Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) totopad


totopad
senior tag

Én kezdem átértelmezni magamban az éves Apple termék update-eket. Az eddigi csalódásról, a mostani óra a rohadt nagy csalódásra lépett elő...

6-osról, a bemutató után, még a megfogdosás ingere sem fogott el. Asszem jó pár évig marad még rajtam ez az óra.

(#52) strogov válasza johnny500 (#31) üzenetére


strogov
senior tag

"Én egyedül az árát nem tudom felfogni, hogy ennyiért hogy éri ez meg bárkinek is"

Sokan vannak úgy, hogy szép-szép, de haza nem vinném, vagy inkább mi a francnak. Akinek kell, vagy szeretne egyet annak azért nem egy óriási érvágás. Egy SE a világ normális felén 2 napi átlagbér. Egy fejlesztőnek itthon se kell 5 napnál többet bedobnia. Nyilván nem egy kenyér ára, de azért nem egy Tesla.

(#53) cog777


cog777
senior tag

Mostanaban otlott fel, hogy kellene egy okosabb ora. Legfokeppen kovetni a napi teendoket (naptarat kovetve idoben rezegjen a kezemen), merje a napi lepesszamot. Telot hasznalom erre, de azt mindig elhagyom otthon a szobakban :D , irodakban a cegnel.

Kb ennyire hasznalnam. A dizajn nagyon tetszik. Ami nem az az uzemido.
Nem kovetem az okosorakat, a tobbi markae is ennyi? A napi toltes megriaszt, valahogy nem akarok meg egy kutyut ratenni napi szinten a toltore.
Gondolom a minosegi kijelzo is levesz sokat az aksijabol.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#54) aujjobba válasza strogov (#52) üzenetére


aujjobba
addikt

Raadasul a konkurencia sem olcso, lasd galaxy watch4.
Annak van normalisabb tamogatasa, kizarolag azon fut a legujabb WearOS, az is 100ezer forint a kisebbik verzio.
Masik dolog, hogy ezeknek az eletciklusuk vegefele is van erteke.
A 2017-ben vasarolt, mindenhol mikrokarcos Series1-et nehany hete vittek el 18ezerert, toltofej nelkul (nyilvan a magneses toltot adtam hozza, maga a fej nem volt mar meg).

Egyebkent persze ez rengeteg penz, en is sajnalom az uj orakra, vagy Pro telefonokra kiadni, ezert veszem mindenbol az "alap" verziot (Xr telefon, SE ora).

(#55) tDr1v3r válasza aujjobba (#54) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az SE tényleg megéri? S6 leárazásra várok, de lehet feleslegesen... szintén S1-et váltanák, 5 éves talán de egy helyen betört pár éve a kijelzője, vizet kaphatott valszeg tavaly aztán annyira felpuffadt az akkuja hogy cserélném már az egész órát.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#56) aujjobba válasza tDr1v3r (#55) üzenetére


aujjobba
addikt

Nagyon latvanyos a kulonbseg az S1-hez kepest, kijelzoben, gyorsasagban, mindenhogyan.
Vizallo (tudok uszni benne), van beepitve GPS.
Szamomra az EKG es az AoD nem erdekes, igy az S5/S6 nekem felesleges lett volna.
SoC ugyanaz mint az S5-ben.
105ezerert vettem par hete, a nagyobbik valtozatot sportszijjal.

(#57) hemaka


hemaka
nagyúr

Azert lassuk be, tul sok energiat a 4 ota nem ol bele az apple a watchokba…

(#58) syIex válasza hemaka (#57) üzenetére


syIex
veterán

A 4-nél bejött az EKG és nagyobb lett a kijelző. Azóta van Always On ami az 5 egyetlen újtása volt, a 6-nál bejött a véroxigén ami szintén annak volt az egyetlen újítása. Most bejött ismét a nagyobb kijelző és erősebb üveg, ami meg nem elég újítás? :F
Nem igazán értem, hogy évről évre milyen új funkciókat várnak el az emberek.. :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#59) aujjobba válasza syIex (#58) üzenetére


aujjobba
addikt

Legutobb valamelyik oras topikban olyan cuccot keresett valaki, ami olcso, es vernyomast lehet vele merni.
Csuklon.

(#60) zsoltiz válasza syIex (#58) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Nem igazán értem, hogy évről évre milyen új funkciókat várnak el az emberek.."

