Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Ez tetszik, főleg az overlay funkció. Márcsak az a kérdés, hogy mikor lesz elérhető árú 570/580-as kártya?

(#2) martonx


martonx
veterán

Szoftveres oldal már egész korrekt, mikor lesznek korrekt VGA-ik is? :U Mondom ezt egy RX460-as tulajaként.

Én kérek elnézést!

(#3) CJ4567


CJ4567
veterán

Reméljük ezzel már játszható lesz az R6S, elvileg javították.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#4) Petykemano


Petykemano
veterán

Elég jól hangzik a Chill, a FRTC, meg a Link, meg az Overlay is.
Kár, hogy a Chill alapból nem aktív, így a benchmarkokban nem fog szerepet kapni, pedig ha ez a 60% igaz, szépet ugorhatna előre a perf/W csíkokban.

Szóval szép munka.

De a kérdés persze továbbra is az, hogy ha
- Az AMD kártyái nem kerülnek az első helyekre az abszolút csíkokban
(- és Chill aktiválás nélkül az oly fontos perf/W csíkokban se)
(- ráadásul alig lehet értelmes áron AMD kártyát kapni)

Akkor hogy fog az egyszeri júzer eljutni oda, hogy birtokba vehesse ezeket a gudikat?
Egyszerűen felmegy a tesztoldalra, megnézi, hogy melyik a legjobb kártya, kiválasztja a márkát, esetleg vet egy pillantást még a perf/w mutatókra, mert nem akar új tápot venni, bemegy a boltba és megveszi az nvidiát.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#5) Yutani


Yutani
nagyúr

A Vegával mit csinál ez a driver? Felhozza a V64-et az 1080Ti szintjére?

#tarcsad

(#6) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Jelentem, HD7770-en, Windows 7 x64-re tökéletesen települt, nincs gond vele.

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#7) =WiNTeR= válasza Yutani (#5) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Reddit kommentek alapján semmi előrelépés VEGA fronton.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#8) Raysen623 válasza Yutani (#5) üzenetére


Raysen623
addikt

Véleményem szerint nem hozza és nem is lesz olyan csodadriver, szóval szerintem jobb ha leálltok a messiásvárással. Eleve bele sem kellett volna kezdeni.

Részemről ha ma nem is, de hamarosan fel fogom tenni ezt a drivert a 480-hoz.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#9) lezso6 válasza Raysen623 (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Wunderdriver helyett wundergame-t várunk megint. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) solfilo


solfilo
veterán

Köszi a részletes leírást, este megy is fel az A8-7600-hoz, ez a Chill és az Overlay mozgatja a fantáziám. :)

solfilo

(#11) Bici


Bici
félisten

Win 8.1-re mar nem is lesz tobb driver?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) weiss válasza Enigma1945 (#6) üzenetére


weiss
addikt

Ahhoz még érdemes újabb drivert felrakni? Én megrekedtem valami 2015-ös verziónál.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#13) FragMaster válasza =WiNTeR= (#7) üzenetére


FragMaster
addikt

Vega topicban itt azt írják hozott electroneum mining alatt +200 hash/sec-et kevésbé ugráló fogyasztás mellett, játék próba még nem volt ahogy látom eddig.

Bici #11: ha jól rémlik már nincs támogatás a 17.7.2 óta a 64 bites 8.1-hez sem.

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#14) smkb


smkb
őstag

TPU:
"Similarly, performance changes here compared to the previous driver release from November are minimal so do not expect to see gains here. This is not a game-ready driver, but rather a feature driver. Be sure to take advantage of the features here, and let us know how they fare for you in the comments section."

