Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

És akkor lehet naponta tölteni a távirányítót is? ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) zed1983


zed1983
őstag

Vártam már az Android alapú Smart rendszereket, alig várom, hogy kipróbáljam, a 8-as széria egyébként is nagyon jó a Philipsnek, de remélem a menürendszeren is csiszolnak, mert az undorító az összes Philipsen!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#3) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Végre valamelyik nagyobb TV-s cégnek eszébe jutott az android.
Ezek a mai "smart" tv-k a saját kis "smart" rendszerükkel valahogy nagyon elmaradottnak tűnnek a legalapabb androidos stickhez képest is

(#4) korcsillio


korcsillio
őstag

Milyen hardverrel lesz vajon?Játszani is lehet majd rajta? :)

(#5) Zoltn válasza pilóta (#1) üzenetére


Zoltn
senior tag

+1 jaja! :D

"Music is your only friend. Until the end!"

(#6) ddaydome


ddaydome
senior tag

Már szinte könyörögnek, hogy tv-t vegyen az ember:)

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#7) Luck Dragon

Az hogy a tpvisionhoz kerűlt a philips tv-s részlege es ezzel minden rendeződőt ezt azért nem hisszűk el igaz? Amiota az övék több kisebb nagyobb céget megszűntek vagy egybeolvasztottak ,nem kell messze menni lásd a székesfehérvári tpvision-t ismegszűntették és a lengyelekhez kivitték . 2017_re pedig az egész ugy is megszűnik ezzel az androidos tv-vel pedig egy utolsó lehetőséget teremt hogy valamit felmutassanak.

Bocsi az irasert de telorol irok :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom az Android-al beköszönt a vírusos tévék kora. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) vittorio7 válasza pusszycat (#8) üzenetére


vittorio7
őstag

Be! :DDD

(#10) DopeBob


DopeBob
addikt

Én ennek az egész smart TV dolognak semmi értelmét nem látom... gyártsanak normális paneleket, mindenféle sallangtól mentesen, mert képtelenek normálisan megcsinálni. Legyen rajta bőven HDMI port, aztán majd ha okos tv funkció kell, veszek hozzá valami n+1 kütyüt... jó lesz, jön majd egy új formátum mondjuk jövőre, amihez a beépített cucc kevés, mehet az egész a kukába...

MZ/X

(#11) rii válasza DopeBob (#10) üzenetére


rii
nagyúr

pontosan

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#12) s0rT3d válasza DopeBob (#10) üzenetére


s0rT3d
tag

Ott a pont.

Kb 1 éve van Smart TV-m, de eddig talán jó, ha 1x használtam.

(#13) gghrtz válasza s0rT3d (#12) üzenetére


gghrtz
őstag

Vegre Android! :C

(#14) prolad


prolad
őstag

Ezt is megértük, TV-t is lehet rootolni,meg jönnek majd a custom romok :D

Androidnak meg itt volt már az ideje,egy jó tapipados távirányítóval a kezelhetőség is meg van oldva.

(#15) XtremLor válasza prolad (#14) üzenetére


XtremLor
őstag

Majd jonnek a teglasitott tv-k is az lesz meg a csuda jo :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#16) korcsillio


korcsillio
őstag

Kötök a tv-re egy akkut,a hátamra szíjazom és hordom mint okostelefont(úgyis egyre nagyobb méretüek,én leszek a legmenöbb.5.5" helyett 40" :DDD ).

(#17) #06658560


#06658560
törölt tag

TV TW-vel?

(#18) bloomberg


bloomberg
tag

Már biztos kint van rá az első cyanogenmod is :)

(#19) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Remek! Erre vártunk már mióta. Most már csak az upgrade kitet kellene feltalálnia valakinek itt is...addig ennek sincs semmi előnye a többi hagyományos smart rendszerel szemben, mert 2-3 év alatt ez is, az is elavul.

