Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fateless


fateless
veterán

Ez nagyon tetszik!
Irodai gépnek éppen elegendő lenne, ráadásul keveset is eszik.

Még a gyülekezetünkbe is jó lenne a projektorhoz, hogy ne egy nagy téglát kelljen mindig kerülgetni.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Nah, ebbe lenne jó a 2 magos atom...

(#3) Levin01


Levin01
őstag

Asszem megvan a következő melós gépem :C

(#4) Devid_81 válasza Cs_Laci (#2) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ebbe bizony!
Jó kis munkaállomások válhatnak még ezekből, csak egy kis időt kell adni neki, mert most még az ára kicsit húzos, de mivel új, elnézzük az ASUS-nak :)

...

(#5) student válasza Cs_Laci (#2) üzenetére


student
őstag

valamit azér jövö évre is hagynak gondolom

(#6) dni válasza Cs_Laci (#2) üzenetére


dni
őstag

Ha "slot-in" meghajtóval lenne, már mennék is érte :)

(#7) unknownuser


unknownuser
tag

Az MSI Wind Barebone-ok sztem sokkal jobbak...

(#8) Alex91


Alex91
félisten

Ennyiert nem eri meg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9) #56573440


#56573440
törölt tag

ha lenne rajta két vga kimenet...de nincs

(#10) Kriza


Kriza
őstag

Hűtése passzív?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#11) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Asus Eee Box B202: An Atom-based mini PC [link]

(#12) parandroid válasza Alex91 (#8) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az a gáz, hogy 50-60e között már adnak felújított Pentium M-es notikat (nc6000 pl, mint amilyenről most írok, de akár nc4000-es szubot is) 3 hónap garival, szinte új állapotban. Ez magában több ennél, igaz új gép, viszont kell még hozzá minden periféria és főleg monitor, amikkel együtt bajosan áll meg 100e alatt. Ellenben nem mobil, és monitorostul biztosan többet fogyaszt, mint egy Pentium M-es notebook. Bővíteni meg ugyanúgy (nem) lehet egyiket sem.

Én is gondolkodtam ilyesmin a lányaimnak, de egyszerűen minden szempontból jobb választás volt az nc6000.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13) KrAt


KrAt
veterán

Ejjha..

(#14) Alex91 válasza parandroid (#12) üzenetére


Alex91
félisten

Ha azt nezzuk, hogy egy EeePC 701-es 60k alatt van, akkor ez max. 40k. Bar meg azt is sokalnam erte...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Széppp! De hülyeség az előlap hisz az majdnem mindig nyitva kell hogy legyen. felesleges design.
Nézzük majd az Acer és társait ,hogy mit alakítanak. Kár hogy nem az Atom core duo lesz benne..

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#16) Bluegene


Bluegene
addikt

kár hogy nincs benne DVD olvasó, hisz nagyon sok ember dvd-n kapja a melót(előfordul), és filmet se lehet rajta nézni(mármint dvdről)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#17) mcroberto


mcroberto
aktív tag


erről van szó :)

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#18) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Ezt a kategóriát azért már nem az Asus találta ki, és nemcsak ő hozott ki ilyeneket (nettopokat), hanem az MSI vagy a Shuttle is (a VIA meg már sok éve).

Az optikai meghajtó itt már nagyobb hiányosság mint a netbookoknál, mert azokat legtöbbször második/harmadik gépnek veszik, míg ezt akár első gépnek is, pl. nagymamának, és azért a CD/DVD még mindig gyakori adathordozó. Az Asus féle verzió korábbi mintapéldányát tesztelte az Anandtech is, akkor még elég hangos is volt.

Árban sem túl nyerő, még "házon belül" nézve sem, összehasoníltva pl. a P20-assal

(#19) Mercutio_ válasza Devid_81 (#4) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt megnézem aki ezen tud dolgozni, kivéve valami pénztárost egy butikban :DDD Nálunk P4-es gépek vannak, és azok is ritka lajhárok néha, amikor 3-4, a munkához szükséges programot elindítanak a jómunkásemberek :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20) próbakocka


próbakocka
senior tag

a p20 sajnos nem 85K, annyiért sehol sem lehet kapni. inkább 125 ...

