Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) kali válasza Touch-ko (#199) üzenetére


kali
legenda

széna - szalma, nem nagyon kell indokolni.
nem mellesleg, manapság is gyártanak és forgalmaznak floppy meghajtókat és lemezeket, ha teljesen kihalt volna, akkor ez nem így lenne, hiszen nem lenne rá kereslet - és ez másra is igaz, amiket korábban említettél.

[ Szerkesztve ]

(#202) Cyberpunk válasza Quasi_modo (#200) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem, de ugye jó ha van, vagy inkább mondjuk úgy, hogy net nélkül korlátozottak a lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#203) fordfairlane válasza Cyberpunk (#202) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem nem rossz dolog az okosteló, akár úgy is, hogy valaki net nélkül használja. Egyrészt manapság már inkább ezek azok a telefonok, amiből igazi választék van. Másrészt ezeket az esetek nagy részében könnyebb kezelni, mint a nyomógombosakat. Például a kontakt lista tipikusan olyan, amit egyszerűbb menedzselni egy nagy érintőképernyős okostelón, mint egy sokgombos, lőrés magasságú képernyős hagyományos mobilon.

x gon' give it to ya

(#204) tope


tope
addikt

Ne csodálkozzuk azon, hogy magas profittal dolgoznak, hiszen csúcskategóriában vannak a telefonjaik, így nyilván nem kis nyereséggel dolgoznak, hiszen úgyis megveszik a telókat. Hány olyan gyártó van, ahol csak a csúcskategóriára koncentrálnak, kb. egyse.
Azt meg ne felejtsük, hogy gyártanak kb 2 új típust, azt kész 1-2 évre a termékpaletta, megint nem nagyon lehet mondani másik márkát aki ilyet tenne.

UI: Jó telefon, szerintem ezt senki nem vitatja, de ez a magas profit százalék kissé sarkos, mert rengeteg más gyártó is van aki milliószámra adja el a telefonokat, ők talán veszteséggel adnál tovább ? kizárt ügy.

(#205) Mr.Silkó válasza Touch-ko (#178) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Örülnék neki - és még szerintem jópáran -, ha a Mobilaréna megszabna egy maximális karakterszámot fórumhozzászólásonként, mert nem győzöm átlapozni.

(#206) doooo válasza Touch-ko (#162) üzenetére


doooo
veterán

Kérdeztem én bármit is? Ilyen erővel te is megnézheted az elmúlt 2 hónap Samsung híreit, ott is ment nagyba az Apple marketing (talán ez a legszebb szó arra a mániákus, ipari mennyiségű iPhone tömjénezésre)..és mondjuk az is elég igazságtalan, hogy a Samsung a nagy ellenség, holott millió másik droidos gyártó is van.. azokat is lehetne néha.. egy szó mint száz, mindkét féllel el szokott szaladni a ló. És hozzátenném, hogy én speciel nem tartozom azokhoz a nagy trollokhoz, haterekhez, ellenben veled, aki simán letámad, és panaszkodik, holott semmi offenzívet nem írtam, csak azt mondtam, hogy ez fordítva is igaz, de nem ismétlem többször magam, részemről a téma lezárva.

(#207) Touch-ko válasza kali (#201) üzenetére


Touch-ko
őstag

De kerlek indokold meg miert rosszak a peldaim. A szena-szalma nem indok! Gondolom TE is hasznalsz meg floppyt, ugy ahogy az emberek es cegek tobbsege.

Olyat allitani, hogy a floppy nem halt ki egy szakmai oldalon... Haat.. Szerinted a teljes nepesseg hany %-a hasznalhat ma floppyt a mindennapokhoz?

Gondolom Windows 10 is floppyn fog kijonni:)

Nem hiaba valami ujat mindig tanulok apple topicban :) a floppy meg mindig el van terjedve.. Oke..

[ Szerkesztve ]

(#208) kali válasza Touch-ko (#207) üzenetére


kali
legenda

szó van valamiről, erre te hozol teljesen más példákat, amik ráadásul csak részint igazak - én is írtam rá példát és más is -, így pont elég indok a széna - szalma!
azért ne hiányoljak most funkciókat/opciókat egy telefonból vagy annak oprendszeréből hardveresen vagy szoftveresen, mert esetlegesen 3, 5 vagy a fene tudja, hogy hány év múlva már nem lesz (nagy arányban) használatban? aha, ez ésszerű... ja, nem!
igen, vannak helyzetek, amikor még hasznos/kell a floppy meghajtó, vannak cégek, ahol még régebbi technológiákat és rendszereket használnak, és nem egyszer nagy segítség egy bios...stb. problémánál a floppy meghajtó.
tényleg csak mások szavait kicsavarva tudsz válaszolni?
én azt írtam korábban, hogy manapság is gyártanak és forgalmaznak floppy meghajtókat és lemezeket, ami igaz is, sok áruházban rendelhető és megvásárolható, több indok nem nagyon kell!
az utolsó mondatod is csak terelés, ironizálásra és dramatizálásra nincs mit válaszolni...

[ Szerkesztve ]

(#209) Touch-ko válasza Mr.Silkó (#205) üzenetére


Touch-ko
őstag

Mindent reszletesen irok le amiota parszor felreertettek a kommentemet es kiforgattak a jelenteset. Ezt megelozven mindent probalok ugy megfogalmazni, hogy a gyengebbek is siman megertsek.

En olyan megszabasnak orulnek (meg rajtam kivul meg tobben is) ami megszabna nehany felhasznalo kommentjeit Apple topicban. Vagy egyszeruen csak nem engedne be, mert valaki mindig jon minket gyozkodni, szidni, stb..

(#210) Touch-ko válasza doooo (#206) üzenetére


Touch-ko
őstag

Semmit. Nem ellened vagyok:) nyugi. Csak azt irtam le amit TE is.
Senki sem akar bantani. Sot egyet is ertunk, szoval nyugi:)

(#211) Touch-ko válasza kali (#208) üzenetére


Touch-ko
őstag

Te irtad, hogy, idezlek:

"Nincs olyan, hogy elavult technológia - ha egyszer máig használatos."
Aztan kesobb ezt irtad, hogy van meg Aki floppy-t hasznal.

Attol, mert hogy valaki hasznal valamit, attol meg lehet elavult.
Pl fekete-feher TV.
Attol hogy meg van aki hasznalja, megelavult.

Ha valaki pedig egyszeruen nem alkalmaz egy regi, halalra itelt technologiat, meg nem gond. Egyszeruen vannak olyan dolgok amik zaros idon belul el fognak tunni.

Ha ezeket a technologiakat mindenki benne hagyna a termekeiben, akkor nem lennenek innovatorok ss mindenki fekete feher tv-ket hasznalna, meg floppy-t.
Attol, hogy kaphato meg valami az nem jelenti azt, hogy nem
Elavult.

