Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

bátrabb katasztrófaturistáknak

és ez is elmegy ma szavazni

trailer (de van ott minden más szépség is):

(#2852) cappa72 válasza arnyekxxx (#2851) üzenetére


cappa72
nagyúr

:Y
Cííííp...

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#2853) biker


biker
nagyúr

Kókusz+-on aktuális téma volt, jókat röhögtem [link]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2854) arnyekxxx válasza biker (#2853) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A Háttérhatalom valóság, van róluk egy dokumentumsorozat is.

(#2855) biker válasza arnyekxxx (#2854) üzenetére


biker
nagyúr

már töltöm is le :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2856) arnyekxxx válasza biker (#2855) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Natyon hejes bugtasuk le a hÁtérhattalmat, rterjeszük a hireket rolúk!!

(#2857) cappa72 válasza arnyekxxx (#2851) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szívesen tanulnék az 5g-ről kicsit bővebben, és a hozzá csatlakozó nanotechnológiáról ([gonosz] csak és kizárólag hadászati és tömeggyilkolászási céllal ugye...[/gonosz]).
Vajh' mik lehetnek a 15 perces városok? (gondolom gugli fordítós szösszenet.)

Nagyon érdekes, hogy amikor még az internet amolyan gyerekcipőben járt, akkor már volt olyan, aki azt mondta, hogy majd vízháborúk lesznek.
Illetve nem elvetendő, hogy a '94-es környezetvédelmi világkonferencia azt írta, hogy ha minden személy a földön áttérne a szelektív hulladékgyűjtésre, akkor lehetne szinten tartani a szennyezési rátát.
A legnagyobb kincs majd a víz lesz.

Majd olvassatok át (nem bét) a konteó szektopikba néha. :D

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#2858) homerhamm válasza cappa72 (#2857) üzenetére


homerhamm
addikt

Pedig a vízháború létezik! Én is láttam már olyan embert fegyverrel a kezében ami vizet lőtt, szóval ez valós veszély!!!!!!!444négynégy

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#2859) consono válasza cappa72 (#2857) üzenetére


consono
nagyúr

Én ebben az 5G haditechnikai felhasználásban azt nem értem, hogy Izrael, meg Ukrajna miért nem használja ezt inkább katonák helyett? Nem kompatibilis az 5G-jük?

"In God we trust. All others must bring data"

(#2860) cs.zs. válasza homerhamm (#2858) üzenetére


cs.zs.
addikt

Castle című sorozatban (TV)
volt olyan rész, ahol az elkövető JÉGLÖVEDÉKET lőtt ki a (hagyományos, töltényhüvelyes) pisztolyából.
Márpedig a TV nem hazudik 44!

...itt kérem mindenki!

(#2861) Johnny001 válasza arnyekxxx (#2050) üzenetére


Johnny001
senior tag

És tudja, vagy nem tudom! :)) :) :))

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#2862) cappa72 válasza consono (#2859) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem elég nagy az átoltottság. ;]

Na meg akkor kiderülne, és fuccs a hosszú távú terveknek...

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#2863) Yutani válasza galaxy55 (#2844) üzenetére


Yutani
nagyúr

Erre reflektálva: nem hiszitek el!!!44!!négy

Ma délelőtt a csepeli Görgey Sparban állok a sorban az önki kasszára várva, és megáll mögöttem egy majd' két méteres fickó, akit már korábban kiszúrtam az üzletben. És mivel megnéztem a linkelt MyCream videót, így megismertem, mivel ő volt a klipben, aki rappelt, és a három közül a legfiatalabb (és legmagasabb). Csak hát most már ősz hajjal éli mindennapjait, neki is elmúlt három évtized.
Persze biztos, ami biztos alapon rákérdeztem, hogy véletlenül nem ő volt-e a MyCream "együttesben" anno? De bizony ő volt. Sőt azt is mondta, hogy igen, eltelt 30 év, lehet, csinálnak egy nosztalgia visszatérést. Én ehhez természetesen sok sikert kívántam! :)