Üdv, Balázs

(#20) pilóta válasza Antibazsi (#19) üzenetére


pilóta
nagyúr

A gyártó úgy gondolja, hogy 2-3 évente új TV-t veszel, szóval neki ez nem gond :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21) proradeon válasza DopeBob (#10) üzenetére


proradeon
őstag

"veszek hozzá valami n+1 kütyüt"

Érdekes hozzáállás. Tehát akkor inkább legyen egy fapados tudású TV HDMI portokkal és normális panellal, és alatta a szekrény legyen tele eszközökkel (médialejátszó, műholdvevő, (UPC) mediabox ... stb) és 4 távirányítóval, minthogy legyen 1 db TV 1 db távirányítóval, beépített médialejátszóval, DVB-C és DVB-S2 tunerrel, és CI+ foglalattal? :U Én inkább utóbbit választom. (Ez pontosan ugyanaz a kategória, mint az okostelefon. Régebben cipeltél magaddal telefont, notebook-ot, naptárat, fényképezőgépet, esetleg PSP-t ... stb., de ma már ezek funkciói mind egyesítve lettek egyetlen eszközben. Erre tart már egy ideje a TV szekció is, és szerintem ezzel a világon semmi gond nincs.)

"jó lesz, jön majd egy új formátum mondjuk jövőre, amihez a beépített cucc kevés, mehet az egész a kukába..."

Ez pont az android miatt nem igaz. Hamarosan valóban elterjed a H264 codec helyett a H265, és a régebbi szériás Smart TV-k - melyek nem kapnak már szoftver frissítést - nem fognak tudni mit kezdeni vele, de az android esetében csak frissül az alkalmazott médialejátszó program, és már viszi is a H265 videókat. (Tekintve azt, hogy H265-nek nincs nagyobb hardver igénye mint H264-nek.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#22) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Naponta idegesítenek majd az app frissítések?

(#23) Benzoldog


Benzoldog
tag

És akkor ezek szerint "hagyományos" távirányító nem is jár hozzá? :D Nekem Pana TV-m van és szintén tudom okostelefonról irányítani (android), szerintem nem rossz megoldás, de azért nem örülnék neki, ha csak okostelefonról lehetne irányítani a TV-t. :)

(#24) Vikthor


Vikthor
nagyúr

nem androidos tv kell, hanem qrva nagy és olcsó. Ne tudjon semmit se csak megjeleníteni, nagy kérés mélyen tisztelt tv gyártók?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#25) kromatika


kromatika
veterán

szerintem sokkal jobb lenne ,ha a képminőségre gyurnának.

(#26) pusszycat válasza Vikthor (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet én vagyok láma, de szerintem van olyan is, kinek mi, kinek ki. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#27) Vikthor válasza pusszycat (#26) üzenetére


Vikthor
nagyúr

minden egyéb "okos" funkciót el tud látni egy HTPC vagy sima PC, csak okos tvkből van sok de butákból meg nincs és ez a nem fair szerintem...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#28) proradeon válasza Vikthor (#27) üzenetére


proradeon
őstag

Amire alacsony a kereslet, arra nem éri meg felhúzni egy gyártósort. Ez csak biznisz, semmi más. És az gondolom számodra sem kérdéses, hogy a legtöbb embernek Smart TV kell, nem pedig buta TV. Elenyésző azon végfelhasználók száma, akik buta TV-t szeretnének. (Nagyjából olyan lehet az arány a két végfelhasználói csoport között, mint az egyszerű halandó okostelefon felhasználók száma, és az okostelefont ROM-olók száma között.)

Megjegyzem én továbbra is támogatom a Smart TV vonalat. Felesleges egy külön HTPC-t fenntartani. Már most is ... nem hogy még majd android mellett.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29) N-vidi-A válasza proradeon (#28) üzenetére


N-vidi-A
őstag

.

[ Szerkesztve ]

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#30) sixpak válasza kromatika (#25) üzenetére


sixpak
nagyúr

Úgy gondolod, hogy sokat ki lehet még hozni képminőség terén az állandó háttérmegvilágítású full hd tévékből?
Szerintem nem.
A smart jó dolog, nekem volt már pár darab okostévém (de szar ez a szó, még mindig :D ), igaz az elsőkkel inkább szenvedés volt, mint szórakozás, de most már azt mondom, hogy némelyik gyártó eljutott odáig, hogy kényelmesen lehessen használni a tv "okos" funkcióit.
Én napi szinten használom és meg vagyok vele elégedve.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#31) Vikthor válasza proradeon (#28) üzenetére


