Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:55:25

LOGOUT.hu

ASUS Padfone 2 - demokratikus átmenet

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Locutus válasza matteo_szg (#2698) üzenetére


Locutus
veterán

De legalább történt valami részetekről, már ez is pozitív.
Legalább egy kis alkatrész készletet tarthatnának a szériahibás dolgokból, amit előre meg lehet jósolni, hogy ne 3-4 hétig legyenek a userek telefon nélkül. Vagy akinek használható marad a hibája ellenére, attól csak akkor kérjék be a telefont, ha megjött az alkatrész, stb. És microsim-es, androidos cseretelefon. Ez szerintem olyan nagy dolog.

Mondom ezt úgy, hogy a kamera porosodáson kívül az enyém hibátlan, le is kopogom. (meg amúgy is ausztriába adnám be, ha van valami, de az átfutási idő állítólag ott is 2-3 hét)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2702) Hegasus válasza Jaffa75 (#2692) üzenetére


Hegasus
senior tag

Én azt a kis piros tetejű matricát ami a tabletben volt, feljebb ragasztottam ahol a fém és műanyag találkozik, plussz tettem fóliát a telefonra. Így használom néhány hétig, azt remélem nem lesz csík a telefon fóliáján, mert le akarom szedni...

zsoleer: kíváncsi leszek mennyi lesz a 64gb-os, mert ha jó árban lesz, akkor durcis leszek... igaz el vagyok 32gb-al, de jobban örültem volna 64-nek.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#2703) Jaffa75 válasza Hegasus (#2702) üzenetére


Jaffa75
őstag

na azt a matricát likvidáltam az első nap... :DDD
de ne már, hogy egy kétkilós szerkezetnél ilyen gagyi megoldásra kelljen támaszkodni :Y !

Szeretek vigyázni arra amim van (magam keresem meg rá...), ezért kapta a fóliát a kijelzőre! :K

Sokkal egyszerűbb megoldást is választhatna az ASUS: ugyanúgy mint a Xperia Z-nél, ingyen cserélnék a kijelző fóliáját 2 évig... egy kijelző garis cseréjéből egy darabig lehetne finanszírozni a fóliák felrakását! :DD

(#2704) Gabbo


Gabbo
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Végre én is szert tettem egy ilyen csodára. Majdnem 64GB-s lett és fehér színű, de a srác azt mondta, hogy még nincs beárazva a gépbe. :W

Ezért maradt a fekete 32GB-s, de Dunának nem megyek. :U

Meddig bírja az akkuja? Érdemes rá fóliát venni? Előre is köszi a válaszokat.

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#2705) Locutus válasza Gabbo (#2704) üzenetére


Locutus
veterán

Attól függ, ellenőrizd le az üvegét. Van az a vékony műanyag kis keret körülötte, ha annál körben mindenhol egyenletesen mélyebben ül az üveg, akkor nem kell fólia. ha bárhol kijebb van az üveg, akkor jobb az elővigyázatosság. (tized mm-ekről beszélünk)

Akksi ha minden be van kapcsolva, és nem spórolsz semmivel, akkor intenzív használat mellett aznap estig bírja. Kis okoskodással másnap estig is. És akkor még mindig nem kell töltő, elég ha a tabletba rakod, arról is feltölti.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2706) Gabbo válasza Locutus (#2705) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Köszönöm a választ!
Note 2-ről váltottam, de már 1 óra használat után azt mondom, megérte! :C

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#2707) Gabbo


Gabbo
aktív tag

Még egy kérdés!

Egy idő után nem fog karcolódni a készülék oldala, ha sokat használom a tabletet? :F

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#2708) Locutus válasza Gabbo (#2707) üzenetére


Locutus
veterán

Az oldala biztosan nem, mivel ott gumírozott sín fogja. Az enyém januári, és nincs karcom még sehol a dokkolásból adódóan.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2709) Jaffa75 válasza Gabbo (#2704) üzenetére


Jaffa75
őstag

A fóliát - akár az én esetemből tanulva - szerintem érdemes lenne "megkockáztatni"... egy jó ezres a speedshopban! (külföldről lényegesen olcsóbb! pl: e-bay..)

