Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) DjBlero válasza Tomasman1985 (#2000) üzenetére


DjBlero
őstag

igen,az enyém automatán csatlakozik és elég gyorsan

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#2002) HEAHEA válasza Tulku (#1994) üzenetére


HEAHEA
tag

Szia! Nem tudom miket tanácsoltak más oldalakon.de hátha ez jó.
Elindítod a filmet, megnyomod a felirat gombot, majd az OK gombot, ( a feliratnál az eddig szürkén látszódó "Off " felirat fehér színűre vált,ezt követően a "le" vagy a "föl" gomb megnyomásával kiválaszthatod a kívánt feliratot, majd leOKézod. A többi felirathoz tartozó funkció ugyanígy beállítható. Remélem sikerül :) Jó filmezést!

(#2003) Tomasman1985 válasza DjBlero (#2001) üzenetére


Tomasman1985
csendes tag

Milyen routered van és milyen a biztonsági mód rajta? Az enyém nem csatlakozik csak 1.18Pvel 1.23P ből még a modos nem volt fent csak a sima de nem ment rajta auton ott sem

(#2004) DjBlero válasza Tomasman1985 (#2003) üzenetére


DjBlero
őstag

tp link routerem van jelszoval védve,de csak a jelszot elöször kérte

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#2005) Tomasman1985 válasza DjBlero (#2004) üzenetére


Tomasman1985
csendes tag

Akkor gondolom WAP-PSK AES! Nekem Belkin G volt , lecseréltem TP Link Nre! Akkor nem tudom mi van! Ha bekapcsolom 1.18Pnél frankó, a fölött nem! Nem indul minden indításnál! Ez előtti FW-kkel neked jó volt?

(#2006) Tomasman1985 válasza DjBlero (#2004) üzenetére


Tomasman1985
csendes tag

bocsi 2xer ment

[ Szerkesztve ]

(#2007) DjBlero válasza Tomasman1985 (#2006) üzenetére


DjBlero
őstag

1.18 1.21 1.23 gyári fw kel is jo volt

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#2008) DjBlero válasza Tomasman1985 (#2005) üzenetére


DjBlero
őstag

TPLink TL-WR1043ND 300M Router

ilyen routerem van

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#2009) Maci24i válasza DjBlero (#2008) üzenetére


Maci24i
csendes tag

Nekem is az van. automatán rákeres, kiválasztom, beírom a kódot, bármelyik okra nyomok nem kapcsolódik.

(#2010) DjBlero válasza Maci24i (#2009) üzenetére


DjBlero
őstag

nekem jo

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#2011) Maci24i


Maci24i
csendes tag

2011

(#2012) Tulku válasza HEAHEA (#2002) üzenetére


Tulku
veterán

Nem tudod mit segítettél, s mit görcsöltem eddig. Minden általad felkínált lépést megcsináltam, csak nem a fel gombot nyomtam (értelemszerűen) hanem a le gombot OK után. Fel gombbal persze működ. Köszönöm és ég a pofám...de sebaj, vállalom! Még egyszer köszönöm!
ps: Viszont van egy film (utolsó 3 nap - bitumenről jött, s vlc-playernél semmi hiba) ahol hang van (mostmár felirat is:-) de kép nincs (mkv file) Erre nincs valami ötleted? Feleségem szereti a filmet, s nem akarok számítógépet cipelgetni, ha nézni akarja...meg hát tudod idegesítő. Előre is kösz a válaszokat! Üdv!

(#2013) metti válasza Tulku (#2012) üzenetére


metti
tag

szerintem cipeltesd a számítógépet az asszonnyal... :DDD

Ha valami komolyan érdekel, foglald le egyértelműen a későbbi félreértések elkerülése végett!Posta csak előreutalás esetén!

(#2014) Tulku válasza Tulku (#2012) üzenetére


Tulku
veterán

V_MPEG4/ISO/AVC (id1, type:video) ezt írja ki az mkvmerge a video fájra, ha ez segítség. Üdv.

