Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:55:25

LOGOUT.hu

ASUS Padfone 2 - demokratikus átmenet

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) kozmy válasza gubacsino (#3050) üzenetére


kozmy
őstag

Valaki tud abban segíteni hogy sms írásnál az ékezet pipa támogatást ki szedem és nem enged hosszú ékezetet írni csak mikor a pipa be van nyomva,de akkor a 160 karakterem egyből leugrik 70-re. :R :R
Tegnap jött meg a Pf-2 egyenlőre jól muzsikál nem recseg nem ropog,jól dokkol, hangszóró sem recseg zörög egyenlőre kb 2 órát böbmböltettem full hangerőn. Meg erősítem hogy T-töl rendeltem,és FÜGGETLEN az erőmű

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#3052) Hegasus


Hegasus
senior tag

próbáld ki hogy az ékezetek nem normális irányba dőlnek, hanem ellentétes irányba (ott van mellette, mikor kiválasztod az ékezetes karaktert), olyankor már 160 karaktered marad.

más: ki melyik böngészőt használja? mert eddig az opera minit használtam, de annál jelentkezett hogy készenlétben meríti az akkut, meg mindig átkonvertálja magát telefon módból tabletba és vissza, attól függően hol használom...

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#3053) pepetech válasza Hegasus (#3052) üzenetére


pepetech
őstag

Én a gyárit használom de néha kifagyassza 1-2 weboldal ekkor beállításba belövöm az asztali webhely kérését és már nem fagy ki. De pl t-mobil weboldalán a számláimat nem tudom megnézni tanúsítványok végett ekkor jön a chrome böngésző. Hálistennek mind a 2 böngésző szinkronizál a laptopomról ezálltal minden oldal jelszó megvan.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#3054) kozmy válasza pepetech (#3053) üzenetére


kozmy
őstag

Sajna nem mindegyik ékezetet jeleníti meg hiába választom a jobbra-balra dőlő ékezeteket. Töltöttem le másik billentyűzetet és azzal is ugyan azt csinálja :(

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#3055) pepetech válasza kozmy (#3054) üzenetére


pepetech
őstag

Toltsd le a vibert ott mindegy a karakterek szama. En nem nezem sms-ben a karaktereket. Kb a 3310-esemen néztem utoljára 14 évesen :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#3056) pepetech válasza kozmy (#3054) üzenetére


pepetech
őstag

De ha nincs ott a pipa es akkor van 160 karaktered akkor hagyd ugy :) .

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#3057) balint82


balint82
senior tag

Első töltéseken túl vagyok már, gond nélkül ment a dokkolás is :)
Többen említettétek, hogy az akksi a végleges üzemidőt 3-5 töltésciklus után nyeri elő, így adódik a kérdés, hogy dokkoláskor mire legyen állítva az akkumulátorhasználat a station-on töltse a telefont vagy sem? Egyáltalán számít ez bármit?
Tegnap kaptam egy mms-t, de valamiért nem tudtam letölteni, valami beállításprobléma lehet?

Google Pixel 4a

(#3058) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Sziasztok, ti mit ajánlotok érdemes a telefonra fóliát venni, mert ugye a gyári kis dokumentáció nem ajánlja a fólia felhelyezését mert fel gyüröthet ha berakjuk a stationba.
Aki fóliát használ mi a tapasztalata?

(#3059) gubacsino válasza BaziJoe00 (#3058) üzenetére


gubacsino
aktív tag

Szia
Még nem gyűrődött fel. Lett néhány karc a fólián a dokkolás miatt. Persze az is igaz ha nem lenne fólia nagyobb lenne a Station és telo közti távolság. Viszont nem mertem kockáztatni. Így bátrabban használom és nyugodtabb vagyok dokkolásnál.
(lenne ide egy hasonlatom de az erősen 18as korhatár :B
Még ha fél évente 1000ft ba kerül kibírom! Ezt rakta rá a srác a telós boltban.
(Biztos van jobb ennél, de azonnal kellett)

(#3060) sztyubit válasza pepetech (#3048) üzenetére


sztyubit
tag

sajnos nem lett jó mindig recseg zenehallgatásnál is :S újra telepítettem de úgysem jó szóval marad a szervíz majd valamikor de oda meg nem szeretném küldeni