[ Szerkesztve ]

(#212) kali válasza Touch-ko (#211) üzenetére


kali
legenda

kicsavart érvelés, pláne ahogy te csinálod, a múltba és főként a jövőbe nézve, feltételezésekre hagyatkozva, hogy talán majd valamikor elavult lesz.
sorra hozod a helytelen példákat; nem mindegy, hogy régi (fejlesztésű) fekete-fehér tv készülékeket használnak még manapság is, vagy a régi floppy technológiát fejlesztik tovább és beültetik az újabb technológiás külső házakba, ma is használatos csatolásokkal, illetve külön vezérlőket is fejlesztenek hozzá, hogy minden mai igénynek is megfeleljen - emiatt igaz az általad utóbb idézett mondatom.
mindegy, minden gyártó tegyen belátása szerint, vagy megfelel az a vásárlók/felhasználók jelentős részének, vagy a gyártó kénytelen változtatni, mert már nem tudja eladni csak marketing által a termékét, hogy az úgy jó...
az apple is eljutott oda már egy ideje, hogy figyelembe kellett venni a felhasználók elvárásait, nem működött már a csak marketing, nem mindenkinek volt elég a 4" kijelző, nagyon sokan csak emiatt váltottak más gyártók termékeire, aztán próbálkoztak az olcsóbb mobiltelefonos szegmensben is, mert ott is van/lenne mit kiaknázni - illetve lett volna, de nem teljesen úgy jött össze, ahogy gondolták, részint a (túl)árazás miatt -, de sok ilyet lehetne még írni, szóval lehet kifogásokat is keresni, hogy miért jó úgy, ahogy a gyártó csinálja, de egy idő és/vagy bizonyos változások után, nem feltétlenül fog működni a dolog, a hab pedig az a tortán, amikor a gyártó eszközöl olyan változtatásokat, amivel kapcsolatban korábban az volt az álláspontja, hogy nem jó, nem kell...stb.

(#213) Lirion válasza Touch-ko (#211) üzenetére


Lirion
addikt

Attol, hogy kaphato meg valami az nem jelenti azt, hogy nem
Elavult.

Mint ahogy nem jelenti azt, hogy elavult valami, az, hogy kevesen használják. Az általad kritizált jellemzők nagyrészt olyasmik, amiknek nincs direkt utódja. Lehet itt jönni azzal, hogy a bt fájlküldésre ott a wifi, vagy az sms helyett az im programok, de mégse vették át ezek a modern megoldások a korábbiak helyét. Megférnek egymás mellett szépen és ez még nagyon sokáig így lesz.

Mellesleg az innováció nem az, hogy kihagynak dolgokat a kütyüből, mert elavult, hanem az, hogy valami olyat fejlesztenek bele, ami átveszi az előd helyét. Volt az almának ilyen fejlesztése? Nem. Önkényesen nem használ olyan technológiákat, amit a felhasználók nagy része még igényelne.

Egyébként mi lesz akkor, ha rákerül az almára is a micro usb? Hiszen nektek, almásoknak az is egy őskövület, ördögtől való dolog..:)
Amúgy ez is egy undorító hozzáállás, hogy ennyire tesznek az egységesítésre és különcködnek mindennel.

[ Szerkesztve ]

(#214) Touch-ko válasza kali (#212) üzenetére


Touch-ko
őstag

A floppy teljesen eltunt az otthonokbol. Lehet, hogy 2-3 ceg hasznalja meg, de attol a technolohgia elavult es eltunt Nemar, hogy ezt kelljen neked megmagyarazni. Kerlek mutass olyan nagy cegeket akkk ma is floppy meghajtokat hasznalnak nagy hattertar, belso halozat vagy felhoszolgatatas helyett.

"aztán próbálkoztak az olcsóbb mobiltelefonos szegmensben is, mert ott is van/lenne mit kiaknázni - illetve lett volna, de nem teljesen úgy jött össze, ahogy gondolták, részint a (túl)árazás miatt -, de sok ilyet lehetne még írni, szóval lehet kifogásokat is keresni, hogy miért "

Az Apple sosem akart olcso telefont gyartani. Az 5C nem olcso telefonnak lett szanva. AzApple tovabbra sem akar es fog olcso telefont gyartani, errol pont ma volt egy Cook interju. Nem akarnak.

Milyen valtozttasokra gondolsz konkretan amikre korabban azt mondtak, hogy nem jo?
Szalma-szena?

(#215) kali válasza Touch-ko (#214) üzenetére


kali
legenda

annyira eltűnt az otthonokból a floppy meghajtó, hogy nekem az csak jó, néha csörög azért a telefonom, hogy van floppy meghajtóm (meg kábel hozzá, vagy usb külső házzal rendelkező)? mert akkor kellene, vigyem már, mert ez meg az a baj bios téren, meg illesztőt kellene beadagolni az oprendszer telepítése során és pendrive vagy más nem jó! igen, bizony és ezért nem fogadom el az érvelésedet.
akkor milyen céllal tették be az egy éves iphone 5 hardverét - nagyon minimális változtatásokkal - műanyag házba és adták a korábban jellemzőnél olcsóbban?
írtam példát; nyitottak a nagyobb kijelző(k) irányába, mert nem tetszett nekik, hogy nagyon sokan emiatt tértek át más gyártók termékeire.
nem tehetek róla, hogy mindig csak azokat ragadod ki mások hozzászólásaiból, amikre reagálni tudsz, a többit pedig ignorálod, pedig akadnak ott még érdemleges infók/vélemények...

(#216) Touch-ko válasza Lirion (#213) üzenetére


Touch-ko
őstag

Egyenlore meg nem. Viszont ha megnezzuk, hogy par eve milyen lehetosegek voltak az SMS elkerulesere es most milyenek vannak, akkor latjuk, hogy ha egyre inkabb az sms-ek hatterbe szorulnak. Nem most fognak eltunni, hanem evek mulva. Pl magambol indulvan ki, az utolso 10 elkuldott uzenetembol mindossze 3 volt sms. A tobbi iMessage volt. Ez a tendencia, ha lassan is, de noni fog. Ha androidon is lenne egy iMessage-hez hasonlo szolgaltatas, akkor az sms szinte eltunne.

Mit jelent szamodra az elavult?

Vannak olyan technikai megoldasok amik elavultak de meg mindig hasznaljak oket telefonokban.
Regebben a Bt vette at az IR filesharing funkciojat. Ma mar a BT is elavultnak tunik, tobb negativum is szol ellene tobbek kozott a hatotav es a file meretenek limitje. Ezeknel mar van joval jobb megoldas is.
Peldanak okaert NFC vagy Airdrop.