#tarcsad

(#2864) totron válasza cappa72 (#2857) üzenetére


totron
addikt

Nem volt nehéz megjósolni a víztet. Csupán iterálni kellett fejben a szart - ami az ember - és ki is jött az eredmény. A szelektív gyűjtés már nem ennyire hatékony, a plasztikok továbbra is léteznek, az újrahasznosítási ráta - itt most nem a szándékot/hajlandóságot, hanem a kémiai lehetőségeket figyelembe véve - pedig elég alacsony, jó eséllyel az is marad. Apropó, most vezetődnek be kishazánkban a PET-palackok kupakmegtartó kis műanyag nyúlványai, mondanom sem kell, utálom, ösztönösen téptem. Gyártási hibának hittem, majd mikor márkától, dizájntól, tartalomtól függetlenül mindenhol ugyanúgy volt jelen a hiba, gyanús lett, hogy ja, tényleg, volt erről szó. Hát kb. ilyenek az egyéb "megoldásaink" is.

(#2865) Johnny001 válasza totron (#2864) üzenetére


Johnny001
senior tag

Erre a kupak dologra most sikerült nekem is rájönnöm, eddig letéptem, de már megvan a funkciója! :K

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#2866) consono válasza totron (#2864) üzenetére


consono
nagyúr

Nem annyira most vezetődnek be, már fél-egy éve így van egy csomó...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2867) arnyekxxx válasza totron (#2864) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha csak a petpalackon, de a tejes meg gyümölcsleves dobozokon is ott van

(#2868) Zsolt,72 válasza consono (#2866) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Így igaz, tavaly indult a bevezetése.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#2869) homerhamm


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#2870) arnyekxxx válasza homerhamm (#2869) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a fazon tagja a térlátás nélküli emberek és a 3 dimenziót tagadók csoportjának is

(#2871) Zsolt,72 válasza arnyekxxx (#2870) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

A térlátás nélküliség sem gyenge, no de a kétdimenziós lét, na az már valami. Hogyan telhet egy napja a 2 dimenziós kis világában? :D

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#2872) cappa72 válasza homerhamm (#2869) üzenetére


cappa72
nagyúr

A Hold képét döntötte meg, ez egyértelműen látszik a bejegyzésben.
:DDD

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#2873) cappa72 válasza Zsolt,72 (#2871) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hogyan telhet egy napja a 2 dimenziós kis világában?
Erről is van dokumentumfilm, yt alert! ;)

Csak hát az is látszik, hogy bizony ott korongföldén éltek, s szélén lezuhantak.

Ám eszperente nyelven elmélkedtek...

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#2874) arnyekxxx válasza Zsolt,72 (#2871) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Az biztos, hogy a 2D világban nem érdemes emlegetni a harmadik dimenziót

[ Szerkesztve ]

(#2875) GEIL válasza arnyekxxx (#2874) üzenetére


GEIL
addikt

Akkor abban is egyetérthetünk, hogy nálunk a 3 dimenzóban kár emlegtnünk a 4. dimenziót....hiszen úgysem vagyunk képesek felfogni.....és bizonyiték sincs "rá".
Tesseract ? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

i7 13700K - 64Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600K - 32Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#2876) Yutani válasza GEIL (#2875) üzenetére


Yutani
nagyúr

4. dimenzióként az időt szokták emlegetni. Vagy van, aki az időt is tagadja, ha jó, ha nem? :D

#tarcsad

(#2877) consono válasza Yutani (#2876) üzenetére


consono
nagyúr

Vannak olyan olyan elméletek, amik tizensok térdimenzióval magyarázzák az univerzumot, mert úgy elegánsan lehet mindent leírni... Talán a húrelmélet is 17-tel számol...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2878) doc válasza GEIL (#2875) üzenetére


doc
nagyúr

"bizonyiték sincs "rá""
ez olyan mintha azt mondanad hogy nincs bizonyitek arra hogy letezik a 33-as szam... :U

