Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:55:25

LOGOUT.hu

ASUS Padfone 2 - demokratikus átmenet

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) Versus válasza Maki Verem (#2300) üzenetére


Versus
senior tag

Ez attól függ szerintem hogy mennyi kakaó marad összesen a két akkuban.
Én a biztonság kedvéért a "Telefon preferáltat" állítom be,nekem a Tab használata másodlagos (lefekvés után és felkelés előtt használom, éjjel meg ez tölti a telefont :) ) viszont a telefonra mindig szükségem van.

Az eddigi tapasztalataim szerint üzemidőben túlszárnyalja az S2+gyári akkukabát kombót.
Egyedül az automata fényerő állítót tenném "agresszivabbá" hogy bátrabban húzza fel a fényerőt.

Ami problémám volt hogy a HDWidgets app spontán resetelte a készüléket de mióta lecseréltem a eWeather-re nincs gondom.

Premium Vintage

(#2307) lafaty80 válasza dominating (#2196) üzenetére


lafaty80
őstag

Ha még meglenne a jelenség, annyi esetleg hogy nem lehet hogy makró módban van?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#2308) Joachim válasza Versus (#2296) üzenetére


Joachim
tag

Megerősítem a Versus által írottakat, miszerint az akkumulátoroknak kell legalább 3-4 teljes töltési ciklus mire elérik a teljes kapacitásukat!
Továbbá a rendszernek is kell ennyi, mire a belső "kalibráció" megtörténik. Ugyanis történt már, hogy új rendszer telepítését követően (amíg nincs elegendő akku-statisztika) pontatlan a töltöttség kijelzése és ha úgy érzékeli, hogy az alsó érték közelébe kerül a feszültség levágja a telefont.
Tekintettel arra, hogy a stationbe nincs külön vas és OS, intelligens módban használja a telefon akksiját is, ami ha lemerül, kikapcsolja mindkettőt.
Ha nagyon meghajtottad (6-7 órán keresztül) és bár lekapcsoltad a Stationt, a telefon még dolgozhatott a háttéreben, tehát ne csodálkozz azon hogy lemerült.
Egyébként szerintem nagyon jó az akkuideje, én sokszor kíméletlen vagyok vele, mégis simán kibír 2-3 napot!!

Más: Tudja valaki biztosan, hogy ha rootolom, akkor vissza lehet-e állítani gyári állapotra (úgy, hogy ne maradjon nyoma) egy esetleges garanciaérvényesítés szükségessége esetén?

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#2309) Locutus válasza Joachim (#2308) üzenetére


Locutus
veterán

A rootolt telefon nem jelent garanciavesztést, csak akkor, ha a meghibásodás egyértelműen a rootolás miatt történt.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2310) Joachim válasza Locutus (#2309) üzenetére


Joachim
tag

Én úgy tudom, hogy függetlenül attól, hogy mi a hibája a készüléknek, ha rootolt (ezzel megszegve a törvényt) akkor a garanciális javítást jogosult a szerviz visszautasítani.
De kérdés továbbra is, hogy visszaállítható-e gyári állapotra?
Nekem mindenképp szükséges a rootolt állapot, bár eddig nem léptem meg... de addig nem is rendezkedem be a telefonba amíg el nem dől a sorsa nálam, ez pedig a kamera további sw-es javításától függ!

Aki S3-asát cserélné PF2-re, az mivel indokolja? Természetesen csak a telefon tekintetében kérdezem! :)

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#2311) lafaty80 válasza Joachim (#2310) üzenetére


lafaty80
őstag

Én a design miatt cserélném. HW annyira nem számít nálam.
És ami miatt nem akarok az a fényképező rész. Sajnos ott még az S3 jobb...

Aminél viszont nem nézném még a fényképezőt sem az az infinity :) az azonnal kellene, ha lehetne kapni majd Mo-on :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#2312) Locutus válasza lafaty80 (#2311) üzenetére


Locutus
veterán

Fényképezőben még az S2 is jobb. Sajnos. Minden egyéb tekintetben viszont max az S4.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2313) csacsi67 válasza Locutus (#2312) üzenetére


csacsi67
addikt

Nekem kináltak érte S4 meg plussz pénzt is.Azért nem egy kategoria S3 meg a Padfone szerintem.Én alapbol samsung ellenes vagyok. :D

(#2314) danigaga válasza Joachim (#2310) üzenetére


danigaga
csendes tag

Én a mult heten csereltem le, mert egyszeruen megorjitett, hogy mar a galaxy sorozat is olyan mint az iPhone, hogy divattelefon lett.