Én például az egészséggel kapcsolatos funkciók bővülését várom. Új szenzor(ok), úgy mint pl noninvazív vércukormérés (voltak ilyen pletykák ugye, hogy kísérleteznek a bőr kipárolgásából, vagy verejtékből mérni). Ez pl elég nagy dobás lenne. Vagy pl vérnyomás mérés (tudom, nem egyszerű). Vagy testhőmérséklet mérés, ez nem is tűnik megvalósíthatatlannak, voltak ilyen pletykák is, és nem is lenne felesleges hülyeség így covid járvány idején.

[ Szerkesztve ]

(#61) (ex)Cat válasza syIex (#58) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Hát pl... Lehetne lényegesen jobb akkuidő, saját WF készítési lehetőség az Apple által támogatott módon. Ezek már olyan fejlesztések lennének, aminek többen is örülnének. Az 1mm-rel nagyobb kijelző, bár valóban előrelépés, de azért valljuk be, nem ettől lesz jobb a használata.

(#62) syIex válasza zsoltiz (#60) üzenetére


syIex
veterán

Nyilván ezek jó dolgok, de mivel ilyen jelenleg nincs teljesen új fejlesztést igényel ami nem történhet meg egyik napról a másik plusz annyira kicsi az egész óra, hogy valaminek a rovására menne szerintem és nem tudnák bele süríteni egy ekkora "házba" az egész dolgot, krumplit meg mint az S2-S3 volt nem akarnak ismételten szerintem. :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#63) totopad válasza syIex (#58) üzenetére


totopad
senior tag

testhőmérséklet, vérnyomás, vércukor...

(#64) zsoltiz válasza syIex (#62) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Az sem gondolta előtte senki, hogy az EKG meg a véroxigén mérés lehetséges, amíg meg nem csinálták. Az biztos, hogy a háttérben kísérleteznek mindenfélével, és majd egyszercsak sikerül megoldani. Én azt vártam, hogy most legalább jön egy body-temperature szenzor az eddigiek mellé.

(#65) persil válasza MikeWazowski (#5) üzenetére


persil
nagyúr

Megneznem egy edzesen, hogy a telefonoddal mit mersz es hogyan :D Egyebkent betegeken kivul masoknak is rengeteg info van, ami hasznos, ha sportolsz, vagy csak siman szeretnel kicsit jobban odafigyelni.

Rengeteg dologra jo egy okosora. Csak, hogy egy nagyon alapveto dolgot mondjak, amit barki tud ertekelni: varsz egy fontos emailt/uzenetet/hivast stb. Puttyog a telefon es minden szarert eloveszed, mert nem tudod, hogy most AZ jott e. Oraval csak odapillantok es el tudom donteni, hogy elo kell e vennem a telefont.

Ha ennyire nem ertesz hozza, akkor nyilvanvaloan nem te vagy a celkozonseg, nincs ezzel baj.

De az, hogy "telefon nyomkodas helyett ott az ora" az netto ostobasag.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#66) Navaren válasza syIex (#58) üzenetére


Navaren
aktív tag

Hogyhogy mit?
Mint a telfonnál: azokon funkciókon javítani, amiket a júzerek kifogásolnak, nem hangzatos PR dolgokkal villogni (S4-nél és S5-nél ezek, amiket felsoroltál, pont olyan fícsörök voltak, amiket kifejezetten kértek Apple-től, hogy legyenek bele a következő verzióban).
Tök jó a nagy kijelző, de S4 óta az ég világon semmi baj nem volt a kijelző méretekkel/minőséggel. Csak trendből pedig ne legyen már rendszeresen nagyobb, mert értelmetlen, az órának szerintem órának kell maradnia, ne jussunk el oda, hogy néhány generáció múlva valami lökött influenszer és/vagy a fanjai erről instáznak már.
És bár Bog szerint ez a mostani még elmegy, ha külföldi fórumokat (is) olvasol, nem mindenki ért egyet vele.
Egyébként is, most főleg azért lett nagyobb, hogy egy nettó idétlen billentyűzetet oda lehessen biggyeszteni?
Halkan jegyzem meg, hogy épp nagy balhé van belőle, hogy volt 3rd party qwerty bill. App Store-ban órára, amit az Apple a watchOS 8 megjelenéskor egyszerűen törölt.
Nem át-és/vagy megvette, hanem megcsinálta saját maga kb. ugyanazt, az eredetit meg törölte a Store-ból. Még csak nem is a saját ötletük volt. Ez sem.
A porállóság/ellenállóság dícséretes, de ezekkel talán eddig sem volt akkora baj (főleg a drágább modelleknél), viszont önmagukban talán nem sales faktor.