(#2710) Gabbo


Gabbo
aktív tag

Köszönöm válaszokat! :R

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#2711) Locutus válasza Jaffa75 (#2709) üzenetére


Locutus
veterán

Tudnál egy képet tolni arról, hogy hogy néz ki fóliával?
Nincs torzítás pl, ha különböző szögekből nézed, vagy polarizált napszemüveggel, stb... érintésérzékenység se romlott?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2712) Gabbo válasza zsoleer (#2691) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Ma láttam a saját szememmel a 64GB-s fehéret! Arany társkártyára vásároltam, kihozta a srác, de az ügyintézés folyamán kiderült, hogy a 64GB-s modellek még nincsenek beárazva.
Vártam egy húsz percet, addig ő telefonálgatott, de mondtam, hogy akkor maradjunk a fekete 32GB-s modellnél.

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#2713) Jaffa75 válasza Locutus (#2711) üzenetére


Jaffa75
őstag

mindre nem fog most menni... :DD

Az érintés érzékenysége nem romlott semmit (talán a tabletnál kicsit gyengébb lett), a betekintési szög is rendben van - a napgépem lent van a kocsiban, de emlékeim szerint nincs elszíneződés! Du megnézem! :K

(#2714) zsoleer válasza Gabbo (#2712) üzenetére


zsoleer
senior tag

elméletileg pár nap és beárazzák?? megvárom!

(#2715) Jaffa75 válasza zsoleer (#2714) üzenetére


Jaffa75
őstag

280 a speedshopnál a 64-es...
ha arányait nézzük, olyan 220-230 körül lesz majd a Trénél!

(#2716) Gabbo válasza zsoleer (#2714) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Szerintem miután én kiléptem tőlük beárazták. :W

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#2717) sztyubit


sztyubit
tag

Szerintetek az normális az aksinál hogy 1óra net + 1 óra zene hallgatás fülesen és 68 % on van(100%-ról)????
csak mert elég sokan írtátok átlagos használat mellett 2 nap hát az enyém kb estig kibirná

[ Szerkesztve ]

(#2718) Pagi79 válasza sztyubit (#2717) üzenetére


Pagi79
tag

Normális! Az átlagos használat nem a folyamatos netezést+zenehallgatást jelenti!

(#2719) Djatis válasza matteo_szg (#2698) üzenetére


Djatis
senior tag

És akkor most tegyük fel véletlen! Jelzem véletlen tönkre megy a telefonom és cserélni kell akkor a t majd 64gb-set fog adni???

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#2720) TomWexX válasza Gabbo (#2716) üzenetére


TomWexX
addikt

Ha annyira kellett volna a 64gb-os verzió, miért nem vártál 1-2 napot? :F Annyit simán ki lehet bírni...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#2721) Locutus válasza sztyubit (#2717) üzenetére


Locutus
veterán

Attól függ mit takar a "net". A chrome böngésző pl tudja szívni a vérét rendesen.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2722) sztyubit válasza Locutus (#2721) üzenetére


sztyubit
tag

firefox amit használok nekem ez vált be.

(#2723) Gabbo válasza TomWexX (#2720) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Annyira nem dühít. Nomeg eladtam a régi telefonomat és idegesített a symbian.

[ Szerkesztve ]

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#2724) Gabbo válasza Djatis (#2719) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Szerintem nem. Küld az asus egy 32gb-s cserekészüléket, aztán kész.

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#2725) Hegasus válasza sztyubit (#2717) üzenetére


Hegasus
senior tag

hát nekem ugyanezzel a használattal szokott kb 80%-on lenni... csak én opera minit és powerampot használok.

itt egy kis teszt: (bocs mobilról)

http://logout.hu/bejegyzes/enginev3_0/android_bongeszok_tesztje_adatforgalom/hsz_1-50.html

ha már akkuról van szó: annyira durva hogy 100ròl indulva másfél óra alatt csinálgattam képeket (kb 50- 60 db) és vagy 10 percnyi videót és csak 7%-ot merült, a másik az fm rádió, 4 óra alatt 8%-ot merült...
nekem ezek annyira felfoghatatlan számok... amit megszoktam az minimum 30%-os merülés az előddel hasonló használattal...