(#3061) pepetech válasza sztyubit (#3060) üzenetére


pepetech
őstag

És a google lejátszóján az equalizert alapon hagytad??? Nekem csak beszéd illetve rögzítés módban recseg nameg ha a lejátszó equalizerében mindent maxxra húzok. De akkor recseg amúgy nem se csengőhangnál se zenehallgatáskor. Hozzáteszem fülessel hallgatok zenét nem úgy mint a cigányok az utcán marok hifivel :D

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#3062) pengész


pengész
csendes tag

Amikor dokkolom a telefont, akkor az email widgetben hatalmasra nőnek a betűk (a megjelenítésnél és az üzenetszövegnél is normál betűméret van kiválasztva). Egy betűméret állítás megoldja, de akkor meg akkor lesz apró, ha kiveszem a telefont. Találkoztatok már ilyennel?

(#3063) pepetech válasza pengész (#3062) üzenetére


pepetech
őstag

beállítások/asus egyéni beállítások/dinamikus kijelzésváltás/minden alkalmazás életben tartása kapcsold be.

igaz nem hiszem hogy ez okozná a hibát nálad. Nekem a facebook csinál ilyet átvált telefon módba de viszont a megjelenítés marad tábla módba de ilyenkor fogom és újra indítom. A másik ha minden igaz van külön tablet widget meg telefon widget és tapasztaltam azt, hogy pl ahogy a tabletbe teljesen más widgetet használva a telefon nem állítja be ugyan azt. szóval a tablet módba teljesen máshogy néz ki mint telefonban. nem kell megijedni. ez egy ilyen telefon. Nyugodtan nyomkodjátok állítgassatok és ha semmi nem segít akkor mehet a szerviz :). eddig én mindent megtudtam oldani beállítások menüpont alól.

Volt hogy elszállt a mobilnetem se edge se 3g se hsdpa szóval semmi net csak telefon / sms. ekkor fogtam
beállítások / továbbiak... / mobilhálózatok / mobilszolgáltatók
ekkor elkezdet keresni és rögtön lett netem. Hozzáteszem t-mobil szervizbe akarta küldeni a telefonom. egy ilyen szarság miatt :).

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#3064) pengész válasza Hegasus (#3052) üzenetére


pengész
csendes tag

Én Dolphint használok az androidos készülékeimen. Rendesen ki lehet belőle lépni.

(#3065) pengész válasza pepetech (#3063) üzenetére


pengész
csendes tag

Kösz a tippet! :R Végül az oldotta meg, hogy ebben a menüpontban az Email (Beépített alkalmazások) mellől kivettem a pipát.

(#3066) pepetech válasza pengész (#3065) üzenetére


pepetech
őstag

Látod :). Nincs lehetetlen csak tehetetlen :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#3067) sztyubit válasza pepetech (#3061) üzenetére


sztyubit
tag

minden teljesen alapon van megnéztem meg újra is telepítettem a wizard meg zenén van de minden recseg rajta! am én sem a hátsó hangszórót használom de ha csörgetnek az szól és az a recsegés borzasztó!!!!!!

(#3068) kozmy


kozmy
őstag

Létezik 4.1.1 droid frissítésnél újabb ami hivatalos?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#3069) Hegasus válasza pengész (#3064) üzenetére


Hegasus
senior tag

hmmm a dolphinról már sok jót hallottam, teszek vele egy próbát. (meg még a naked, firefox, sima operával is, ezekkel valakinek valami tapasztalata?) amúgy mi a különbség a dolphin és a dolphin mini között? Igazából a lényeg az lenne, hogy lassított mobilnettel is elfogadható legyen a böngészés... (opera minivel teljesen korrektul lehetett lassított 32 Kb/s-el netezni)
amúgy itt egy kis teszt a naked és a firefox tűnik a legtakarékosabbnak (a mini után), de a fogyasztásuk nem a legjobb.

(#3063) pepetech: eddig én mindent megtudtam oldani beállítások menüpont alól.
Hatalmas +1 :K
(#3068) kozmy jelenleg nincs frissebb, de lehet hogy egyből a 4.3-at kapjuk majd valamikor...

