Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blyan


Blyan
félisten

Nem semmi.
Az se ami ebben a topikban lesz.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#2) Freiherr


Freiherr
őstag

Akkor kezdjük:bullshit.

XXX

(#3) Davey7


Davey7
senior tag

Valamit nagyon jól csinálnak, hogy így szárnyal a biznisz. Tudnék örülni, ha lenne egy ilyen cégem :DDD

(#4) Polllen válasza Blyan (#1) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ők a legjobb kufárok. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) PR0JECTNR56 válasza Blyan (#1) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Tolmácsot Moderátort kérek! ;]

Komolyra fordítva, biztos, hogy kiemelt figyelmet kap ez a topik mindkét oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#6) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ez a 97 hogy is jön ki? Én 93%-ot látok, számolok.
Amúgy nem meglepő.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) laci_csk


laci_csk
senior tag

Szerintem kicsit elszamoltak a dolgokat. A legtobb ceg profittal zart az utolso negyedevben, az nem lehet csak 3 szazalek. Ez a szam kitalacio.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#8) bok92


bok92
addikt

Hát mi ez az a hatalmas extra profit??? 100 %-os különadót nekik, de gyorsan!! :D

(#9) darvinya


darvinya
titán

Húúúúú…, de imádom a statisztikát.
Ahonnan nézem olyan eredménye lesz. :C

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10) emvy válasza laci_csk (#7) üzenetére


emvy
nagyúr

Nezd mar meg azt a szerencsetlen tablazatot. :)

while (!sleep) sheep++;

(#11) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

A 97% fizikai képtelenség egyrészt, másrészt a táblázattal sincs rendben minden már ránézésre sem...

(#12) laci_csk válasza emvy (#10) üzenetére


laci_csk
senior tag

Es ha megnezem akkor igaz lesz, vagy mi?
Szamomra ez a tema ejtos.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#13) Kasya válasza fi:zi'k (#6) üzenetére


Kasya
nagyúr

Eliras lesz. Kozben javitottak.

(#11) Dreadloord: bar kerekitenek, nekem rendben van. Hol a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#14) Szelley


Szelley
senior tag

Elég félrevezető a cím. Cikkből ugye kiderül, hogy október elejétől december végéig tartó időszakra igaz csak. Ettől függetlenül szép szám. Tekintve azt, hogy már 3-4 évvel ezelőtt azt mondtuk (rajtam kívül jó pár ember), hogy telítődik az okostelefon piac. Erre tessék...lóf*szt! :)

(#15) Dreadloord válasza Kasya (#13) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Nem teljesen tiszta nekem, hogy mit értenek operating income alatt, de nekem érdekes, hogy 8 gyártó összes értékének 70%-át az apple adja a maradék 7 osztozik 30%-on? (kerekítve)

Szóval maguk a táblázatban szereplő értékek nem világosak nekem, ettől még lehetnek igazak, csak engem zavar ha nem értem a hátterét valaminek, pedig közgazdász vagyok, igaz nem vállalati pü területen dolgozom.

(#16) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

(I)(/I)2018-ra 650 millió iPhone felhasználó lehet világszerte, azaz minden harmadik mobilhasználó zsebében Apple termék lapulhat
Van olyan aki ezt elhiszi ?

[ Szerkesztve ]

valami

(#17) banhammer


banhammer
veterán

Szerintem nem nagy kaland eves szinten ket mobilt rettenetesen tularazva kiadni es avval nyereseget termelni.
Evek ota kb. ugyan azzal a kinezettel adjak ki a mobilokat es kozben az emberek szidjak a Samsungot, mint a bokrot, hogy minden telefonjuk ugyan ugy nez ki.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#18) Blyan válasza banhammer (#17) üzenetére


Blyan
félisten

Ha nem nagy kaland, akkor a többi gyártó, hogy hogy nem nyúlta még le ezt az "ötletet" és a sikert is persze? ;]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Elképesztő szám.