(#2879) GEIL válasza doc (#2878) üzenetére


GEIL
addikt

Konkrét és bármikor bemutatható, kézzelfogható és laikus sötét embernek is átlátható "bizonyiték" nincsen a negyedik dimenzióra.
Szélesség, magasság és mélység oké....ezeket lehet szemléltetni egy térbeli tárgyon...pl egy széken....de a negyediknél mi a helyzet ? Odébbviszem a széket 2 méterrel és azt mondom a hallgatóságnak hogy ez ugyanúgy az a szék (önmaga), csak más időben és más helyen van :U :U :U ?

i7 13700K - 64Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600K - 32Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#2880) cs.zs. válasza doc (#2878) üzenetére


cs.zs.
addikt

Van egy réteg akinek kb 10-11 a max...

...itt kérem mindenki!

(#2881) GEIL válasza cs.zs. (#2880) üzenetére


GEIL
addikt

Nekem elég 2 számjegy......az 1 és a 0 ;] :o :DDD :R

[ Szerkesztve ]

i7 13700K - 64Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600K - 32Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#2882) doc válasza GEIL (#2879) üzenetére


doc
nagyúr

"laikus sötét embernek is átlátható" - hu mekkora magas labda :D
Egy laikus sotet embernek hiaba is akarnad elmagyarazni mondjuk a komplex szamokat, pont ugyanugy nem fogja erteni mint N terdimenziot.

[ Szerkesztve ]

(#2883) GEIL válasza doc (#2882) üzenetére


GEIL
addikt

Ugye ugye ?
Nagy számok törvénye alapján belátjátok ti is, hogy azért nem az agyoniskolázott és normális gondolkozású emberekből áll az emberiség nagy része. :K
Elég rosszak az arányok....éppen ezért kell az "okosoknak" toleránsnak és megértőnek lenni....segíteni, magyarázni, rávilágítani....stb... ;] :K

"N dimenzió" meg az ilyen vakítás olyannyira szűk rétegnek való légbőlkapott fantázia, hogy még ők szűk körben is max. jól elbeszélgetnek, álmodoznak róla....de kézzelfogható dolog nincsen náluk sem.....így nem elvárható hogy az átlagembernek is átadják ezt az infot....ami náluk is csak fejben van meg :D

[ Szerkesztve ]

i7 13700K - 64Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600K - 32Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#2884) consono válasza GEIL (#2883) üzenetére


consono
nagyúr

"Kézzelfogható" bizonyíték elég sok mindenre nincs, de mégis mindenki elfogadja, használja. Pl. számítógép, telefon működése, wifi. Szóval ezt felhozni valami ellen...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#2885) doc válasza GEIL (#2883) üzenetére


doc
nagyúr

"légbőlkapott fantázia"
pont annyira legbolkapott fantazia mint mondjuk a komplex szamok vagy a relativitas (hint: mindketto teljesen mindennapos, a gyakorlatban folyamatosan hasznalt "fantazia")

(#2886) GEIL válasza consono (#2884) üzenetére


GEIL
addikt

Azért a wifi / számítógép "működése" látható, követhető, mérhető......de a negyedik dimenziónál nem ez a helyzet.

i7 13700K - 64Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600K - 32Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#2887) Zsolt,72 válasza GEIL (#2886) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Az idő nem mérhető?

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#2888) doc válasza GEIL (#2886) üzenetére


doc
nagyúr

Tokeletesen lathato, kovetheto, merheto a negyedik dimenzio is.

int array4D[100][120][140][160];

Tessek, itt egy 4 dimenzios tomb :P

(#2889) consono válasza GEIL (#2886) üzenetére


consono
nagyúr

De az sem "kézzelfogható", el kell hinned :) MErt simán lehet, hogy a wifi nem is rádiót használ, hanem a 4. dimenzióban morzézik. Vagy a számítógépben 4. dimenziós apró törpék a bitek, csak mivel magasabb dimenzióban vannak nem látod őket. NE már csak a te igazad bizonyítására lehessen hülyeséget írni :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#2890) homerhamm


homerhamm
addikt

A hold az lapos??

