Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #36031232


#36031232
törölt tag

"A Microsoft rekordsebességgel reagált is a kellemetlen elszólásra, és a Variety cikkére reagálva elmondták, hogy a közölt eladási adatok pontatlanok, de nem határozták meg, hogy milyen irányba, illetve mennyivel kellene kiigazítani ezeket a pontos kép érdekében."

Ez de gáz.

[ Szerkesztve ]

(#2) Polllen


Polllen
nagyúr

Eddig olyan 1/3 körül voltak, úgy tűnik sikerült még egy kicsit rontani...

Pedig nagyon durván akciózzák a gépeket. Néha két XO S-t lehetne venni egy ps4 árából...

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

csinálhat a sony amit akar.... a kontrollere -sajnos- sosem lesz olyan mint a MS-é... és ez egy konzolnál szvsz nem elhanyagolható dolog.
Ezt a generációt már nagy valószínűséggel kihagyom... meglátjuk mi lesz utána.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#4) Anaren91 válasza sad_Vamp (#3) üzenetére


Anaren91
senior tag

Nacon revolution pro. Most vettem 40 euróért. Egy az egyben kb xbox controller. Nekem fura volt a DS 4 után, de igazság szerint mind a kettőt meg lehet szokni.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#5) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ezt a generációt a Microsoft csúnyán evesztette. Nincs ezen mit szépíteni. Exkluzívokat pedig nem tudnak felmutatni egyáltalán. A win10-re is megjelenő játékok pedig már rég nem számítanak annak.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#6) Raysen623 válasza sad_Vamp (#3) üzenetére


Raysen623
addikt

Az ég világon semmi bajom a DS4-el. Van XO-s kontrollerem is, de nálam a Sony-é a jobb. Bármibe lefogadom vannak még elegen akik hasonlóan vannak ezzel.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#7) haxiboy válasza sad_Vamp (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

Cronusmax és máris megvan oldva az átjárhatóság oda-vissza

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#8) aelod válasza #36031232 (#1) üzenetére


aelod
veterán

Ez pont olyan mint amikor az ország fővadászát szembesítették kedvtelése költségeivel amit cáfolt. A kérdésre, hogy mégis mennyibe került a válasz az volt, hogy nem tudja de biztosan nem annyiba mint amennyit mondtak ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#9) Anaren91 válasza GodGamer5 (#5) üzenetére


Anaren91
senior tag

Megalkották a konzolok mágnesvasútját sínek nélkül. Pedig mennyire várták a csoda skorpiót hogy az majd így meg úgy aztán ott hever parlagon a sok teljesítmény. Már csak abból kiindulva mit tudtak a Sony stúdiói kihozni a ps4 és pro hardveréből.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#10) idegen lény


idegen lény
őstag

"A közölt eladási adatok pontatlanok", mert elfelejtettek gyököt vonni a harminc millióból a pontos eredményekhez.

Szerintem hazánkban még ennél is nagyobbak lehetnek az eladási különbségek. Kérdés az, hogy ez milyen hatással van/lesz a használt lemez árakra? Ha jól emlékszem, már az Xbox 360 lemez árak is magasabbak voltak a PS3-as lemez áraknál a jóval kisebb mennyiség miatt.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#11) Madwe válasza Polllen (#2) üzenetére


Madwe
nagyúr

Lehet nekem kopottas a matektudásom, de ha eddig 1/3 arányban voltak, s most kiderült ogy 30/75 állnak, akkor az javítás, nem rontás arány tekintetében:D?

(#12) idegen lény válasza Madwe (#11) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez bennem is fölmerült, csak nem mertem megkérdezni. :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#13) Solten


Solten
addikt

És?

Saor Alba

(#14) Cassi válasza Madwe (#11) üzenetére


Cassi
senior tag

A VGChartz szerint április utolsó hetében:

PS4: Amerika - 83 947, Európa - 99 166, Japán - 35 734, Világ összesen: 254 863
XBO: Amerika - 52 196, Európa - 21 478, Japán - 157, világ összesen - 83 571

Észak-Amerikán kívül csak nyomokban fordul elő XBO.

(#15) GodGamer5 válasza Anaren91 (#9) üzenetére


GodGamer5
addikt

Mondjuk a Sony gépe fejlettebb dolgokat tud és kiforrottabb az API-ja is.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#16) Benoe77 válasza GodGamer5 (#15) üzenetére


Benoe77
őstag

Mire gondolsz fejlettebb dolgok alatt?

(#17) idegen lény válasza Cassi (#14) üzenetére


idegen lény
őstag

Az, hogy még Amerikában is 1,6-szoros a PS4 fölénye, az magáért beszél.

