Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1502) xaser123 válasza pcMANiac (#1492) üzenetére


xaser123
csendes tag

Szia, Segíts légy szíves, mert én nem találom a No Sleep HD2 configját

(#1503) pcMANiac válasza xaser123 (#1502) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Rosszul mondtam kicsit, mert a no sleep hd2-nek nincs konfigja, viszont be kell kapcsolni mellé a spin down service-t és annak van.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#1504) boroskarcsi


boroskarcsi
tag

hali,

kérek segítséget, régóta küzdök a full HD film akadásokkal

amim van:

Asus Air O!play: fw 0121P, beáll: TV system: HDMI auto, 24 HZ ON (próbáltam az ÖSSZES TV felbontás-beállítást, nem segített)

Router: Linksys WRT54gl v1.1 fw: 4.30.14 build 5 . Itt a Mac filter van beállítva, mivel a többi titkosítással a WIFI nagyon lassú volt, de így OK. a sebessége 8000-14000 között van.
( ha kábellel dugom össze őket akkor is akad a film)

NAS: Icybox 4210B -ext3-ra formázva

gép: Intel Core 2 CP4 6400 2,13 Ghz 988 Mb RAm WIN Xp pack3 250 GB vinyó.

TV: Samsung led, 6-os széria.

Az asus és a TV HDMI kábellen van összekötve.

az 1080-as filmek mind a gépről mind a nas-ról akadnak. a TV felbontás állítás annyit segített , hogy nem áll meg a film 3-8 mp-re és utána megy egy kicsit majd megint megáll, hanem folyamatosan döcögve megy.

Nem tudom mindent leírtam-e, mert nem nagyon értek a számtech világához.

előre is köszönöm!
nagyon várok segítséget

(#1505) amulet válasza boroskarcsi (#1504) üzenetére


amulet
senior tag

Nem mondtad, hogy pontosan milyen lejátszód van (R1, R3 HD2)!!!!!
Ha wifin keresztül nézed a filmet akkor akadni is fog! Mert nem arra találták ki a wifit, hogy full hd-s filmet nézzenek hálón keresztül. HA R1, vagy R3-as lejátszód van és a külső vincsiről is akad akkor tedd fel az egyik HD2-es fw-t (www.oplayr1.try.hu), azok jobban lekezelik a 24p-s filmeket, lejátszás terén jobbak és nincs akadás.
Erre tudok gondolni

(#1506) boroskarcsi válasza amulet (#1505) üzenetére


boroskarcsi
tag

az Air O!Play az a HDP-R3 típus.
Írtam azt is, hogyha kábellel kötöm össze, akkor is akad, tehát nem a wifi-vel van a bajom.

az általad javasolt fw-t kipróbálom, köszönöm.Olvastam itt és máshol is ezekről az fw-k ről, de sosem derült ki belőle, hogy ez az R3-ra jó-e, mindig az R1-nél emlegették.

(#1507) amulet válasza boroskarcsi (#1506) üzenetére


amulet
senior tag

Ugyan az a kettő, csak annyi a különbség, hogy van benne wifi, és drágább is :)
Azért jobban olvass utána, és csak saját felelősségre tedd fel, R3-al még nem próbáltam és nem tudom hogy reagál rá

(#1508) boroskarcsi válasza amulet (#1507) üzenetére


boroskarcsi
tag

ha felrakom és nem működik vele, akkor simán vissza lehet tenni a gyárit vagy van rá esély, hogy tönkreteszi a gépet?

(#1509) amulet válasza boroskarcsi (#1508) üzenetére


amulet
senior tag

Az R1-nél ha ne sikerül akkor még van 2 megoldás.

1. reset gombos frissítés (könnyebb)
2. egy kábellel (nehezebb)
Az R3-nál nem tudom, hogy van, de 90% hogy ugyan így:)

(#1510) pcMANiac válasza boroskarcsi (#1508) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

R3-nál is így van. Vissza lehet tenni a gyárit, ha nem válik be a moddolt.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#1511) boroskarcsi válasza pcMANiac (#1510) üzenetére


boroskarcsi
tag

köszi, próbálom.

(#1512) boroskarcsi válasza amulet (#1507) üzenetére


boroskarcsi
tag

feltettem a kék hátteres fw-t, + az moservicest is. minden működik és igyekeztem jól beállítgatni.

kérdés: az R3-on a wifi-t jelző kék led nem világít, bár a wifi megy. -ez gond-e?

illetve hol/hogyan tudom kikapcsolni a wifit, ha kábellel néznék vmit?