Volt olyan fejlesztese ami atveszi az elodhelyet. Pl FireWire, thunderbolt. Maradjunk a csatlakozoknal, lightning cable.

A DVD-nek szerinted van jovoje? Oszinten erdekel mit gondolsz errol.

Almara nem kerul micro USB, van nekik jobb megoldasuk :)

(#217) Touch-ko válasza kali (#215) üzenetére


Touch-ko
őstag

Jah, hogy sajat pelda: oke. Nekem kb 15 eve nincs szuksegem floppyra. Sosem kertek tolem floppyt, se meghajtot.
A BIOS-hoz lehet hogy kell, nemtudom.
Am erdekes, hogy azt probalod bizonygatni, hogy a floppy nem tunt el es nem is egy elavult technologia, mindezt mar tobb kommenten keresztul.

Am egyet magyarazz meg: ha nem elavult, akkor miert nem teszik bele a manapsag kaphato gepekbe, notikba, illetve az embereknek szukseguk van-e ra, adathordozas celjabol.

Az 5C-t sosem akartak olcso iPhone-kent eladni. Errol sosem beszeltek. A C pedig "color"-t jelent.
Bar gondolom neked az sem eleg, ha ezt maga Tim Cook mondta tavaly ilyenkor :)
Miert lett olcsobb? Ugyanazert, amiert a 3G,3GS,4,4S minden evben mikor az Apple kiadta az akkori legfrisseb telefonjat.
Am ez igy van iPad-nel is. Egyszeruen az uj atveszi a regi helyet es arat. A reginek pedig csokkentik az arat.
Az, hogy ez epp szines lett es muanyag meg nem jelenti azt, hogy olcso iPhone-t akartak.

A naguobb kijelzo fele nyitottak. Jobs egyszer ugy fogalmazott, hogy ha az emberek mast akarnak, akkor az Apple valtoztatni fog rajta. Amig nem, addig nem.
Ez teljesen logikus lepes szerintem..
Jobs azt mondta, hogy a 3.5" a legjobb meret. Igaza is volt! Probaltal 5-6"-es telefonokat egy kezzel hasznalni? Egyszeruen nem lehet aterni oket kenyelmesen.
Amugy pedig valoszinuleg Tim Cook keze is bennevan a kijelzomeret novekedesnek.
Anno Cook volt az iPod-ert felelos manager. Ahogy megkapta a poziciojat egybol tobb meretben gondolkozott es az akkoriban iPod melle jottek a kissebb meretu eszkozok. Mini (kesobb nano) shuffle, stb..

Cook ahogy atvette az iranyitast az iPhone-ok elkezdtek novekedni.

[ Szerkesztve ]

(#218) kali válasza Touch-ko (#217) üzenetére


kali
legenda

álljon meg a nászmenet, te hoztad fel először a floppy meghajtót is példának, én csak reagáltam rá!
saját példát is írtam, de ha egy évben például minden hónapban csak egy embernek van igénye rá, már akkor is azt mondom, hogy nem lehet teljesen elfelejteni, és ez cégeknél is így van, sok helyen nem felejtheti még el a rendszergazda, mert nem mindenhol használnak csúcstechnológiát, és mint írtam, gyártják és forgalmazzák is még; link (és linkelhetnék még ide elég sok ilyet, de gondolom neked is működik a kereső)
azért is linkeltem a fentit, mert mint láthatod, a kornak megfelelően, usb csatolással (is) adott már, külső házban. nem kell a mai gépekbe, nem adathordozásra van már, de bizonyos helyzetekben még mindig szükség van rá, ezért is gyártják és forgalmazzák adott formában.

azért furcsa, hogy cikkek tömkelege szólt az olcsó iphone-ról, meg az is érdekes, ha az iphone 4 és 4s minőségi anyaghasználatát kiabálva - már a felhasználók nagyobb hányada által -, utána műanyag házban adják el, de nem olcsóbban, mint a korábbi fém és üveg összetételt...
nekem mindegy, nincs bajom a műanyaggal sem - a páromnak 5c-je van épp -, de azért sokan nem így gondolták, és a műanyag használata miatt látványosabb olcsósodást vártak - talán okkal - nem csak a szokásos újabb típus miatti arányt.
annyira próbáltam, hogy jelenleg 5.7" kijelzős telefonom van - ami még így is alacsonyabb fél centivel, mint az 5.5" kijelzős iphone 6 plus -, de nem is akarom minden helyzetben egy kézzel használni, ezek már másra vannak kitalálva és kifejlesztve, viszont cserébe sokkal alkalmasabbak különböző tartalmak fogyasztására.
az apple tábort is megosztják az eltérő hozzáállású és elképzelésekkel rendelkező vezetők, elég csak az ios változó színvilágára gondolni, tehát ehhez nem is kell akkora lépték, mint a kijelző/telefon méretének a jelentős növekedése, de ettől még sokan nem veszik figyelembe, hogy a vezető változása miatt történt, nem érdekeli őket, hogy azt még a korábbi vezető mondta, az eltérő meg már az új, hanem a gyártóra asszociálnak, nem véletlenül. (kíváncsi lennék rá, hogy az utcán 100 iphone tulajt leszólítva, hány százalékuk tudná megmondani a jelenlegi vezérigazgató nevét...)

(#219) Cosmograph válasza Csapoati (#138) üzenetére


Cosmograph
tag

Az hogy ki mivel rongálja az egészségét és mivel csökkenti a pénztárcája vastagságát egyéni döntés. Én tudatosan étkezem és tudatosan vásárolok. Egy dolog viszont minden itt lévőben közös: Ugyanazt a topicot olvassuk és posztoljuk a különbség csupán az hogy valakinek ehhez 200e Ft os készülékre van szüksége és van aki ugyanezt megteszi ennek a töredékéből :)

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta." Albert Einstein

(#220) Touch-ko válasza kali (#218) üzenetére


Touch-ko
őstag

`álljon meg a nászmenet, te hoztad fel először a floppy meghajtót is példának, én csak reagáltam rá!`
-Nem, en erre a kijelentesedre reagaltam 2 peldaval:

``nincs olyan, hogy elavult technológia - ha egyszer máig használatos `` kijelentesedre reagaltam.

Ha te komolyan azt hiszed, hogy a floppy nem elavult technologia es maga mint adathordozon mar reg tullepett a vilag, akkor neked ugy latom nem tudok alap dolgokat megmagyarazni..

Szerinted attol mert meg 1-2 helyen aruljak az meg nem jelenti azt, hogy elavult?
Rendben, itt van egy termek:

[link]

Ez egy Walkman FM radioval. A bestbuy meg mindig arulja, ezek szerint a kazettas lejatszo meg mindig nem elavult technologia.