(#16) Benoe77 válasza GodGamer5 (#15) üzenetére
Villog a kontrollere. :)

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#18) frankdelgado válasza Benoe77 (#16) üzenetére


frankdelgado
őstag

Az ilyen észpalacsintàknak mindegy. Az a lényeg h többet adtak el a sony gépéből. Igaz részesedést nem kap , de ezzel az érzéssel kelni, szinte megfizethetetlen. :DDD

(#19) Tegla80 válasza Benoe77 (#16) üzenetére


Tegla80
addikt

Pl fejlettebb benne a hanggenerator es kifinomultabban tudja imitalni egy jet hangjat. :DD

Amugy,h a cikkhez is szoljak.
Ha megnezzuk a bf1 statisztikat az sac/kb mindig ezt mutatja.....mmint az emlitett szamok aranyat,szval annyira nem lehet mellebeszeles.;)

Sony® & PlayStation®

(#20) frankdelgado válasza Tegla80 (#19) üzenetére


frankdelgado
őstag

Tehát 3 szor annyit adtak el belőle. És akkor mi van? Netalántán ez valamiféle büszkeségre ad okot?

(#21) nemlehet válasza frankdelgado (#18) üzenetére


nemlehet
őstag

Mondjuk azért nem kell részvényesnek lenni, hogy örülj annak, hogy az általad választott konzol jobban fogy mint a konkurens.
1. Nagyobb esély van 3rd party exclusive-okra, mivel sok emberhez lehet eljutni vele, plusz a Sony is szépen tejel. Pl a Bloodborn sem Sony IP tudtommal aztán mégis az egyik legjobb cím a konzolon. De mondhatnám a Warframe-et is ami szintén csak PS-en van a konzolok közül és elég aktív.
2. Sony saját exlucive címeiből is több jön. Sok konzol, jól fogynak a játékok tehát megérni megcsinálni, finanszírozni ezeket az igen csak drága projecteket.
3. A multis címeknél nagyon nem mindegy, hogy hány online játékos van. Ha 2x annyi játékos van PS-en akkor jó eséllyel 2x annyi játékos fogja tolni az aktuális COD/BF whatever címeket. Ez is fontos szempont sokaknak, főleg aki csak multi shooterezni szeret.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#22) tailor74


tailor74
őstag

Nincs ebben a hírben semmi meglepő, elég egyértelmű volt eddig is, hogy ezt a generációt a sony viszi.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#23) Madwe válasza Cassi (#14) üzenetére


Madwe
nagyúr

Itt van a cikkben az össz eladott mennyiség világszinten, ps4 75millió, xone 30. Bárhogy is nézem az több mint 1/3 :D VGChartz pontatlan, az amúgy xboxnál még valami 35-40millióval számol.
Vagy az lett volna a mondandó lényege, h az utóbbi időben havi bontásban rosszabb az arány, mint eddig volt :D?

(#24) Duck663


Duck663
őstag

A boxnak szerintem 3 problémája van.

1: A neve: XBONE... ez mindent elmond. X csont, lerágott csont... ki akar ilyet?
2: A M$ hozzáállása, értem ezalatt a Win10-es kavart, a hardver kihasználatlansága, az exkluzivitás teljes hiányát.
3: A játékok, illetve azok hiánya.

A hardverrel semmi gond sincs, az hogy itt tartanak, az teljes egészében a M$ sara.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#25) Timer


Timer
veterán

XO és KINECT birtokában, cseppet sem elfogult tulajként csak egy dolgot tudok írni erre: ez az, b@sszátok meg, jól megcsináltátok! Idióta gyökerei, megvetetik az emberekkel a méregdrága plusz hardvert, amit néhány év múlva kinyírnak, és igazából addig sem támogatják egy percig sem. Életem első és szerintem nagyon sokáig egyetlen XBOX generációja volt ez. Ha tudom, hogy ennyire sz@rnak a KINECT-re, most sem ezt veszem, hanem a konkurenciát, vagy még inkább semmit, amúgy is csak PC mellé kellett, társasjáték helyett.

A Microsoftnak vannak jó húzásai, de az XBOX franchise pont nem az.Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#26) frankdelgado válasza nemlehet (#21) üzenetére


frankdelgado
őstag

Tudom, h kezelést kaptok, nincs ezzel gond. Nem a konkurensnél kell jobban fogynia , hanem elég soknak kell fogynia belőle. Ha ps-ből 70 millát adnak el, xboxból meg 65-öt, akkor a Sony megsértődik és nem lesz több játék.?