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#2891) arnyekxxx válasza Yutani (#2876) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha nem is az időt...

(#2892) arnyekxxx válasza homerhamm (#2890) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ki tudja

[ Szerkesztve ]

(#2893) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

ezt meg csak ugy napitardnak ha már sokdimenziót emlegettünk

(#2894) GEIL válasza arnyekxxx (#2892) üzenetére


GEIL
addikt

ennyi :DD

Főleg, hogy forog a Föld is meg a Hold is és nini, mégis mindig csutka ugyanazt az oldalát látjuk...még a kráterei és "domborzati képe" és ugyanaz már évtizedek óta......mekkora a valószínűsége, hogy a "forgások" miatt véletlenül mindig pont így látjuk, marha szépen "összehangolták egymáshoz".....még az sem változtat rajta hogy reggel vagy este látjuk.....valahogy mindig ugyanaz. :o :(( :DDD engem ez is idegesít.

A legjobban meg az idegesít, amit már kitárgyaltunk pár hónapja......a napfogyatkozás az oké.....ott a Hold kerül a Nap és a Föld közé és csak adott területen látni teljesnek a fogyatkozást és valahol "csak részlegesnek"....de a Holdfogyatkozás már bosszant....amikor a Föld vetett árnyéka full szabályos "fekete korongként" takarja el pontosan a Holdat......most őszintén, ha ekkora távolságok vannak világegyetemben, akkor mekkora az esélye, hogy a fostömlő Naprendszerünkben halálpontosan így jönnek ki a távolságok és ennyire mértani pontossággal takarjuk ki.....meg a "Geoid" Földünknek olyan halál szábályos az árnyéka, hogy körzővel nem tudok olyat húzni ha nem koncentrálok.... :o :((

[ Szerkesztve ]

i7 13700K - 64Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600K - 32Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#2895) consono válasza GEIL (#2894) üzenetére


consono
nagyúr

Fizika az egész, de ha az a te világodban nem létezik, akkor hiába magyaráznánk :) Az ár-apály jelenséget ti mivel magyarázzák, ha a Hold csak egy vetített kép?

"In God we trust. All others must bring data"

(#2896) totron válasza GEIL (#2883) üzenetére


totron
addikt

A toleransziéról, mint olyanról:

#1 Nem tuc hidat képezni, akkora a szakadék, plusz a hajlandóság hiánya is, de épp amiatt is van a szakadék. S igen, a hardveres egyszerűség miatt is, de most nem ezt a vetületet tárgyaljuk.

#2 gyermeki elmével hajszolja egójuk a sikerélményt, vagyis mindig a szintjükre lekerekítve fogják akarni értelmezni a világ dolgait. Látható szerintem, hogy disznók elé vetett gyöngy bármilyen szó is itt, és ebben semmi fellengzősség nincs, sajnálatos tény csupán. Mikor összetett mondatos választ is trimmeli az első mondat első felére, sőt, nem 1 esetben egyetlen szóra, hogy akkor ő többet ezzel vagy amazzal nem kíván foglalkozni, ő már megkapta a választ, a kiegészítő hablaty meg felesleges, mivelhogy nem érti. Strapálja magát akinek nincs annyi esze, hogy ezt belássa. Aegyik nyitott csillagász csoportban szoktak pont ilyen és ehhez hasonló tematikájú kérdések lenni, agy leszakad tőlük. Ugyanakkor abban a közegben valahogy mégsem lehet haragudni rájuk. Érdeklődnek a maguk módján és szintjén, ami végülis pozitív. Ha a válaszokat is nézem, azokon már tudnék őrjöngeni, de nem nézem.
Néha, nagyon néha történhet érdemi átadás, de a fenti jácík 99%-lékbann.

