Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Az áram adott volt hozzá, nem kellett babrálni a villanyórával :DDD

¯\_(ツ)_/¯

(#2) gilfoyle válasza Zsoleszhun (#1) üzenetére


gilfoyle
őstag

Igen, okosan csinálták. :D
Az emberi hülyeségnek és felelőtlenségnek nincsenek határai.

(#3) Polllen válasza gilfoyle (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mi baj lehet belőle... :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4) fogtunder


fogtunder
nagyúr

A legszebb az egészben, hogy ha vettek volna hozzá egy mobilnetes SIMet és routert, lehet fel se tűnik senkinek, az adatforgalom meg minimális rajta...

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5) Medocsabi válasza fogtunder (#4) üzenetére


Medocsabi
addikt

Pont ezt akartam írni. Ha "csak" az áramot használják, tuti nem tűnt volna fel, csak hát gondolom mohók voltak(vagy 0 befektetéssel akartak hirtelen sok pénzt). Pedig saját cuccal, egy usb stickes mobilnettel is gennyesre kereshették volna magukat, hisz nincs áram költség, ergó akkora rig-et építenek amekkorát akarnak.

(#6) fogtunder válasza Medocsabi (#5) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Amikor bányásztam, sikerült találni egy helyet, ahova be tudtam rakni a gépeket és átalánydíjas volt az áram, csak a netet kellett megoldani. Kb 3 hét alatt jött vissza a villanyon a Huawei B315 ára.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#7) mepet válasza fogtunder (#4) üzenetére


mepet
addikt

Nem is értem, minek kötöttek külső netet a belső hálóra? Miért nem húzták be a bányagépekig a külső netet, és kész? Spóroltak a kábellel? Vagy a bányagépek adminisztrációjára használták az erőmű filléres saját PC-it?

Azt kiemelném, hogy az én olvasatomban csak és kizárólag az általam imént megfogalmazott meggondolatlan hülyeségek miatt történt bármiféle törtvénysértés.
Ha nem kötik össze a két hálót, akkor semmilyen illegális tevékenység nem történt volna. (Maximum az erőmű belső szabályzatának nem felelt volna meg a bányászat.) A bányászat törvényes tevékenység.

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

Addig vicces, amíg nem Pakson csinálják. :D

(#9) Samus válasza Fred23 (#8) üzenetére


Samus
addikt

Ez addig vicces, amíg ebből baleset nem lesz. Persze "mi baj lehet belőle?"...mindig ezzel a mondattal kezdődik.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#10) fogtunder válasza Fred23 (#8) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Szerintem ez addig vicces, amíg nem a valóságban történik. Vannak dolgok, amivel nem játszunk, shotgun, medve, atomerőmű...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#11) Kékes525 válasza gilfoyle (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

+ az emberi mohóságnak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12) Gdi


Gdi
senior tag

Mennyi volt a share reward felezési ideje? :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#13) rodrigez válasza fogtunder (#10) üzenetére


rodrigez
senior tag

(#14) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Lehet nekem is ezzel kellene kiegészítenem a szar hivatali fizetésem. Áram van itt is meg net is... :D

Mi kell még??? :D

[ Szerkesztve ]

(#15) mepet válasza INGJOKE (#14) üzenetére


mepet
addikt

Első körben egy pormentes, zárható, őrzött helység hangszigeteléssel és nagyon jó szellőzéssel. No meg a bányagépek.

(#16) #06658560 válasza mepet (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor egy állami hivatal random irodája pont jó is, úgyse jár be a kutya se.

(#17) Apollyon válasza fogtunder (#4) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Lehet, hogy próbálták, csak valószínű ott nincs térerő, vagy túl nagy az interferencia. Persze meg lehetett volna értelmesebben is oldani, ciki emiatt a világsajtóba bekerülni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18) Hieronymus válasza Apollyon (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...ciki emiatt a világsajtóba bekerülni."

Dehogy ciki. Így a történet megfilmesítéshez kapcsolódó jogdíjakból lehet kaszálni, ha már a bányászat bebukott.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#19) Lacok válasza Fred23 (#8) üzenetére


Lacok
őstag

Ez sem vicces mert Ukrajna ebből a szempontból túl közel van.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#20) adlersson


adlersson
aktív tag

Ez "bányásszunk atomerőművel" dolog valami trend lehet a posztszovjet országokban. Emlékezhetünk tavaly a Roszatomnál, az Arzamas-16-ban voltak ilyen zsiványok.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#21) dse


dse
tag

nem jó, de talán nem tragikus :))

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#22) Kaiku válasza INGJOKE (#14) üzenetére


Kaiku
senior tag

Miért nem mész el normális helyre dolgozni? Ja, mert ott dolgozni is kell...