Vagyis a Vega pont annyira képes mint eddig, nem lettek hirtelen kiaknázva a szipiszupi új funkciók, nem gyorsult a kártya játékokban. Viszont a bányászsebességen javít :)

(#15) Jack@l válasza smkb (#14) üzenetére


Jack@l
veterán

Ezek szerint már csak a bányász eladásokban bízik a cég. Nice... (várom hogy beessen az összes kamucoin értéke 1ft -ra)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16) Sanchez638 válasza FragMaster (#13) üzenetére


Sanchez638
addikt

Win 8.1 es biztosan kiesik. De mintha a 7-re lenne még.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#17) Raysen623 válasza Jack@l (#15) üzenetére


Raysen623
addikt

Sajnos nem fog jelen tendenciákat tekintve.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#18) do3om válasza smkb (#14) üzenetére


do3om
addikt

Volt aki másra számított?
AMD nem a játékosok cége! A driverek jobban támogatják a bányászatot mint a játékokat, a fogyasztási finomhangolás mit gondoltok kinek szól? Igaz még mindig szar de ha egyszer működni fog a célközönség szintén a bányászat lesz.
De mindegy is kapni sem lehet, az meg külön vicces ami a topikjában megy: Felbukkan két egy vega 56 Norvégiában gyorsan vegyétek meg. Egy isten tudja milyen webshop a világ másik végén árul pár darabot és csak 600dolcsi a 400 helyett akinek kel gyorsan rendelje...... Érdemes benézni vicces, röhögni járok oda.[link] :D

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#19) #45997568 válasza do3om (#18) üzenetére


#45997568
törölt tag

Ugyanez, amerre jarsz szem nem marad szarazon :DDD

(#20) Jack@l válasza do3om (#18) üzenetére


Jack@l
veterán

Majd az éves üzleti beszámolóban elválik hogy tényleg a bányászok kapkodják-e el, vagy csak pár ezer darabos kirakattermék volt.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#21) do3om válasza #45997568 (#19) üzenetére


do3om
addikt

[link]

Felajánlottad már hogy szerzel Vega-kat a akinek kel a topikjában?
[link]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#22) #45997568 válasza do3om (#21) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nem lehet, ki vagyok tiltva :DDD

En latok raktaron kartyat, ha kell segitek :K Te mit is mondtal, mikor veszel :F

(#23) CJ4567 válasza CJ4567 (#3) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem javították. :W

No Sana No Life

(#24) do3om válasza #45997568 (#22) üzenetére


do3om
addikt

Soha.
Márt nem locsolom a pénzt a gépbe, de ha megtenném akkor sem lenne most befutó, az AMD cpu-k már inkább.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#25) solfilo válasza solfilo (#10) üzenetére


solfilo
veterán

Elégedett vagyok, az overlay nagyon tetszik, a chill is megy a moddolt Medieval II: Total War-ral. :C

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#26) s.bala31


s.bala31
őstag

Sokaknak ez a driver legalább akkora csalódás mint maguk a Vega kártyák, legalábbis ami a teljesítményt illeti. A Vega tulajok és hívők valószínű titkon bíztak egy 15-20%-os teljesítmény növekedésben. Úgy néz ki még egy jó ideig maradok a zöld oldalon, nagyon kiábrándultam az AMD-ből. Talán a Ryzen kap egy esélyt

(#27) Shkiz0 válasza #45997568 (#22) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én is látok de a netto 194k ref64-ért vicc számomra. :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#28) Yutani válasza Raysen623 (#8) üzenetére


Yutani
nagyúr

Barátom, valamit benéztél, én sosem vártam a messiást! :D

#tarcsad

(#29) X Factor válasza s.bala31 (#26) üzenetére


X Factor
addikt

Sokaknak ez a driver legalább akkora csalódás mint maguk a Vega kártyák,

Nope, a vega kártyával tökéletesen elégedett vagyok, amire nekem kellett arra nem volt jobb alternatÍva. A driver miatt annyiban haragszom, hogy egy csomó emberben elhintették, hogy valami csoda lesz. Aki picit is reálisábban látta a helyzetet, nem gondolhatta h. akkor most beérik az 1080Ti-t.

Ellenben egy csomó funkció tök hasznos, legalábbis számomra. OSD, relive capture trim és instant share.

