Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Touch-ko válasza kali (#247) üzenetére


Touch-ko
őstag

Eloszor is en ilyet nem szoktam. Ha valakinek igaza van akkor meg fogom mondani, hogy tevedtem.
Szoval mar baromsagot irtal.
Nem mellekesen pedig a kulonbseg koztunk eleg nagy, ugyanis altalaban azokkal szoktam vitazni, akik 0 tapasztalattal szidnak valamit, valakit. En ilyet nem tettem, tehat a peldad mar nem jo. Ellenben engem tegnap siman lehulyeztek.. :)

Az iphone-os temadra reagalva szerintem tevedsz. Hiaba kapsz akar engedmenyt a nagy tetel miatt, ha ugyanolyan kiadasaid vannak. Egy termek tervezesekor nem nagyon tudsz engedmenyeket kicsikarni sajat magadtol.
A gyartosor berlesere megont igaz az allitasom. Megont olyan dolgot hoztal fel amirol nem tudsz biztosat, csak a billentyuket koptatod..

Logikusan nezve a helyzetet egy termek attervezese es gyartasa joval tobbe kerul, mint egy tavaly bemutatott termek gyartasanak folytatasa..

(#252) Lirion válasza Touch-ko (#251) üzenetére


Lirion
addikt

Logikusan nezve a helyzetet egy termek attervezese es gyartasa joval tobbe kerul, mint egy tavaly bemutatott termek gyartasanak folytatasa..

Az a nagy probléma, hogy valódi érvekkel nem támasztottad alá ezt a kijelentést, csak a saját véleményeiddel.
Ha logikusan akarsz gondolkodni, gondolkodj egy kicsit a következőn: van egy kapitalista, nyereségért dolgozó cég, amelyiknek van egy terméke. Ha ezt a terméket később olcsóbban kezdik árulni, akkor is lesz rajta haszon, nem is kicsi. A cég azonban úgy dönt, hogy változtat rajta, színesebbé teszi és a meglévő helyett azt fogja alacsonyabb áron értékesíteni. Egy kapitalista, nyereségért dolgozó cégről beszélünk. Szerinted tényleg lecserélnék a nagyobb haszonnal kecsegtető terméket egy másik, kisebb hasznot hozó változatra?

Egyébként az érvelésbe bele kellene azt is venned, hogy a műanyagot sokkal kisebb energiába kerül megmunkálni, könnyebb vele dolgozni, kevesebb hulladékot generál és maga az alapanyag is jóval olcsóbb. Ez mind olyan tényező, amiket se te, se mi nem ismerünk, így nem jelentheted ki, hogy drágább az 5c gyártása, mint ha maradt volna a sima 5 továbbra is gyártásban. De mivel tudjuk, hogy az apple kapitalista cég és az összes mobilpiaci szereplő közül a legnagyobb haszonnal dolgozó cég, így valószínűbb a feltevés, hogy az 5c előállítási költsége mindennel együtt kedvezőbb, mint az 5-ösé.

(#253) kali válasza Touch-ko (#251) üzenetére


kali
legenda

persze... - na ezt tekerd ki és írj rá hosszú mondatos ellenvéleményt, biztos ez is menni fog! :)

Lirion; pont ezt nem érti meg és látatlanban is állítja az ellenkezőjét, de nincs hova tovább erőlködni, ha a szükséges számok ismerete nélkül is ennyire biztos az igazában, akkor olyannal állunk szemben, aki ellen észérvek nem hatnak...

(#255) Touch-ko válasza kali (#253) üzenetére


Touch-ko
őstag

Szerinted egy termeket attervezni, beszallitokkal megallapodni, gyartosort berelni probagyartatni es a regit kivonni a forgalombol olcsobb, mint a mar korabban gyartott eszkozt tovabbgyartatni, akkor szerintem nincs tobb hozzafuzni valom. :W

(#257) kali válasza Touch-ko (#255) üzenetére


kali
legenda

igen, meghatározott darabszám után simán lehetséges, ha kellően olcsóbb az utóbbi anyaghasználat, mint a korábbi!
látom, nem csak én gondolom így, ezért többszörösen is verheted a fejed a falba...

(#258) Touch-ko válasza #32839680 (#256) üzenetére


Touch-ko
őstag

"Ha magát a termék külsejét változatlanul hagyom, akkor pl nem kell új fröccsszerszám vagy prés, ami rohadt nagy összeg."

Szerinted megvaltozott az 5C kulseje az 5-hoz kepest? Pontosan errol beszelek...

(#260) HarleyCustom válasza no more (#250) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D :R

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#261) Touch-ko válasza #32839680 (#259) üzenetére


Touch-ko
őstag

Kerdes, hogy az ugyanolyan HW-vel, am nagyobb kapacitasu akksival szerelt iPhone 5C olcsobb volt-e?

Szerintem nem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.