(#2015) Tulku válasza metti (#2013) üzenetére


Tulku
veterán

ez is egy megoldás, megfontolandó! kösz!

(#2016) Peo1942 válasza total90 (#1) üzenetére


Peo1942
csendes tag

Sziasztok!

HD-1-esem van, de szeretném Wifire is kötni. Amikor vettem, azt hittem, nem fontos és azért nem a HD-2-est vettem, de most lenne rá igény.

Két probléma van:
1. USB-re kapcsolom a mobil vinyómat, így az az aljzat foglalt, ha passzív USB HUB-bal próbálkozom, akkor szakadozik a lejátszás. Javítana erre egy aktív (táppal rendelkező) USB HUB?

2. Néztem a filerendszert és három (két realtek és egy másik) hálózati kártya driver van fent alapból, amit szerintem tudna is használni. Milyen típusú USB-s wifi adaptert nézzek? Vagy lehetséges, hogy ezek nem működnek? Fel kéne tennem a HD-2-es fw-t?

Találkoztatok már ezzel a problémakörrel? Én k.b. negyedórát olvastam a fórumot, de nem találtam ebben a témában hozzászólást, bár negyed óra alatt csak a thread töredékét olvastam el.

Köszi előre is,
Peo

(#2017) Tulku válasza Maci24i (#1998) üzenetére


Tulku
veterán

vmi nagy gebasz lehet a szolgáltatómmal, mert asus.com sehogyan nem jön be (mozilla, explorer...még gugliból sem) Többi oldal működ rendesen... nem értem.

(#2018) kuksa90 válasza Tulku (#2017) üzenetére


kuksa90
őstag

Ugye nem http, hanem az ftp címmel próbálkozol?

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2019) Tulku válasza kuksa90 (#2018) üzenetére


Tulku
veterán

se ez: ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/Digital_Media_Player/HDP-R1/Firmware/
se az http://www.asus.com (akár az amelyiket a gugli kiad, akár manuál gépelem be) se a support...nem értem.
Más .com oldal pedig bejön.
Na mind1 nem offolok.

(#2020) HEAHEA válasza Tulku (#2012) üzenetére


HEAHEA
tag

Szia! Megint én :D .
Javaslat számítógép cipelés helyett a "hang van, kép nincs " problémára:
1. megveszed a filmet ( a feleségednek biztos megér ennyit örömöt szerezni, ha szereti :D ), vagy
2.ha visszaolvasol egy kicsit 1792-es hozzászólás nyenyenye részéről, ő is hasonló problémával küszködött. Nem olvastam annyira vissza a módszer menetéről és még nem is próbáltam így hát felelősséget nem vállalok az esetleges hibákért.Remélem ez is sikerül fog!

MÁS:Ajánlom ezt az oldalt olvasgatni, sok mindent megtalálsz ott
https://sites.google.com/site/asoplay/home

(#2021) Warter válasza Tulku (#2012) üzenetére


Warter
őstag

Kb csak én leírtam olyan 3-4x, hogy vagy újramuxolod a fájlt vagy felrakod a legújabb firmware-t, abban már javítva lett a header compression-ös probléma. :K

(#2022) amulet válasza Tulku (#2019) üzenetére


amulet
senior tag

www.oplayr1.try.hu ott fent van a legújabb r1 fw, onnan töltsd le

(#2023) Tomasman1985


Tomasman1985
csendes tag

Nah megkaptam a választ az Asus tól R3 wifi problémára! A válasz az volt hogy tudnak a problémáról és kikellene töltenem egy lapot hogy mi a pontos hiba! Közben rájöttem hogy ha a wifi hálózatot nyitottra teszem akkor működik tökéletesen! Most nyitott vagyok és csak egy Wirless mac filter van! Egy rendszergazda haverom szerint fel lehet így törni kb ennyi tudás kell hozzá mint egy WPA hálózat feltöréséhez! Azt mondja ne aggódjak! Úgyhogy most kitöltöttem az asus kérdőívet és elküldtem mert írják hogy nem minden R3 csinálja és nem tudják beazonosítani mi a hiba! :W :W :W

(#2024) felsoviktor


felsoviktor
csendes tag

Helló!