Ellenben továbbra is lehetne javítani az akku teljesítményen, mert azt sokan kifogásolják, hogy pont fitnesszre nem lehet igazán használni, mert komolyabb mérésre nincs szufla (vagy ha újként van is, egy-két évesen már nem biztos, hogy lesz). Klassz lenne pl., ha telefonról rá lehetne tölteni mondjuk nap közben, kétórás úszásedzés előtt, ha egész délelőtt pl. zenét hallgatok rajta, főleg, ha már a tabletről a ceruzát pl. lehet (tudom, hogy más technológia, itt az elvről van szó).
Személyes gond, de nem bánnám a nagyobb tárhelyet sem.
Aztán miért nem lehet továbbra sem LTE/5G képes tablethez rendelni iPhone helyett? Szuper lenne, nagyon sokan kérik, nem is tudom, S3-S4 óta, Craig Federighi saját bevallása szerint már tavaly is tesztelték a koncepciót. Miért nem lehet önálló termék a watch, miért muszáj iPhone - tartozéknak maradnia?
Evidens lett volna a testhőmérséklet mérés pl., de mondhatnám azt is, hogy nem is tudom, hányan, hány helyről kérik-követelik Almáéktól, hogy lehessen harmadik félnek számlapokat fejleszteni, akár Apple jóváhagyással, mert elképesztő kreatív emberek vannak, akik már mutattak ezt-azt más platformokon, az Apple sajátjai pedig egy klassz fellángolás után évről évre egyre unalmasabbak.
Illetve, ez megint személyes persze, de nem bántam volna a szögletes dizájnt sem :D.
Hát így kb. ennyi, ami most így a térdemre csapva eszembe jut.
És ez nem (csak) az én dilim, hanem komoly diskurzusok folynak róla itt-ott.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#67) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet.

A jövő most van

(#68) Mumukuki válasza (ex)Cat (#19) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Nekem nem azert noies a AW mert szogletes, hanem mert annyira lekerekitett, mint egy hasznalt szappan. A szogletes forma meg jobb is erinto kepernyohoz mint a kerek.

iphone (korabban droidhoz is) hoz probaltam mar par felet, es miutan rajottem hogy milyen funkcio kell es mi nem (hivas pl jo volt egy hetig mint erdekesseg), gyorsan hatra kerult a listaban. Az ECG-t mondjuk elegge sajnalom, hogy nincs, de az akkuido es a design tul nagy no-go volt.

(#69) Mumukuki válasza FIREBLADE78 (#33) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Van.
Csak evek ota varom, hogy talan majd egyszer vegre kijon egy olyan AW amire sokan varunk, nem pedig a sok eves cuccot poroljak le evente picit. Aztan minden evben kicsit elszomorodok.

Vehetne peldat mondjuk a Garmin Marq-rol

[ Szerkesztve ]

(#70) Noukoum válasza Navaren (#66) üzenetére


Noukoum
veterán

Minek fejlődjön többet évente ha így is jönnek az eladási számok? Van aki így is évente cseréli mint ha nem lenne holnap. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#71) (ex)Cat válasza Mumukuki (#68) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Jogos. Kinek mi fontos ugye. A hívás nekem se, mert amikor épp jó lenne - pl kerékpáros edzés közben esetleg - akkor pont nem jó, mert akkora a környezeti zaj, hogy sem én nem hallom amit mondanak, sem az akihez beszélnék :) Szóval ezt a dolgot elengedtem én is. Van azért pár jó dolog még benne, amit szerettem anno. pl a Térkép programmal történő navigáláskori jelzések, ill. hát az Apple Pay, meg az, hogy nekem ez volt az egyetlen órám, amin minden úgy működött, ahogy azt elvártam tőle. Ezzel együtt most nem AW lett mégsem, úgyhogy bármennyire is k.jó, az akkuidő volt a döntő szempont.

(#72) Mumukuki válasza (ex)Cat (#71) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

offline navigaco, oras fizetes szinten fontos volt a valasztaskor. Mi lett vegul?

(#73) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Hát nekem eddig az összes megvolt, de ezt most kihagyom szerintem.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#74) (ex)Cat válasza Mumukuki (#72) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Igazából pont egy olyan óra, ami ezeket nem tudja rendesen :D Venu2. Persze a fizetés Curve-vel megy, szóval ezzel talán nem lesz gond, de navigálni nem tud. Amiért ő lett végül, az a sport és ezen belül is a Garmin ökoszisztéma. Aztán majd kiderül mennyire válik be és mennyire tudok együtt élni a "butaságával".