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#3070) Locutus válasza Locutus (#2921) üzenetére


Locutus
veterán

Visszajöttem, akinek kell még, mostmár írhat.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3071) gubacsino válasza kozmy (#3068) üzenetére


gubacsino
aktív tag

Egyenlőre nincs, de állítólag nem is kell annyira sietni.

(#3072) atikó


atikó
őstag

van kis bajom!

ugye még sajna nem jött meg az ujj kijelző és a tabletben használtam a telcsit kicsit piszkálgattam és letöröltem pár gyári progit,amik tök feleslegesek.

később újraindult és azóta nem akar elindulni, a kijelzőn nem látok semmit tableten meg nem ad képet valamiért behalt, nem tölt be a telefon!
hogy csináljak rajta factory resetet??

(#3073) Marcello83 válasza kozmy (#3051) üzenetére


Marcello83
tag

Én ezt a progit használom, hogy rendes, ékezetes SMS-t tudjak küldeni 160 karakterben.:
Handcent SMS. Töltsd le hozzá a magyar kiegészítőt is. Ez arra jó, hogy simán megírod a hosszú (normál irányba dőlő ékezetes sms-t) és ő küldés előtt átalakítja, jobbra dőlőre, vagy olyanra, amit 160 karakterben tudsz küldeni.
Nagyon kényelmes cucc. :)

(egyelőre még nincs Padfone-om. Egyelőre!) :D

Samsung Galaxy S23 Ultra, Lenovo Legion 5

(#3074) Angulo


Angulo
tag

Nagyon jó konstrukció a padfone 2. Nálam is jelentkezett némi karc,ami alig látszik, porosodik a kamera,de a képeken semmi nyoma, tehát ezek egy cseppet sem zavarnak, emiatt nem viszem szervízbe.Ami viszont nagyon zavar az az akku üzemidő, valaki árulja el nekem, hogyan lehet a telefont 3szor feltölteni a tablettel? Mindenhol azt olvasom,hogy 2-3 napot bír egyetlen töltéssel. Nos ên minden felesleges folyamatot, alkalmazást bezárok, bekapcsolva a takarékos üzemmód, kijelző nagyon alacsonyra véve, a wifit és mobilnetet kikapcsolom,ha nem használom, tehát gyakorlatilag semmi nem indokolja a gyors merülést. kevés app van rajta, mert jobbára munkára használom. Például egy órán keresztül hagytam érintetlenül a fent leírt módon a telefont és egy óra alatt 6%-ot merült.ha folyamatosan nyomkodom, akkor intenzívebben merül.takarékos módban sem bír egy napot sem dokkolás nélkül. Este dokkolom a telefon töltődik, a tablet akksija is lemerül kb.20% környékére. Tehát a combó 2-3 napos töltési ciklusa vagy kamu, vagy ên csinálok vmit nagyon rosszul.

(#3075) enigmawutash


enigmawutash
tag

Friss tulajdonos vagyok nincs egy hetes a cucc, 2. nap mely karc a hangszóró alatt..:-) nice, aztán 3. napon lesett off totál ,biztosítással csere...Már most raktam rá foliát, még a stationon is hagytam, szerintetek ez túlzás? Marmint h a station is meg a telon... is

(#3076) enigmawutash válasza Angulo (#3074) üzenetére


enigmawutash
tag

Detto...

(#3077) enigmawutash válasza Locutus (#3070) üzenetére


enigmawutash
tag

Nekem jöhet:-) pesti volnek

(#3078) Hegasus válasza atikó (#3072) üzenetére


Hegasus
senior tag

hosszan nyomod a bekapcsológombot (kb 10 másodperc, vagy több is), de ilyen probléma mintha már lett volna itt és szerviz lett belőle.

(#3074) Angulo: valószínüleg egy kaka alkalmazás csinálja... felteszed a gsam battery-t, aztán megnézed benne az alkalmazások menü alatt mi zabálta a legtöbbet, ha olyasmi amit megse nyitottál akkor az megy a kukába, aztán felül szépen végig nézed mi ébresztgette a kernelen belül, és ha egy msm hsic host volt akkor újra indítod... ez néha nekem előjön, ilyenkor szokott csak merülni magába.
mellesleg csendben megjegyzem, hogy ugye semmi warez nincs a dologban, mert a 80%-a a wareznak trójais, és szépen küldözget sms-eket, meg minden finomságot, ami természetesen meríti.

