Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Tibee86 válasza Cyberpunk (#149) üzenetére


Tibee86
veterán

Bibibiii az ő telefonja jobb, és szebb képeket is csinál. :P

Fajvadi: És akkor azt mondod nem trollkodni jársz az Apple topikokba...jajjte.

[ Szerkesztve ]

(#152) Cyberpunk válasza Fejvadi (#150) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Apple = USA vagy ez most hogy van? Én nem értem, hiszen szifonos vagyok, tehát egy olyan, aki beszopódott a marketing gépezetnek. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#153) Naughty9011 válasza Cyberpunk (#149) üzenetére


Naughty9011
tag

Ezt te hoztad ki belolem , neharagudj meg, nem is mondtam egy szoval sem , hogy ne tedd, de ami igaz az igaz, egy szoval se irtam hogy rossz telefon , jo az a maga modjan te azt szereted , en ezt es kesz, nekemis volt iphoneom:)

Mate 10 pro

(#154) Cyberpunk válasza Naughty9011 (#153) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Aha tehát én vagyok a felelős az elfogultságodért. Tudtam, hogy rossz cica vagyok. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#155) Naughty9011 válasza Cyberpunk (#154) üzenetére


Naughty9011
tag

Hol volt elfogultsag? mert az inkabb rad lenne jellemzo:)

[ Szerkesztve ]

Mate 10 pro

(#156) Cyberpunk válasza Naughty9011 (#155) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem inkább hagyjuk! Nem én írtam, hogy ebben, meg ebben jobb a telefonom, mert ezt, meg azt megtudom vele csinálni. Tehát ha én elfogult vagyok, akkor legyek, bár én nem dicsőítettem egyszer sem itt a telefonomat, és nem is állítottam hogy jobb mert... Végig szubjektív szemszögből irkáltam neked tegnap is, példázva, hogy létezik megoldás a kifogásolt hiányosságokra. Na mindegy, de tényleg hagyjuk nem látom ennek már értelmét mindketten elmondtuk azt, amit akartunk.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#157) Lirion válasza #92253184 (#147) üzenetére


Lirion
addikt

A profit termelés nem csak azon múlik ám, hogy valami drága vagy olcsó. Ha egy cég két telefont fejleszt és azokból ad el 75 milliót, akkor sokkal nagyobb profitja lesz, mint a másik cégnek 10 telefont fejlesztve és akár 100 milliót eladva.

(#158) Touch-ko válasza kali (#123) üzenetére


Touch-ko
őstag

Az NFC olyan problema mint a BT. Elmagyarazom 456. alkalommal is.

Az Apple szerzodeseket kotott a legnagyobb kiadokkal azert, hogy az iTunes-on elerhetoek legyenek a tartalmaik. Cserebe megakadalyozzak, illetve mindent megtesznek annak erdekeben, hogy az iTunes-ban talalhato tartalmakat megvedjek a kalozkodastol. A Family Sharing-en is eleg sokat dolgoztak, hogy ne legyen anyazas.

Valoszinuleg ez az egyik ok amiert kuldhetsz file-t BT es NFC-n keresztul.
Amugy pedig ha valami nem mukodik (nem az Apple oldalan van a hiba) akkor anyazni fog a vasarlo. Ezert akar az Apple mindent a kezeben tartani, hogy kiszurhesse a legtobb ilyen es ehhez hasonlo hibalehetoseget.
Van benne BT, azon siman tudnad hasznalni.

Az NFC jelenleg csak fizetesre kepes, amit nagyon sokan hasznalnak is US-ben. Vannak errol kimutatasok, erdemes elolvasni.

Az MMS-t 2010-be tettek be, mint funkcio. Mar az iPhone megjelenesekor elavult technologia volt. Valamint iMessage melle felesleges. Amit pedig akarok elkuldom email-be, nagyobb, gyorsabb, ingyenes.
Valoszinuleg nem azert tettek be az internet korszakaban egy fizetos, lassu, elavult technologiat, mert annyian hasznalnak email, imessage helyett..

(#159) Touch-ko válasza Fejvadi (#150) üzenetére


Touch-ko
őstag

Latod, nem csak en mondom, hogy trollkodni jarsz. Minden Apple hirnel latni teged, leirod ugyanazokat, bizonygatsz, hitet akarsz teriteni, stb..
Ha mar tobb ember is ezt allitja, akkor le kellene ulni a barataiddal (no more, Szelley, stb) es elgondolkozni azon, hogy talan nem kene ide es mas almas hirekhez jarnotok.