(#20) vicze válasza bok92 (#8) üzenetére


vicze
félisten

Próbálkoznak az amcsik és EU is, még van ellenállás. Apple konkrétan kölcsönt vett fel, hogy US-ben az adót befizesse, és ne kelljen a shortolt pénzt hazahozni, amit különadó sújtana 2x-esen.
Jelenleg EU-ban Írország a cégek adóparadicsoma. Intel, Apple, Google, MS, stb. mind ide shortolnak a leányaikhoz.

Többek közt ezért se értem, hogy Apple mi a fenének ült rajta mint Dagobert bácsi és miért nem csinál nagyobb felvásárolgatásokat, nagyon furcsa ez a magatartás a vállalati szektorban.

[ Szerkesztve ]

(#21) Blyan válasza vicze (#20) üzenetére


Blyan
félisten

Többek közt ezért se értem, hogy Apple mi a fenének ült rajta mint Dagobert bácsi és miért nem csinál nagyobb felvásárolgatásokat, nagyon furcsa ez a magatartás a vállalati szektorban.

Ez a nagyon jó kérdés. :K

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#22) Csapoati válasza Dreadloord (#11) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hogyne lenne rendben. A ket nagy tobb, mint 100%-on all, mert a tobbiek a minusszal visszahozzak a szumot 100-ra.
Amugy meg nagyon durva, kivancsi vagyok meddig tart ez, vagy hogy fokozhato-e tovabb?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#23) BoC1ka válasza Dreadloord (#11) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Fizikai képtelenség?

YNWA

(#24) fi:zi'k válasza vicze (#20) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Lassan nem lesz mit felvásárolni. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#25) vicze válasza Csapoati (#22) üzenetére


vicze
félisten

Gondolj bele a scifi-kben vizionált gigavállalatokba, szóval mindig van hova. :)
Brave New World. :P

(#26) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Hmm, érdekes. Gyakorlatilag (kis túlzással) az Apple-n kívül senki másnak nem érdemes telefont gyártania...

Minden szavam magánvélemény!

(#28) Megane2000 válasza tothmaxy182 (#26) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Valahogy úgy.. Kíváncsi vagyok bejön-e a 2018-as jóslat hogy minden 3. embernek iPhone-ja lesz. (Bár kétlem..)

(#29) tothmaxy182 válasza Megane2000 (#28) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Nah, az szerintem nettó baromság... :N

Minden szavam magánvélemény!

(#30) joey04 válasza banhammer (#17) üzenetére


joey04
titán

ezek szerint minden másik cég felső vezetése idióta, hiszen ilyen egyszerű a siker, ahogy leírtad. Ha ilyen egyszerű, akkor menj el valamelyikhez dolgozni, és hajrá.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) vicze válasza #20749568 (#27) üzenetére


vicze
félisten

MS nem közöl adatokat mobil üzletágról, Samsung se választja le a pénzügyi értékelésben, Google se közölte a Motorola eredményeit, ahogy Lenovo se a mobil üzletágét, na most ebből vond le a következtetéseket. :)
Az meg külön vicces, hogy a Sony 2013 1000%, hogy veszteséges volt, nem tudom, hogy honnan szedték ezeket a számokat, vagy mi a fene alapján, ahogy HTC-nek is csak 2 veszteséges negyedéve volt nem 3.

Illetve piac kb. 50%-kát a riport persze figyelmen kívül hagyja ami Kína+Ázsia egyéb része.

Eléggé hasra ütés számoknak tűnnek, a forrásra azért kíváncsi lennék.

(#32) marchellow


marchellow
tag

szerintem ilyen összevetésben (profit) nincs értelme belevenni a veszteséges cégeket. aki nem termelt profitot az egyszerűen nem kell hogy szerepeljen egy profit összehasonlításban és akkor máris nincsenek negatív számok meg 100%-nál nagyobb sum. a veszteségesekre meg lehet külön pie-chartot gyártani.