(#23) NightGT válasza Kaiku (#22) üzenetére


NightGT
senior tag

Megjegyzem, hogy a legtöbb közszolgának dolgoznia is kell, és a fizetése is szar...pedig az általad említett eset egyébként nem feltétlen rossz. Csak sajna ritka...ha ez az elképzelésed :)

Speed is the only truly modern sensation

(#24) ricsi99


ricsi99
addikt

Az én olvasatomban az jött le, hogy az adminisztrációs célra tartott gépekkel bányásztak..... nem vittek be cuccot... gondolom leterhelték a parkot 50% s csók.
Valakit nem vihettek be a buliba és feldobta őket....
Azután meg mivel a bányászat nem illegális ,gondolom azzal csaptak le hogy "biztonsági kérdés" :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#25) Tigerclaw válasza mepet (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem a net, hanem az “ingyen áram” miatt kerültek oda a bányász gépek. Az áramlopás szintén illegális.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) Tigerclaw válasza Lacok (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha nem hozzánk, valaki máshoz közel van, ráadásul hosszabb távon mindenki kap a sugárzás közvetlen vagy közvetett hatásából.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) Apollyon válasza Tigerclaw (#26) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Milyen sugárzás?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#28) ricsi99 válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


ricsi99
addikt

"Nagyon fontos megjegyezni, hogy az internethez csatlakozó belső rendszer nem az erőművet vezérlő ipari rendszer volt, hanem az adminisztrációra használt másik szegmens."

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#29) Medocsabi válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


Medocsabi
addikt

Szóval ha melóban töltöm a telefonom, le is csukhatnak érte? :F

(#30) Polllen válasza Medocsabi (#29) üzenetére


Polllen
nagyúr

Van-e különbség aközött, h a telefonod töltöd és aközött hogy a másodállásod áramfogyasztását fedezed?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31) _Atesz


_Atesz
addikt

Ideje lenne már befejezni ezt a kripta shit-et. Megint valami, ami nem hoz létre értéket, csak élősködik, és most már lopják hozzá az áramot, mert meg se éri bányászni.
Bank, biztosítás, ingatlanügynökségek, kriptopénz, és még sorolhatnám, tele van a világ "nyugati" fele haszontalan ágazatokkal, aztán majd mindenki csodálkozik, amikor összedől az Unió, meg a USA gazdasága, mint a kártyavár..

(#32) Kaiku válasza _Atesz (#31) üzenetére


Kaiku
senior tag

Azt is csak mi szívjuk meg, nekik nem lesz rosszabb sokkal. A hiányukat részben velünk fizettetik meg. 2x már megtették.

(#33) Hieronymus válasza _Atesz (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Bank, biztosítás, ingatlanügynökségek"

Ezek miért csípik a szemed?

A biztosítás kockázatmegosztás. Ha olyan káresemény történik, amire van biztosításod, a közösség megtéríti a károd. Ha nincs, akkor így jártál. Talán évtizedekig a semmiért fizetsz, talán kettő év után a fejed vered a falba, mert nem volt biztosításod. Eredetileg a kereskedők találták ki a biztosítást a kalózok ellen. Egy hajó helyett tízbe pakolta be mindenki a szállítandó áruját. Ha eggyet lenyúltak a kalózok, a veszteség csak 10% volt, 100% helyett.
A bankokkal mi a gond?
Lehetőséget adnak arra, hogy az éppen "felesleges" pénzed, mások béreljék. Vagy mások pénzét tud használni azonnal. A pénzükért bérleti díjat fizetsz. rajtad múlik használod a lehetőséget vagy sem.
Én kettő éve vásároltam egy autót, kb 8 ezer eurós hitellel, A kamat 0,5% volt. A három évre kevesebbet fizettem rá, mint egy négyszemélyes éttermi ebéd költsége, átlagos étteremben. Ennyit nekem megért.