Mellesleg a PM-ben, 2 hete irt uzenetemre meg a mai napig nem kaptam valaszt. Biztos lefoglal az Apple forumokban az allando fikazas..

(#160) doooo válasza Csapoati (#138) üzenetére


doooo
veterán

íme Amerika! :DDD

(#161) doooo válasza Tibee86 (#141) üzenetére


doooo
veterán

És ez pontosan igaz fordítva is!

(#162) Touch-ko válasza doooo (#161) üzenetére


Touch-ko
őstag

Kerlek olvasd el a `hajlik az iPhone6 Plus topicot` Ott tobb oldalon ko kemeny fikazas ment, kepekkel, videokkal kiegeszitve. Apple userek nem is nagyon szoltak bele a beszelgetesbe, mert tucatnyian leugattak oket. Oromtancot jarva az Android es Samsung hivok..

[link]

Tessek, ezt minek nevezned? Ilyet hol latsz mas forumokban?
Egyeb kerdes?

(#163) Lirion válasza Touch-ko (#158) üzenetére


Lirion
addikt

Az NFC olyan problema mint a BT. Elmagyarazom 456. alkalommal is.

456. alkalommal azt is észrevehetnéd, hogy az NFC nem csak fájl küldésre jó (főleg, mert pont arra nem jó, csak a fájlküldésre szolgáló kapcsolatot hozza létre, ami bt-n vagy wifi-n keresztül történik), hanem egyszerűen lehet általa eszközöket párosítani, illetve nfc kulcsokkal parancsokat kiadni a telefonnak.
Pl. a dension smartphone dockhoz járt egy nfc matrica, amit beállíthatsz akár úgy, hogy hozzáérintve a telefont, bt bekapcsol, csatlakozik a dokkolóhoz, wifit kilövi, gps-t belövi, meghatározott programot elindítja, fényerőt is átállíthatja. Ha újra csippantasz, akkor mindent visszaállít az eredeti állapotra.

(#164) Szelley válasza Touch-ko (#159) üzenetére


Szelley
senior tag

Linkelj kérlek szépen!!! :) Az, hogy nem egy véleményen vagyunk, számotokra már az is trollkodás. Az elmúlt időben igencsak megválogatom a szavaim, pedig ontjátok magatokból az apple fröcsögést. Cyberpunk nagy megsértődéssel beírja hogy, "Egy újabb troll topic. Chips + kóla legyen bekészítve." és mit csinál? Eteti az összeset aki betéved ide. Na most akkor ki a troll? Aki leírja a véleményét és más (melyet ti nem fogadtok el), vagy fröcsög több száz hozzászóláson keresztül, hogy "de mondd el az okokat, az indokokat, stb. stb.". Ezek után még ti megsértődve puffogtok, hogy szubjektív vélemény ez meg az. Ezek szerint szubjektív csak az lehet, ami pozitív az imádott márkátok számára?
Továbbra is, VÁROM A LINKEKET! ;)

(#165) Touch-ko válasza Lirion (#163) üzenetére


Touch-ko
őstag

-Tudom, de a legtobb ilyen megoldas tudtommal mukodik BT-n es WiFi-on keresztul is. Ezt fentebb is irtak.

A Dension smartphone dock-rol nem hallottam meg. Nekunk BT-s hanszoronk van, de igazabol a vezetekes hangrendszert hasznalom ahelyett, mert sokkal sebben szol.

(#166) Cathfaern válasza Touch-ko (#158) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem mind az MMS, mind a BT fájlküldés, mint az NFC nagyon jó példa arra, hogy az Apple döntése helyes volt.
- MMS-t nem akarták berakni iPhone-ba, mert régi, rossz technológia, nem is használják sokan és nincs jövője. Manapság használ bárki MMS-t? Leszámítva a Telekom hogy reklámokat küldjön nekem...
- BT fájlküldés: kell ezt részleteznem? :)
- NFC: tök jó dolog, de annak ellenére hogy évek óta szajkózzák, hogy mennyire forradalmasítani fog mindent, nem igazán akar elterjedni. Fizetés terén elkezdett, be is került iPhone-ba

(#167) Touch-ko válasza Szelley (#164) üzenetére


Touch-ko
őstag

Az elmult hetekben valoban visszafogtad magad, mar azt hittem, hogy egy masodik accountttal folytatod amit Szelley-kent elkezdtel.