(#1513) amulet válasza boroskarcsi (#1512) üzenetére


amulet
senior tag

Nézd meg a network beállításnál. Kapcsold ki a wifit és kábelen fog menni szerintem, ha lehet.
Nekem R1-em van, abban nincs wifi. A wifi led nem fog működni, mert az R1-ben és a HD2-ben nincs beépített wifi, külön az R3-ra nem készítettek HD2 fw-t.

(#1514) Ts1963


Ts1963
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki segíteni, hogy mit csinálok rosszul.
Hd mkv film mellé, ha csak odateszem a magyar hangfájt, akkor az R3 air nem látja. Ha MKV-val muxolom, akkor hang és felirat oké, viszont kép egyáltalán nincs, fekete a képernyő.
Mit rontok el?
A segítséget előre is köszönöm.

Egy sör nem sör, két sör fél sör, tehát négy sör egy sör. Na de egy sör nem sör!

(#1515) boroskarcsi válasza amulet (#1513) üzenetére


boroskarcsi
tag

csak úgy tudtam kikapcsolni (on/off lehetőség nincs) ha a connection 2-re rosz adatrokat adtam meg, így nem tudott mihez kapcsolódni. Elég ramaty megoldás.

(#1516) boroskarcsi válasza amulet (#1513) üzenetére


boroskarcsi
tag

egyelőre kábellel elég jól viszi a nas-ról, 1-2 kisebb döcc van néha de nem vészes.
köszi a segítséget., bár elnézve ezt az új fw-t lehet még fog kelleni.

(#1517) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha a HDMI kimenetet használom, akkor a sztereo hangkimenet használható-e mellette? Mert a monitorban van DVI bemenet, de a hangot nem tudom a monitornak odaadni rajta keresztül... :(
Köszi a választ. :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1518) koháry


koháry
tag

A kérdésem az lenne,hogy HDP-R1-en amin a HD2 firmware van, hogy tudom használni a torrentet? A NAS alatt on-ra állíttottam,de utána mi a teendő? :)

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#1520) boroskarcsi válasza #46372352 (#1519) üzenetére


boroskarcsi
tag

ez érdekelne, nálam akkor miért akadnak?(csak az 1080p-ek)
A router kb. 5 m-re van az R3-tól.
Esetleg lehet növelni az átviteli sebességet a routeren?

most kábellel az avarat extended version 3-4x akadt csak meg kis időre, de azt sem értem, hogy kábellel miért akad? mekkora sebesség kell a megfelelő átvitelhez?

(#1521) pcMANiac válasza boroskarcsi (#1520) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Azért azt jó lenne tisztázni, hogy a 24GB-os Avatar-t nézed és az akadozik, vagy a 1080-as de 3.5GB-ra tömörített avi. Sok féle HD tartalom van 1080-on belül is.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#1522) boroskarcsi válasza pcMANiac (#1521) üzenetére


boroskarcsi
tag

a 21 GB-os verziót nézem.
illetve még 1 kérdés: a gépen szép a mappalista (ABC sorrend) de ha rámegyek a NAS-ra ott össze vissza van minden. ennek oka? ( a menüben az A-z sorrend van beállítva)

(#1523) pcMANiac válasza boroskarcsi (#1522) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

A sorrend hibával még együtt kell élni. Nem tudják megoldani, legalábbis eddig még nem tudták. Fogalmam nincs miért. Ha a 21GB-os mkv helyett keresel egy 3-5GB-ra tömörített verziót, nem fogsz jelentős különbséget látni a minőségben, viszont akadás mentesen fogja lejátszani. Ilyen horror méretű viedókat csak külső vinyóról tud folyamatosan játszani, tapasztalataim szerint.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#1524) boroskarcsi válasza pcMANiac (#1523) üzenetére


boroskarcsi
tag

értem és köszönöm.

arra tudsz vmi megoldást, hogy hogyan lehet kikapcsolni a wifit?
(próbáltam a connection 2-re rosszat megadni( az 1-n lenne az én routerem), 1x ment is, de azóta nem sikerül, sőt most már a gépemet sem látja az R3...kezdek kiakadni.

bocs: áram ki-be- erre megoldódott.

kérdés: van olyan "kolléga" aki némi KP ellenében házhoz jönne és beállítana mindent?

[ Szerkesztve ]

(#1525) Játékos válasza Játékos (#1517) üzenetére


Játékos
addikt

Nem tudja valaki kipróbálni véletlenül, amit kérdeztem? :U
Hálás lennék. :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1527) kuksa90 válasza Játékos (#1525) üzenetére


kuksa90
őstag

Az összes kimeneten megjelenik az összes jel egyszerre.Bármelyikről le tudsz szedni jelet: HDMI-ről digit képet,hangot, compositról analóg képet, audio outról analóg audiót,optikáról digitális audiót.