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#2726) Gabbo válasza Hegasus (#2725) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Én most tartok 5 óra 57 percnél és 60% töltöttségnél. Ebbe benne van 3 giga adat wifin, az alkalmazásaim visszatelepítése, 20 perc telefonálás és majdnem non stop buzerálás. :)
Szerintem ha eléri az akku a max teljesítményt pár töltés után, még jobb is lesz. :K

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#2727) Jaffa75 válasza Gabbo (#2726) üzenetére


Jaffa75
őstag

az számít igazán, mennyit ment a kijelző, az a legnagyobb fogyasztó :U Egyébként nem rossz, mondjuk egy S3-nál valamennyivel jobb... :K

egyébként sosem olvastam még olyat, hogy de szar a laptopom akkuja, mert 2 órát sem bír ki... pedig abban 6 cellás akkuk vannak, és még a hálózatra sem kell felkapaszkodniuk! meg mekkora a kapacitása! Azon sem gyorsabb a böngésző! :DDD :N

[ Szerkesztve ]

(#2728) Gabbo válasza Jaffa75 (#2727) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Majd pár töltés után meglátjuk mi lesz. :K De igen, ez szerintem is elfogadható.

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#2729) kelly416 válasza Jaffa75 (#2694) üzenetére


kelly416
veterán

A Sony is megérdemelne, meg a Motorola is, meg mindenki, aki jelen pillanatban a Cordonnál van. Ma kaptam vissza a Z-met, amit használtan vettem ugyan, de az előző tulaj biztos benne, hogy nem volt szétszedve, a Cordon meg állítja, hogy szét volt szedve és megvonták a garanciát. A második készülékem, ami így járt, de az elsőről tudtam is, hogy így fog járni. Az picit beázott, de reménykedtem.

Ezek után nem tudok mit csinálni, veszek egy Samsungot és ha már műanyag, legalább a garanciafutár szolgáltatást kiélvezem, ha szükség van rá (de ne legyen), a többiek garanciás ügyintézésében nem bízom mindaddig, ameddig azt a Cordonnal végeztetik.

(#2730) Jaffa75 válasza Gabbo (#2728) üzenetére


Jaffa75
őstag

persze, tök rendben van :C ! Azért lássuk be (volt S3-mam), az Asus talán jobban törekszik az optimalizálásra mint a Samu! Ehhez az akkuidő meghosszabbítása is hozzátartozik, bár én elég friss tulaj vagyok, de biztos van olyan fórumtárs aki tud érdemben nyilatkozni arról, hogy a frissítésekkel nőtt-e az üzemidő!

kelly: pont ma írtam be ide, hogy minden, Cordonhoz tartozó (Sony, Moto, Asus) usernek panasszal kellene élnie velük szemben, hátha történik valami!
Beszéltem ma az Asus ügyfélszolgálatával, maradjunk abban, hogy a srác nem volt meglepve a problémám hallatán, illetve a Cordonnal kapcsolatos véleményemre sem rebbent a szeme! Nem ez volt az első gondolom... :W Annyit javasolt, hogy vigyem szervizbe, ha a Cordon nem tesz semmit, akkor írni kell Taiwanra az Asus-nak - több alkalommal adtak feléjük is utasítást, hogy a Cordon véleménye ellenére gariban oldják meg... na itt a gond, a gyártó a mundér becsületét védi, ez a patkány cég meg sokkal kevésbé... :(((

[ Szerkesztve ]

(#2731) kelly416 válasza Jaffa75 (#2730) üzenetére


kelly416
veterán

Igen, már egy ideje hsz-ről hsz-re követem a topicot, így tudok arról is.

Én használtan vettem TELEFONT, de ez folyamatosan veszíti el a térerőt. Értsd: fél órából kb. 2-3 percet van térerő. Tehát ha garanciálisan vettem, és a Cordon megvonta a garanciát, vissza az üzlet, szerződés megsemmisít és küzdjön az, akinél tönkrement és mégis eladta. Tudom, bunkó hozzáállás, de én visszavenném, akarom mondani, én el sem adtam volna, ha tudom, hogy hibás.

Most meg megyek sörölni egyet, úgyhogy szorítsatok. :) Majd holnap a többit...

(#2732) Jaffa75 válasza kelly416 (#2731) üzenetére


Jaffa75
őstag

azért nem egészen... ha úgy adta el, hogy semmi gond,és minden rendben, akkor ezért felelősséget vállalt! Ha ez bukik, akkor neki kell az ódiumát vállalni! Ez nem túl bonyolult... :N

várjuk a további beszámolót... :C

(#2733) Bilux


Bilux
veterán

Üdv mindenkinek!
Mai nappal beléptem a klubba én is. :C :R
Remélem az Asus nem felejti el támogatni ezt kis szépséget. Mondjuk elég nagy maszlag ez hogy kihagyjuk a 4.2 inkább egyből 4.3-ra megyünk...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2734) Gabbo


Gabbo
aktív tag

Visszaolvasgattam, de nem találtam a két következő kérdésre választ. Ha esetleg elkerülte a figyelmemet akkor elnézést!