Van egy bolt a varosunkban retrogamer-nek hivjak. Ok osregi Amiga, C64, NES, Sega megadrive, 1st. gen. gameboy-okat arulnak. Mivel aruljak, (vannak kozte bontatlanok is) vannak akik megveszik. Tehat meg mindig nem avultak el ezek az eszkozok. Van nehany regi eszkozom (meg mukodnek, van ami 1989-bol) es mint user ugy gondolom, hogy elavult (dot matrix display).

iPhone5C:

A megjelenese elott hallhattunk kosza pletykakat egy olcso iPhone-rol. Aztan egyre tobben irtak meg es volt olyan hulye is aki tenykent kezelte mar a megjelenes elott, hogy az 5C bizony olcso iPhone lesz es a `C` `stands for Cheap`.

Aztan amikor megjelent, akkor siman az 5 helyet toltotte be az iPhone-ok soraban.
Az Apple egy szoval sem mondta, hogy olcso iPhone lesz.
Kb evekkel ezelott amikor meg sokan itt az elso generacios iPhone-t tul nagynak talaltak meg irtak olyan pletykakat, hogy jon egy kisebb meretu iPhone. Nem jott.

alami hirbol akkor lesz hivatalos hir, ha azt maga az erintett ceg (jelen esetben Apple) is megerositi. Mivel ilyen nem tortent sem a bemutato elott, sem utana igy a pletykakrol kiderult, hogy kamu volt.

Aki bedolt az olcso iPhone pletykanak az pofara esett. Ezek utan voltak meg akik az Apple-t hibaztattak emiatt :D

`jelenleg 5.7" kijelzős telefonom van - ami még így is alacsonyabb fél centivel, mint az 5.5" kijelzős iphone 6 plus`
-Szerintem tul nagy a 6Plus. Nem a kerete miatt, annak oka van, hanem mert maga a kepernyo tul nagy.
Lehet, hogy masra van kitalalva mar, de tartalom fogyasztas egy kis pocs 5.5 kijelzon meg mindig gyenge. Nekem szemely szerint a teljes meretu iPad a legjobb tablet. A Mini (van a csaladban 2 is, theat probaltam oket) egyszeruen tul kicsi.
Ugy gondolom, hogy a phabletek valahol a ketto kategoria kozott ragadtak: smartphone es tablet.
-Vannak olyan dolgok amiket egy kisebb meretu smartphone-on konnyebb csinalni, mint a nagy phableten. Pl sokkal mobilabb, jobb kezelni.
-Vannak viszont olyan dolgok amikre a phablet tul kicsi. Pl filmet nezni utkozben, dokumentumokat kesziteni, es minden olyan dolgot amit tableten egyszerubb, jobb, kenyelmesebb.

Telefonnak tul nagy, tabletnek tul kicsi.
Lehet, hogy jobb netezni rajta mint egy 3.5''-es telefonon, ezt alairom, viszont a telefonod hasznalatanak ez csak egy kis szerepe. Filmet nezni? Mostanaban napi 18 percet hasznalom Netflix-re a telefonom.

A phablet szamomra tul nagy es tul sok kompromisszumot kellene kotnom.

[ Szerkesztve ]

(#221) kali válasza Touch-ko (#220) üzenetére


kali
legenda

azt is megmagyaráznád, ami nyilvánvalóan nem úgy van?!?! :N
hagyjuk már, te írtad le először, pontosan itt; link (ettől korábbi hozzászólásban tőle nem találod meg a floppy szót)

5c; akkor rendben van, hogy a megjelenéskor az anyaghasználat olcsósodott, de az ár nem?
aztán jött az ellentmondás, történt valami - igaz, csak jóval később -, mert korábban nem látott módon, nagyon leakciózta bizonyos hivatalos viszonteladó az 5c-ket...
szerinted túl nagy a 6 plus, de attól még rengetegen megvették, biztos nem véletlenül.
mobilos szegmensben jobb tartalom fogyasztásra az 5" és felette kijelző, és a telefont ott is elővehetem és használhatom, ahol az ipad és hasonló méretű és kialakítású, illetve használati módú eszközök felejtősek, meg úgy általában, a mobiltelefon mindenhol nálam van, ellentétben bármilyen más eszközzel.
nem nézek filmet a telefonon, de netezésre is sokkal jobb az 5.7" mint a 4".

[ Szerkesztve ]

(#222) Touch-ko válasza kali (#221) üzenetére


Touch-ko
őstag

A floppyt en irtam eloszor. Peldakent hoztam fel. Hihetetlen, hogy eddig "csak 3 alkalommal irtam le" es meg mindig nem vagy kepes felfogni. Nem hinnem, hogy ennyire hulye vagy, szerintem csak direkt csinalod...

A floppy mint technologia elavult. Akar tetszik, akar nem. Attol mert gyartanak belole evi X ezer darabot, de ma mar a felhasznalok nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagy tobbsege egyaltalan nem is hasznalja, attol meg lehet elavult. Probalod megmagyarazni a butasagot amit korabban irtal, ennyi.

5C: te azt tudod, hogy az uj modellhez kepest a regi mindig olcsobb lesz? Tehat a 4S,4,3GS,3G is pontosan ezert lett olcsobb. Jott az uj model. Elarulok egy titkot: jovore a mostani modellek lesznek olcsobbak es az 5S - valoszinuleg szuper jo aron elviheted.

Korabban az iPhone4 is ugyanolyan olcso lett. Sot, ingyen el lehetett hozni, pont ugy, mint tavaly a 4S-t.

"szerinted túl nagy a 6 plus, de attól még rengetegen megvették, biztos nem véletlenül.
mobilos szegmensben jobb tartalom fogyasztásra az 5" és felette kijelző, és a telefont ott is elővehetem és használhatom, ahol az ipad és hasonló méretű és kialakítású, illetve használati módú eszközök felejtősek, meg úgy általában, a mobiltelefon mindenhol nálam van, ellentétben bármilyen más eszközzel.
nem nézek filmet a telefonon, de netezésre is sokkal jobb az 5.7" mint a 4"."

-megvettek. Nem allitottam, hogy nem vettek meg. Erdemes azonban egy pillantast vetni az aranyokra. Mig sima 6-bol eladnak 8-at addig 6Plus-bol 2-3-at.
Tartalomfogyasztas? Arra inkabb tablet, vagy computer, esetleg TV, de semmikepp sem 5inches telefon.
Elovenni eloveheted az 5.7"-es telefonodat, bar egy kezzel nem fogod tudni hasznalni.. Lehet, hogy mindig nalad van (nalam is) de hasznalni 1 kezzel mar nehezen tudom. Gondolom te sem nagyon tudod..

Netezesre valoban jobb a nagyobb kijelzo, pont ezert jobb az iPad, mint egy 5"-es egermozi.