(#33) Krissz1983 válasza Dreadloord (#15) üzenetére


Krissz1983
aktív tag

Operating income:
Az a bevétel ami még nem tartalmazza a fix költségeket.Gondolok itt a bérleti díjra jogi költségekre. Gyakorlatilag a dolgozók bére valamint az alapanyag költség illetve a működéshez szükséges költségek (víz gáz áram ).

Give them nothing but take from them everything

(#34) emvy válasza laci_csk (#12) üzenetére


emvy
nagyúr

mindegy :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#35) emvy válasza Dreadloord (#15) üzenetére


emvy
nagyúr

> Nem teljesen tiszta nekem, hogy mit értenek operating income alatt

Hat azt, amit az hivatalosan jelent.

while (!sleep) sheep++;

(#36) atike


atike
nagyúr

.....ezt elég nehéz elhinni. Oké, hogy alma, oké, hogy brutál áron adnak mindent, na de mégis.... :U

(#37) callmeakos válasza tothmaxy182 (#26) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Amíg létezik az AOSP és mások az Androidba ruháznak be, mindenkinek megvan a lehetősége hogy megérje belemenni. Nem az Appleé a világ. :)

All→M8

(#38) emvy válasza vicze (#20) üzenetére


emvy
nagyúr

> Többek közt ezért se értem, hogy Apple mi a fenének ült rajta mint Dagobert bácsi és miért nem csinál nagyobb felvásárolgatásokat

Peldaul azert, mert
- irtozatosan magas a nyereseghanyada a cegnek. Ha elkezd olyasmiket felvasarolni, amik kevesbe nyeresegesek, akkor azzal nem feltetlenul tesz jot a reszvenyeseknek.
- nagyon sok penzt koltenek reszvenyvisszavasarlasra, ami lenyegben osztalek
- az Apple -- eddig kivaloan mukodo -- strategiaja az, hogy olyasmiket vesznek meg, amik kozvetlenul es gyorsan integralhatok az uzletukbe. Ha epp nincs ilyen, akkor nem vesznek.

while (!sleep) sheep++;

(#39) vicze válasza emvy (#35) üzenetére


vicze
félisten

Elvileg itt csak a mobil üzletágat bevételét vették alapul, amit még saccolni is kb. lehetetlen hacsak külön nem közlik mint pl. Sony és LG, mert több cégnél erősen egybemosódik más üzletágakkal.

@emvy: Megtehetnék hogy olyat vásárolnak fel, ami jócskán nyertséges, nem kell semmit csináljanak vele, csak költeni, mert ha nem csinálnak vele semmit, akkor kb. semmit se ér csak inflálódik.
pl. Imagination megvehetik, az hasznot is hoz bőven, úgyis befektetők, vagy Croning. Egy felvásárlás sokkal jobban megéri mint pl. a befektetés Sharp-ba(kidobott pénz), vagy amit a GT Advanced-szel csináltak az elég undorító volt (üzletileg érthető), a pénzhegyek láttán, és abból konkrétan üzleti előnyük lenne.

[ Szerkesztve ]

(#40) janeszgol válasza Megane2000 (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem bejöhet. Nézd meg akár melyik fórumot. Járni alig tudó gyerekek kérdezik, hogy melyik iPhone-t vegyék meg. A gyakorikérdéseken is minden oldalra jut 5-6 alma kérdés.

Kijönnek az új iPhone-nok, a tehetősebbek rögtön cserélnek és eladják a régit, amit megvesznek a szegények. Mikor kijött az i6, bizonyos régiókban az olcsóbbá váló i5s eladása szárnyra kelt. Sőt a mai napig van olyan, aki (akár használtan, akár újonnan) i4s-t vásárolt. Tehát innen nézve nem hülyeség ez a jóslat.
(Csak a friss és új készülékek eladása nyilván nem lesz több száz millió. Nem is tudna ennyit gyártatni az Apple, meg lehet nem is akarna.)