1. warframe van xboxra, kicsit jobban körü kéne nézni talán....
2.az exklúzívokkal egyetértek, de itt már több helyen cáfolták, h ez lenne a lényeg, de egye fene, igazad van. Ezért mondtam, h az igazi gamer vesz egy ps-t az exklúzívoknak a box mellé :)
3. A BF1 jelenleg botrányosan alacsony számokat produkál, most 8 ezer körül játsszák. Gondolom a Sea of Thieves elhappolta játékosokat. De! Így is minimális az esélye annak, hogy ha most felmegyek, ne találjak magamnak szervert....

Szóval fejben kéne rendet rakni először. Így azt modom, hogy a Micro ne is hozza be a lemaradást, mert több milliónyian követnétek el szeppukut, annyit meg nem ér az egész...

(#27) Polllen válasza Madwe (#11) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha beírod a számológépbe, hogy 30/105 és azt, hogy 1/3, melyik lesz a nagyobb szám? Ha eddig 33% volt a részesedés, most meg 28%, akkor nőtt vagy csökkent? Tényleg nem stimmel valami...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#28) #36031232 válasza frankdelgado (#18) üzenetére


#36031232
törölt tag

Én viszont remélem,hogy neked fizet valami alamizsnát a Microsoft, mert az elég szomorú lenne, ha önmagadtól vagy ennyire ostoba és agresszív. Aztán majd lesz sírás, ha a következő generációban is 3x annyit ad majd el a Sony és a bollywoodi cég majd inkább felszámolja vagy eladja a részlegét egy kínai mamutnak és a vállalati felhős szolgáltatásokra helyezi majd a hangsúlyt. Az exkluzivitást már úgy is feladták..

(#29) donjohnson válasza sad_Vamp (#3) üzenetére


donjohnson
addikt

véleményed szerint, de az eladási számok nem ezt mutatják. ;)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#30) Scholes9 válasza sad_Vamp (#3) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez mondjuk nagyon szubjektív, én szeretem a DS4-et és a Nintendo Pro kontrollert is :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#31) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

Ez a PS-XO vita addig a pontig volt érdekes, amíg az ember nem igazán engedhette meg magának mindkettőt. Na most az a helyzet, hogy nekem XO van és majd a télapó lecseréli majd egy XOX-ra, de addig is van pár PS4 exkluzív, ami érdekel, veszek egy használt PS4-t olyan 50e pénz körül + a játékok ára. Ha ráunok, akkor majd eladom.
Teljesen felesleges ölni egymást, hogy melyik a jobb. Ha nem tudsz dönteni, vegyél egy használtal a másikból vagy akár mindkettőből...

(#32) DudeHUN válasza Timer (#25) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Na látod ez volt a baj, hogy társasjáték helyett. Egy jó kis Blood Rage partit nem tud egy Kinect sem helyettesíteni :D ;)

Gamer for Life

(#33) Dr. X válasza Cassi (#14) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Egyszer valaki elmagyarázhatná, hogy japánban mitől szarják le ennyire az xboxot? Értem én, hogy a Sony japán stb., de xboxra is vannak olyan exkluzívok, amiket csak több embert kellene, hogy érdekeljen az évi kb. 2-3 ezer eladott konzolnál.

(#34) martonx


martonx
veterán

MS két dolgot szúrt el. A hardveresen valamivel gyengébb XO indulásakor erőltette a Kinectet, aminek már akkor is csak opcionálisnak kellett volna lennie (mondom ezt XBOne + Kinect tulajként - a gyerekeim nagyon szeretik). Plusz ugyanekkor mentek a marketinges balfaszkodások, hogy mindig online kell lennie, meg így nem lehet átadni, eladni, másolni a játékokat stb...
Ezzel faszán megakadályozták a sikeres rajtot.

Utána kiköszörülte ezeket a csorbákat, de akkor meg jött a win10-es nincs többé exkluzív cím fiaskó. Ezzel sikeresen megakadályozták a későbbi terjedést.

Fentiektől függetlenül én tudatosan választottam XBOne-t, mert otthon mindenem windows-os, és koca játékosként, plusz kisgyerekek, média központként is használom a nappaliban, és szvsz erre a célra jobban megfelelt, mint PS4.

Úgyhogy nincs itt látnivaló, MS ismét idióta volt, ahogy hardveres vonalon általában.

Én kérek elnézést!

(#35) gantum válasza sad_Vamp (#3) üzenetére


gantum
aktív tag

hát pedig még 2-3 esetleg 4 évig ezek lesznek.és elég sok fasza exkluzív cím van.

(#36) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

A Sony exluzívok szarok, az X jobb mert négykább, megmondta a digitalfoundry is és különben is a Microsoft sokkal nagyobb cég 3...2...1...