`Az elmúlt időben igencsak megválogatom a szavaim, pedig ontjátok magatokból az apple fröcsögést.`

-Nem frocsogunk. Ugy gondolom, hogy kicsit jobban otthon vagyunk USERKENT, mint azok akik TV-ben neten, MM-ben lattak meg csak Apple termekeket. Persze ezeket te valoszinuleg frocsogesnek nevezed, mert nem nagyon tudod mirol van szo.

`Eteti az összeset aki betéved ide. Na most akkor ki a troll? `
-Az a baj, hogy nem kell oket etetni, egyszeruen jonnek maguktol mindig. Ezt TE is tudod, hiszen regota jarsz Apple forumokba ilyen-olyan cellal es nem egyszer futottunk mar ossze es vitatkoztunk..

`Aki leírja a véleményét és más (melyet ti nem fogadtok el), vagy fröcsög több száz hozzászóláson keresztül, hogy "de mondd el az okokat, az indokokat, stb. stb.".

-Le lehet irni a velemenyt. Viszont velemeny nyilvanitasok kozott is van kulonbseg. Ezek utan ha van velemenye, akkor azt ala is kellene tamasztani.
Pl az `iSheep-ezes, bu.i, ujgazdag, felvagos, menozes,stb` nem eppen tartozik bele. Ha kulturaltan, SAJAT tapasztalatokra epult velemenyedet leirod, azzal nincs gond. Arra azt fogjuk reagalni, hogy valoban, ez esetben az XY termek nem neked valo. Ezzel nincs gond. Viszont a `szarazeppol` meg a tobbi nem tartozik bele.

A gyozkodes, amit evek ota latunk Apple topicban pedig mar unalmas.
Ugy gondolom, hogy ha egy Apple forumba jossz, akkor ott el kell fogadni, hogy az Apple userek vannak tobbsegben es nem kezdesz el bizonygatni valotlan dolgokat 0 tapasztalattal baromsagokat. (csak egy pelda, nem rad gondoltam)

En 1 evtizedes tapasztalat utan olvasok olyan baromsagokat, amiket itt nehanyan irnak akik 0 tapasztalattal jonnek. Szerinted 1 evtized X markaju termekek hasznalata utan, ha valaki jon baromsagot magyarazni, azt en normalisnak fogom tartani? Egyet tippelhetsz :)

Eloszor jon beir valami baromsagot. Miutan rajon, hogy baromsagot ir, jon a kovetkezo ostobasag. Aztan ezek utan mar csak abba tud belekotni, hogy miert nincs ekezetes betum (ez egy pelda, ami nem reg tortent meg) Szerinted ezek teljesen normalis es elfogadott dolgok?

Nem fogok minden forumot vegigolvasni ahol megjelesz, (hiszen mindketten tudjuk az igazsagot), am itt van egy:

[link]

[link]

Ezek csak ketto, am volna meg mit belinkelni. Nem teszem, igy gondolom mar tudod mikrol van szo. Nem akarlak megalazni teged, hogy szetlinkelem a forumot. Most nagyjabol normalisan kommentelsz, am ne tegyel ugy, mintha sosem jartal volna meg Apple topicba szemetelni.

(#168) Touch-ko válasza Cathfaern (#166) üzenetére


Touch-ko
őstag

Pontosan errol van szo!

(#169) kali válasza Touch-ko (#158) üzenetére


kali
legenda

az okokat ismerem, de minimum sejtem, nem is az volt a kérdés, hanem a funkciók hiánya vagy korlátozottsága.
nincs olyan, hogy elavult technológia - ha egyszer máig használatos -, amely funkció/opció pedig csak saját gyártón belül működik, azzal nem lehet kiváltani olyat, ami gyártótól függetlenül, minden eszközön megy, legyen szó bármilyen kapcsolatról, állományok küldéséről vagy üzenetről.
felesleges jönni a csak apple eszközökön működő, de akár email és társai megoldásokkal is, nem minden tekintetben alternatíva mindenre.

(#170) ZooLee válasza kali (#169) üzenetére


ZooLee
őstag

nincs olyan, hogy elavult technológia - ha egyszer máig használatos -, amely funkció/opció pedig csak saját gyártón belül működik, azzal nem lehet kiváltani olyat, ami gyártótól függetlenül, minden eszközön megy, legyen szó bármilyen kapcsolatról, állományok küldéséről vagy üzenetről.