Arrol nem is beszelve, hogy olyan mint egy szappantarto.

Nekem a nagy ugras meg anno az S2- volt, az meg ugy ahogy ossze volt rakva de ez az s3 mar szamomra nem.

Mar az elso nap visszavittem mert recsegett ropogott a hatulja.

A nagy "premium" telefon aztan gagyi muanyag az egesz.

Azert esett a asus-ra a valasztasom mert ez a tabletes megoldas fogott meg.
Tenyleg, olyan mintha 2 termeket vettel volna meg.
A design is szamomra ( persze azert ez durvan egyenfuggo ) jobban tetszik.

Egyeduli negativum eddig, hogy nagyon gyorsan lemerul. De ezt meg betudom az akksi kezdeti gyengesegenek.

Masik meg a headset, na az valami borzaszto szerintem egy samsung utan.
Zenet nem hallgattam meg vele, de a skype az siralmas.
De ez is lehet csak az en keszulekemben hiba vagy nem tudom.

Esetleg a tabletbe lehetett volan stereo hangzas, vagy legalabb 2 hangszoro.
meg talan a tablet felbontasa a gyonoyru telefon kijelzoje mellett azert mar eleg pixeles szerintem.
Oda nem artott volna a 1920 as felbontas de az mar tuti megdobta volna a keszulek arat.

Mindezek ellenere azt kell mondjam nem sajnalom, hogy lecsereltem az S3-mat.

Az s4 mar meg sem fordult a fejemben.

(ui:. talan meg amit fel lehetne hozni ellene, de ez mar tenyleg csak szorszalhasogatas, hogyha az ember nem viszi a sajat toltot magaval es lemerul a keszulek, akkor nagy szarban van mert nem microUSB a tolto, hanem sajat.
De erre is van a csomagban egy atalakito. )

(#2315) Locutus válasza danigaga (#2314) üzenetére


Locutus
veterán

Tévedés, simán lehet normál microusb-vel is tölteni. Max nem áll benne olyan stabilan a csati.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2316) Pagi79


Pagi79
tag

Kb. két hete nézegetem, olvasgatok róla, csorgatom a nyálam a videókra...
tegnap megnéztem élőben a helyi T-pöttyben, igaz bekapcsolni nem lehetett, mert nincs bemutató darabjuk, sőt, még 1-2 eladó is meglepődött, hogy van ilyenjük! :)

Na de lényeg a lényeg: hétfőn megrendelem! :)
Mire figyeljek majd oda, mit nézzek meg, teszteljek le az első napokban ami hibaforrás lehet?

(#2317) Sword válasza Pagi79 (#2316) üzenetére


Sword
őstag

Semmit.
Ha hibás, észreveszed :D

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#2318) Maki Verem válasza Joachim (#2308) üzenetére


Maki Verem
csendes tag

Köszönöm Mindenkinek!

(#2319) Joachim válasza Pagi79 (#2316) üzenetére


Joachim
tag

Nos én a héten vásároltam Magyarországi Asus-tól, garanciával, függetlenül, számlával és eladnám 180 papírért... Természetesen makulátlan állapotú és problémamentes, kipróbálható!
Biztos, hogy nem fogsz benne csalódni!

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#2320) Locutus


Locutus
veterán

ASUS Folio Key

Ez vajon kompatibilis lehet PF2-vel?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2321) Versus válasza Locutus (#2320) üzenetére


Versus
senior tag

A MemoPadnak lapos a hátulja.
A PF2-é meg pont nem ! :)

De hogy a TF300+dokkoló helyett ennek mi értelme van ?!

Biztos sokat gondolkodtak az Asus marketingesei hogy vajon a 300 euros rajtuk ragadt alkatrészekből szerelt MemoPad vevők fognak rácsapni egy 100 euros kiegészítőre vagy a 800 euros PF2 tulajok adnak ki ennyit szívesebben ? Komoly dilemma lehetett tényleg.