(#223) kali válasza Touch-ko (#222) üzenetére


kali
legenda

korábban még azt írtad, hogy nem, most már igen, haladunk lassacskán...
semmit sem csinálok direkt, csak kevés ilyen emberrel találkozik az ember - még egy ilyen nagy létszámú fórumon is -, aki szeretné néha megmagyarázni, hogy a fekete az valójában fehér, és még érveket is próbál mellé gyártani.
nem érdekel a fém és üveg kontra műanyag anyaghasználat árkülönbözete, de mernék fogadni, hogy utóbbi olcsóbb volt a gyártó számára, az ár viszont csak a szokásos arányban csökkent, mintha nem változott volna az anyaghasználat.
nem kell már nekem semmilyen szuper áron 5s, volt, lecseréltem, kifutott lett nálam.
nem láttam hivatalos apple kimutatást, hogy melyik 6-os típusból mennyi fogyott, de nem is biztos, hogy csak a méret a befolyásoló tényező, biztos vannak olyanok is, akiknél az ár is, és a 6 plus drágább.
amire és ahogyan kell, arra tudom egy kézzel használni a jelenlegi telefonomat, és továbbra is azt viszem magammal mindenhová, nem cipelészem feleslegesen a notit, meg utóbbi elég hülyén is nézne ki bizonyos helyzetekben, ahol a mobiltelefon használata teljesen természetes.
nem tudom, hogy miért próbálod a saját véleményedet és szokásaidat kizárólagosan jónak beállítani, illetve ráerőltetni azokat másokra, szerencsére sokan gondolják másként, mint te.
sokkal rövidebbek lennének a hozzászólásaid, ha nem idézgetnél - feleslegesen - azokból a hozzászólásokból, amikre épp válaszolsz, hanem csak írnád, hogy mire vonatkozik, már ha egyáltalán nem egyértelmű. (ja, emlékeztet is valakire ez a módi...)

(#224) Cathfaern válasza Touch-ko (#220) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Phabletnek az a szerepe, hogy sokan egyre kevesebbet telefonálnak okostelefonnal, viszont egyre többet használnak appokat. Akár munkára is. App használatnál pedig sokat számít a nagy képernyő. Tablet otthonra tök jó, de rohangálni nem igazán lehet vele. Phabletet azért könnyebb bevágni egy kis táskába, sőt akár zsebre is tehető rövid időre.
Kicsit én is húzok a kategória fele. Alapvetően sokat használom a telefonom, viszont átlagban napi 5-10 percet beszélek rajta. Igazából az a bajom egyedül a phablettel, hogy én elvből nem teszek táskába semmi értékeset. Zsebbe meg azért túl nagy lenne.

(#225) Mr.Silkó válasza Cathfaern (#224) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Phablet és phablet között is nagy különbség van, ha csak a méretet nézzük, akkor is. Azért normál nadrágzsebbe is becsússzan már jópár belőlük, köszönhetően a kávák vékonyításának (habár nem minden gyártó lépi ezt meg). Meg lehet szokni hamar. :)

[ Szerkesztve ]

(#226) Lirion válasza Touch-ko (#216) üzenetére


Lirion
addikt

Mit jelent szamodra az elavult?

Ha valamit teljes mértékben ki tud váltani egy új technológia. A régebbi processzorok pl. elavultak, hisz az újak teljes mértékben ki tudják azokat váltani. A floppyhoz nem értek, de azt tudom, hogy az informatikusok körében a mai napig használatos, ergo nincs olyan technológia, ami a floppyt teljes mértékben helyettesíteni tudja, tehát nem lehet elavult sem.

Ezeknel mar van joval jobb megoldas is.
Peldanak okaert NFC vagy Airdrop.

Egyik sem lehet alternatívája a BT-nak.
Az NFC eleve sokkal kisebb hatósugarú, ráadásul nem alkalmas semmilyen fájl mozgatására sem (mint már írtam, NFC fájlküldésnél BT-t vagy wifi-t használ a rendszer), így nem tudja kiváltani a BT-t.
Az airdrop mondhatni ugyanaz, 10 méteres hatósugár, párosítással, és a fogadó készüléken is engedélyezni kell a fájl érkezését. Lényeges különbség azonban, hogy BT párosodásra gyakorlatilag minden mobil képes, airdrop-ra meg még iphone-ok közül sem mind. Itt jegyezném meg, hogy a BT-nak önmagában nincs fájlméret korlátozása, csak a programoknak, amin keresztül történik a fájlküldés.

A BT tényleges kiváltója a wifi-direct lehet, de az még gyerekcipőben jár.

Almara nem kerul micro USB

Akkor bukják az EU piacot, ugyanis 2016-tól EU-ban csak olyan telefont lehet forgalomba hozni, ami gyárilag tölthető micro usb kábellel.

A DVD-nek szerinted van jovoje?

A mai fejlett, hordozható adathordozók mellett szerintem semmilyen lemeznek nincs igazán jövője. Egyszerűbb bármit pendrive-on hordozni, a legtöbb mai TV tudja őket kezelni, nem kell lejátszó sem és sokkal nagyobb tárhelyet tudnak biztosítani, mint akár a dvd, vagy a blue-ray. Arról nem beszélve, hogy egy 128 gigás pendrive elfér a pénztárcában is... A zeneipar ragaszkodik makacsul hozzá.

(#227) ZooLee válasza Lirion (#226) üzenetére


ZooLee
őstag

Akkor bukják az EU piacot, ugyanis 2016-tól EU-ban csak olyan telefont lehet forgalomba hozni, ami gyárilag tölthető micro usb kábellel.

Ez már most is megoldható az iEszközöknél, egy egyszerű, pici adapterrel. Ami nagy parasztság, hogy ezt nem adják a készülék mellé, hanem külön meg kell venni. Gondolom 2016-tól kezdve belerakjá a dobozba és meg lesz oldva. Ettől függetlenül ezt tényleg pitiánerségnek érzem, főleg az emlegetett profit árnyékában.

Másrészről 2016-ra már (remélhetőleg) mUSB sem lesz, hanem helyette jönnek minél több készüléken az USB Type C csatik. Remélem ezeket nem fogják tiltani, amiért nem tölthetőek mUSB-vel... :)

(#228) Touch-ko válasza kali (#223) üzenetére


Touch-ko
őstag

`korábban még azt írtad, hogy nem, most már igen, haladunk lassacskán...`
-Mivel TE magad irtad, hogy TE hasznalod.

Am egyetlen kerdesre varom a valaszodat ezzel kapcsolatban:
-A FLOPPY elavult technologia, vagy sem.