Lehet vitatni ezeket a hiányosságokat, ezzel nincs is gond, mert tény, hogy nem tudja. Az okokat is leírták miért, ezt lehet szeretni, nem szeretni. De a troll-kikiáltás és sárdobálás amiatt kezdődik el mindig, mert ezeket a hiányosságokat úgy hordozzátok körbe, mint a véres kardot, és úgy állítjátok be, hogy ezek nélkül nem létezhet egy készülék, és emiatt alapvetően használhatatlan lenne.

Pedig ha tényleg ismernéd az Apple termékeket, akkor mondhatnál olyan okokat, ami miatt jogosan lehet fikázni telefont, tabletet, akármit, nem pedig vissza-visszatérni ezekhez a dolgokhoz, mint MMS, vagy BT fájlküldés.

[ Szerkesztve ]

(#171) Fejvadi válasza Lirion (#163) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Magas ez nekik, kár a gőzért :)

(#164) Szelley
Mindenki Troll, aki nem az almafaárnyékában hűsöl :)

[ Szerkesztve ]

(#172) Cyberpunk válasza ZooLee (#170) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egyetértek, jól megragadtad a lényeget.

Fejvadi: aha most jön az a lemez, hogy Apple user = buta user. :N De kikérem magamnak, ha letrolloznak. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#173) no more válasza Fejvadi (#171) üzenetére


no more
addikt

Én biztos ezek szerint elavult ember vagyok (lol), de a főnököm síkhülye az okostelefonokhoz és megkért, hogy töltsek le neki (ezt sem tudja, hogy kell) 2 számot, vágjam meg a főrészüket, majd elküldtem neki BLUETOOTH-on (omg, ne, ilyen nem létezhet! boszorkányság!)! :S Féltem leírni, mert a középkori Apple-földön ezért máglyára vetnének, de manapság már csak-csak elfogadják az emberek! Sőt, apámnak is Bluetooth-on küldtem a múltkor valami zenét, amit mobilnettel mertem letölteni. :(

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#174) kali válasza ZooLee (#170) üzenetére


kali
legenda

jó lenne, ha összességében néznéd a hozzászólásaimat és nem csak a bluetooth fájlküldés meg az mms funkciókat ragadnád ki, a csengőhang küldése - ha már mindig ezzel védekeznek - bluetooth útján nem az én mantrám, ha csak azt olvastad ki a hozzászólásaimból, akkor nincs mit mondanom, én az nfc korlátozottságról írtam és a kettő nem azonos.
egyre több erősítőben, házimoziban...stb. jelenik meg az nfc funkció, kiváltva dokkolót és társait.
több iphone is volt már a tulajdonomban, és nem egyszer leírtam már számomra problémásabb dolgokat is, mint például az értesítési led hiánya, az sms visszaigazolás csak plusz karakterekkel oldható meg egy ősrégi módszerrel, a zenék és videók telefonra mozgatásához külön alkalmazás szükséges, illetve utóbbi esetben még konvertálgatni is kell, mert nem minden szabványos formátumot eszik meg a telefon alapban, örülnék a memóriakártya fogadásának is, és még lehetne sorolni...
van olyan, ami teljesen mellőzhető, némelyik már kompromisszumosabb, és bizony nem feltétlenül azzal van a gond, ha valaki hiányolja, pláne ha más rendszerben/telefonon már megszokta, mint hasznos és kényelmes adottságot.

Cyberpunk; nem a lényeget ragadta meg, hanem kiragadott valamit és nem megfelelő/teljes példát írt rá.
van is erre egy jelző...

[ Szerkesztve ]

(#175) Cyberpunk válasza no more (#173) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Email? Gondolom neked is van, meg a fönöknek is. :DDD Ja nincs net, hát akkor minek okosmobil? ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#176) Szelley válasza Touch-ko (#167) üzenetére


Szelley
senior tag

Ez most komoly? :/ 2011-es moderálást linkelsz? És van pofád azt írni hogy "az elmúlt hetekben...?"

"Persze ezeket te valoszinuleg frocsogesnek nevezed, mert nem nagyon tudod mirol van szo."

Persze hogy nem tudom miről van szó...hisz én nem tehetem meg hogy almát vegyek. Eltekintve attól, hogy múlt héten társalogtunk a borzalmas frissítésekről, ahol leírtam hogy i5c és i4 is van a családban, természetesen én IS csak tv-ben láttam alma terméket...