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#21) srph25


srph25
tag

látom asus-éknál megvan az új trend:
-kitaláltunk valami olyat, amire mások még nem gondoltak! ;]
-kürtöljük világgá, hogy BAROMI olcsó lesz! :P
-szédítsünk be mindenkit a hatalmas hypepal, aztán áruljuk 3x annyiért, mint amit eredetileg beharangoztunk :DDD

csinos gép, meg minden. de egy bartonos, socket478 celeron d-s vagy egy socket939es konfig is kijön ennyiből [sőt olcsóbban is], ami nagyon odaver neki...

[ Szerkesztve ]

(#22) Alex91


Alex91
félisten

Nekem olyan erzesem van, hogy ez alapvetoen semmire se jo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem lenne rossz ez egy DVD-meghajtóval, meg egy feleekkora árcédulával...

(#24) #56573440 válasza ^Clown (#23) üzenetére


#56573440
törölt tag

dellnek a studioja az kap dvd-t is... csak nem hiszem hogy fele ennyibe fájna :DDD

(#25) Siera


Siera
senior tag

takaros,de ez 1 ujabb olyan cucc hogy "mire költsük feleslegesen a cashünket"

(#26) shteer válasza parandroid (#12) üzenetére


shteer
titán

akinek viszont van monitorja és csak netezésre akarja használni, annak jó lehet. ha a design kicsit is fontos, nem egy p4-est vesz ilyen célra

..szerintem jónak tűnik

(#27) Rolly válasza srph25 (#21) üzenetére


Rolly
veterán

ennyiből egy e2180-as gép is simán kijön ...
12 ért miniatxes ház, 15 alaplap 15 proci, 5 ram, 10 vinyó ... 5 dvd :D

(#28) Sandormaster válasza srph25 (#21) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Teljesen egyetértek!

(#29) student válasza shabbarulez (#11) üzenetére


student
őstag

ez mekkora! ha kijön 2magosba tuti veszek

(#30) tob!as válasza #56573440 (#9) üzenetére


tob!as
tag

Hehe, ez a kijelentés vicces ... Az atomos gépek még normálisan egy HD filmet sem képesek lejátszani, kiváncsi lennék rá, hogy mit reagálna dual módban 2 moncsi meghajtása közben.

Volt egy nagyon jó felettem szóló, aki ecsetelte, hogy ezt a szabványt nem az ASUS találta ki, csak azt hiszi.

Munkahelyre tökéletes, de ki tudja meddig jó ennyiért az atom proci, mert igazából szövegszerkesztésen meg netezésen kivül semmi másra nem használható.

Ha valami újjal akarnának előrukkolni, akkor ennyiért egy HTPCt is épithettek volna. Az meg hogy nincs benne optika .......... No Comment.

Ebben a formában egyáltalán nem éri meg. Amúgy meg ott 110 környékén az Apple Mini slot innel, C2D procival, jó kinézettel ....
Kikalkuláltam, ha megveszek egy ilyen EEE baromságot, az nagyjából 60 környékén van, mellé hozzá egy hasonlóan kicsi, normális optikát majdnem 20. 80 ért van egy harmatgyenge gépem USB-s optikával ...

Kiváncsi leszek, hogy a többiek mennyire "parodizálják" majd ki az ASUSt :C

Ha értékelnem kellene, a szezon legidiótább elképzelése lenne ....

(#31) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Nekem tetszik. Kicsi, halk (remélhetőleg -mivel gondolom kb. annyira melegszik mint egy Atomos netbook) és nemkicsit jobban néz ki mint egy bumfordi fémdoboz.
Anyámnak egy ilyen nettop tökéletes lenne.