Az ingatlanügynökséggel kapcsolatos gondodat egyáltalán nem értem. Senki és semmi sem kötelez az igénybe vételére. Senkit sem. Akkor éri meg, ha magasabb árat tudnak realizálni, mit te helyben.
A BC teljesen felesleges energia pazarlás. Ebben egyetértünk.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#34) Kaiku válasza Hieronymus (#33) üzenetére


Kaiku
senior tag

Az a baja vele, hogy ezek az intézmények a fiktív "termékeikkel" szipojozzák ki a valódi munka hasznát!
Nem tudod kikerülni, ezen intézményeket. Vagy így, vagy úgy mindenkire hatással vannak.
Hihetetlen, hogy nem érted.

[ Szerkesztve ]

(#35) _Atesz válasza Hieronymus (#33) üzenetére


_Atesz
addikt

Miért csípik? Mert nem teremtenek valódi értéket, csak élősködnek, különösen itthon.
"Ha nincs, akkor így jártál", nem, NEM akarok így járni. Lehetne valódi közösségi biztosító, ahol is a tagok a nagyrészét visszakapnák a megmaradt pénznek. FYI: a biztosítók megközelítőleg 80%-os nyereséggel dolgoznak, magyarán a befolyt összegnek a 20%-át fizetik ki, ott is sokszor olyan szintű a c.....kodás, hogy az ember zsebében kinyílik a bicska.
Még pluszban megemlíteném a "kötelező" biztosítást .. 20 éve fizetem, nem okoztam semmiféle balesetet, JA és akkor erre még rátették a baleseti adót, csak mert még nem loptak eleget tőlem..

Bank? Gondolom nem itthon vetted fel a 0,5%-os hiteled.. Engem berántottak a devizahitellel, szinte 0 tájékoztatással, szerencsére kinyögtem. Most nem tanult a nép, mindenki ész nélkül veszi fel a hitelt, ha megugrik az alapkamat (ami most a béka segge alatt van), akkor megint visz mindent a jóságos bank.
A kedves bankvezető pedig egy kényelmes irodában bepötyög egy összeget, és hopp, ott a számlapénz. Pár számítógép, pár iroda, és ömlik a pénz. Pusztán a nemzetközi SWIFT rendszerhez kell tartozzon a bank.
Szerinted ezt a rengeteg pénzt honnan teremtik? Elárulom, a kisemberek munkájából, mert valahol realizálódnia kell a virtuális pénz ellenértékének.
Szóval az, hogy te jól jártál a hiteleddel, még messze nem jelenti azt, hogy a bank nem egy élősködő kártevő. Talán a legnagyobb.

Ingatlanügynökség pedig inkább lehúzza az embereket, talán egy eset, amikor valaki nem tudja megmutatni az ingatlant, akkor jól jöhetnek, az esetben valódi értéket adnak hozzá az eladáshoz. Legtöbb esetben viszont csak pár helyen meghirdetik (amit bárki meg tud tenni), majd ha elkelt az ingatlan, akkor lefölözik a hasznot. Ez megint nem tesz a gazdaság valódi termelő erejéhez semmit, szintén élősködés.

Ha nem hiszel nekem, beszélj négyszemközt egy közgazdásszal, kérdezd meg, hogy valójában mennyi a valós fedezete a piacon levő játékpénznek..

(#36) kikikirly válasza _Atesz (#35) üzenetére


kikikirly
senior tag

Ingatlan irodát jól kell választani.Vannak irodák ahol ha te adod el az ingatlant,és nem a közvetítő nem kell egy fillérnyi jutalékot sem fizetned,tehát csak egy plusz lehetőség és ha végül mégis te adod el,nem került semmibe.
Itt közérthetően elmondja az illető ő hogy járt,merthogy ő se nézett utána és hiába adta el maga a pecót,150 ezret ki kellett csengetnie a közvetítőnek. :R

[ Szerkesztve ]

(#37) Hieronymus válasza _Atesz (#35) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

" Pár számítógép, pár iroda, és ömlik a pénz. Pusztán a nemzetközi SWIFT rendszerhez kell tartozzon a bank.
Szerinted ezt a rengeteg pénzt honnan teremtik? Elárulom, a kisemberek munkájából, mert valahol realizálódnia kell a virtuális pénz ellenértékének.
Szóval az, hogy te jól jártál a hiteleddel, még messze nem jelenti azt, hogy a bank nem egy élősködő kártevő. Talán a legnagyobb."