Ami miatt ugrottam az az, hogy engem ne vegyél egy kalap alá az ékezetes betűt kritizálókkal. Az, hogy egy i4 használhatatlan a frissítés miatt és downgradelni sem lehet, szerintem elég nagy probléma. Le is írtam múltkor a véleményem, amit off miatt töröltek. Nem érdekel, hogy 4 éves hardver, ha ios6-ról nem frissítünk még mai napig is repülne! Ha valaki leírja a problémáját és nincs rá épeszű megoldás, egyszerűen hárítjátok annyival, hogy "én amúgyse használom / nekem nincs rá szükségem".

Hol és mikor "térítettem hitet", hogy "szarazepül", vagy "vegyél androidot" ? Mert ilyen még biztos hogy nem volt. Ettől függetlenül te szépen egy kalap alá veszel jó pár emberrel, és HAZUGSÁGOKAT állítasz rólam. Szégyen!

(#177) no more válasza Cyberpunk (#175) üzenetére


no more
addikt

A telefonján nincs beállítva. Melyik része nem érthető annak, hogy full hülye az okostelefonokhoz? 10 percig tanítottam neki, hogyan kell hívni. Mást nem is tud rajta. Mindegy, akkor is neked lesz igazad, "mernemepöl"! ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#178) Touch-ko válasza kali (#169) üzenetére


Touch-ko
őstag

`nincs olyan, hogy elavult technológia - ha egyszer máig használatos -, amely funkció/opció pedig csak saját gyártón belül működik, azzal nem lehet kiváltani olyat, ami gyártótól függetlenül, minden eszközön megy, legyen szó bármilyen kapcsolatról, állományok küldéséről vagy üzenetről.
-Erre mondtanek 2 peldat:
Az egyik. 1998, iMac. Az Apple bemutatta az iMac-et. Nem volt benne floppy meghajto, am USB es CD meghajto igen.
Szoval akkoriban emlekszem errol ment a vita. Az Apple ugy fogalmazott, hogy a technologia elavult, es a jovoben nem lesz ra szuksegunk. Par evvel kesobb nem is lehetett kapni floppy meghajtoval szerelt gepet. A floppy pedig vegleg eltunt. Egyszeruen mar akkor lehetett latni, hogy a floppy egy olyan oreg technologiara epult aminek nincs jovoje.
Igazuk volt? A Floppy valoban eltunt par evvel kesobb? Igazabol mar a kov. generacios iMac bemutatasakor kihalt a technologia.

A masodik pelda a flash. Az elso iPhone es iPad modelleket ezert ekeztetek. A flash elavult technologia es az Apple ezt meg is mondta (a hatterben arrol is szo volt, hogy nem tudtak normalisan megirt flash-t iOS-re kesziteni. Jobs mondta nekik, hogy keressek oket fel, ha sikerul normalisan mukodo flash-t kesziteniuk. Ez a halalalig nem tortent meg)

Szoval a flash-rol ugy nyilatkoztak, hogy elavult. Anno az Anrdoidosok ezzel is fikaztak. Mostanaban azt a hirt lehetett olvasni, hogy az Android sem fog tobbe flash-el foglalkozni. Par evvel ezelott meg ervkent hoztak fel.

Az Apple a HTML5 egyik nagy tamogatoja volt (es ma is az) a flash helyett. Akkoriban ezt szinten gondnak tartottak, am ma mar kiderult, hogy a Flash egyre kevesbe nepszerubb es egyre tobben inkabb a HTML5-ot valasztjak. Nemreg maga a YouTube (Google tulajdon, aki korabban a Flash-t tamogatta otletkent) kihatralt mogule es mar a YouTube sem hasznal flash-t. Mit hasznalnak? Azt amit az Apple ezelott par eve elonyben reszesit.

Ez ketto olyan pelda csak a sok kozul ahol utolag kiderult, hogy bizonyos technologia azert nem kerult bele Apple termekekbe, mert egyszeruen nincs jovojuk. (tudnek meg felhozni peldakat)

Minden technologianak van egy eletciklusa. (pl evszakok, amik mint a technologia, amik valtoznak. `Van egy tavasz, nyar, osz es tel, majd eljut a technologia a halalahoz`. -Ezt a peldat maga Jobs is hasznalta anno)
Ha valami mar a vegehez kozeleg, akkor azt nem tanacsos hasznalni.

Egyszeruen ha a jovonek keszited a termekeidet, akkor nem fogsz olyan megoldasokat alkalmazni amik eveken belul eltunnek, vagy, amik mar nem hasznalhatoak.