1.: Nektek sem tölt kikapcsolva? :F WP-nél ez megszokott, de droidnál fura.

2.: Root téren hogy állunk? Próbálta már valaki? Egy két leírást találtam, de nem tudom nekifogjak e. :F

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#2735) Jaffa75 válasza Gabbo (#2734) üzenetére


Jaffa75
őstag

1. Nem próbáltam, de az Android tölt kikapcsolva... :C, max az ébresztés funkció kevésnél elérhető! :U
2. Kollegám kasaf1, ma rootolta a műszert, elmondása szerint a TB is futott rajta hibátlanul! Kérdezz rá tőle! :K

[ Szerkesztve ]

(#2736) Gabbo válasza Jaffa75 (#2735) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Megfordult pár androidos gép a kezem alatt, de ne tapasztaltam ilyet. Kikapcsoltam, felraktam tölteni és bekapcsolt.
Ugyan úgy mint egy WP. :K

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#2737) Jaffa75 válasza Gabbo (#2736) üzenetére


Jaffa75
őstag

az ébresztés meg ha jól emlékszem a Moto Milestone alatt megy egyedül... :U

de a hozzáértők majd kijavítanak, ha tévedek... :B

[ Szerkesztve ]

(#2738) kelly416 válasza Jaffa75 (#2732) üzenetére


kelly416
veterán

Tökéletesen korrekt volt eddig. Telefonon és írásban is megígérte, hogy visszaveszi, de jövő héten szabin van, tehát majd csak utána való héten. De nekem is nyílik a bicska a zsebemben a Cordon neve hallatán is.

Jaffa75:
Meg a kínai cuccok egy része. De azt én tuti nem tudom felsorolni. :))

[ Szerkesztve ]

(#2739) Bilux


Bilux
veterán

Hogy szokták mondani?
Nomen est omen, cordont állít minden garanciális ugye elé

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2740) migabi24 válasza Bilux (#2733) üzenetére


migabi24
nagyúr

Lecserélted az S4-et????

(#2741) joey04 válasza kelly416 (#2738) üzenetére


joey04
titán

ha jól tudom minden mediatek cucc tudja, és legtöbb gyártó a szoftveres hátteret is megadja hozzá, pár kivétel van csak.

(#2742) Bilux válasza migabi24 (#2740) üzenetére


Bilux
veterán

igen, lesz pár hét nyaralás jo szolgalatot tesz majd a station filmnézéshez.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2743) Gabbo


Gabbo
aktív tag

Beijedtem amikor visszaolvasgattam a kijelző karcolódást, szóval még nem is nagyon használtam a tabletet. Rendeltem is egy itteni kollégától fóliát, este megyek érte. :K

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#2744) Sword válasza Locutus (#2693) üzenetére


Sword
őstag

Elég sokat veszít rajta az Asus, én is a garanciális szervíz miatt váltam meg a PF-től, és amíg az nem lesz Apple vagy legalább Samu szintű, addig nem lesz Asus mobilom.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#2745) Bilux


Bilux
veterán

Telefonra kitől lehet rendelni kijelző védő fóliát?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2746) Gabbo válasza Bilux (#2745) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Én Tőle vettem. Ajánlom! :K

De amúgy a T-mobile és a Telenor is árul, szettben a telóra is és a tabra is 2990-ért.

[ Szerkesztve ]

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#2747) Bilux válasza Gabbo (#2746) üzenetére


Bilux
veterán

Köszönöm szépen akkor a T-mobile egyszerűbb lesz nekem :R
Egyébként tabként sokszor elég szarul jeleníti meg a betűket mintha nem natív felbontás lenne. Ez normális vagy valamit nem állítottam be jól?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2748) Gabbo válasza Bilux (#2747) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Nálam szépek a betűk a tabon is. Nézd meg a beállításokat.

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#2749) Locutus válasza Bilux (#2747) üzenetére


Locutus
veterán

Chrome régebbi verziójával volt ilyen gond tableten, de azt már javították.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2750) kasaf1 válasza Gabbo (#2734) üzenetére


kasaf1
tag

A rootolási legegyszerűbb lehetőség (#2628) tomi613 hsz-ében van. Én az alapján csináltam meg, kb. 55 másodperc alatt. Az unroot ugyanúgy benne van a programban. Kiválóan megy a tbackup pl.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.