Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Findzs


Findzs
addikt

egy e-sata már alap lenne egy ennyire új notebookon
amúgy tetszik

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2) atike


atike
nagyúr

Az adatlapon M640-es proci van feltüntetve processzorként, de az áránál M500-ra van ár (230k)... Nem lehetne összehozni a kettőt? Mármint vagy M640-es árat írni, vagy M500-at a procihoz?

Amúgy komoly gép, tetszik!

(#3) Alchemist


Alchemist
addikt

Nagyon klassz... csak azt a zsúfolt billentyűkiosztást tudnám feledni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#4) Oliverda


Oliverda
félisten

Esetleg annyit még hozzátennék hogy a HT-Link effektív sebességének a felén üzemel az NB (IMC) tehát a Turion-ok esetében 1800MHz az Athlon/Sempron-nál viszont 1600MHz. Illetve a Sempron és az Athlon esetében valahogy megoldották hogy 128bit helyett csak 64bit-es az FPU. :U

Maga a gép annyira nem nyűgözött és kíváncsi vagyok hogy diszkrét VGA nélkül egy 15,4" vagy 14.1"-es kijelzővel és mondjuk egy M500-as procival mit tudhat a platform.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) rudi válasza atike (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Sajna nem. Ugyanis M640-es gép egyelőre nem jön a hazai piacra így ára sincs. Az M500-as verziót meg nem teszteltük még.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) Móci


Móci
addikt

A noti nem rossz, de a platform nagyon tetszik! Az a 4670 elég szépen muzsikál, s annyira az ára sem vészes, bár ez így nem kellene.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) rudi válasza Oliverda (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Köszi a kegészítést! Engem is elsősorban az M500-as IGP-sek érdekelnek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Ez a gép kimondottan tettszik, külsőleg és belsőleg is.:)
Talán Az akksi idő picit talán bővülhetne...

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#9) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A platform tetszik, de a gép nem... Ígéretes a Tigris!

(#10) Napfénysüti

Egész ígéretes a platform bár maga a gép nem kellene. Csak kérdés így hogy az Intel vált hamarosan nem késtek-e el vele picit?

Més que un club!

(#11) D.Orion


D.Orion
veterán

három praktikusan szellősen elhelyezett USB következik <> Nekem külön tetszik, hogy kellő távolságra vannak az usb csatlakozók, így ha egy terjedelmesebb eszközt(mp3 lejátszó) dug rá az ember az egyikre, akkor az nem takarja ki a következő usb-t. Szép elrendezés plusz pont hogy egységesen fekete minden ajzat, így nem virít messziről.

(#12) hejesírásó válasza Alchemist (#3) üzenetére


hejesírásó
senior tag

kétféle ember van, aki nem szereti ha notin num pad rész van, és az aki még nem jött rá, hogy a betük fölött bizony egy egész sor szám van, na miattuk zsúfolt a kiosztás.

(#13) Lacix29


Lacix29
őstag

Kicsi a felbontás, így munkára nem jól használható.

(#14) Solten


Solten
addikt

Egesz jo lett ez a Tiger... :)

Saor Alba

(#15) stifi


stifi
senior tag

hát szerintem ez a szériás ház gagyi (k50, f50, stb), egy aspire 5xxx vagy pavilion dv6, vagy msi gamer szériához képest, de a tudása a gépnek pöpec.
az asus viszont kitalálhatna valami új designt, mert jó régóta ugyanarra a kaptafára épülnek a notebookjaik, ezek szerint ez bevált? kár érte...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#16) xEon1337


xEon1337
őstag

Ezt a gépet sem a szépségével adják el.

"Less but better" - Dieter Rams

(#17) Csabee. válasza xEon1337 (#16) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szerintem klassz, van ennél csúnyább noti is!

Üdv: Csabee.

(#18) beef


beef
őstag

Valaki felhívhatná a gyártók figyelmét a használhatatlan tükrös kijelzők elhagyására.
Teljesen használhatatlanná teszik az eszközeiket. Mivel ezek notebookok, ezért szertné az ember bárhol használni és nem csak jól besötétített szobában.
Ha pedig tükörre van szükségem, azt kapok töredék árért :)

(#19) Csabee. válasza beef (#18) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igazad van.. :)

Üdv: Csabee.

(#20) luw2win


luw2win
őstag

Hát a külső nem jött be, de ez a Tigris-szív, meg a VGA párosítás nagyon bejött, nagyot szól ez a laptop :K

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#21) Oliverda


Oliverda
félisten

Egy kis tuning:

Turion II M500 undervolting

The default P0 is 2.2GHz at 1.225V. I have it set at 2.2GHz at 1.0V. Stable running LinX, 10000 problem size, 20 runs.

The default P1 is 2.0GHz at 1.175V. I have it set at 2.0GHz at 0.985V. Stable running LinX, 10000 problem size, 20 runs.

The default P2 is 1.5GHz at 1.0375V. Currently, I have it at 1.5Ghz at 0.85V.

The default P3 is 1.1GHz at .9375V. Stable at 1.1GHz at 0.775V.