Szerinted miert tunt el a floppy az emberek szamitogepebol? Nem magyarazok en meg semmit. Epp ellenkezoleg, TE magyarazol, hogy meg lehet kapni. Bakker, Walkman-t is lehet kapni ujonnan BestBuy-bol, szerinted az sem elavult technologia?

`nem érdekel a fém és üveg kontra műanyag anyaghasználat árkülönbözete, de mernék fogadni, hogy utóbbi olcsóbb volt a gyártó számára`

Szerinted olcsobb volt a muanyag, mintha tovabb arultak volna az 5-ost?
Rendben, am ebbe gondolj bele:
Kellett tervezni egy vadonat uj telefont. (design-ilag mindenkeppen.)
Kellett egy uj akksi (szinten kiadas)
Kellett egy vadonat uj gyartosor, amin az 5C-t szereltek ossze, (szinten extra kiadas az 5-hoz kepest)
Kellett egy csomo muanyagot beszerezni (magahoz a termekhez, valamint a csomagolashoz)

Szerinted ez a sok extra kiadas valoban olcsobb volt, mintha a tavalyi telefont mindenfajta valtoztatas nelkul tovabbaruljak?

`a saját véleményedet és szokásaidat kizárólagosan jónak beállítani, illetve ráerőltetni azokat másokra, szerencsére sokan gondolják másként, mint te.`

-Igen a floppy-nal pontosan ezt csinalod. Van egy technologia amit az emberek 10 eve nem hasznalnak erre TE probalsz meggyozni, hogy nem elavult, :)

(#229) Touch-ko válasza Cathfaern (#224) üzenetére


Touch-ko
őstag

Igen, nem ketseg, hogy vannak olyan pillanatok amikor az 5.5-6 inch jobb mint a 3.5-4``

Am szamomra a phablet egy kiherelt tablet es telefon kevereke.
Nekem tul nagy telefonnak, tul kicsi tabletnek, vannak olyan dolgok (ahogy fentebb is irtam), amikor jo a tablet, de mobilitas teren egyszeruen rossz. Egy mobil eszkoznek kicsinek kell lennie, 1 kezzel is jol hasznalhatonak kell lennie.

Szamomra ezek miatt van kilove a phablet, meg az iPhone 6Plus is. Egyszeruen tul nagyok. En ki tudom valtani a phabletet.

(#230) Touch-ko válasza Lirion (#226) üzenetére


Touch-ko
őstag

A floppyhoz nem értek, de azt tudom, hogy az informatikusok körében a mai napig használatos, ergo nincs olyan technológia, ami a floppyt teljes mértékben helyettesíteni tudja, tehát nem lehet elavult sem.`

Lehet, hogy hasznaljak. A floppyt eredetileg adathordozasra talaltak ki. Kivaltotta a CD, majd az a DVD,. Manapsag az optikai meghajto is kezd eltunni, atveszi helyet a hattertar es a felho szolgaltatas.
Tehat a floppy-t kivaltotta a CD cirka 20 evvel ezelott.

Szerintem egy technologia nem attol avul el, ha van helyetesito technologia. Egyszeruen technologiai zsakutca is elofordulhat. Ha nem ugy lenne akkor a Newton Messagepad 2010-ig nem lett volna elavult, mert nem volt ami kivaltsa a helyet.

` Lényeges különbség azonban, hogy BT párosodásra gyakorlatilag minden mobil képes, airdrop-ra meg még iphone-ok közül sem mind. Itt jegyezném meg, hogy a BT-nak önmagában nincs fájlméret korlátozása, csak a programoknak, amin keresztül történik a fájlküldés.`

-Airdrop-nal iPhone5 kell minimum, iPad-nel pedig 4. generacio, valamint iPod 5th gen.
Mac-nel a 2009-es Mac-em kepes ra.
Egyertelmuen nem mind tudja, mert magat a feature-t csak par eve kapta meg az iPhone.
Az Airdrop Wifi Peer to peer technologia, olyan mint a TE altalad emlitett Direct Wifi.

`Akkor bukják az EU piacot, ugyanis 2016-tól EU-ban csak olyan telefont lehet forgalomba hozni, ami gyárilag tölthető micro usb kábellel.`
-Ez egy szanalmas otlet ugyanis a lightning cable jobb, mint az USB. Ha ezt bevezetnek akkor hatraltatnak a technologiai fejlodest.

`A mai fejlett, hordozható adathordozók mellett szerintem semmilyen lemeznek nincs igazán jövője.`
-Ebben egyet ertunk.

(#231) Szelley válasza kali (#223) üzenetére


Szelley
senior tag

Tudod van az a pillanat, mikor meghal valaki. Ő nem tud róla, csak a körülötte lévő emberek. Ugyanez a helyzet akkor is, ha valaki sík hülye. Hagyd rá, csak az idődet pazarlod :) Érdembeli vitát nem lehet folytatni vele. Ha valami zöld de ő pirosnak látja, akkor az már pedig csak azért is piros! És még Te leszel színvaknak titulálva...aztán 4 év múlva is a nevedet fogja emlegetni hogy troll vagy.

(#232) Touch-ko válasza Szelley (#231) üzenetére


Touch-ko
őstag

`Ugyanez a helyzet akkor is, ha valaki sík hülye. `

-Szerintem ez azert eleg proszto beszolas volt. Gondolom otthon nem tanitottak meg alapveto tiszteletre.. Eleg szomoru. Ugy gondolom ennek a kommentnek nem nagyon van helye az oldalon es egy ilyen komment utan ismet hozod a regi onmagad, megcafolva fentebbi kijelenesed, miszerint visszavettel az arcodbol...

Raadasul amikor valaki azt probalja megmagyarazni, hogy egy 20 eve a szamitogepekbol eltunt meghajto nem elavult, es TE jossz es belemagyarazol valami random bullshit-et es szemelyeskedest viszel a dologba.

Latom, meg mindig ugyanolyan bunko stilusban nyomod mint eddig..

(#233) Lirion válasza Touch-ko (#230) üzenetére


Lirion
addikt

-Ez egy szanalmas otlet ugyanis a lightning cable jobb, mint az USB

Nem az a lényeg, hogy melyik jobb vagy nem jobb, hanem az, hogy egységes legyen. Használjon az apple lightningot, de mellette legyen micro usb is rajta és a gyári töltője is micro usb-s legyen. Hétköznapi élethelyzetben is tud gondokat okozni az, hogy az apple nem képes a többiek által elfogadott standardokat használni. Micro usb kábel talán még neked is van otthon, de iphone töltő egész biztosan nincs a legtöbb háztartásban.
Környezetszennyezést tekintve sem jó a különcködés, gondolj bele, bármilyen kiegészítőből, ami tölti a telefont (pl. dokkolók, autós töltők) külön kell univerzálisat és apple kompatibiliset gyártani, ez rengeteg hulladékot jelent.