(#75) syIex válasza HarleyCustom (#73) üzenetére


syIex
veterán

S5-ről S6-ra több értelme volt, mint most lenne? :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#76) Point invent


Point invent
újonc

Rengeteg perem és hatalmas noccs ehhez is jár?

(#77) Mumukuki válasza (ex)Cat (#74) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Szinten Garmin-nal kotottem ki vegul, mint a legkevesebb kompromisszum. Nalam a Garmin pay hibatlanul megy, a vilagon barhol, napi szinten ezzel fizetek.

(#78) Gáben81


Gáben81
senior tag

Nem értem ezt az akku parát…igen karcsú valóban, de:
Mi az, hogy nem lehet rendes edzésre használni??? 4 éve van AW-om, heti kilenc 10.00-t edzek, évi 5-6000km-t futok, soha semmi gondom nem volt vele, egyszer nem hagyott cserben, soha nem volt szinkronizálási probléma, nem úgy mint a fentebb említett márkának szokása. Hetente van 2-3 órás hosszú futásom, bőven kibírja és közben csak ez van nálam es erről szól a Spoti is…több ismerősöm is vett Fenix 5öt pl, mennyit szívták a GPS-ével, össze-vissza mért nekik… nem akarom ledegradálni, mindkettőnek más a célközönsége de azért szerintem egy 200 000 Ft-os sport óránál meg ne kelljen már ezzel szívni. A legfontosabb dolgokat a távolságot a magasságot és a pulzust (mármint a csuklósok között) nagyon pontosan méri és szerintem ez számít igazán.
-9-10 órát ez is kibír, legalábbis nekem a túrámat tudta rögzíteni ennyi ideig.
Ha zenét hallgatok róla akkor is elmegy az edzés rögzítése 5-6 órát minimum.
Nyilván ez nem az az óra amibe ultrát kell futni és körbe futni a Balatont, de nem is céleszköz.
A másik meg az, hogy hazajövök rácuppantom a töltőbölcsőre és amíg lefürdök addig feltölt.
Szóval én kíváncsi lennék, hogy a legtöbb ember aki itt hőbörög, hogy azok vajon mennyit edzenek és mire nem elég nekik.

Igen kevés az az akku idő, de erős a tudás és ez kompenzál nálam .

[ Szerkesztve ]

(#79) (ex)Cat válasza Gáben81 (#78) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Nem arról van szó, hogy nem elég egy edzéshez, meg úgy általában nem elég egy napra az óra akku ideje, hanem arról, hogy ennél többre nem és kényszerítve vagy arra, hogy naponta töltsed.

pl. nekem heti 4 kondi edzés kb. 1-1.5 óra, heti 4-5 kerékpáros edzés, 1.5-4 óra, + a napi kismillió messenger, mail értesítés pont eléggé lemeríti ahhoz, hogy muszáj legyen este töltőre tenni. És persze ez általában nem gond, kivéve ugye ha épp úton vagy valamiért, vagy esetleg hosszabb edzésed van, pl. nekem nyaranta azért többször is van 4-600 km-es biciklis túra, amiből az első még belefér 24 órába, de az utóbbi már nagyon nem. Persze tudom, nem ez a cél vele és nem is azt hiányolom, hogy bírjon ki 24 óra GPS rögzítést, mert ilyen óra azért nem sok van a piacon. De az igenis zavaró, hogy ha utazunk 3-4 órát 1-1 verseny, vagy edzés kedvéért, ott letoljuk a távot, aztán onnan hazafelé már elég necces, hogy még él az óra a már említett értesítések mellett persze.

Kinek mi a fontos, ezt abszolút aláírom. Én ma is azt mondom, hogy a legjobb órám volt az AW4, gyakorlatilag minden szempontból. Kivéve az akkumulátor időt, mert az iszonyat gyatra. Oké, hogy fürdéskor felcuppantod, feltölt valamennyire, bár nem tudom a 10 perces zuhanyzás mennyire elég neki, de legyen. Ez akkor is egy kényszer, mert ott kell lenni a töltő közelében már akkor, nem érsz rá másnap délben feltolni. Ez van. A tudása viszont vitathatatlan. Ezért imádtam én is.

Amúgy meg GPS gondok mindegyiknél előfordulnak. A Garminra szerintem pont kissé kevésbé jellemző, de tény, hogy nekem az AW4-gyel sem volt ezzel soha problémám.