(#179) Cyberpunk válasza no more (#177) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor minek neki szifon? Ja tudom mert felvágni akar vele. Mert azt lehet ma, Magyarországon. :DDD Ne haragudj, de ez nagyon hihetetlen kategória, szerintem fejezzük be a mesét!

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#180) no more válasza Cyberpunk (#179) üzenetére


no more
addikt

Ki mondta, hogy szifonja van??? Ha nagyon érdekel, Lumia520 (egy nőről van szó, aki még FB-n sincs fent). Egyéb buta kérdés? :)

amúgy elolvastad a kommentet, amire reagáltál? ha igen, akkor most elszomorodtam...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#181) Fejvadi válasza Cyberpunk (#172) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Miért nekem írod?
Most jön az? Mi van?

Cyberpunk te vagy a legnagyobb Troll a saját berkeiteken belül is :) Ezt egy almás se veszi észre?
Ha senki nem bántja a márkát, akkor te gyorsan írsz olyanokat amivel eleve veszekedést generálsz. Persze ezt csak az Apple fórumokban teszed, mert bejársz te az összes Androidos szobába, de ott csak teszed.veszed magad és pitizel. Ha már senkinek nincs kedve vitázni se akkor rögtön bedobod a "BT elavult" hozzászólásod és újra kész a balhé. Aztán rögtön írod is az első hozzászólónak, hogy Troll. Még a telefonodnál is egyszerűbb vagy.

(#173) no more
Ismerem a tüneteket.
Még szerencse, hogy létezik ez a BT, különben a MiBand-nek emailon kellene kommunikálni a telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#182) kali válasza Touch-ko (#178) üzenetére


kali
legenda

akkor gyere majd ilyenekkel, ha a korábban említett funkciók/opciók tényleg megszűnnek minden formában létezni, addig felesleges.
temették az sms-t is rendesen, de nem fog, nem tud kihalni - banki átutalások során 3d secure kóddal biztosított második lépcső, lottó...stb. fogadások mobiltelefonról - és még számos ilyen példát tudnék írni én is.

[ Szerkesztve ]

(#183) Cyberpunk válasza no more (#180) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Feltételeztem. Amúgy meg alattomos vagy! Nokiáról fecsegsz, egy Apple topicban, aztán benyögöd, hogy az nem is iPhone, ha nem egy Lumia. Na menjél már szórakozz magaddal!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#184) Cyberpunk válasza Fejvadi (#181) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Köszönöm az elismerést. Ez az egyik főtrolltol nagy dicsőség számomra. :) Egyébként akármennyire hihetetlen, a BT itt is működik, csak fájlküldés nem megy "gyárilag".

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#185) ZooLee válasza kali (#174) üzenetére


ZooLee
őstag

Bocsánat, a hozzászólás elsősorban nem neked szólt, rossz helyről idéztem, kérlek, ne vedd magadra, amit nem kell.
Ettől függetlenül ha megnézed akár az ebben a topicban, akár másikban rendszeresen felhozott érveket, látni fogod, hogy reális amit leírtam... :(

van olyan, ami teljesen mellőzhető, némelyik már kompromisszumosabb, és bizony nem feltétlenül azzal van a gond, ha valaki hiányolja, pláne ha más rendszerben/telefonon már megszokta, mint hasznos és kényelmes adottságot.

Ez így van, de pont ezt írom, hogy nem azzal van gond, ha valaki hiányolja X vagy Y tulajdonságot, hanem azzal, ha emiatt úgy állít be egyes kevéssé releváns tulajdonságokat (ami neki lehet fontos!), mint egy objektív és fő-fő hiányosságot, amit miatt az egész egy hajítófát nem ér. Lehet, hogy valakinek fontos a BT fájlüdés, és emiatt neki többet ér egy Nokia 6310, mint egy iPhone, de ezt ne vetítse már úgy ki, hogy szar az iPhone - főleg úgy, hogy soha nem is volt neki.

Az NFC egy érdekes kérdés, én is furcsálltam, hogy a Lirion által leírt funkcióra (NFC kapcsolódás/kapcsolás) nem használják ki, pedig az Apple pont az ilyen "varázslatokra" szokott rámozdulni, de az iBeacon ígéretesebbnek hangzik - csak lenne már belőle valami, mert egyelőre ígéreteken kívül nem sok kézzelfogható dolog volt... Mondjuk ha már a fizetésre beletették az NFC-t, mint extra hardvert, akkor kihasználhatnák erre a célra is...

