Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Olyan progi kénr (tuti záros határidőn belül lesz is :) ) ami az energiaprofilokhoz képes kiválasztani az FSB-t, így amint 220-ra dugod a gépet, egyből tuningol :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) mghltm


mghltm
addikt

szegeny atomkat felesleges kinozni. :( kiprobaltam a 330-asomat 2ghz-en 166-os fsb-n ( 133 a gyari ertek ), 0 gyorsulast vettem eszre. biztosan kimerheto lenne a novekedes tesztprogramokkal, de nem azokat futtatja egy normalis ember a mindennapi hasznalat soran...

multimedias celokra az nvidia-s ion megoldas fenyevekkel jobb az intel vga-nal. :K

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#3) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Szegény kis atomos gépemet még álmomban sem jutott eszembe,hogy tuningoljam,de lehet,hogy én is kiprobálom mit bir! :)

(#4) HavocS


HavocS
senior tag

Érdekes. Az elsők között vettem Eee 1000H-t, az eeectl nevű progival rendszeresen variálom a sebességet (1000-1333-1666-1800-1900-2000 Mhz), és bizony érezhető különbségek vannak még böngészés közben is. Játszani meg nem a Crysis 2-vel kell, még a Morrowind is elég szépen elfut rajta, de pl egy Diablo 2, Age of Empires, Quake 3 tökéletesen megy. Vagy ezek már nem játékok? ;]

(#5) Silentfrog válasza HavocS (#4) üzenetére


Silentfrog
veterán

A eeectl 0 2 4 verzioját használod?

(#6) HavocS válasza Silentfrog (#5) üzenetére


HavocS
senior tag

Sajnos nem tudom, szerintem ez ugyanaz a verzió még amit 2008-ban felraktam. Nézegettem, hogy van-e újabb de úgy emlékszem, nem találtam. Jó volna egy olyan progi mint az RMClock, hogy a terheléstől függően változtatja az órajelet.

Amúgy sokan kamunak tartják, de a GMABooster nevű progi a 3D játékokban érezhető különbséget jelent. Pl. a Morrowind 17 FPS fölé nem akart menni, ezzel 24-25 fps már megvolt. Nem mindegy.

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Ha jól láttam, olyan 70k környékén lehet egy ilyenhez hozzájutni - ezen az áron viszont már van C-50-es Brazos, ami könnyedén übereli az Atom megjelenítési képességét, úgyhogy nekem még tuninggal sem igazán meggyőző ez a masina...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) kenand


kenand
veterán

Köszönjük a hack leírás. Egy IONos gépben már használhatóvá is vállna. Az intel GMA egy nagy kudarc Az AMD biztosan nem tudne egy ilyen sz.. a vevőkre/gyártókra erőltetni

Most 500-ért is nyomnak hasonló cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#9) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a hasznos írást :R

Dave666

(#10) kerelo


kerelo
senior tag

hasznos írás.kipróbálom én is.köszi.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#11) Misi1979 válasza kenand (#8) üzenetére


Misi1979
őstag

Miért kudarc a GMA és milyen cuccot nyomnak 500-ért?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13) forgonati válasza hcl (#1) üzenetére


forgonati
őstag

Már van is. Asus netbookomon van a SuperHybridEngine nevű progi (officiális Asus cucc) ami egy gombnyomásra változtatja az FSB-t. Van "Power Saving" itt visszaveszi, és bár érezhetően lassul, de filmezni így is elég, és alig melegszik, meg kevesebbet fogyaszt. Aztán van a "High Performance" meg a "Super Performance" ezeknél már túlhajtja a Procit. HD videóknál szoktam használni azt.

Keelah Se'lai!

(#14) Silentfrog válasza forgonati (#13) üzenetére


Silentfrog
veterán

Csak sajnos nem valami sok az amit a program enged

(#15) HavocS válasza Silentfrog (#14) üzenetére


HavocS
senior tag

Nem olyan vész. eeectl-lel 2 GHz-nél már lefagyogat az 1000H, 1900 MHz még stabil, de ez már csak 5% plusz az 1800 MHz-hez képest, ami az SHE Super Performance beállításának felel meg (a high performance az alap 1600 MHz, az még nem túlhajtás).

(#16) simonzé válasza kenand (#8) üzenetére


simonzé
addikt

Nagyon nem értünk egyet. A céges laptopomban GMA 3150 van, és mindent tud amire szükség van: Két kijelző használata klón, vagy kiterjesztett üzemmódban, emlékszik a külső monitor, de a tárgyalókban lévő projektor esetében használt felbontásra is, és hosszabb utakon még videózni is tudok rajta. Mi kell még?
Jaaa, hogy te játszani akarsz? Vegyél minimum Radeon 6650-es VGA-val szerelt gépet! Miért akar mindenki többet egy géptől, mint amire azt a gépet szánták?? Mintha egy Suzukitól azt várnád, hogy learassa a gabonát...
Valami oka biztos van, hogy a GMA sorozatból többet adtak el azonos idő alatt, mint az AMD+az NV megoldásaiból összesen. Nem mondanám kudarcnak, sőt inkább sikertörténetnek nevezném.

A cikk jó lett, szeretem az ilyen agyatlanságokat :) Nemrég vettem egy kétmagos 1.5-ön futó Atomos netbookot, GMA 3150-nel párosítva. Engem meggyőzött, netezésre, HD videózásra, játszogatásra simán megfelel, és szinte zsebben is elfér. A World of Goo, GTA Vice City, AoE2, a Cossacks, az OpenTTD és a ReVolt van rajta. Tökéletes mind. Sajnos mostanában az emberek egyenlőségjelet tesznek a szép grafika és a jó játék közé, de nagyon tévednek.

I don't fit in. I fit out.

(#17) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok!

Lehet nem jó helyre írok, de kellene egy bill az Asus eeepc 900-amhoz.
Sajnos 3 gomb meghalt rajta.
Lehet kapni hozzá? Főleg bontott érdekelne.

Köszi.

(#18) gyilok85 válasza HavocS (#4) üzenetére


gyilok85
tag

asus x101
ezzel mit lehet upgrade elni?
most vettem,jo kis cuccc.

gyilok85 felhasználónak 61 pozitiv 0negativ ertekelese van!! Internet X miatt zartak ki.Dobaljak a fix ip. cimet...mire jo ez

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.