[ Szerkesztve ]

(#80) Mumukuki válasza Gáben81 (#78) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Azért azt megnézném hogy egy AW - Al az ember letol egy napot , haza megy és még 1,5-2 órás futásra is marad akksi zenehallgatással együtt . Plusz még nem is beszéltünk arról hogy mondjuk az előző éjszakán rajta volt alvás figyelésére is.
Van itt jó pár különböző verzió körülöttem és mindenkinek tölteni kell folyamatosan .Nekem is volt több féle okos órám / karkötőm és kb 3 naptól felfelé kezdve érezni az hogy nem kapok frászt az állandó töltéstől. Az első cucc aminél azt éreztem hogy "szabad" vagyok egy szutyok xiaomi mi band volt. Onnantól az akksi már alap követelmény volt. Nyilván kivitelezhető a sűrű töltés is ,csak kényelmetlen .
Egy minimum dupla üzemidő kellene és már okés lenne az AW

A GPS dolgot én sem értem.

(#81) Gáben81 válasza (ex)Cat (#79) üzenetére


Gáben81
senior tag

Igaz biciklinél ott valóban lehet hosszabbakat edzeni, erre nem is gondoltam. Magamból indultam ki pl. A hajnali 1/2 4-kor felkeltem, ugye akkor éjjel rajta volt a kezem és gyorsan(pár perc) feltöltöttem amíg elkészültem 100 %-ra, aztán irány SPAR maraton, Ott 3.00-t futottam úgyhogy róla szólt a zene, és estére hazaértem akkor azt pont kibírta.

Csak arra akartam kilyukadni, hogy ez nem átlagfelhasználás, szerintem aki ilyet vesz annak nagy többség csak éppen hogy azért veszi, kiegészítőnek vagy hogy az értesítések megjelenjenek rajta, meg a többi kényelmi funkció miatt. Arra meg bőven elég kell legyen.

GPS-t csak azért említettem, mert ez véletlenül alakult így, hogy ilyen órám lett és később lettem ilyen szintű futó, ezért már nem akarok váltani.
És többször felmerül ez, hogy vajon lehet-e kicsit profibb felhasználásra is alkalmazni. Nem mellesleg az idei félmaratoni U20-as OB győztes is pl S4-et használ. Ha neki elég….
Na mindegy is többször különböző fórumokon felmerült ez, hogy lesajnálták ezt a készüléket, holott ami a lényeg, főleg egy átlag embernek, hogy megbízható precíz es pontos.
Ugyanakkor persze nyilván helyén kell kezelni, mert nem célorientált eszköz.
Szerintem jelenleg nincs meg a technika jobb üzemidőre ilyen szintű hardver mellé, különben megcsinálták volna :) .

(#82) (ex)Cat válasza Gáben81 (#81) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Egytértek amúgy veled. Én nem leszólni akartam a AW-ot, mert ahogy írtam is, máig a legjobb órámnak tartom, csak az üzemideje nekem kevés. Ha a duplája lenne, szerintem sosem vennék mást, mert minden egyéb tekintetben - gps, hr, okos funkció k - tökéletesen tudja, amire nekem szükségem van.

(#83) Navaren válasza Gáben81 (#78) üzenetére


Navaren
aktív tag

Félre ne érts: a fenti szösszenet nekem sem trollkodós fröcsögés akart lenni.
Nagyon szeretem én is az órát, S3 két évig, S5 nem egész két éve (2020. februári vásárlás talán), és jóban vagyunk.
Utóbbin látszik a használat és szívesen cseréltem volna, de csak akkor, ha olyan update jön, amire nekem érdemes, mert olyanban fejlődött volna, ami nekem fontos és/vagy tetszik.
S7-re pedig, mint sokan írták előttem-utánam, nekem egyszerűen nem.

AKármennyire is klassz és talán piacvezető kütyü, vitathatatlan, hogy lenne még hova fejlődni és tényleg vannak fejlesztések, amiket a user base kifejezetten kér, rendszeresen, de Apple sokkal kiszámítottabban frissít annál, minthogy minden egybe bekerüljön (lsd. iPhone), mert akkor meg aztán végképp nem tudna hova magától menni a következtő évben, csak kukkolna jobbra-balra, hogy odaátt épp mi újság.
Kis, apró lépések, steady progress.
Csak idén talán még a szokásosnál is kisebbek voltak azok a tyúklépések.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#85) bmakszim válasza PAC4LT (#27) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nem csak úgy, mindenhogy fordítva volt. A kijelzőt szemből nézve felül kell legyen a rövidebbik szíj.