Ma vettem egy R3-ast. Kérdés:
A laptoppal szeretném Wifi-vel csatlakoztatni.
A laptopon a jelszót kikapcsoltam. Az oplay látja a mappákat,
de ha belelépek akkor ő kér user ID-t ami oplay, password meg 7db *. Ez most akkor mi?

(#2025) V.Stryker válasza felsoviktor (#2024) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezzel én is rengeteget szívtam, míg felvilágosítottak, hogy nem csak a mappákat kell megosztani, hanem a win7-nél az ntfs jogosultságokat is. Itt az asustól kapott hivatalos megoldás képekben. Használd egészséggel.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2026) felsoviktor válasza V.Stryker (#2025) üzenetére


felsoviktor
csendes tag

És az O!link telepítő cd-n van) kell gépre vagy nem?

(#2027) V.Stryker válasza felsoviktor (#2026) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

hát nem tudom, én cd-t sem kaptam hozzá.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2028) felsoviktor válasza V.Stryker (#2027) üzenetére


felsoviktor
csendes tag

Megcsináltam ezt amit küldtél, de még mindig nem jó.
Jelszavasnál ugyanaz van.
Hozzáadtam, hogy mindenki bla... bla..
Még mindig kér valamit, ha be megyek a filmek mappába.

(#2029) kuksa90 válasza felsoviktor (#2028) üzenetére


kuksa90
őstag

Újraindítottad mind a kettőt? (Win/játékos)

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2030) SANKADI


SANKADI
aktív tag

Nem funkcionális hiba, csak megkérdezem valaki járt-e már így. HD2 1.12.06 rev 2 bin verzió van fent az R1-en, az X-Live menüt néha szoktam nézegetni, persze voltak helyek ahol hibaüzenetet kaptam, de a főmenüből minden elindult. Tegnap találtam egy olyan beállítást a moService programban hogy x-live ... instal, enable. Bekapcsoltam, majd mentettem (gondolván biztosan még több csatorna lesz) újraindítottam a rendszert, ekkor minden paraméter újra kellett állítanom, majd azt tapasztaltam, hogy az x_live menü csak egy kép menüképet ad, a többi üres, és szinte semmi nem megy. Mit ronthattam el?
Vagy ideje volna frissíteni?
Én eredetileg azért raktam fel a HD2 FW-t, mert a gyári 1.33-al sokszor fagyott e rendszer.
Persze tudom az X-live fontossága csekély, csak idegesít hogy ilyen könnyedén el lehet rontani azt is ami jó volt.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#2031) Tomasman1985 válasza felsoviktor (#2028) üzenetére


Tomasman1985
csendes tag

Felhasználó fiók nincs levédve ? Mert akkor azt kell megadni amit a winben használsz! Ha nem akkor beállítási probléma, regeditet patchelni kell hogy jó legyen előző oldalon írtam én is! Üdv

(#2032) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Valaki segítsen!
Asus r3 van.
Total commanderrel csatlakozom a játékoshoz,és nem látszódik a gép
ftp gyökérkönyvtára / usr/local stb...
A játékoshoz csatlakoztatott HDD viszont látszódik /sdc 1/
Viszont interneten ip cím beadása után bejön a könyvtár,de nem tudok másolni,módosítani.
Mit csináljak hogy Total Commander csatlakozás után látszódjon a gyökérkönyvtár,és másolni, módosítani lehessen dolgokat.
Előre is köszönöm.