Az NFC-s erősítőhöz: Legalább ugyanannyiban van AirPlay is, itt nem látom az NFC hiányának hátrányát...

(#186) no more válasza Cyberpunk (#183) üzenetére


no more
addikt

Na, akkor még egyszer! Leírtam, hogy BLUETOOTH-on küldtem zenét... iphone-ra lehet? Nem. Jézusom... :) Csak azt tudjátok elolvasni és értelmezni, amiben "apple" szó van, vagy valami i kezdőbetűs? Ne haragudj, de most elég bután viselkedtél. Eddig te voltál az egyetlen értelmes alma felhasználó a fórumon, de te is iSheep lettél számomra.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#187) ZooLee válasza kali (#182) üzenetére


ZooLee
őstag

akkor gyere majd ilyenekkel, ha a korábban említett funkciók/opciók tényleg megszűnnek minden formában létezni, addig felesleges.

Ha senki nem kezdi el elhagyni (kidobni) az adott funkciót, akkor hogyan halna ki? Ha Jobs anno nem helyezett volna olyan nyomást a Flash ellen, akkor vajon mostanra ugyanúgy eltűnt volna minden mobil eszközről, vagy ugyanúgy zabálná az erőforrásokat?
Valakinek el kell kezdenie, emiatt legalábbis formabontónak, de lehet, hogy hülyének fogják nevezni, aztán vagy bejön, vagy nem. A Flash miatt sokan anyáztak, illetve röhögtek, hogy mekkora öngyilkosság kihagyni aztán mégis előbb-utóbb elhagyták. (De ugyanez volt az iPad esetében is, ott is volt, aki kiröhögte az Apple-t - tudjuk ki)
Amíg pedig a kihalás meg nem történik, addig meg lehet vitatkozni, hogy ki látja jól, és ki rosszul a döntést és a történéseket...

[ Szerkesztve ]

(#188) kali válasza ZooLee (#185) üzenetére


kali
legenda

semmi gond, de én tényleg a helyükön szoktam kezelni a dolgokat, vagy legalábbis megpróbálom, amennyire lehet, egy hasonló témában például amikor leírták, hogy akármilyen 32 gigabyte kapacitású telefon + 32 gigabyte memóriakártya = 64 gigabyte iphone (vagy bármilyen más arányokkal) és azzal érveltek, hogy az iphone azonos tárhelyű kapacitással sokkal drágább, akkor leírtam, hogy miért nem hasonlítható össze a kettő, nem azonos funkcionalitású, sebességű, elérhetőségű...stb. a külön behelyezett memóriakártya - ettől függetlenül, biztos sok iphone tulaj örömmel fogadná a lehetőséget -, szóval nem csak az egyik vagy másik oldalon véleményezek, hanem mind a kettőn.

az utóbbira; pont ezért írtam, térjünk vissza rá, ha teljesen kihalt.
a gyártók oldalán az a probléma, hogy részint nem csak az esetleges problémás működés miatt próbálnak/akarnak mellőzni bizonyos technológiákat, hanem inkább anyagi érdekeltségből, mert van rá más alternatívájuk...stb.

[ Szerkesztve ]

(#189) Cyberpunk válasza no more (#186) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nos félreértettem. Van ilyen. amúgy meg nem érdekel minek tartasz te akkor is troll maradsz. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#190) no more válasza Cyberpunk (#189) üzenetére


no more
addikt

De legalább tudok olvasni. :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#191) Cyberpunk válasza no more (#190) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jól megmondtad. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#192) Touch-ko válasza kali (#182) üzenetére


Touch-ko
őstag

A 169. Kommetre reagaltam es ketto peldaval is megcafoltalak. Majd emlekeztetni foglak ezekre par ev mulva. Addig is maradjunk a flash-nel. Az relative friss hiszen az uj Android verzio sem tamogatja mar ha jol tudom. Vajon miert?

Text message/ SMS

En most neztem az iPhone-omon a 10 legutolso szemelynem kuldott text message-bol 3 ment el SMS-kent. Azaz a maradek 7 iMessage-kent lett elkuldve. Itt nalam 70%-ban iMessage-kent lettek elkuldve az SMS-ek.

Az sms nem most fog eltunni de teny hogy egyre tobb message kuldom app es service van ami kivalthatja.