(#86) Gáben81 válasza (ex)Cat (#82) üzenetére


Gáben81
senior tag

Igazatok van nem vitás nektek is :) .

@ibalu: Nekem is jelenleg S5 van két éve, mindenre is elég lenne még mindig, csak bedőltem a pletykáknak bevallom, közben már kerestem is vásárlót rá lebeszéltem, valamint eldöntöttem, hogy beruházok először egy olyanra ami 4g-s.(ez nekem egy különösen hasznos és várt funkció, hosszú edzéseknél tényleg nem kell telefont vinnem magammal, akármi baj történik tudok jelezni kommunikálni és nem kell vesződnöm a playlist letöltögetesével sem).

Aztán mióta kiderült, hogy mégsem lesz szinte semmi változás akkor már én sem akartam volna lecserélni, de már oda igértem a sajátomat az illetőnek.

[ Szerkesztve ]

(#87) ggstr


ggstr
újonc

Sziasztok!
Nemrég lett egy iPad-em, így a telefonhasználatom jelentősen lecsökkent, gondolkodok rajta, hogy kiváltanám okosórával.
1. Mennyire lehet alkalmas egy AW, vagy más termék erre? Értesítések, telefonálás (persze fülessel), gyalogos navi stb.
2. Ugyebár AW-t csak iPhone-nal lehet csatlakoztatni. Mit veszítek ennek hiányával?
Köszi a válaszokat :)

(#88) bmakszim válasza ggstr (#87) üzenetére


bmakszim
senior tag

1. Az Apple Watch semennyire, mert úgyis kell hozzá egy iPhone.
2. Az Apple Watchot.

(#89) ggstr válasza bmakszim (#88) üzenetére


ggstr
újonc

A páromnak iphone-ja van, így szóba jöhet a Családi megosztás funkció (természetesen LTE modell jön csak szóba). Mennyire tud 'független' lenni így az AW?

(#90) bmakszim válasza ggstr (#89) üzenetére


bmakszim
senior tag

Hát, ha szeretnétek egy telefonszámot, egy social media fiókokat használni a pároddal, akkor hajrá! :DDD
Illetve a két szám még multiSIM-mel mehet, de akkor is ki fog csörögni minden hívás mindkét eszközön, meg fog érkezni minden sms mindkét készülékre.

Nem tud független lenni. A Watch csak egy kiegészítő az iPhone-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#91) ggstr válasza bmakszim (#90) üzenetére


ggstr
újonc

Értem, köszönöm!

(#92) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Sziasztok!

Az S7 esetében az ellenállóbb kijelző valóban lényeges különbséget jelenthet a korábbi modellhez képest? Most szeretnék venni egyet, de tartok tőle, hogy edzések során könnyen megkarcolnám. A régebbi típusok kapcsán sokszor olvasni, hogy könnyen sérül a kijelző. Általános használat mellett ez valóban egyszerűen előfordul? :)

Ps: brunorbert

(#93) Noukoum válasza Quaresma (#92) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha félted a kijelzőt tegyél rá fóliát.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#94) syIex válasza Quaresma (#92) üzenetére


syIex
veterán

Törés állóbb lett, de szerintem ezáltal jobban karcolódik.
Ha a karcoktól tartasz akkor Titánium vagy Acél modell! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#95) arkone


arkone
aktív tag

A gyenge akku miatt jó lenne, ha a testhőt felhasználva tudná tölteni az akkut.

(#96) syIex válasza arkone (#95) üzenetére


syIex
veterán

Épp, hogy feltalálták a dolgot, de persze már benne lehetne! :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#97) arkone válasza syIex (#96) üzenetére


arkone
aktív tag

~1 éve már benne volt valamilyen órában már. Épphogy feltalálták? Nem így fogalmaznék.

(#98) syIex válasza arkone (#97) üzenetére


syIex
veterán

Melyikben? Hogy működik az az óra egy Watch-hoz képest? :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#99) totopad válasza Quaresma (#92) üzenetére


totopad
senior tag

6-osom 1 éves, de egy karc nincs rajta, pedig egyedül a tengerbe nem vittem be, kb mindenhol rajtam van

(#100) arkone válasza syIex (#98) üzenetére


arkone
aktív tag

Az akkori óra többi funkciója érdektelen. Nem foglalkoztam annyira akkor az okosórákkal. Töltötte az órát. Ennyi elég. Ezt hiányolom az apple watchból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.