(#2033) SANKADI válasza TOLEDOO (#2032) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Ha root felhasználóval lépsz be, akkor látszanak a könyvtárak. Én úgy emlékszem, hogy ha admin -nal lépek be, akkor látom csak a HDD-t. Ha nem így van otthon megnézem.
Viszont módosítani egyedül a HD2 bin verziójú FW-nél tudsz, ababn is csak akkor, ha előtte telnettel leállítottad a futást.
Valamelyik előző hozzászólásban be van linkelve a lap, ahol érdemes olvasgatni, most nem tudom fejből.
Olvasni, kimásolni bármelyik verziónál tudsz, csak annak nem sok értelme van.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#2034) VictormaN


VictormaN
csendes tag

Sziasztok,

Nemrég vettem egy hdp-r3-at, és valamiért nem ad ki hangot az optikai kimeneten keresztül.
A gép HDMI-vel csatlakozik a tv-hez, az optikai kábel pedig a házimoziba van kötve.
A hangrendszer és a kábel jó(tv-re kötve működik), az oplay-t pedig kicseréltettem, de az új lejátszóval is ugyan ez a helyzet.
Ha bárkinek van valami ötlete, kérem jelezze.

Előre is köszi!

(#2035) kisgyerek85 válasza VictormaN (#2034) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Csak egy ötletem van.
Ha van a tv-en spdif kimenet akkor onnan kösd rá az erősítődet, hátha...

(#2036) Degeczi válasza VictormaN (#2034) üzenetére


Degeczi
nagyúr

lehet, h olyan hangsávval próbáltad, amit nem ismer az erősítőd

ha a setupban kétcsatornásra állítod a hangot, kiderül, erről van a szó

(#2037) TOLEDOO válasza SANKADI (#2033) üzenetére


TOLEDOO
tag

A root névvel jó lett,látok mindent,viszont commanderrel nem tudok másolni.
Amúgy HD2 1.12.06 rev 3.2 brown skin plus van a gépen.
Témát szeretnék rátenni innen : https://sites.google.com/site/asoplay/faq/hatterkepcsere
viszont nem sikerül.
Valami ötlet?
Próbáltad már?
Köszi.

(#2038) VictormaN válasza Degeczi (#2036) üzenetére


VictormaN
csendes tag

Nem ez lesz a probléma, több filmet is próbáltam.
Stereo, DD5.1, egyik sem jó.

(#2039) kuksa90 válasza VictormaN (#2038) üzenetére


kuksa90
őstag

Akkor kizárásos alapon az erősítő......bemenetválasztó stimmel?..ott várja a jelet, ahol küldöd?..digital/analóg kiválasztás ok? :F (csodák pedig nincsenek...)

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2040) VictormaN válasza kuksa90 (#2039) üzenetére


VictormaN
csendes tag

Az erősítő jól be van állítva.
Ha a TV-be dugom az optikai kábelt, akkor ad ki hangot,
ha átdugom az oplay-be akkor kussol.

(#2041) kuksa90 válasza VictormaN (#2040) üzenetére


kuksa90
őstag

Világít pirosan az asus optikai csatija?

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2042) VictormaN válasza kuksa90 (#2041) üzenetére


VictormaN
csendes tag

Igen, világít!
Nem értem miért nem szólal meg, már az oplay-en belüli hangbeállításokat is állítgattam.
A házimozi egy Samsung HT-C450, és ennek a menüjét is néztem, hátha valami le van tiltva vagy ilyesmi, de elvileg minden jó.
Jahh, és már több féle firmware-el próbálkoztam, de ez sem segített.

[ Szerkesztve ]

(#2043) SANKADI válasza TOLEDOO (#2037) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Már megbocsáss, de valami elkerülte a figyelmed:
A témáknak a linkelt oldalon az a menüje: Témák R1, R3
A linkelt oldalon pedig nagy betűvel van kiírva:
Háttérkép csere R1 és R3 készüléken, HD2 fw-n nem tesztelt...
Neke4m a BIN2 verzió van fent, abban nem is találtam ilyen könyvtárat: usr/local/bin/resource/bmp , nincs meg az utolasó bmb könyvtár.
De ha neked sikerül, akkor oszd meg velem is. :-)
Várni kell , hátha valaki megcsinálja a HD2 FW-re is.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#2044) amulet válasza SANKADI (#2043) üzenetére


