tálcája nincs kint folyamatosan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.