(#32) whiz


whiz
aktív tag

Ezzel a cuccal csak az a baj, hogy elég harmatos a belseje. Jó ez az atom proci, de nem ide való, hanem nettopokba. Ha a jó "öreg" A64 rendszerrel szerelnék (ami fogyasztásban is ott van, mint a jelenlegi atomosok, csak sokkal erősebb), na akkor esetleg kéne. Bár azért, ha asztali gépről van szó, nem ártana a dvd sem, legalább olvasó...

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#33) #56573440 válasza tob!as (#30) üzenetére


#56573440
törölt tag

atomos gép mellé egy gma 3100 vagy hasonló int vga már elég lenne, és azzal szépen menne a dual monitor is.
sokan vannak hidd el, akiknek ez is hasznos és elég teljesítményt nyújthat, pl nekem sem kell itthon túl sok kraft, bár ha a mininek lenne két vga kimenete nem is sírnék, mennék a boltba és kész. ha majd lesz dual monitor kimenettel, passzív hűtéssel ilyen méretben gép, akkor lecserélem a mostani vasat. talán

(#34) kapcs-ford válasza tob!as (#30) üzenetére


kapcs-ford
őstag

A hozzászólásod viszont mindenképpen. ;)

"Munkahelyre tökéletes, de ki tudja meddig jó ennyiért az atom proci, mert igazából szövegszerkesztésen meg netezésen kivül semmi másra nem használható."

Látom te is sok Atom-os gépet próbáltál és ebből kifolyólag fogalmad sincs az egészről. :C Legalább ne vezetnéd félre az olvasókat!

Aláírás

(#35) fateless


fateless
veterán

Az ára hamar leesik majd, akkor pedig hivatali gépnek jogtiszta win-nel tökéletes lesz. Az alapítványunknál is tudnék neki egyből 3 helyet, ahol ideális lenne, hiszen csak az OEM win kerül 20k-ba, a villanyszámla pedig fontos tétel.

Igen, lehet ennyiért noname gépet összerakni, ha az kell, de ezeknek is van piaca, nem is kicsi. Nálunk is van egy Via mini pc, nagyon régi darab, de csak egy éve esett ki a szolgálatból és nem azért, mert nem bírta, csak változtak az igények.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36) tob!as válasza kapcs-ford (#34) üzenetére


tob!as
tag

Futtass böngészőt 5 lappal, egy msnt egy skypeot, és mellette netalán jöjjön be egy videóhívás valamelyiken ..... Meghal a szerkezet, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy mi történik ha mellette még Office alkalmazásokat is futtatsz. Nem véletlen hogy az Intel bejelentette a 2magos verziót ....
Mutternak otthonra iwiwezni jó, másra nem nagyon. Két pozitívuma hogy kicsi és kussban van az asztalon.
Ha teljesítmény kell akkor ebben az árban van jobb. Lehet hogy nem fogtam a kezembe még ilyet, de Wind meg EEEPC notikat már igen! Arra amire kitalálták, azaz apa szemefényének karácsonyra jó, netezni jó, felkapod viszed. De ez már desktop, másra kell, ezt nem fogod hurcolászni!

Ha lemegy az ára valóban best buy kategória lesz, de addig ez bukta. Márpedig januárig nem hinném hogy esni fog az ára. Abban sem lennék biztos, hogy annyiért fog jönni, amennyi a cikkben az ára.

(#37) whiz válasza tob!as (#36) üzenetére


whiz
aktív tag

"Futtass böngészőt 5 lappal, egy msnt egy skypeot, és mellette netalán jöjjön be egy videóhívás valamelyiken ..... Meghal a szerkezet"

Videohívást én még csak nem is próbáltam, az előbbieket viszont teljesen gond nélkül viszi az atom, mint az atom :D
Nyúzom minden nap, semmi gond a teljesítményével ilyen téren.
(Persze ettől még fenntartom, hogy egy asztali gépbe nem ilyet tennék én se, de azért ne beszéljünk már hülyeségeket.)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#38) kapcs-ford válasza tob!as (#36) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Firefox 6-8 lappal, office, skype és acrobat reader és most jön a szívroham mindezt 512Mb rammal!
Csak ha megy a firefox egyedül akkor 12-15lapot lazán meg lehet nyitni (youtube egyebek).