...ami náluk is csak fejben van meg
LoL, már megint provokálod a népet, ebben viszont jó vagy, el kell ismerni. Jogos valahol. Azt köllne csak elkerülni, hogy akit nem érdekel az ne jelzőzze azokat, akik meg elmerülnek aelmélet fizikában. Én is be tudom fogni a szám ha kell - ja nem, ez pont nem igaz. :D Nem látják át a legtöbben, hogy ezek hosszútávú hozadékok, garancia nélkül, de koránt sem feleslegesen. Kerekícsük le inkább a legegyszerűbbre biztos ami biztos alapon: Fúj tudomány!

(#2892) arnyekxxx, Ezt meg csak úgy itthagyom.
Bizonyosan a szellemi kutyaszarára gondol. Valaki hozzon egy zacskót.

(#2895) consono, ár-apályt behozni? Hiba, rögtön a bolygók és fényszögek világába csöppenünk. Ami még trollkodásból is egy ízetlen tréfa.

(#2894) GEIL, nem szükséges semmilyen halálpontosság, a Föld jóval nagyobb, mint a Hold. S tanulj meg visszafelé gondolkodni: lehet, hogy úgy egyébként rá lehet csodálkozni arra, hogy a nagyüresség és nagytávolságok mellett pont kialakultunk, de épp ez az, ha nem alakultunk volna ki, ezt sem látnád. Így nézve is van érdekessége a dolognak, de pont fordított következtetéssel. Nem tűnik akkora csodának. Pont ez a szekvenciáktól szigorúan mentes gondolkodás hajtja a laposföldeseket és társaikat, saját perspektívájuk van - és ami fontosabb: marad is - a fókuszban, nincsen eredő keresése és találása, időrendbe rakás.

[ Szerkesztve ]

(#2897) Zsolt,72 válasza GEIL (#2886) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

@GEIL:
Az idő nem mérhető?

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#2898) doc válasza GEIL (#2894) üzenetére


doc
nagyúr

"mekkora a valószínűsége, hogy a "forgások" miatt véletlenül mindig pont így látjuk" - kimondottan nagy. Nem veletlen hogy akar csak a kovetlen szomszedsagunkban, a Naprendszerben is talalni rogzitett forgasu egitesteket.

(#2899) totron válasza arnyekxxx (#2893) üzenetére


totron
addikt

#1, ennyi erővel az orvosi célú kannibalizmust sikerülhetne már legalizálni a kannabisz helyett - ha már áthallások. Megszüntetné a tünetet. Is.
Sokszor lehet találni ténylegesen létező folyamatokat a hülyeségek mögött, csak azokat sikerül alapjaikban félreértelmezni, átkölteni. Például valóban nem szerencsés egy generalizált szorongás, a gyógyszergyáraknak is tényleges érdeke, hogy ne hagyjuk a polcokon a termékeiket, persze létezik ehhez egy kiegyensúlyozott hozzáállás. Az érzelmi-gondolati folyamatok sem mindegyek, ha folyamat szomatizál valaki, azon tényleg változtatni kell, mert tényleg futólépésben amortizálódik a test úgy. Ám ehhez teljesen felesleges démont találni az orvosokban, van azokban épp elég ezen kívül is. Nem azért, mert szervezetten összeesküdtek, hanem mert nem ismerik fel, ha eljött a lant letételének ideje, esetleg eleve rosszul szocializálódtak bele a szakmába. Lehet hibát találni, mivel vannak is, de sosem értettem mivel könnyebb, ha az amúgy is szar alapszituációt beoltjuk mesével is.