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#37) Carlos Padre válasza Baltazár123 (#31) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Na pont így vagyok vele én is, csak fordítva.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#38) frankdelgado válasza #36031232 (#28) üzenetére


frankdelgado
őstag

Na kb. Ennyi kell nektek, h àtmenjen személyeskedésbe a dolog. Ez elég gyàva és hitvàny dolog. De gondolom ilyen vagy. Szerencsére ez nem az én gondom...

(#39) $p@rr0w válasza Baltazár123 (#31) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Ez a lényeg, nem is értem miről beszélünk. Nekem is van mindkettő gyártótól az előző genből, most csak ps4-et tervezek mert arra van érdekes cím, de miért kéne választani az egyik vagy másik mellett...?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#40) NOKA32 válasza Dr. X (#33) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Ennek az az oka hogy rengeteg Animés játék van ps4 re amire ők nagyon kapnak ott inkább ezek a címek mennek néha tonna számra.Lehet hogy a Sony hazája dolog is közre játszik de mindenképp az elterjedt Manga és Light Novel kínálat okozza ezt.
Ha elmész japánba és bemész bármilyen játékboltba rengeteg dobozos játék playstation esetleg Nintendo.Én megértem őket ha tudnék japánul lehet én is beszállnék az Animés játékok vílágába mert némelyik még akár a Final Fantasyhoz hasonló összetetségű és multú lehet.

(#41) frankdelgado válasza $p@rr0w (#39) üzenetére


frankdelgado
őstag

Ezt mondtam én is. Csak azért nincs ps4, mert a ninxsàtékrà boxra megjelent jàtékokkal sincs elég időm foglalkozni...

(#42) NOKA32 válasza $p@rr0w (#39) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Szerintem a pénz miatt lehet, megengedni mind2 őt sokak nem tudják persze ez nem jelenti hogy minden akcióra vagy exklúzívra ugrani kellene.Nekem is van egy ps4emde nem zárkozóm el az Xboxtól csak a PS4 címei érdekelnek jobban, jelenleg.

(#43) -FLY-> válasza NOKA32 (#42) üzenetére


-FLY->
őstag

Sokunknál azért nincs, mert felesleges. Azért meg nem fogok plusz 160k-t kiadni, hogy az a pár multiplat cím egy kicsit jobban nézzen ki (elköltöm inkább játékra).

[ Szerkesztve ]

(#44) NOKA32 válasza -FLY-> (#43) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Az is igaz én mint Pc gémer és úgy ahogy jó géppel rendelkezve nincs ami annyira a Xbox fele huzzon, htpc nek vagy médiaboxnak meg nem tudom mennyire való.

(#45) Anaren91


Anaren91
senior tag

Ez most az én szubjektív véleményem( de szerintem sokan itt a ps táborból is inkább ezt érzik és nem kárörvendenek), én csak azt nem értem, hogy hogy tudtok olyan céget támogatni aki tulajdonképpen arconfos titeket. Először kiadtak a sima onet, gyengébb hardverrel mint a ps4 ami maga se volt erős. Utána kiadták az x et hogy na majd az megmutatja, erre kb a kötelező gow, forza, halon kívül tudtok játszani a multiplatform címekkel amik valljuk be évente kb ha egy kettő értelmes akad köztük. Jah meg az előző generációs játékokkal. Ami nem rossz, de szerintem nem azért vesz az ember 500 eurós x et hogy gow 3 azzon rajta... De majd hátha az x 2 vel már dosos játékokat is lehet tolni.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#46) Carlos Padre válasza NOKA32 (#44) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem nagyon, egy filléres androidos box jobb nála jelenleg.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#47) <Lacy85> válasza frankdelgado (#26) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Azért mondtam, h az igazi gamer vesz egy ps-t az exklúzívoknak a box mellé "

Nem. Az igazi gamer vesz egy PS4-et a PC mellé, mert egyetlen értelmes indok sincs az Xbox mellett. :DDD

(#48) GodGamer5 válasza Benoe77 (#16) üzenetére


GodGamer5
addikt

A felezett pontosságra gondoltam például. Azzal együtt már nagyobb a teljesítménye mint a One X-nek.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#49) CsonkaImo válasza sad_Vamp (#3) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ez a DS3-ig így is volt. Viszont a DS4 és az Xbox One controller közül nem tudnám eldönteni melyik jobb, mindegyik nagyon kényelmes és könnyen kezelhető.

(#50) sad_Vamp válasza CsonkaImo (#49) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Fogtam DS4-et..... van rá jó angol szó "mushy".... Már Xbox 360al is rohadt nehéz volt MK kombókat beadni.... de a DS4-el kvázi lehetetlen. (szubjektív; "számomra" dolgokról beszélünk)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.