(#41) emvy válasza vicze (#39) üzenetére


emvy
nagyúr

Az Apple-nel gyakorlatilag pontosan lehet tudni, tekintve hogy reszletes szamokat kozolnek reszlegre bontva.

while (!sleep) sheep++;

(#42) Quasi_modo válasza tothmaxy182 (#26) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Gyakorlatilag (kis túlzással) az Apple-n kívül senki másnak nem érdemes telefont gyártania.
Ha mondod akkor biztos.

valami

(#43) vicze válasza emvy (#41) üzenetére


vicze
félisten

Apple persze, és végig a többieket mondom ott nagyon nem egyértelmű.

(#44) emvy válasza vicze (#39) üzenetére


emvy
nagyúr

"@emvy: Megtehetnék hogy olyat vásárolnak fel, ami jócskán nyertséges, nem kell semmit csináljanak vele, csak költeni, mert ha nem csinálnak vele semmit, akkor kb. semmit se ér csak inflálódik."

Az a kerdes, hogy mennyiert tudnak megvenni. Nem eleg az, ha nagyon nyereseges.

Es nyilvanvaloan nem arrol van szo, hogy ezt a hatalmas penz csak uldogel egy bankszamlan vagy egy szefben: termeszetesen folyamatosan be van fektetve. Tehat vasarolnak vele dolgokat, csak epp nem csatoljak be oket az Apple-be.

Corning: a GLW PE-je jelenleg 14, gondolom felvasarlas eseten ez siman felmenne 18-20 korulire. Ha nincs kozvetlen szinergia a ceggel.

Ha kimesz a tozsdere, es veszel reszvenyt, az is 'vasarlas'. Megvenni valamit akkor erdemes, ha szukseged van arra, amit az a ceg csinal, vagy iranyitani akarod, etc.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#45) tothmaxy182 válasza Quasi_modo (#42) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Nem én mondtam, hanem ez az elemző...
Jah félre ne érts, gúnnyal írtam azt amit írtam (26-os komment)... Eléggé érdekes ez a fejtegetés, és minimum megkérdőjelezhető!

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#46) xabolcsy


xabolcsy
aktív tag

Az elején leszögezem jó telefont gyárt az apple!!!
De miért adnak ki az emberek annyi pénz érte?
Nem ér annyit!!! (Nem jobb mint a többi) Akkor?
Ha megnézek egy olx-et 50%-ba apple telefonok vannak rajta arany árba (használtan)
Ha annyira jó, akkor miért adják el?
Szerintem a tulárazástól ekkora a nyeresége! (de veszik mint a cukrot) :Y

(#47) Csapoati válasza Quasi_modo (#16) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hat nezd, ha hirtelen megduplazzak-triplazzak a reszesedesuket... :D

#46: Minden annyit er, amennyiert megveszik. Kereslet-kinalat, Marshall kereszt, stb.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#48) emvy válasza xabolcsy (#46) üzenetére


emvy
nagyúr

Semminek nincs 'belso' erteke. Mindenki szamara mas egy iPhone erteke, az Apple ugy probalja beloni az arat, hogy a leheto legtobb haszna legyen. Ha 1500 dollar lenne egy darab, akkor is eladnanak belole joparat, ha 400, akkor meg sokkal tobbet, de valoszinuleg ez az ar kozel van az optimalishoz (az Apple szemszogebol).

while (!sleep) sheep++;

(#49) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Egy újabb troll topic. Chips + kóla legyen bekészítve. ;)

46: ez egy érdekes kérdés. Minek annyi ha fele annyiból kap egy nem feltétlen rosszabbat. Igen minek vesz az ember 10 milliós autót, ha egy alap 3 milliós is elviszi A-ból B-be? Vagy márkás ruhát és még sorolhatnám. Mert az tetszik neki és óhatatlanul számít a márka, reklám is.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#50) Hunt3r22 válasza emvy (#48) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Többi gyártó is ugyanezt csinálja a csúcs modelljeivel, minél több haszna legyen rajta.

Xr

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.