Vikthor
nagyúr

hát nem éppen, mert van értelme fentartani HTPC-t. Sima smartTV ugye nem elegendő ahhoz, hogy pl. PCs játékokat játszon az ember rendes 5.1-el AVR-el és hangfalakkal összekötve projektorral nagy vászonnal... Továbbá szintén nem alkalmas arra, hogy 20 TB felett tároljon nekem filmeket, amiket klikkre akarom hogy induljon, mindenféle disc load time nélkül... Továbbá normálisan is lehet vele netezni, nem pedig a szaggatós és nehezen kezelhetős android platformon. HTPC igenis él és van értelme ezekben a helyzetekben.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#32) proradeon válasza Vikthor (#31) üzenetére


proradeon
őstag

"PCs játékokat játszon az ember"

Tudtommal a HT (azaz Home Theater - nem Home Gamer :P ) PC-kbe az esetek nagy részében nem kerül erős VGA, hanem a CPU-ba integrált GPU van használatban. Azzal pedig max. régebbi játékokat lehet játszani.

"20 TB felett tároljon nekem filmeket"

20 TB? Nem tudom mire kell 20 TB. 4 TB-s HDD-t - amin ~70 db BD50 fér el - pedig gond nélkül lekezel egy modern 2013-as Smart TV, és semmivel nem indítja lassabban a filmeket, mint egy PC.

"nem pedig a szaggatós és nehezen kezelhetős android platformon"

Szaggatós? Lehet, hogy nekem valami limitált kiadású telefonom van, de nálam nem szaggat. És volt régebben HDMI-re csatlakoztatható android stick-em, amihez lehet csatlakoztatni USB egér+bill párost, így böngészés tekintetében sincs hátrányban egy HTPC-vel szemben.

Mindenesetre én itt befejeztem a témát. Én úgy sem tudlak meggyőzni, és te sem engem. :P

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#33) sebime45


sebime45
tag

4 mag szerintem biztos, mert a 6" szériában 2-van a 9"-Ben 6 mag van.
Már aligvárom.

[ Szerkesztve ]

(#34) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Én is osztom azt a vélemény, hogy legyen totál buta egy tv, normális képpel olcsón, mint egy smart telerekva mindenféle hülyeséggel.
Szerintem pont, hogy senki sem venne smartot, ha lenne olcsón egy egyszerű, de hibáktól mentes megjelenítő. Ezt a smart dolgok simán letömik az emberek torkán. Ez van, ezt kapod. Nem tudom, hogy mennyivel lenne olcsóbb extrák nélkül egy tv, de ha 220k helyett 100-ért lehetne 50" buta tv-t, gondolom sokan lemondanának a tv-s netezésről.

[ Szerkesztve ]

(#35) gghrtz válasza stevewonder (#34) üzenetére


gghrtz
őstag

Ez így van! Aki meg akar, az meg azt vesz hozzá amit szeretne. Androidos kis számítógépek már kaphatóak, és egy lejátszó se drága. (És szerintem biztos jobb, mint a TV beépített szutyokja... A képpel nincs bajom, de eszméletlen fapados az egész) Inkább a TV-nél kellene erőltetni a modularitást..

(#36) Dedicted válasza pilóta (#1) üzenetére


Dedicted
tag

Vagy esetleg felkeszul kulon cserelheto elemekkel hozza hogy ne legyen kimaradas ...

(#37) Dedicted válasza DopeBob (#10) üzenetére


Dedicted
tag

Ha csak azt gyartanak amire tenyleg igeny van es lenne ,akkor az ember a regi tv vasarlashoz kepest ok lehuzhatnak a rollot ...full hd adas nincs ,hd meg akad mint a muholdaknal , de azt se engedhetik meg hogy a tobbsegnek ingyen dolgozzanak ...sz'al egy lepes elore -ketto hatra ...

(#38) Dedicted válasza DopeBob (#10) üzenetére


Dedicted
tag

Olvastam egy 8008-as termekleirasnal hogy megoszthat adast amit fognak a behelyezett kartyaval ,ez peldaul tudja-e valamelyik hasonlo nagy gyarto is ,vagy csak az o otletuk ,mert jo otletnek tartom hogy ne vegyen az ember megegy kartyat s fogadot ha mar lehetseges ,es ne koltson ha mar adott a tehnika olyan foldi -kabeles-szatelites Amiko-Alien-re amelyik ezt tudja...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.