A Vega tulajok és hívők valószínű titkon bíztak egy 15-20%-os teljesítmény növekedésben.

Nem mondom, h. nem lehetett ilyen, de azért nem mindenki valami elvakult szektás :)

Úgy néz ki még egy jó ideig maradok a zöld oldalon, nagyon kiábrándultam az AMD-ből

A zöld oldalon a gsync horror árban megy, ha meg valaki 60hz-en játszik fhd-ben, el nem tudom képzelni minek egy 1060-nál erősebb kari. Talán már a 27" 1440p 144hz kezd valamennyire racionalizálódni.

Úgy néz ki még egy jó ideig maradok a zöld oldalon, nagyon kiábrándultam az AMD-ből

Ezt már leirtam párszor, és továbbra is tartom, maga a kártya egyáltalán nem lett rossz, csak az első pár hét után elkezdett felkuszni az ára, aztán el is tunt, ezért én is haragszom, mert remek versenyhelyzetet lehetett volna teremteni, de így csak azok szÍvnak akik még a racionalitás ellenére is kitartanak.

Make things work

(#30) OctoCore


OctoCore
tag

(#23):
Én most emiatt el is adom (hogy az R6S még mindig kifagy) , ez lett volna az első amd-s vga, úgy fest egy időre az utolsó is, de hogy 1 hónapja rossz.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#33) hajbel válasza do3om (#24) üzenetére


hajbel
addikt

Én kb. 1 hónapja locsoltam bele a pénzt a gépbe. £420-ért vettem giga Vega 56-ot, amit azóta is nagy megelégedéssel használok Vega 64 biosszal+OC egy Freesynces monitor társaságában. Ez egy custom 1080 szintjét hozza. A legolcsóbb 1080 pedig kb. £500 font. Jól ába*ott ez az Ájemdéj.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#37) arn válasza s.bala31 (#26) üzenetére


arn
félisten

Mikor volt ilyen altalanos gyorsulas?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) arn válasza hajbel (#33) üzenetére


arn
félisten

80 font kell az aramszamlara es fuleszhez :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) hajbel válasza arn (#39) üzenetére


hajbel
addikt

Nem én fizetem az áramot, a fűtés oldal pedig inkább pozitívum így télen :D

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#41) csiki_89


csiki_89
csendes tag

hát nekem nem hozott semmi fps javulást r9 290ennel

(#43) #45997568


#45997568
törölt tag

Ahogy nezegetem ez az Overlay ez nagyon penge, a beepitett monitorozo cucc is, AB-t le is toroltem.

Megy Wattman-ban rendesen a profilozas, ez is remek. Azt hiszem marad. :K

(#45) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Felraktam és kipróbáltam, mert én naiv módon azt gondoltam, hogy a Relive értelmes fejlesztést kapott. Sajnos nem. A Relive kapott mindenféle totál felesleges szemetet, de ami igazán fontos lett volna, azzal nem foglalkozott az AMD. A Relive továbbra sem támogatja az OpenGL-t, továbbra sem működnek az ilyen jellegű játékokban, ami már önmagában elég nagy gáz. Ha azonban figyelembe vesszük, hogy a 3rd party felvevő szoftverek évek óta támogatják az OGL-t, akkor jogosan merül fel az emberben a gondolat, miszerint az AMD-nél vagy túl balfaszok az OGL-hez, vagy egyszerűen már nem foglalkoznak vele és én utóbbira tippelek. Ha OGL játékot akarsz felvenni, használj NV kártyát!

id tech2, tech4 és tech5 motorra épülő játékok alatt a Relive egyszerűen továbbra sem működőképes. Oh ja igen, nem csak a Relive, hanem a vadonatúj Radeon Overlay sem működik.

"Maga a Radeon Overlay támogat minden DirectX 9, 11 és 12, illetve Vulkan API-ra írt alkalmazást"

Ezt a mondatot a Relive-hez is oda lehet tenni, bár DX10.x játékot nem teszteltem.