Másik dolog, n-track studióban 12 audiósávot (wav) játszottam le akadás nélkül és csak a ram miatt nem bírt többet.

Aláírás

(#39) dni válasza Kobaljov (#18) üzenetére


dni
őstag

Itthon a p20 még mindig 120 fölött van.

(#40) arn


arn
félisten

jo lenne...

de kinn a legolcsobb eee laptop 250 dollar - ez epp annyi, mint az eee 900 (350 dollar). igy mi ertelme? arra is ra tudok kotni monitort meg minden mast, mint erre. plusz meg cipelni is tudom, ha kell.

olcsobbnak kellene lennie, mint egy laptopnak...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) jerry311 válasza Mercutio_ (#19) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát ja. Előszür én is néztem melóhelyen, hogy p4 3 GHz + 1 GB RAM. Aztán bemutatták az Oracle + JAVA alapú ügyviteli rendszert és rögtön megértettem... :DDD

(#42) Malachi


Malachi
addikt

Nem rossz, én mostanában gondolkodtam valami második gépen, talán jó lenne. Kifejezetten csak munkára, ami áll szövegszerkesztő+powerDVD+net használatából. Az egyetlen szemem fénye megy most éjjel-nappal, és mióta ez a helyzet a villanyszámlám az egekbe szökött. Gondolkodtam eee notin is, azt legalább magammal is tudom vinni, ha kell, itthon meg rácsatlakoztatnám a monitort+billentyűzetet és úgy is tudnék dolgozni.
Nagy gépet nem akarok másodiknak, bármilyen olcsó is egy P4-es, P3-as konfig az is eszi az áramot, és kifejezetten alacsony fogyasztású halk gépre volna szükségem.
Persze olcsón. :)
Hátha lesz ebből még jobb is. A DVD-író/olvasó hiányzik nekem belőle.

(#43) Trava


Trava
tag

Tegnap láttam Csehországban egy számítógép boltban, azt mondta az eladó, hogy egy hete érkezett az első darab.
Gondolkodtam rajta, hogy megveszem, nem volt drága ~63.000.-ft átszámítva az ára.

(#44) Hombár Jenő


Hombár Jenő
csendes tag

Persze, egyedi... Annak idején pont ilyen könyv formájú PC-ket lehetett vásárolni, csak még 16MHz-es 286-os volt benne, és felárért lehetett az egyik floppy helyére 20MB-os MFM HD-t kérni, valamint Hercules (esetleg CGA) monitort lehetett rádugni, ha jól emlékszem... :-)

Ja, és az alaplapi, integrált printer portját másodpercek alatt ki lehetett nyírni, hogy érdekesebb legyen...

[ Szerkesztve ]

(#45) klambi


klambi
addikt

szépen nézne ki az asztalomon....nagyobb a monitor mint a gép:DDD
de *-os 5 nekem bejön!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#46) Benoe77


Benoe77
őstag

A legújabb BestByte szórólap hátulján rajta van: 64890Ft-ért, vagy LCD-vel együtt kedvezőbb áron... :C
Asszem megyek is, és veszek egyet.

(#47) Alex91 válasza Benoe77 (#46) üzenetére


Alex91
félisten

Draga...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#48) Gergő_ válasza Alex91 (#47) üzenetére


Gergő_
őstag

ha csak netezni kellegy 120 w-os pc helyett akkor fél vagy 1-2 év alatt, használattól függően a villanyszámlában megtérülhet
amúgy tényleg fajlagosan lehetne olcsóbb :)

[ Szerkesztve ]

(#49) Magnum_ válasza Benoe77 (#46) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ha irodám lesz (remélem lesz9 nekem is iylen fog bennt csücsülni, az biztos.

I humbly and respectfully decline™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.