»» Ulefone armor 22««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#1528) pcMANiac válasza kuksa90 (#1527) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

@boroskarcsi: Gyári firm-ben a wlan menüben van "disable" lehetőség. Moddoltba nem tudom, mert most épp nem azt használom.

[ Szerkesztve ]

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#1529) boroskarcsi válasza #46372352 (#1526) üzenetére


boroskarcsi
tag

ezt is szaggatja: Taken.2008.BluRay.1080p.DTS.x264.hundub-EuReKA-Bak pedgi csak 11,5GB

(#1530) boroskarcsi válasza kuksa90 (#1527) üzenetére


boroskarcsi
tag

értem, de úgy tapasztaltam, hogy ha egyszerre megy a kettő, akkor még kábellal is szaggatja a nagyobb filmeket

(#1531) boroskarcsi válasza pcMANiac (#1528) üzenetére


boroskarcsi
tag

a gyáriban én is tudtam, de a mod-ban nem találok ilyen lehetőséget.

(#1532) Játékos válasza kuksa90 (#1527) üzenetére


Játékos
addikt

:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1533) kuksa90 válasza boroskarcsi (#1530) üzenetére


kuksa90
őstag

Most a kedvedért bekábeleztem mégegy tv-t a játékosra, meg az spdif mellé bekötöttem egy sztereo cuccost.Hibátlanul megy minden egyszerre, szaggatás nélkül 1080p BR rip 21 Gb.
Este próbálok egy BR anyagot, de eddig nem szaggat...

»» Ulefone armor 22««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#1534) Játékos válasza kuksa90 (#1533) üzenetére


Játékos
addikt

Igazán köszönjük az önzetlen segítséget! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1535) kuksa90 válasza kuksa90 (#1533) üzenetére


kuksa90
őstag

Megpróbáltam, a BR is akadás nélkül fut vagy félórája, 5,1 digit +analog stereo hang, és egy HDMI tv + analóg tv-n.
A játékos HD2, a saját beépített vinyójáról (samsung 2Tb) fut, firm a legutolsó v113-as.

»» Ulefone armor 22««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#1536) boroskarcsi válasza kuksa90 (#1535) üzenetére


boroskarcsi
tag

valószínűleg az lehet a helyzet, hogy nálad a saját vinyójáról megy, nekem meg vagy a nas-ról vagy a gépről. nem nagyon értek hozzá, de talán emiatt nem szaggat.
köszönöm hogy kipróbáltad.

(#1537) kuksa90 válasza boroskarcsi (#1536) üzenetére


kuksa90
őstag

Szerintem is a nas a "szűk keresztmetszet". :)

»» Ulefone armor 22««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#1538) boroskarcsi válasza kuksa90 (#1537) üzenetére


boroskarcsi
tag

a nas-t még megértem mert lassabb, de a gép vinyójáról miért csinálj ugyanazt?
Van vmi elvárt minimum átviteli sebesség? wifi-n 6-12000 szokott lenni nálam.

(#1539) kuksa90 válasza boroskarcsi (#1538) üzenetére


kuksa90
őstag

Az is a nas-on keresztül kerül a játékosra...
Wifim nem volt,és nem is lesz, arról semmit nem tudok... :(
Mindenesetre az tuti, hogy asuséknál valaki nem 100-as : 10/100 LAN és USB3 egy gépen :F

»» Ulefone armor 22««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#1540) Egon


Egon
nagyúr

Nemrégiben vettem ilyen lejátszót, és sajna nem tudom összehozni a helyi hálózattal.
Routerbe bedugva, látja a hálózat többi gépét, csak éppen jelszót kér a könyvtárakba történő belépéskor. XP-s gépről van szó. Vendégfiók engedélyezve, Megosztás/Engedélyeknél mindenkinek teljes hozzáférés; a Biztonság fülön szintén.
A másik gondom az, hogy a gépemről sem érem el a lejátszót: Total Commander Linux Drives-nek látja az eszközt, és nem lehet belépni rá (2 TB-os vinyó van ráaakasztva, NTFS-re formázva).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1541) pcMANiac válasza Egon (#1540) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

XP-n a felhasználóknak van jelszava? Ha van, ugyanazt beállítva a játékoson, be tudsz lépni, persze vendégként jelszó nélkül is menni kell. Amíg nincs jelszó, addig nem fog menni. PC-ről player eléréshez meg be kell kapcsolni a samba szervert a playeren. Olvass vissza, 20x leírtuk hogyan kell. :B

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#1542) Egon válasza pcMANiac (#1541) üzenetére


Egon
nagyúr

Két XP-s gép van, egyiken sincs jelszó (csak 1-1 felhasználó van).
Mindkét gépen engedélyeztem a vendégfelhasználót. Az egyik gépre be tudok lépni a könyvtárakba is, a másikra nem... Valami jogosultság-probléma lesz, de nem értem: a gépre mindkét esetben be tudok lépni (a vendégfelhasználó engedélyezése nélkül, nem engedett be a gépre se).
A samba szerver bekapcsolása elkerülte a figyelmem, köszi.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1543) pcMANiac válasza Egon (#1542) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Vagy be kell kapcsolni az egyszerű fájlmegosztást és akkor nem kell a felhasználóknak jelszó, vagy ha a normál megosztás aktív, akkor mindenképp kell jelszó minden olyan juzernek, aki nevében be akarsz lépni távolról.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#1544) LeszIttVigas


LeszIttVigas
tag

Sziasztok!