Érdekes, hogy 3rd party szoftverek esetében gond nélkül működik minden API, vagyis az OGL és a DX10.x is. AMD-nek ez miért nem megy? Jelenlegi, frissített formájában a Relive továbbra is egy végtelenül fapados szutyok, aminél az összes 3rd felvevő szoftver sokkal fejlettebb.

A másik amit nem értek az a Chill. Azt állítják, hogy minden játék alatt stabilan működik és az AMD mindenkinek javasolja a kipróbálását. Ez a csodafeature állítólag semmilyen negatív hatással nincs a játékélményre, miközben csökken a fogyasztás.
Ha ez valóban így van, akkor miért nem alapértelmezetten aktív ez a feature?

Ha alapértelmezetten globálisan aktívvá tették volna, akkor sok-sok teszt mutatott volna ki fogyasztás csökkenést és akkor mehetett volna a nagy marketing gépezet, hogy most tényleg itt a csoda driver.

"A gyártó azt is elmondta, hogy az iCafe, vagyis az internetkávézóknak szánt meghajtókban a Chill alapértelmezetten aktív lesz."
Miért csak az internetkávézókban? Nekik külön meghajtót készít az AMD? Mióta és miért, erről hol lehet részletesen olvasni? A többi felhasználónak miért nem kapcsolják be alapból ha valóban nincs semmilyen negatív hatása? Ez így elég ellentmondásos számomra. :F

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#47) arn válasza hajbel (#40) üzenetére


arn
félisten

Mondom fulesz :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) #45997568 válasza huskydog17 (#45) üzenetére


#45997568
törölt tag

Ezek kozul melyik jatekkal jatszol allandoan hogy kell az open GL mentesi lehetoseg, komolyan erdekel.

Beszortiroztam megjelenes szerint, nem valami combos a lista.

Ezert a par jatekert nem is kell az a feature, DX meg Vulkan legyen, masra ne szarjak az eroforrasokat.

[ Szerkesztve ]

(#49) arn


arn
félisten

A chill befolyasolja a kartya tdpjet?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50) Abu85 válasza huskydog17 (#45) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szimplán üzleti döntés. Annyira kevés OpenGL-es játék van, hogy ezeket a képességeket portolni rá egyszerűen nem éri meg. Meg lehetne csinálni, de kb. kerülne az eddig befektetett erőforrás felébe, ami eléggé sok. Azt az erőforrást az elterjedt API-kra is el lehet költeni.

Bizonyos id tech játékok nem számítanak, mert vannak már Vulkan portjaik.

DX10 implementáció már nincs a meghajtóban. Maga a DX10 API sincs benne a Windows 7/8/10 operációs rendszerekben, helyette egy csökkentett szintű DX11 mód van, és erre kell implementációt írni. A DX10 tehát ezért nincs megemlítve, mert a meghajtó által támogatott Windows-okban nem létezik ez az API. Ilyenkor azt kell nézni, hogy a DX11-et támogatja-e és az futni fog a DX10-nek megfelelő módon is.

Mert a Chill tartománya 30 és 300 fps között megválasztható, és nem tudni, hogy ki milyen tartományt akar, elvégre van kb. ~72000 beállítható lehetőség. És 250 millió letöltésről számolt be az AMD az elmúlt időszakra, vagyis kb. 100 millió egyedi meghajtót kellene paraméterezniük a felhasználóknak. Az már tárhelyben is 50000 terabájt meghajtónként, ami évi 40 meghajtóval kétmillió terabájt tárhelyigény.
Az iCafe partnerek egyszerűbbek, mert ők például előre le tudják adni, hogy a meghajtójukba milyen alapértelmezett beállítást akarnak, és nagyságrendekkel kevesebben vannak.

(#49) arn: A TDP keretet nem. Az más kérdés, hogy ritkán lesz a közelében a kártya.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.