A rákkal meg nem lehet mit kezdeni, Éva néni feltalálhatja a gyógymódot, nincs megtiltva. Arról már kevesebb fáma szól, hogy aki baromira hitt, meg csodakövet szorongatott a kezelései közben, az is ugyanúgy kimúlt, mint aki felfogta mi történik. Külön kedvencem, hogy aki ostoba hitben szenved az akár kifejezetten, tevőlegesen, kimondva lenézi, leszólja azt, aki átlátja a folyamatokat.
A túlgyógyszerezés sem frankó, tényleg. Ismét csak középút hiányzik. Külön fun fact hogy amennyi neuront a mesegyártásba és azok elemeinek pofozgatásába fektetnek, annyiból már egy valós ismeretanyagot is össze lehetett volna gereblyézni. Valós jelenségről ír, de valami sokadik párhuzamos dimenzióban fejben.

#2, elmélkedik, elmélkedik, de tipikusan az a fazon, aki a csodakristályként eladott, rádioaktív üveget nagy elánnal szopogatja, mert ő hisz. Nem mellesleg a routert sem kapcsolja ki éjszakára, ha már sugárzás. Az a gáz, hogy a sajátkövetkeztetésekkel mindig felülírják a valóságot. Ha amúgy egy egzakt valóságkép - sikerült volna figyelni fizika órán, meg biológián - mellett fantasy jelleggel kalandoznának fejben, az hagyján, de a rekordok mennyisége véges, így kizárólagossága van egy kellemesebb, alternatív valóságnak. #elferdült_anyai_ösztönz_forever #érzelmiek_sarkos_megélése

A 2. bekezdésben annyi halmozás van, hogy sírtam, nyelvemmel lenyaltam könnyeimet (gyíkember vok). (Hogy a kurva életbe' tud ekkora varianciával hülyeséget közölni? Páhh.)

Az a baj, hogy többek között az ilyen szerencsétlenek miatt nem tudsz közösen ötletelni az orvossal, mert alapértelmezetten téged is ezen a szinten kezel. Mire meg bemutatnád magad, hát nem tudod, mert már felbaszta magát az orvosegója, hogy nehogy már jobban tudd, de nem tudod jobban, csak a gyorsabb és hathatósabb haladás érdekében felkészülten merészeltél a kiégett, fos színe elé járulni. De nem, nem szabad semmit olvasni, informálódni, mert nincs az az isten, hogy te azt megfelelően értelmezd. Ha mégis, hát arra nincs idő, mert inkább tipizáljuk a betegtársadalmat. #kibaszottkurvaélet
Mindig van egy n-edik hullám ami bekavar valahol. Nem ártalmatlanok, nagyon nem az Éva-félék.

[ Szerkesztve ]

(#2900) GEIL válasza Zsolt,72 (#2897) üzenetére


GEIL
addikt

Csak azért "mérjük" mert valamikor réges régen okosok kitalálták és elfogadták az egységeket.....így van mihez viszonyítanunk és saccolunk......bár ugye nem mindig volt egységes az sem (Gergely naptár meg más naptár meg anyámkínja).

Az időt mint fogalmat félreérthetően használtam.....olyan értelemben volt a fejemben mint múlt, jelen és jövő....a jelen időben lévő ("térbeli ?) helyzetünket természetes hogy tudjuk "mérni", de én a múltra és a jövőre (mint akár időutazás?) gondoltam volna.

Vagy a 4. dimenzióra (ti mondtátok hogy "idő") és a Tesseractra asszociálva, ami elméletileg egy önmagába visszatérő / egy térben, de más időben jelen lévő dolgok halmaza akár.....vagy mondhatnánk úgy is hogy egy időben és egy térben egymást nem érzékelve, de egymással párhuzamosan létező "valóságok" ?
na ilyenre gondoltam hogy "nincs rá bizonyiték" és elmélet az egész.
Olyasmi bizonyítékot szeretnék látni, mint anno a kocka2 c. filmben, hogy egymásba nyíló kockákból pl "átmászva" a következő kockába a saját seggemet lássam előre nézve, mintha magam mögött lennék :D :D :D szinte "végtelenszer"...stb.

[ Szerkesztve ]

i7 13700K - 64Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600K - 32Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.