Premium Vintage

(#2322) Sword válasza Versus (#2321) üzenetére


Sword
őstag

A PF1 után az akkori PF(2) potenciális vásárló közönsége nem "folio" típusú, BT-s, nem töltős, nem dokkos megoldást várt anno. Ráadásul a 8-900 euros árba beleértve :)
Rendes keyboard dokkal lehet, hogy kinyírta volna az Asus a saját tablet termékpalettájának nagy részét, főleg akkor, ha még kapott volna egy Wacom tollat is...

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#2323) njnl válasza Maki Verem (#2300) üzenetére


njnl
aktív tag

Szia.
Töltsd le a GSam Battery Monitor-t

Szépen megmutatja mi mennyit használja az aksit és mi tartja ébren.
De azért sztem is várj még 5-6 töltést.

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#2324) dobobazsy


dobobazsy
őstag

sziasztok!
nővéremék vettek egy ilyen masinát T-Mobilból.
a probléma az, hogy a telefont a stationba csúsztatva nem áll üzembe, csak azt jelzi, hogy helyezze be a telefont. mindent próbáltunk már, újraindítani a telefont többször is, de semmi. tehát a telefon jó, de a station nem. mi lehet a gond?

(#2325) sztyubit válasza dobobazsy (#2324) üzenetére


sztyubit
tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy ennek a telónak nem kellene jobban bírnia aksival mint egy S3-nak?

(#2326) szanci válasza dobobazsy (#2324) üzenetére


szanci
csendes tag

Picit toljátok be erősebben ... menni fog az.. csak mivel még uj .. igy kattanni fog egy kicsit nagyobbat, elsőre.. Nekem is igy volt..

[ Szerkesztve ]

(#2327) dobobazsy válasza szanci (#2326) üzenetére


dobobazsy
őstag

igen, mintha egy kicsit kiállna a telefon teteje a station tetejéhez képest.. (oldalról nézve)
átadom nekik az infót, aztán majd kiderül. viszont ha van más ötlet/megoldás szívesen várom addig! :R

(#2328) GLOCK34 válasza sztyubit (#2325) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

De. Jobban is bírja főleg dokkolva. :D

(#2329) kali válasza sztyubit (#2325) üzenetére


kali
legenda

szia,

hozzávetőleges viszonyítási alapnak; p2 kontra s3

(#2330) Locutus válasza dobobazsy (#2327) üzenetére


Locutus
veterán

Mielőtt megerőszakolják, azért érdemes lenne megnézni az érintkezőt a stationben, nincs e elgörbülve valami, aminek egyenesnek kéne lennie... Az én PF2-met egy pillanatig se kellett erőltetni, hogy belemenjen a helyére.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2331) dobobazsy válasza Locutus (#2330) üzenetére


dobobazsy
őstag

sikerült "megerőszakolni", azóta működik.
köszönöm szépen a segítséget! :R

(#2332) kris75


kris75
aktív tag

Hi!
Tud valaki arról,hogy itthon ki forgalmaz eredeti pf2 kiegeszitoket?

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#2333) sztyubit válasza kali (#2329) üzenetére


sztyubit
tag

hát akkor én nem tudom mi lehet az enyémmel mert barátommal(neki S3 van) ugyan azt a progit használtuk és az enyém gyorsabban merült pedig semmi nem futott a háttérben!

(#2334) kali válasza sztyubit (#2333) üzenetére


kali
legenda

nagyon sok tényező függvénye lehet, beállítások (fényerő...stb) ezért is írtam, hogy csak hozzávetőleges a viszonyítási alap, de még az is lehet, hogy más módon fut/optimalizálódik azonos alkalmazás a két eltérő telefonon/rendszeren.
teljesen azonos környezetet nehéz teremteni két eltérő telefonon/rendszeren, nem kizárt, hogy sok másban pedig fordítva lenne, a tesztekben is látható, hogy mindenben jobb a p2, de videózásban például az s3 tud többet.

(#2335) sztyubit válasza kali (#2334) üzenetére


sztyubit
tag

ahogy elmondtátok aksi időben többet vártam tőle a kamera hát az is elég gyenge rem tudnak rajta javítani am elégedett vagyok vele. Aksira tudtok olyan prigit ami mutatja mennyit evettek a programok és mennyi ideig használtam?

(#2336) csacsi67


csacsi67
addikt

Megy egy privi.Nekem ezelött nexus 4 volt ennek majd nem másfélszer jobb az akksi ideje.

