Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aujjobba


aujjobba
addikt

Véleményt - legyen az negatív vagy pozitív - ide várok.

(#2) BoB


BoB
veterán

Kínait? Biztos hogy nem.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3) aujjobba válasza BoB (#2) üzenetére


aujjobba
addikt

Melyik része kínai?

(#4) Viktor77 válasza aujjobba (#3) üzenetére


Viktor77
titán

[link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

A szervered címét kivehetted volna és teszem azt "ez.egy.példa.com" -l helyettesíteni.

(#6) aujjobba válasza Viktor77 (#4) üzenetére


aujjobba
addikt

Valóban, igazatok van.
Mindenesetre a cucc opensource, ha bármi olyan lenne benne, azt ki lehet szúrni, valószínűleg már kiderült volna.

(#5) Airedhyal
Ez is jogos, kivettem. Elsőre nem éreztem akkora problémának, de a fene tudja.

[ Szerkesztve ]

(#7) BoB válasza aujjobba (#6) üzenetére


BoB
veterán

És te a forrást töltöd le amit te fordítasz magadnak, vagy az ő oldalukról töltöd az előre elkészített binárist?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8) Savageboy válasza BoB (#2) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Alternatívaként hasonló funkcionalitással ott a Nextcloud, az ha jól tudom német.

(#9) aujjobba válasza BoB (#7) üzenetére


aujjobba
addikt

Az image publikusan elérhető a dockerhub-on, ha bárkinek biztonsági aggályai lennének, össze tudja nézni a benne levő binárist a kódból fordítottal.
Továbbra sem gondolom, hogy épp egy ilyen cuccba érdemes kínai backdoor-t beépíteni, miközben milliók kezében forognak kínai gyártású mobil és egyéb eszközök, amiben bármikor könnyen elrejthető bármi.

(#10) nakos1212


nakos1212
senior tag

Miért nem mondja ki a rasszista csak simán azt hogy rasszista?

(#11) aujjobba válasza Savageboy (#8) üzenetére


aujjobba
addikt

Próbáltam azt is, de valahogy nagyon lassú volt, hiába mentem végig minden performanciát érintő ajánláson.
Beállítottam a PHP-fpm-et, Redis cache, mysql tuning, ütemezett thumbnail generálás a háttérben, az egész cucc SSD-n.
Ezeknek ellenére amint megnyitottam egy 100 képet tartalmazó könyvtárat megbicsaklott az egész, akadozó scroll, bélyegképekre várni kellett sokat.
Mintha minden alkalommal újra generálta volna a bélyegképeket, miközben az ütemezve indított generátor azt riportolta, hogy minden le van generálva, nincs teendő.

A 25 GB-os galériámhoz (HEIC képek) generált 90 GB thumbnail-t.

[ Szerkesztve ]

(#12) Savageboy


Savageboy
aktív tag

A SeaFile-lal nincsen tapasztalatom, de amiket olvastam róla valóban gyorsabb lehet a Nextcloud-nál, ami egy kicsit bloatware hozzá képest, már amennyiben az ember nem használja ki az extra funkciókat, amiket kínál. Egyébként úgy olvastam készül egy Go-ra átírt változat az ownCloud-ból is, az valószínűleg jobb lesz majd teljesítményben, mint az eddigi PHP-s megoldás.

(#13) gery2123


gery2123
őstag

Jó kis írás, nekem a tűzfal beállítása pont kapóra jön. 🙂

-- PSN_ID: GerY2123

(#14) aujjobba válasza gery2123 (#13) üzenetére


aujjobba
addikt

Egész jó az UFW, csak a Docker konténerek kiengedett portjaira írt szabályok nem működnek alatta.
Nem kifejezetten az UFW hibája ez, a Docker hálózat kezelése körül van a probléma gyökere, bár sajnos ehhez nem túlzottan értek.

Tehát ha mondjuk van egy konténered ami a 80-as porton van kiengedve, ugyanez a 80-as port van forward-olva a router-en, akkor hiába írsz restriktív szabályokat erre a portra, nem fognak működni.
Ezért (is) használok nginx proxy-t, és a portforward-ot arra irányítom.
router 443 -> nginx 443 -> konténer 80 (illetve a leírásban 810)

(#15) gery2123 válasza aujjobba (#14) üzenetére


gery2123
őstag

Én is nginx használok, nekem a bejövő cloudflare Ip címek hasznosak, így + egy védelem ha jól értelmezem, mert csak a CF felőli Ip címeket fogja engedni a rendszer. Igaz?

-- PSN_ID: GerY2123

(#16) aujjobba válasza gery2123 (#15) üzenetére


aujjobba
addikt

Igaz.
Kipróbálni úgy tudod, ha az IP címeddel hivatkozva megpróbálod megnyitni az oldalad, nem kellene ennek sikerülni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.