The default P4 is 800MHz at .825V. Stable at 800MHz at 0.715V.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) Enjoy


Enjoy
addikt

Hát nem sikerül valami vékonyra a noti.
Én amit sajnálok benne, az a fedlap pánt. Nem értem, mibe fájna elfelejteni ezt a kialakítást az ASUS-nak. Nekem 2 ilyen asusom is volt, mindegyiknél megrepedt a pánt, s atom kilazult. IBM, meg HP notikon sokkal masszívabban van ez megoldva.

► més que un club ◄

(#23) Geönczy


Geönczy
aktív tag

Kicsit többet vártam ettől a géptől.
A procin még mindig van mit alakítani Amd-nek.

(#24) arty válasza Geönczy (#23) üzenetére


arty
veterán

és ezt mi mondatja veled egészen pontosan?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#25) Oliverda válasza arty (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

[link] :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) Solten válasza Oliverda (#25) üzenetére


Solten
addikt

;]

Saor Alba

(#27) TheDragon007 válasza Oliverda (#25) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Ha most a notiprocira mutat a link, akkor gateway p7811-fx-ben levő p8400 nem egy hűdedurva proci - nekem is olyan van - bár lehet hogy még mindig megszorongatja a turionokat :N

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#28) Oliverda válasza TheDragon007 (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

Éppen egy olyan teszt topikjában vagyunk ami ezzel is foglalkozik. Ott vannak az eredmények. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Csak azt nem értem minek bele a VGA-hoz 128bites busz mellé 1 GB (ráadásul) DDR2 VRAM :U

[ Szerkesztve ]

(#30) TheDragon007 válasza Oliverda (#28) üzenetére


TheDragon007
senior tag

így van, a 'platform' oldalon sztem nagyon jók a turion eredményei pedig mindkét intel proci jobb mint a p8400. ezért is tettem a :N szmájlit az előző hsz végére. Bocsi ha nem volt egyértelmű ;)

Darth_Revan: 1gíga vga memória jól hangzik a vevőknek :DDD (szerintük), pedig nyilván hasznosabb lenne mondjuk feleannyi (vagy akár harmadannyi) sokkal gyorsabb memória szvsz...

[ Szerkesztve ]

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#31) Geönczy válasza Oliverda (#28) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Kösz nagyúr.
De itt én konkrétan a fogyasztásra gondolok. A 2ghz-s proci 35w-t kajcsil. Ezen értéket vihetnék lejjebb.

(#32) Oliverda válasza Geönczy (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

"Fontos részlet még a TDP fogyasztás, amit az AMD és az Intel másképp mér. Az összes kétmagos a 35 wattos, az egymagos a 25 wattos kategóriába tartozik."

Idézet a tesztből.

Tehát a 2GHz-es valahol 25 és 35W között fogyaszt 100%-os terhelés mellett a legrosszabb esetben. Valszeg jóval közelebb van a 2GHz-es a 25W-hoz mint a 35-höz. Szvsz könnyen lehet hogy 26W-ot eszik mivel a 2.7GHz-es is ugyanebben a kategóriában van. Ergo a 35W TDP nem azt jelenti hogy annyit fogyaszt. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) Geönczy válasza Oliverda (#32) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Én kis naiv, na sebaj.

(#34) iptv


iptv
csendes tag

Hello Sracok,

sokan irjatok, hogy jo-jo, de nem kellene. A kulso kinezet szubjektiv dolog, inkabb az erdekelne, hogy mi az amiert nem kellene nektek? Nekem jonak tunik a processzor es a grafikus kartya is, talan a DDR2 lehetne jobb ...

Amugy mennyire lenne erezheto modjuk egy DDR3 jatakok eseten? Erdemes / lehet-e cserelni benne DDR3-ra?

Igazabol nekem tetszik a noti es a N60Dp illetve az N61Vn kozott gondolkodom. Neztem HP pavilion-t is, ami talan jobban nez ki, de a "belseje" az ASUS-nak jobb ... Esetleg ASUS K szeria?

Elore is koszonom,
G.

(#35) BangoSkank


BangoSkank
tag

Ez támogatja a Power Xpress technológiát? Át lehet kapcsolni integrált grafikára menet közben? Valahogy ez nekem nem jött le a cikkből, pedig a rs880m elvileg támogatja ezt a funkciót.

(#36) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Létezik, hogy valaha is lesz ebből nagyobb processoros kiadás kicsiny országunkban????

(#37) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Érdekes, hogy mindenhol 2,6 GHz AMD Turion II Ultra Dual-Core Mobile M640 ezzel tesztelik meg ezt mutogatják, de sehol nincs teszt az M500-ról amit lehet is kapni...

(#38) west


west
őstag

Szívesen a ph rendelkezésére bocsátanám az m500-zal rendelkező verziót a teszt megírásához.Egyébként 190e körül fordul nálam elő. időnként. win7-tel kicsit több, 200e. ha ph-s felhasználónak kell :R

[ Szerkesztve ]

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.