Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) _Atesz válasza Hieronymus (#37) üzenetére


_Atesz
addikt

Az a baj, hogy tényleg nem érted a rendszer működését. Az infláció is a bankrendszerhez tartozik, nem tudod kikerülni, ahhoz egyik bankhoz se kell menj, megszabja az MNB, hogy mennyivel ér kevesebbet a pénzed.
Mint ahogy Kaiku írta, nem tudod kikerülni ezeknek az intézményeknek a hatását.
A kötelezőt csak fizetem, egy fillért sem kaptam vissza. A Bonus működik, de csak annyi, hogy valamivel kevesebbet kell fizetnem, de attól az még akkor is egy befizetett összeg, amit sosem látok viszont.

"Amúgy a biztosítók és bankok felett működik az állami felügyelet, a túlkapások elkerülése érdekében."
A devizahiteles csalás nem volt túlkapás. 100%, hogy az volt. Tett érdemlegesen valamit az állam? Hát persze, úgy módosította a törvényt, hogy legalizálják a bankok csalását.Ennyit erről.

"Naiv elképzelés az, hogy egy pénzintézet azt csinál, amit akar." Bőven elég nekik, hogy azt csinálnak, amit megenged nekik a rendszer. Márpedig - ha jól tudom - 5%-os tartalékrátára adhatnak ki pénzt, az az 5%-ot pedig épp te viszed be a bankba, mint a fizetésed, megtakarításod.

Sajnos amit írtam valós, rengeteget foglalkoztam a dologgal, hallgattam pénzügyi szakértőket, gazdasági elemzőket. Most már ők sem tagadják, hogy a "nyugati" rendszerben kint levő pénz csak játékpénz.

Amióta nincs aranyfedezete a dollárnak (1 dollár ért 1 gramm aranyat, jelenleg szerinted hol tart?), azóta bizalmi alapú, ha úgy döntenek, egy pillanat alatt a pengő sorsára juthat. A forint fedezetéről ne is beszéljünk. :D

Részemről befejeztem az offot, nézz utána a dolgoknak, tájékozódj.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.