Szerintem egy technologia nem attol avul el, ha van helyetesito technologia. Egyszeruen technologiai zsakutca is elofordulhat.

A kettő között elég nagy a különbség (elavulás vs zsákutca). A blue-ray ugye nem elavult technológia, de volt a hd-dvd, mint nagy ellenfél és kérdéses volt, melyik válik szabványos megoldássá. Ma már tudjuk, hogy a blue-ray nyert, de a hd-dvd ettől nem lesz elavult technológia, csak zsákutca.
A google glass is elég zsákutcának tűnik, pedig annak tényleg nincs helyettesítője, de nem is elavult technológia.

[ Szerkesztve ]

(#234) fordfairlane válasza Touch-ko (#230) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem egy technologia nem attol avul el, ha van helyetesito technologia.

De, pont ezért elavult a floppy, mert van helyettesítő technológia. Szoftverdisztribúcióra ott az optikai lemezek, vagy az online terjesztés, adatátvitelre pedig a különféle flash memóriás eszközök.

Én egyébként komolyan nem értem, hogyan képes valaki kijelenteni, hogy a floppy nem elavult technológia, csupán amiatt, mert még van, aki használja. A kettőnek semmi köze egymáshoz. Ez persze nem neked megy, csak általánosságban.

Az Apple pedig mindig is így csinálta, gyorsan kivezette a régi megoldásokat. Van, amikor persze nem igazán jól sült el a dolog, de ellenpélda is bőven akad.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#235) Touch-ko válasza Lirion (#233) üzenetére


Touch-ko
őstag

Lehet egyseges, csak akkor ne visszafele fejlodjon a technika. A kornyezetszennyezes talan jo indok, de szerintem az Apple adni fog egy atalakitot. Mellesleg nem ez lenne az elso eset amikor a hulye EU azt sem tudja mit csinal..

Emiatt nem fogjak attervezni a keszulekuket. Raadasul mekkora tokonrugas lenne a tobbi gyartonak is akik eddig lightning cable-re terveztek a termekeiket, ha at kellene tervezni mindent..

Jelenleg egyertelmuen jobb az Apple megoldasa mint a micro USB.

(#236) Touch-ko válasza fordfairlane (#234) üzenetére


Touch-ko
őstag

`De, pont ezért elavult a floppy, mert van helyettesítő technológia. `

Maradjunk annyiban, hogy igy helyes a gondolatom:

-`Szerintem egy technologia nem attol avul el, ha van helyetesito technologia. Egyszeruen technologiai zsakutca is elofordulhat.`

Egyertelmuen a floppy jelen esetben azert elavult, mert kivaltotta a CD (azaz z volt a kovetkezo generacios adathordozo)

`Én egyébként komolyan nem értem, hogyan képes valaki kijelenteni, hogy a floppy nem elavult technológia, csupán amiatt, mert még van, aki használja.`
-Igen, ezen megy a vita lassan 1 napja.. Raadasul valaki meg le is hulyezett engem emiatt :)

(#237) kali válasza Touch-ko (#228) üzenetére


kali
legenda

én teljesen mással kapcsolatban írtam az elavult jelződre, te jöttél itt floppy, flash és társaival, de azóta a mással folytatott eszmecserédből kiderült, azt sem jó neked, ha valaki elavultnak írja, akkor is megmagyarázod, hogy az másként helyes, csak úgy, ahogy te gondolod.
bárhogy nézem/olvasom a hozzászólásaimat, én sehol sem írtam le így szó szerint, hogy a floppy nem elavult technológia, csupán azt írtam, hogy máig használatos, gyártják, megvásárolható, a többit te magyarázod bele.
(majdnem) szépen leírtad az 5c tervezési és gyártási folyamatát, de te honnan tudod, hogy hosszabb távon, összességében nem jött ki végül sokkal olcsóbban a kevésbé minőségi, olcsóbb anyaghasználat miatt?
részedről továbbra is csak a floppy lovaglás témája, de akkor csinálom a te módidban;
megnyugodhatok, nem kell akkor mindenhová notit és tévét vinnem magammal, netezhetek az 5.7" kijelzős mobilomon is?

(#238) Lirion válasza Touch-ko (#235) üzenetére


Lirion
addikt

Raadasul mekkora tokonrugas lenne a tobbi gyartonak is

Az lenne, de erről kizárólag az apple tehetne, hisz ők ragaszkodnak a másféle csatlakozóhoz.

Emiatt nem fogjak attervezni a keszulekuket.

A pontos szabályozást nem ismerem, de ha a készüléknek rendelkeznie kell szabványos csatlakozóval (és nem átalakítóval), akkor az áttervezés nem választás kérdés lesz, ha EU-ban forgalmazni akarják majd.

(#239) no more


no more
addikt

Nincs valakinél popcorn? Nekem elfogyott!

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#240) doooo válasza no more (#239) üzenetére


doooo
veterán

Vagy gyógyszer esetleg..

(#241) HarleyCustom válasza doooo (#240) üzenetére


HarleyCustom
veterán

"Dilóbil" kapszula? :D
Az agy karbantartója...
:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#242) HarleyCustom válasza no more (#239) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nekem még van.Kérsz? Gyere érte. :D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#243) Touch-ko válasza kali (#237) üzenetére


Touch-ko
őstag

Erdekes modon mostmar mashogy irsz. Eddig tobb kommenten keresztul nyomtad a baromsagot.

Tehat eljutottunk oda, hogy elavult technologia.
Viszont erdekelne, hogy ezt vajon milyen indokbol nem irtad le es inkabb gyozkodtel az ellenkezojerol, noha nem irtad le am utalast tettel.

"de te honnan tudod, hogy hosszabb távon, összességében nem jött ki végül sokkal olcsóbban a kevésbé minőségi, olcsóbb anyaghasználat miatt?"

Logikusan gondolkozz:
Van egy termek, ami mar ki lett fejlesztve, csak a gyartast kell folytatni.
Valamint van egy termek amit ujra kellett tervezni, uj gyartosorokat kellett berelni.
Szerinted, melyik kerult tobbe?
Tudom, nehez es bonyolult kerdes.. :)

(#244) Touch-ko válasza Lirion (#238) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nemtudom mit mond a jogszabaly, de szerintem ki fognak talalni valamit. Nemfognak szerintem a technologia iranyaval szemben menni.

(#245) kali válasza Touch-ko (#243) üzenetére


kali
legenda

hozzád viszonyulok csak, a nézőpontom és a megítélésem/véleményem semmiben sem változott, rád hagyom, hogy mit olvasol ki a hozzászólásokból, kiforgatod úgy is.
nem lehet logikusan gondolkodni, mivel egyik tényező sem ismert, azt csak a gyártó tudja pontosan, hogy a végeredmény mi lett, mind a két verzió elképzelhető, de vélhetően nem a kevesebb haszonnal járó kivitelezést választották.