Nem értem a problémádat,
Nincs kötelező bank használat, Felénk van, mert a fizetést csak számlára lehet utalni. De szabadon lehet dönteni melyik bankba utalják. Azt is szabadon lehet megválasztani, hogy melyik bank hitelét veszem igénybe,
Ha valaki pisztolyt tol a fejedhez, hogy legrosszabb bankot válaszd, akkor nem szóltam.

A kötelező esetében működik a bónusz - malusz rendszer. Ha nem okozol balesetet, csökken az éves költséged. ha okozol növekszik. Ezzel sincs baj.
Amúgy a kötelezőn kívül nincs biztosítási kötelezettséged.

"...a biztosítók megközelítőleg 80%-os nyereséggel dolgoznak, magyarán a befolyt összegnek a 20%-át fizetik ki, ott is sokszor olyan szintű a c.....kodás, hogy az ember zsebében kinyílik a bicska."

Nem érted, hogyan működik a biztosítás. Kettő típusú biztosítási esemény létezik.
Az első típusban a kalkulálható események tartoznak.
A másik típus, a kiszámíthatatlan gyakoriságú esemény. Ezek ellen a biztosítók is biztosítják magukat. A kár összege meghaladhatja a biztosító teljes vagyonát. Amúgy a biztosítók és bankok felett működik az állami felügyelet, a túlkapások elkerülése érdekében. Naiv elképzelés az, hogy egy pénzintézet azt csinál, amit akar.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#38) _Atesz válasza kikikirly (#36) üzenetére


_Atesz
addikt

Van ilyen is, ez igaz, de ez a ritkább. Hallottam ilyen konstrukcióról is, és ráadásul ha el is adta az ingatlanos, akkor a jutaléka sem volt magas.
Ha minden ilyen korrekten működne, akkor nem itt tartana az ország/világ, csakhogy nem ez a cél, és ezek az élősködők nem is szoktak ennyire korrektek lenni.
Itt még sok mindent írhattam volna, gyógyszeripar, média, hipermarket láncolatok, stb. amik rendesen ráteszik a kezüket az emberek által megtermelt haszonra.
Bank, biztosítás, ez a 2 legnagyobb vérszívó, meg persze erre rájön egy végtelenül korrupt rendszer, és már meg is van, hogy miért kell a legtöbb embernek megemelni a munkaidőkeretét.

(#39) _Atesz válasza Hieronymus (#37) üzenetére


_Atesz
addikt

Az a baj, hogy tényleg nem érted a rendszer működését. Az infláció is a bankrendszerhez tartozik, nem tudod kikerülni, ahhoz egyik bankhoz se kell menj, megszabja az MNB, hogy mennyivel ér kevesebbet a pénzed.
Mint ahogy Kaiku írta, nem tudod kikerülni ezeknek az intézményeknek a hatását.
A kötelezőt csak fizetem, egy fillért sem kaptam vissza. A Bonus működik, de csak annyi, hogy valamivel kevesebbet kell fizetnem, de attól az még akkor is egy befizetett összeg, amit sosem látok viszont.

"Amúgy a biztosítók és bankok felett működik az állami felügyelet, a túlkapások elkerülése érdekében."
A devizahiteles csalás nem volt túlkapás. 100%, hogy az volt. Tett érdemlegesen valamit az állam? Hát persze, úgy módosította a törvényt, hogy legalizálják a bankok csalását.Ennyit erről.

"Naiv elképzelés az, hogy egy pénzintézet azt csinál, amit akar." Bőven elég nekik, hogy azt csinálnak, amit megenged nekik a rendszer. Márpedig - ha jól tudom - 5%-os tartalékrátára adhatnak ki pénzt, az az 5%-ot pedig épp te viszed be a bankba, mint a fizetésed, megtakarításod.

Sajnos amit írtam valós, rengeteget foglalkoztam a dologgal, hallgattam pénzügyi szakértőket, gazdasági elemzőket. Most már ők sem tagadják, hogy a "nyugati" rendszerben kint levő pénz csak játékpénz.

Amióta nincs aranyfedezete a dollárnak (1 dollár ért 1 gramm aranyat, jelenleg szerinted hol tart?), azóta bizalmi alapú, ha úgy döntenek, egy pillanat alatt a pengő sorsára juthat. A forint fedezetéről ne is beszéljünk. :D

Részemről befejeztem az offot, nézz utána a dolgoknak, tájékozódj.