amulet
senior tag

A HD plus verzióra nem is fogsz tudni tenni témát, mert a plus verzió csak olvasható, így nem tudsz módosítani. Csak a bin verzió módosítható!
És igen, meg lehet csinálni, nekem már sikerült, de nem volt jó az összhang és nagyon sokat kellett vele bíbelődni amihez nem volt időm. Sokkal többet kell szerkeszteni mint az R1 fw-ben, mert több minden van a képernyőn is.
És igen, a HD2 fw-ben nics BMP könyvtár, ott a bin/resource-ben vannak a képek.
HD2 plus fw-ben nem lesz skin még egy darabig, hacsak nem teszed fel a HD2 1.12.06 rev 2 bin verziót

(#2045) SANKADI válasza amulet (#2044) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Gondolom ezt TOLEDOO barátunknak írtad, mert nekem pont a HD2 BIN verzió van fent, előtte már írtam, hogy csak az írható, csak nem akartam még egyszer leírni, ez olyan mint a nagyharang esete.
Megkérdezte a vándor :
-Miért nem harangoznak délben ebben a faluban.
-Hát annak 100 oka van, az első az hogy nincs harang.
-Akkor talán a többi 99-re nem is vagyok kíváncsi. :-)

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#2046) Cholard


Cholard
tag

Hali mindenkinek!
Mostanra jutottem el oda, hogy hálóba köthessem az R1-esem. Az IP beállítás jó, látja a lejátszó a gépet, de a gép nem látja a lejátszót (win7). regfixet lefuttattam, és utána láttam a win7 mappáit, bár belépni nem tudtam (csak később olvastam, hogy guest néven kell a gépre lépnem). De hogyan tudok a gépről a lejátszó winyójára másolni? Nekem végülis csak ez kellene...
Köszönöm a választ!

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#2047) TOLEDOO válasza SANKADI (#2045) üzenetére


TOLEDOO
tag

ok elnéztem bocs.

(#2048) Tomasman1985 válasza VictormaN (#2042) üzenetére


Tomasman1985
csendes tag

Nekem Filmnél csak RAW-on megy! Optikai kábelen nincs elosztó, mert nekem úgy nem szólt! Net rádió meg csak LPCM-en megy! Így mindig váltogatnom kell! Üdv

Torrentről winen keresztül hogy tudnék oplay usb vinyóhoz férni!? Üdv

[ Szerkesztve ]

(#2049) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Azt hogyan lehetne vele megoldatni hogyha belépek All Media-ba és megjegyeztetem vele a gépem jelszavát az 'OK&Save to Shortcut' gombbal , akkor legközelebb ne kelljen megin begépelni?Mert nem én használom, hanem egy másik szobába van átküldve a megosztott mappa wifin , és nem akarom kiadni a gépem jelszavát.

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#2050) Tulku válasza Warter (#2021) üzenetére


Tulku
veterán

Heahea és a te hozzám szólásával kapcsolatban:

1. Köszönök minden infót.
2. Nem kell a filmet vételeznem (hála neked), mert a fw frissítés segített, most minden filmet lejátszik. Hozzáteszem - mint közben rájöttem - csak azoknál a filmeknél volt gond, amelyekhez hozzányúltam mkvmerge-vel (srt felirat beillesztés, audió sáv törlése...stb) tehát valóban vmilyen tömörítési-felismerési probléma volt a régi fw-el.

Még egyszer köszönöm mindnyájatoknak (annak is, aki a letöltési helyet megmutatta, mert az asus.com még mindig nem jön be) de felvet bennem a probléma egy kérdést; ha ez a kütyü több mint egy éve a placcon van, akkor a hozzám hasonló j(l)úzerek eddig kénytelenek voltak megelégedni az "egyet lejátszik, egyet nem" problematikájával?
Érdekes helyzet ez...

Na mind1...ma is tanultam valamit!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.