[ Szerkesztve ]

(#246) Touch-ko válasza kali (#245) üzenetére


Touch-ko
őstag

Epp TE forgattad ki a szavaimat:) tobbszor is feltettem raadasul egy kerdest, amire nem valaszolva tovabb bonyolitottad a vitat. Ha akkor valaszolsz es nem terelsz, akkor siman nem lett volna tucatnyi komment feleslegesen.

Tehat szerinted logikusan nem lehet gondolkodni, hogy egy termeket tovabbgyartva(valtoztatasok nelkul) dragabb lenne-e, mint egy uj design-t megtervezni, anyagot beszerezni, gyarat vagy gyartosort berelni az uj termekhez.

Nincs tobb kerdesem.... :(

(#247) kali válasza Touch-ko (#246) üzenetére


kali
legenda

azt csináltam csak, amit (szinte minden témában) te is, hátha észreveszed a dolgot, meg aztán az ilyen stílussal másként nem nagyon lehet "cseverészni", ez már régen bebizonyosodott... :)
nem lehet, mivel nem ismert az eltérő anyaghasználat anyagi különbözete...stb.
lehet olcsóbb annyival a műanyag ház a korábbi fém és üveg kombinációhoz képest, hogy x darab értékesítése után - minden, a gyártást megelőző művelet és feladat elvégzése ellenére is - jobb a profit, mint a korábbi anyaghasználat és gyártási mód mellett.
amennyiben te ennek ellenére biztosan állítod az ellenkezőjét, úgy nekem nincs több kérdésem. :U

[ Szerkesztve ]

(#248) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ti képesek vagytok napokig ugyan arról veszekedni. Csodálom a kitartást.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#250) no more válasza HarleyCustom (#242) üzenetére


no more
addikt

Igeeeen! :D

Kóla is van hozzá! *legyint a kezével*

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#251) Touch-ko válasza kali (#247) üzenetére


Touch-ko
őstag

Eloszor is en ilyet nem szoktam. Ha valakinek igaza van akkor meg fogom mondani, hogy tevedtem.
Szoval mar baromsagot irtal.
Nem mellekesen pedig a kulonbseg koztunk eleg nagy, ugyanis altalaban azokkal szoktam vitazni, akik 0 tapasztalattal szidnak valamit, valakit. En ilyet nem tettem, tehat a peldad mar nem jo. Ellenben engem tegnap siman lehulyeztek.. :)

Az iphone-os temadra reagalva szerintem tevedsz. Hiaba kapsz akar engedmenyt a nagy tetel miatt, ha ugyanolyan kiadasaid vannak. Egy termek tervezesekor nem nagyon tudsz engedmenyeket kicsikarni sajat magadtol.
A gyartosor berlesere megont igaz az allitasom. Megont olyan dolgot hoztal fel amirol nem tudsz biztosat, csak a billentyuket koptatod..

Logikusan nezve a helyzetet egy termek attervezese es gyartasa joval tobbe kerul, mint egy tavaly bemutatott termek gyartasanak folytatasa..

(#252) Lirion válasza Touch-ko (#251) üzenetére


Lirion
addikt

Logikusan nezve a helyzetet egy termek attervezese es gyartasa joval tobbe kerul, mint egy tavaly bemutatott termek gyartasanak folytatasa..

Az a nagy probléma, hogy valódi érvekkel nem támasztottad alá ezt a kijelentést, csak a saját véleményeiddel.
Ha logikusan akarsz gondolkodni, gondolkodj egy kicsit a következőn: van egy kapitalista, nyereségért dolgozó cég, amelyiknek van egy terméke. Ha ezt a terméket később olcsóbban kezdik árulni, akkor is lesz rajta haszon, nem is kicsi. A cég azonban úgy dönt, hogy változtat rajta, színesebbé teszi és a meglévő helyett azt fogja alacsonyabb áron értékesíteni. Egy kapitalista, nyereségért dolgozó cégről beszélünk. Szerinted tényleg lecserélnék a nagyobb haszonnal kecsegtető terméket egy másik, kisebb hasznot hozó változatra?

Egyébként az érvelésbe bele kellene azt is venned, hogy a műanyagot sokkal kisebb energiába kerül megmunkálni, könnyebb vele dolgozni, kevesebb hulladékot generál és maga az alapanyag is jóval olcsóbb. Ez mind olyan tényező, amiket se te, se mi nem ismerünk, így nem jelentheted ki, hogy drágább az 5c gyártása, mint ha maradt volna a sima 5 továbbra is gyártásban. De mivel tudjuk, hogy az apple kapitalista cég és az összes mobilpiaci szereplő közül a legnagyobb haszonnal dolgozó cég, így valószínűbb a feltevés, hogy az 5c előállítási költsége mindennel együtt kedvezőbb, mint az 5-ösé.

(#253) kali válasza Touch-ko (#251) üzenetére


kali
legenda

persze... - na ezt tekerd ki és írj rá hosszú mondatos ellenvéleményt, biztos ez is menni fog! :)

Lirion; pont ezt nem érti meg és látatlanban is állítja az ellenkezőjét, de nincs hova tovább erőlködni, ha a szükséges számok ismerete nélkül is ennyire biztos az igazában, akkor olyannal állunk szemben, aki ellen észérvek nem hatnak...

(#255) Touch-ko válasza kali (#253) üzenetére


Touch-ko
őstag

Szerinted egy termeket attervezni, beszallitokkal megallapodni, gyartosort berelni probagyartatni es a regit kivonni a forgalombol olcsobb, mint a mar korabban gyartott eszkozt tovabbgyartatni, akkor szerintem nincs tobb hozzafuzni valom. :W

(#257) kali válasza Touch-ko (#255) üzenetére


kali
legenda

igen, meghatározott darabszám után simán lehetséges, ha kellően olcsóbb az utóbbi anyaghasználat, mint a korábbi!
látom, nem csak én gondolom így, ezért többszörösen is verheted a fejed a falba...

(#258) Touch-ko válasza #32839680 (#256) üzenetére


Touch-ko
őstag

"Ha magát a termék külsejét változatlanul hagyom, akkor pl nem kell új fröccsszerszám vagy prés, ami rohadt nagy összeg."

Szerinted megvaltozott az 5C kulseje az 5-hoz kepest? Pontosan errol beszelek...

(#260) HarleyCustom válasza no more (#250) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D :R

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#261) Touch-ko válasza #32839680 (#259) üzenetére


Touch-ko
őstag

Kerdes, hogy az ugyanolyan HW-vel, am nagyobb kapacitasu akksival szerelt iPhone 5C olcsobb volt-e?

Szerintem nem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.