(#2337) sztyubit válasza sztyubit (#2335) üzenetére


sztyubit
tag

fejlesztői részben érdemes valamit beállítani mert én kilőtem a háttérfolyamatokat kiváncsi vagyok csinál e valamit az aku idővel

ui: most nézem feltöltöttem a telóm 100%ra nem csináltam vele semmit 13 percig csak kilőttem a háttér folyamatokat és 13 perc alat lement 6% a semmire

[ Szerkesztve ]

(#2338) csacsi67 válasza sztyubit (#2337) üzenetére


csacsi67
addikt

Ott valami gond van.

[ Szerkesztve ]

(#2339) csacsi67


csacsi67
addikt

Nekem semmi energiatakarékos moka nincs bekapcsolva .A T-mobil térereje azt nem lehet minösiteni.

[ Szerkesztve ]

(#2340) sztyubit válasza csacsi67 (#2339) üzenetére


sztyubit
tag

feltöltöm teljesen újraindítom a rendszert és kiv mit csinál
nekm be van kapcsolva az energia takarékosság asus optimalizáltra

[ Szerkesztve ]

(#2341) Otisz válasza sztyubit (#2337) üzenetére


Otisz
őstag

Nálam is van egy ilyen készülék, és csak próbából kapcsoltam be, mivel egyébként eladásra megy, de szerintem eszméletlenül jó az akkuja!
Folyamatos push-up mail bekapcsolva, kijelző maxon, GPS szintén on, fotózgatást próbáltam vele. Kijelzőhasználat több mint 1 óra.
Dokkolóhoz nem volt kapcsolva!
Intelligens takarékosság bekapcsolva.

Engem nagyon meggyőzött.
Feleségem i4s-e használat nélkül is sokkal gyorsabban merül.
Sőt az S4-em is (hasonló használattal).

Íme (Galaxy S4):

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#2342) csacsi67 válasza Otisz (#2341) üzenetére


csacsi67
addikt

Én azt mondom kellemes csalodás az akksija. Sok készüléket kiprobáltam de az egyik legjobb akksi idöt hozza. Na meg azért nézük meg a háttérképet hogy melyik telefonnak van ilyen.

(#2343) Locutus válasza sztyubit (#2337) üzenetére


Locutus
veterán

Amikor én babráltam egyszer a háttérfolyamatokkal, nekem is csak rontani sikerült az akksi időn. Nem kell azokkal foglalkozni, valójában nem esznek ezek az update processek sokat. Az hogy ott az asus task managerben megjelenik ez-az, még nem azt jelenti, hogy az egész program fut a háttérben.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2344) sztyubit válasza Locutus (#2343) üzenetére


sztyubit
tag

5 perc netezés -3% kicsit fura nem értem miért ilyen de mivel nem tudom leszedni a hàtulját így nem tudok az aláírásra sem rámérni

(#2345) svidike


svidike
csendes tag

Mit tudtok arról, h a pf2-őt lehet vezeték nélkül tölteni?
A noikás töltőpárnával?, mert az nem lenne rossz, a töltővel már szemezek egy ideje de nem merem megvenni :)

(#2346) sztyubit válasza sztyubit (#2344) üzenetére


sztyubit
tag

ti olyat tapasztaltatok hogy ha a tabletbe rakjátok akkor fél óránként újraindult??? ha valik tud rá megoldást az jeleze kérem

(#2347) Otisz válasza svidike (#2345) üzenetére


Otisz
őstag

Nem lehet így tölteni, max ha veszel hozzá olyan hátlapot, bár még olyet nem láttam...

(OO[IIII][IIII]OO)

(#2348) Kowa


Kowa
tag

Hello

a tablet részéhez tudtok valami tokot és kijelzőre rá passzoló fóliát?
persze emberi árban

(#2349) hnhn


hnhn
csendes tag

Sziasztok.
Az IGO Primo nekem nem működik felbontási hiba miatt. A sys.txt filet már minden létező felbontásban cseréltem, átírtam, de a legnagyobb sikerem, hogy elindul a progi csak kicsiben. Valaki tudna segíteni, vagy jó sys.txt-küldeni?
Köszi: hnhn :W :W

[ Szerkesztve ]

(#2350) Kowa válasza hnhn (#2349) üzenetére


Kowa
tag

Szerintem olyan verziót kéne beszerezned ami támogatja a kijelző 1280x800 as felbontását és akkor működnie kell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.