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#3079) atikó


atikó
őstag

köszi, de sajna nyomogathatom én 20 percig is, nem akar a telefon betölteni, mivel nem látom a képet, ezért nem tudok hard resetelni, hiába teszem be a tabletbe nem jut tovább mert az asus feliratot már szokta mutatni a tabletbe és tudom használni.
de itt ajánlották azt a super useres progit ment is frankon és lehet nem tetszett neki hogy letöröltem a gyári semmire való progik jó részét,.
lehet az nem tetszett neki!

[ Szerkesztve ]

(#3080) csacsi67 válasza atikó (#3079) üzenetére


csacsi67
addikt

Recovery modot látod a tabon ?

(#3081) atikó válasza csacsi67 (#3080) üzenetére


atikó
őstag

nem, azt sosem lehetett csak azt láttam amikor az asus felirat kijött onnan ment a tabra a kép!
szerk: ez a bibi, hogy nem tudok resetelni, és ez még usb sem megy a régebbi droid telcsiket tudtam usb resetelni!

az akkut is kivettem de semmi, háttérvilágítás megy de nem tölt ha tabletbe teszem akkor a tab mutatja hogy tegyem bele a telefont, és a világítás az továbbra is van a telefonon!

[ Szerkesztve ]

(#3082) csacsi67 válasza atikó (#3081) üzenetére


csacsi67
addikt

Minden képpen recovery modot kéne látni a tabon ugy fel tudsz rakni ujj romot vagy resetelni.

(#3083) atikó válasza csacsi67 (#3082) üzenetére


atikó
őstag

értem én de nem megy sajna!

(#3084) atikó válasza csacsi67 (#3082) üzenetére


atikó
őstag

amíg nem jön meg a kijelző addig vakon leszek mint Eszmeralda! :W

(#3085) csacsi67 válasza atikó (#3083) üzenetére


csacsi67
addikt

adb parancsokra se tudod megnézni ,hogy mit reagál a készülék ?

(#3086) Angulo válasza Hegasus (#3078) üzenetére


Angulo
tag

Köszi a tippet.letöltöttem, az android rendszer meg a budybuzz nevű gyàri program viszi a legtöbbet, utóbbit nem szoktam elindítani, elindul magától.letiltottam mindent már, restart is volt, de még messze vagyok attól, hogy ne naponta kelljen tölteni. Hol tudom megnézni, hogy egy app warez-e?

(#3087) ntraxxx válasza Hegasus (#3078) üzenetére


ntraxxx
tag

Én is leszedtem meglestem már mert nekem is borzalmas az üzemidőm... a "Rádió rész" mi lenne mert negyedét zabálja ahogy látom....

Mindannyiunkban lapul egy közülünk...

(#3088) Locutus válasza Angulo (#3074) üzenetére


Locutus
veterán

Először is felejtsd el az alkalmazások gyilkolászását, többet ártasz vele, mint amennyit használsz. Nekem konkrétan jelentősen rosszabb volt az üzemidő, amikor beleszóltam folyton hogy mi fusson.
Ha csak a telefont nézzük, én minden másnap este töltöm, vagy ha a BT is folyamatosan be van kapcsolva, akkor minden este. Birná reggelig is, de úgy nem praktikus nekem a meló miatt, ha ott kell töltögetnem.
Az asus féle energiagazdálkodást is kikapcsoltam, képernyő dinamikus módban, wifi, 3g minden always on. Egyfolytában syncel, exchange push van, szóval nem kíméletes üzemmód.
Ha itt behozom a képbe a tabletet, akkor arról 1X teljesen fel lehet tölteni, még úgy is, ha játszok egyet, vagy nézek valami sorozatot este rajta, amíg a tabletban van. (nyaralás alatt pl minden este ezen néztünk :D )

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3089) kozmy válasza Marcello83 (#3073) üzenetére


kozmy
őstag

Marcello83: Köszi az sms tippet nagyon hasznos kis progi. :R
Más: Ami a fóliát illeti én a station hátuljáról nem szedtem le az is véd valamennyit. De viszont a teló hátulján ami matrica van a Padfone fel irat alatt azt le szedtem és dokolásnál határozottabb a kattanás hallható.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#3090) Angulo válasza Locutus (#3088) üzenetére