[ Szerkesztve ]

(#40) kikikirly válasza kikikirly (#36) üzenetére


kikikirly
senior tag

Bocs, lemaradt a lényeg: :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#41) Kaiku válasza _Atesz (#38) üzenetére


Kaiku
senior tag

Nem fogja megérteni. Mivel ő jól járt, mondjuk Németországban, ezért szerinte úgy jó a helyzet ahogy van.

(#42) #75376384 válasza Kaiku (#34) üzenetére


#75376384
törölt tag

Definiáld már légy szíves a “valódi munkát”.

Én személy szerint örülök, hogy nem kézhez kapom a fizum, hanem van valaki aki felügyeli és a kártyás fizetés se utolsó dolog.

Az vitathatatlan, hogy a magyarországi bankokat nem kicsit kellene megszabályozni, de ettől még nem lesz az egész bankrendszer felesleges rossz. Nem kellene ennyire fekete-fehérbe látni a dolgokat szvsz.

(#43) Medocsabi válasza Polllen (#30) üzenetére


Medocsabi
addikt

Persze hogy van. De ha maga a cselekmény ténye bűncselekmény,akkor maximum a kiszabható büntetés a különbség a kettő között. Ha bankot rabolok,de csak egy tízezrest rabolok, attól még ugyanúgy bankot rabolok mintha mindent elvinnék. Szerintem. Csak arra akartam utalni,hogy ebben amit csináltak mi számít bűncselekménynek?

(#44) Kaiku válasza #75376384 (#42) üzenetére


Kaiku
senior tag

Minek, definiáljam? Ha eddig nem tanultad meg akkor menthetetlen vagy, most már késő. :(((

(#45) #75376384 válasza Kaiku (#44) üzenetére


#75376384
törölt tag

Lol, oké.

(#46) Kaiku válasza #75376384 (#45) üzenetére


Kaiku
senior tag

Ha ez neked rendben van, akkor csak azt bizonyítod, amit korábban írtam. :(((

(#47) Hieronymus válasza _Atesz (#39) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A kötelezőt csak fizetem, egy fillért sem kaptam vissza. A Bonus működik, de csak annyi, hogy valamivel kevesebbet kell fizetnem, de attól az még akkor is egy befizetett összeg, amit sosem látok viszont."

Ez miért baj?
Tényleg nem értem. Tudom, jó autóvezető vagy. De veled is előfordulhat, hogy saját hibádból okozol balesetet. A kárt helyetted a biztosító téríti meg. Ha egy 30 millió forint feletti értékű járművet sikerül totálkáros tolnod, semmi gondod. Biztosítás nélkül viszont zsebbenyúlos lenne a dolog.

Én örömmel kiegyezek azzal az állapottal, ha a maradék életemben "feleslegesen" fizetem ki a kötelezőt és nem okozok ütközéses kárt.

"Márpedig - ha jól tudom - 5%-os tartalékrátára adhatnak ki pénzt, az az 5%-ot pedig épp te viszed be a bankba, mint a fizetésed, megtakarításod."

Az ötszázalék bizonyosan téves illetve másra vonatkozhat. Nyilván adhat hitelt a rendelkezésére álló pénzállományt meghaladó mértékben. Illetve csak egy meghatározott részéig.
A bank kamatot fizet a lekötött pénzekre. Magyarul bérbe veszi az éppen felesleges pénzt, amiért bérleti díjat fizet. Ezt a bérelt pénzt tudja adni hitelként. Amiért bérlet díjat kap. Ebből tudja kifizetni a kamatokat. Azért senki sem ad kamatot a pénzre, hogy Dagobert bácsiként csak nézegesse és villával forgassa.

A bank kiiktatásával is lehet bérbe adni pénzt másnak. De sokkal nagyobb kockázattal.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#48) #06658560 válasza Polllen (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

A lépték. A tevékenység ugyanaz.

(#49) Narxis


Narxis
nagyúr

Ezért kell betiltani ezt az egészet, túl sok a hülye ember és amúgy sem létfontosságú dolog ez a kriptobaromság.

Thanos was right.

(#50) judas13


judas13
addikt

1986.04.26. 1.23.45.volt a jelszó.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.