(#193) Lirion válasza Touch-ko (#178) üzenetére


Lirion
addikt

Egyszeruen ha a jovonek keszited a termekeidet, akkor nem fogsz olyan megoldasokat alkalmazni amik eveken belul eltunnek

Ezzel az a probléma, hogy egy telefont nem készíthetsz a jövőnek, mert azzal magad alatt fogod vágni a fát. Telefont a jelennek készítesz, hogy a jövőben is tudj majd új fejlesztéseket eladni. Márpedig ha a jelennek készíted a telefont és a jelen társadalomban valami elterjedt, azt illik belerakni a kütyübe, különben kevesen fogják megvenni. Mit gondolsz, ha az apple nem lépi meg a kijelző méret növelést, akkor is eladott volna 75 millió iphonet?

(#194) kali válasza Touch-ko (#192) üzenetére


kali
legenda

nem cáfoltál meg, csak eltérő példákat írtál, ráadásul azok is csak részint stimmelnek.
nem az a lényeg, hogy nálad, nálam vagy bárki másnál milyen az arány, mi van használatban és mi nincs, hanem az összkép a fontos, és úgy már más a valós helyzet.

(#195) Mr.Silkó válasza janeszgol (#40) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szerintem egy szegénynek sincs pénze megvenni a régi Iphone-t, ahogy te írtad.

(#196) Lirion válasza ZooLee (#185) üzenetére


Lirion
addikt

nem azzal van gond, ha valaki hiányolja X vagy Y tulajdonságot, hanem azzal, ha emiatt úgy állít be egyes kevéssé releváns tulajdonságokat (ami neki lehet fontos!), mint egy objektív és fő-fő hiányosságot, amit miatt az egész egy hajítófát nem ér

Egy másik topikban megkérdeztem egy itt is írogató iphone felhasználót, hogy árulja el már, mitől annyival jobb az iphone, mint a droid és erre felhozta példának az iWork kompatibilitást és a continuityt. Tudniillik e kettő nélkül minden más telefon csak levélnehezéknek jó...

Az iBeacon nekem nagyon nem tűnik jó elképzelésnek, még otthon csak-csak, de az, hogy a plázában mászkálva minden bolt temérdek infót kapjon rólam és a felhasználói szokásaimról, nekem elég meredek...

(#197) Lirion válasza Touch-ko (#192) üzenetére


Lirion
addikt

Addig is maradjunk a flash-nel. Az relative friss hiszen az uj Android verzio sem tamogatja mar ha jol tudom. Vajon miert?

Tényleg friss, tekintve, hogy az android 4.1-ben szűnt meg a támogatása, miután az adobe kivonult a mobilpiacról a flash-sel. Ez 2012 nyarán volt, szóval 2.5 éve. Valóban friss infó. Látszik, hogy milyen remekül követed a mobilvilág eseményeit és milyen jól tájékozott vagy android fronton. :)

(#198) Touch-ko válasza Lirion (#193) üzenetére


Touch-ko
őstag

Olyan termekeket keszitesz ami nem a tegnapi technologiat hasznalja, hanem a mai es holnapi. Egy temek tervezesenel sosem a mult nagy technologiai megoldasait hasznaljuk hanem azt ami holnap is tud a user hasznalni.
Vajon miert nem tesznek egyetlen gepbe sem floppy meghajtot 2015-ben? Ehelyett inkabb USB, FireWire, Thunderbold csatik vannak. Miert? Mert ez a jovo!
Amugy erdekes pl az optikai meghajto esete az Apple gepeinel.
Jelenleg az optikai meghajtok egyre kevesbe kepezik a mindennapi szuksegleteinket. Az Apple evek ota nem hasznal az uj modelljeikben (MBA MBPr, iMac) mert nem ez a jovo.
Jelenleg en nem is emlekszem mikor irtam CD/DVD-t utoljara. Sot igazabol nem is hasznalom. Mindenem elerheto a felhobol, barmelyik eszkozomrol.

Emlekszem anno DVD nelkul elkepzelhetetlen volt egy szamitogep, am manapsag mar nem hasznalom egyaltalan.

Ha sosem lepsz tul mondjuk a DVD iron akkor sosem lesz valtozas, sosem lesz ujabb technologia.

(#199) Touch-ko válasza kali (#194) üzenetére


Touch-ko
őstag

Rosszak a peldaim?
Megindokolnad kerlek?

(#200) Quasi_modo válasza Cyberpunk (#175) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

nincs net, hát akkor minek okosmobil?
Maradjunk abban, hogy még mindig nem a net teszi okossá az okosmobilt.

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.