Angulo
tag

Példának itt a ma reggel. Levettem töltőről, 100-on volt mind2. Intelligens módban használtam kb 1órát, majd áttettem telefon preferált módba, telefon feltölt 86-ig,mert délután viszem el magammal. Utána használtam a tabot meging egy 40percet takarékosban, ja és az auto sync ki van kapcsolva,most 10:45 van 7kor vettem le a töltőről, a tab 22% telo 87% ,szóval nincs ezzel gond, csak ne irogassanak a 2-3 napos üzemidőről, mert ez egyszerűen nem valós adat. mindjárt tehetem fel a tabot töltőre, a tab és telefon együtt bír annyit, mint egy más átlagos okostelefon.

(#3091) Angulo válasza Angulo (#3090) üzenetére


Angulo
tag

Egyébként a választásom a padfon2 mellett az egyik fő ok a tablet lehetősége mellett, az ajnározott akkuidő volt. Többi kiszemelt az xperia Z, a Galaxy Note 2 és a Galaxy S4 volt. A páromnak xperia Z-je van, azt is naponta kell tölteni, csak azt tudtuk előre hogy ez ilyen.

(#3092) pepetech válasza Angulo (#3090) üzenetére


pepetech
őstag

Ez hulyeseg... volt jopar telefonom es ha jatszottam neteztem egyszoval eros hasznalatt alatt 1-2 orakkor mar tolton voltak. Padfone 2 tab nélkül 5-6 oraig birja a kikepzest de utana tolteni kell. Ha nem jatszok megvan a 2 nap. Tab nekem mindig telefon modba van es ha tabon jatszok akkor is feltolti 1x a telot.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#3093) Locutus válasza Angulo (#3090) üzenetére


Locutus
veterán

És mégis mivel terhelted 40 percen át?

Egyáltalán nem átlagos az a merülés amit te írsz, ott vagy olyasmit csináltál rajta, vagy eleve olyan programot/widgetet raktál fel, ami különösen szívja az akksit.
Nekem pl egyszer egy naptár widget csinált ilyet, kb megfelezte a rendelkezésre állási időmet... gondolom összevissza szinkronizált, vagy a fene se tudja mit csinált.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3094) pepetech válasza Locutus (#3093) üzenetére


pepetech
őstag

Az a baja hogy az embereknek sose jó a gyári, amit kitaláltak mindenből másik kell és azt se tudják mit tesznek fel :(...

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#3095) atikó válasza csacsi67 (#3085) üzenetére


atikó
őstag

na azt nem probáltam de amit leírást találtam azt nem vágom [link]

(#3096) Angulo válasza Locutus (#3093) üzenetére


Angulo
tag

Azért is írtam ide,hátha én csinálok vmit rosszul, melyik naptár widget volt fent neked?én a gyári widgetet használom, kell a munkámhoz,de kipróbálom anélkül, hátha...

(#3097) Angulo válasza pepetech (#3092) üzenetére


Angulo
tag

Nem szoktam játszani, a gyári progik indulnak el automatikusan a play lejátszó, meg a budybuzz, amiket le is kapcsolok, nem sok program van letöltve egyébként.

(#3098) Angulo


Angulo
tag

Azt tudja vki, hogy kitámasztó tokot és stylus tollat hol és mennyiért lehet venni, illetve toll jól használható-e a tablethez/érdemes-e venni hozzá? Köszi előre is a választ.

(#3099) pepetech válasza Angulo (#3098) üzenetére


pepetech
őstag

én ebay-ről rendeltem tokot magamnak hozzá.
http://www.ebay.de/itm/Kensington-ensington-Keyfolio-Pro2-Universal-Case-10-1-/231003893723?pt=M%C3%A4use_Tastaturen&hash=item35c8e7afdb
őt választottam mert ezáltal lesz billentyűzetem is a tablet tartó rész pedig univerzásil teljes mértékig. testvérem samsung tabjához is ilyen tokot vettünk.

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#3100) Angulo válasza Locutus (#3093) üzenetére


Angulo
tag

Még annyi eszembe jutott, hogy a gyári élő háttérképet használom, az okozhat nagy mértékű akku használatot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.