Először is elnézést kérek, nincs időm több ezer hozzászólást elolvasni. :)
Elgondolkodtam egy ilyen megvételén, leginkább filmeket szeretnék bérelni (tor)rent. ;]
Van a piciben torrent kliens és a letöltött fájlokat képes seed-elni is? :U

Honnan tudom a legfrissebb okosított fw-eket letölteni?
USB-s WLAN adaptert és esetleg DVB-T vevőt ( :U ) képes kezelni?

[ Szerkesztve ]

(#1545) Egon válasza pcMANiac (#1543) üzenetére


Egon
nagyúr

Bekapcsoltam az egyszerű fájlmegosztást, de továbbra is jelszót kér. Kifogytam az ötletekből.
Sajna egyéb anomália is jelentkezett. Tegnap este dugtam rá a hálókábelt, próbálgattam a beállításokat, majd kikapcs és mentem aludni. Ma reggel bekapcsoltam, és egy fehér Asus felirat fogadott a képernyő tetején, majd se kép se hang. Áramtalanítottam a masinát, majd visszadugtam és próbálkoztam a hálózat elérésével. Kikapcsoltam, majd egy perc múlva, mikor visszakapcsoltam volna, nem reagált a távirányítóra... Újabb áramtalanítás következett. Ezután belefagyott a tallózási műveletbe is.
A következő áramtalanítás alkalmával lehúztam a hálókábelt és láss csodát: a masina működik rendesen (azóta párszor kikapcsoltam, és tesztképpen tallózgattam a menüpontok között, elindítottam filmlejátszást stb.).
Lehet hogy a 15m-es hálókábel összeszed valami zavart (elég sok tápkábel mellett tudom csak elvezetni: tévé, hifi, DVD-lejátszó stb.)? Gyárilag 1.33P firmware van rajta (mivel csak lejátszásra használnám, no meg jó lenne a hálókábelen keresztül fájlokat másolni a vinyójára, esetleg a gépemről lejátszani filmeket; más funkció nekem nem kell, ergo nem akarok nem gyári firmet rakni rá ha nem muszáj).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1546) Az-X válasza LeszIttVigas (#1544) üzenetére


Az-X
őstag

Ez engem is érdekelne. Csütörtökön kötik be a digit, és jó volna ha a HDP-R3 tudna kezelni valami DVB-C USB-s kütyüt. Nem kellene kidobnom 30-40 ezret egy beltérire :B

[ Szerkesztve ]

:)

(#1547) #75912448


#75912448
törölt tag

ASUS O!Play Minivel kapcsolatban kérdezném, hogy megy neki a DTS-HD MA decoding és passthrough? Lassan megjelenik itthon is, és jó lenne tudni, hogy küldi-e a HD MA jelet az erősítő felé. A honlapjuk írja a True HD támogatást, de már több lejátszónál is kiderült, hogy annyira mégsem megy nekik a jeltovábbítás. Köszi.

(#1548) kuksa90 válasza Egon (#1545) üzenetére


kuksa90
őstag

"Lehet hogy a 15m-es hálókábel összeszed valami zavart"

Az tuti, hogy nem, még 150 méteren sem, nemhogy 15-ön. ;)

»» Ulefone armor 22««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#1549) Az-X válasza kuksa90 (#1548) üzenetére


Az-X
őstag

Ne mondjunk tutit :DDD Láttam én már csodákat. Kérdés, hogy a kábel gyári e... tuti jó e a bekötése. Találkoztam már olyan patch ("egyenes") kábellel amiben valami szivárvány vagy fene tudja milyen sorrend szerint voltak az erek :)) Persze nem gyáriról beszélek. Bár nagyon valószínű, hogy ez a jelenség nem zaj miatt van. De ha a kábel bedugására jön csak elő akkor érdemes volna kipróbálni egy másik kábellel is.

:)

(#1550) pcMANiac válasza Egon (#1545) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Megosztásról Kábel hossz nem lehet gond 15m-en, de ettől még maga a kábel lehet rossz. Esetleg egy reset a játékoson érdemes lenne a próbára.

[ Szerkesztve ]

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.